Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 105 - 106 - 107

Bacus PW
4 lutego 2015, 20:13
Bo to miasto musi chodzić... Wybacz, ale po co nogi jeśli nie da się ich użyć? To byłoby bezmyślne i głupie, a tak to jest jakiś pomysł, aby tę frakcję jeszcze bardziej uatrakcyjnić, bo jakość wykonania jednostek nie zachwyca (wyjątkiem jest Jeździec, ale to 1/8 raptem).

A do ekranu miasta - paskudny... tyle mogę powiedzieć.

Nerevar PW
4 lutego 2015, 20:22
Cytat:
Bo to miasto musi chodzić... Wybacz, ale po co nogi jeśli nie da się ich użyć?
Po to samo, co mury w Przystani - dla dekoracji.

Cytat:
To byłoby bezmyślne i głupie
Zupełnie jak wspomniane mury ;)

Cytat:
A do ekranu miasta - paskudny... tyle mogę powiedzieć.
Jak dla mnie, mógłby być - gdyby nie te nogi...

Zehir-12 PW
4 lutego 2015, 21:14
@Bacus
To byłoby bezmyślne i głupie

Witamy w świecie UbiSoftu :P Tam wszystko takie jest.

Nie no oczywiście żartuję ;) Zdarzają się im różne wpadki, ale czasem potrafią pomyśleć (przykładem jest powrót wielu sprawdzonych systemów w H7)

Alistair PW
4 lutego 2015, 22:01
Ja pitolę, pojechali po bandzie.

Górski PW
4 lutego 2015, 22:18
Ta piosenka jest dziwna...

Tarnoob PW
5 lutego 2015, 02:02
Mnie tam się podoba – jak Acidowi. Pisałem o tym w komentarzu pod niusem.

Faktycznie, jest trochę pustych przestrzeni – np. to drzewo wisielców mogłoby być większe.

Mury i „nogi” są całkiem logiczne. Mury zapewniają lepszą ochronę niż żadna – ale w komentarzu pisałem, jak to polepszyć. Do „nóg” nie mam zastrzeżeń – przecież i tak jest je trudno trafić machinom oblężniczym, bo są wąskie, a nawet jak się je trafi, to zapadną w przepaść, nie niszcząc niczego w mieście. Jest ich aż kilka – co zawsze daje drogę do ewentualnej ucieczki. Są też dobrym miejscem dla zwiadowców i strzelców.

Bacus PW
5 lutego 2015, 06:11
@Zehir - Ja tam do Ubisoftu samego w sobie nie ma nic, nawet szacunku.

Nie potrafię pojąć, czemu wszystkie miasta są na jakiejś otoczonej kanionem wysepce? Jakaś nowoashańska moda?

@Tarnoob - tak mury są logiczne... jeśli wyglądają jak mury i otaczają całe miasto jak dobre mury, a nie są cieniutką ścianką, pewnie wykonaną z kartonu, ale nie będę się czepiał, przecież robią to ludzie, którym płaci się grosze za takie rysunki.

Nerevar PW
5 lutego 2015, 11:58
Gdyby tylko te mury dochodziły do krawędzi terenu, byłyby logiczne (w miarę) - wszak miasto otacza głęboka przepaść, tamtędy piechota raczej nie będzie włazić (a lataczom mury nie straszne).

Alamar PW
5 lutego 2015, 12:11
Akurat brak murów przy krawędzi przepaści jest jeszcze logiczne - nie spadną w nią. Brakuje po prostu jakiegoś ich zakończenia, tudzież skał, które by "zamaskowały" brak murów.
Bardziej mnie zastanawiają dwie rzeczy:
1. Kto wykopał fosę, a następnie zasypał ją wałem prowadzącym do bramy głównej? Na most zwodzony nie było ich stać? To niweczy zasadność wykopania fosy w pierwszej kolejności tym bardziej, że nieumarli przez bajoro trucizny mogą przejść bez uszczerbku na zdrowiu.
2. Który idiota postawił budynek na samym środku schodów prowadzących na szczyt? Nie ma teraz jak się tam dostać. Nie można było postawić tego lewitującego budynku z prawej strony?


Ogólnie miasto mimo wszystko mi się bardzo podoba, nawet jeśli znaczna część budynków pochodzi z H6 (klepsydra, targowisko i inne). Nawet samo "tło" (czyli "ziggurat" i pająk) wygląda i komponuje się z otoczeniem dość dobrze. Zauważcie również, że budynek Graala (bo tym chyba jest posąg Namtaru?) stoi tam gdzie powinien - z tyłu z radą miasta, a nie obok jak pewien przerośnięty kurczak.
Niestety, budowle na środkowym piętrze "zigguratu" wyglądają źle, a raczej ich umiejscowienie. Zupełnie nie pasują do "tła" - jakby ktoś (znowu) zrzucił je z powietrza i tak zostały, nawet nie postarano się, by porządnie wylądowały.

gold dragon PW
5 lutego 2015, 15:20
@Alamar
1. Tam nie ma żadnego wału, lecz właśnie most (albo coś niematerialnego chyba, trudno stwierdzić).
2. Jak rozpatrywać to w kwestii obronności, to jest to akurat dobre posunięcie.

Ale zgadzam się, miasto jest bardzo fajnie skonstruowane, a na pewno lepiej niż przystań. Nieco irytujące są odnóża, które można by zrobić znacznie lepiej. Szczególnie absurdalne jest to, że co najmniej 2 z nich wiszą w powietrzu.
Wszak czuć klimat i to najważniejsze.

Sobieski PW
5 lutego 2015, 20:10
https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/a-message-from-the-mmh7-team

Niektórzy chyba nie mogą przełknąć pajęczej symboliki i motywów w Nekropolii.

