Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 105 - 106 - 107

Lux PW
13 sierpnia 2014, 19:30
Jestem ciekaw, czy Sylwan i Forteca są już w jakiejkolwiek fazie tworzenia i po prostu jedna z ras skończy w dodatku tak czy siak, czy jedyne co powstało to parę artów...
Swoją drogą rozczarowałem się, myślałem, że będą kłaść nacisk na pojawienie się w podstawce ras, których nie było w H6...

https://www.youtube.com/watch?v=HyjBp9pmiUI
Czyli wracają do Heroesów!? :D

Alamar PW
13 sierpnia 2014, 19:39
Forsy starczyło tylko na 6 frakcji, więc 3 dodatkowe w DLC się nie znajdą. Jednakże w tym wywiadzie wspomniano jasno, że "w DLC się nie znajdą", nic nie wspomniano o ewentualnych dodatkach. ;)
Można mieć więc zawsze nadzieję, ale nie pokładałbym w niej za dużo wiary. Przynajmniej nie do czasu ukazania się gry i sprawdzenia, jak rzeczywiście wypadała.

Lux PW
13 sierpnia 2014, 19:50
Czyli znakiem tego nie zagłosuję na nic chyba. :)
Skoro zatem sprawy wyglądają tak, a nie inaczej to znaczy, że krasnale/elfy są jeszcze w fazie koncepcji... Przynajmniej tak mi się wydaje.

rtx PW
13 sierpnia 2014, 19:55
No to moim zdaniem totalnie zrąbali...
Mogliby chociaż nie psuć fanom nadzieji.

Lux PW
13 sierpnia 2014, 19:58
A po zagłosowaniu pokazuje się, która rasa wygrywa, czy nadal są te pytajniki?

rtx PW
13 sierpnia 2014, 20:01