Dziwię im się. Mieli 9 lat aby się przyzwyczaić, że nie jesteśmy już w Enroth czy Axeoth, a na Ashanie. Gry nie tworzy Jon Van Caneghem, a Erwan Le Breton. To już nie jest 3DO czy NWC, a Ubisoft. Nie ma jednej słusznej definicji Nekropolii. Nowy świat, nowi twórcy, nowe studio, nowa Nekropolia. Nie można 7 razy kopiować tej samej Nekropolii* z kupą kości i zgniłego mięsa. Bądź co bądź Nekropolia w Ashanie to w dużym uproszczeniu 1/4 Akademii lubującej się w przepychu.

Jeśli ktoś będzie zarzucał, że Nekro z H7, to kopia Nekro z H6 (a podejrzewam, że tacy się na AC znajdą), to niech spojrzą na jedyne słuszne Heroesy od 3DO&NWC, a mianowicie H1 i H2. Niby podobne, a jednak dwie różne gry.

Alamar PW
5 lutego 2015, 21:41
W H1 Nekropolii nie było. Poza tym H7 to kopia H6 - a dokładniej wykorzystuje tyle rzeczy z poprzedniej części ile może. H2 miało nowe grafiki, a nie tylko lekko przerobione czy też żywcem przeniesione z poprzedniej części - spójrz choćby na ekrany miast.

Pozostaje jeszcze kwestia mechaniki - między H1 a H2 jest duży postęp i wprowadzono wiele usprawnień (ulepszenia, umiejętności drugorzędne, manę, itd.). Na razie nie wiemy, jak w tym porównaniu wypadnie H7 do H6 - mam szczerą nadzieję, że jak H2 do H1.

Zaś odnośnie samej Nekropolii w H7, to poza elitą w jednostkach mi się podoba, ekran miasta także (mimo swych wad). Niestety lisze z H6 po prostu są beznadziejne, a lamasu i wampiry wcale nie są lepsze. Grałeś w DoC-a, więc dobrze wiesz, jakie jednostki w Nekropolii mogliśmy otrzymać zamiast kopii elit z H6.

EDIT:
Cytat:
H7 takes place around the time when the Spider Cult was at its strongest, which explains why it's much less prominent in H6 (it was only beginning) and in H5 (after the War of the Broken Staff, the unity of the Spider Cult was broken and each Deathlord went to carve his/her own little dominion in Heresh). At least Spider haters can take comfort in the fact that after H7 we'll *probably* never see a Necropolis with such a strong spider theme ever again ;)

Wellplay PW
5 lutego 2015, 22:12
@Alamar miałem to właśnie dodać. :D

Mam nadzieję, że to uspokoi ludzi.

Alamar PW
5 lutego 2015, 22:16
Gdzie tam... :P

Wellplay PW
5 lutego 2015, 22:20
Jak to mówią, wiara umiera ostatnia. ;)

Wellplay PW
6 lutego 2015, 12:23
@Marzhin na Blogu

And I think after H7 we'd all like to actually move forward in time again, into the unknown future post-Dark Messiah, when anything can happen. :)

@Red_Flag na HC

Job vacancies of Limbic Entertainment for an unannounced Unreal 4 project.
http://www.limbic-entertainment.de/en/jobs

Darkem PW
6 lutego 2015, 12:41
Marzhin wspomniał jeszcze, że prawdopodobnie H7 jest ostatnią grą, w której pajęczy kult jest tak ważnym elementem Nekropolii. Może i jestem jedną z niewielu osób, którym nie przeszkadzają pająki walczące kość w kość z trupami, ale z chęcią zobaczyłbym coś nowego. Nie, nie mam na myśli powrotu do H3 i H5, ale zupełnie nowego spojrzenia na zamek nekromanty. Pozostaje pytanie czy Ubi jest w stanie stworzyć coś dobrego, a fandom przyjąć miasto, które ma niewiele wspólnego z "świętym" H3? Mam wielką nadzieję, że tak.

Aniel PW
6 lutego 2015, 13:09
Ja też chętnie zobaczyłbym trochę zmian, acz bez przesady :) Z chęcią powitałbym wilkołaki w Necro lub u Elfów.

Lecz przede wszystkim chciałbym zobaczyć większe możliwości taktyczne w grze - mieli fajny pomysł z 3 różnymi set-upami na zamek, ale nie rozwinęli go niestety. Możliwość w trakcie gry decydowania, czy chcę iść w ofensywne/zbalansowane/defensywne jednostki byłaby czymś czego oczekiwałbym od nowej części. ;)

Tarnoob PW
6 lutego 2015, 16:42
Ktoś w komentarzu pod niusem podał świetne porównanie – Nekropolia z H7 jest jak *Nekroni z Warhammera 40K* – obecni np. w Dawn of War: Dark Crusade. To wielkie piramidalne (zigguratowe) miasto jest jak monolit Nekronów. O ironio, wielki monolit był budynkiem ruchomym, co się kojarzy z nogami Nekropolii w H7. :-D



UWAGA: Apeluję do tutejszego Strażnika, żeby jakoś podzielił ten olbrzymi temat, tak żeby ułatwić przeglądanie. Np. wiadomości z pierwszych kilku miesięcy dotyczyły głosowań i można by to jakoś wydzielić, dodając informację w tytule.

KammerKammerNie widzę powodu. Do tego jest właśnie temat ogólny.

Douger PW
8 lutego 2015, 09:35
Łolaboga po co odnóża marnowanie zasobów, bezsensowna budowla, trolololo. A po co komu wieża Eiffla? Bo mogą. Ludzie też budowali wiele bezsensownych struktur tylko w celu dekoracyjnym albo z przeznaczeniem kultu. Szczególnie że nekro na brak taniej i niemęczącej się siły roboczej narzekać nie może.
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel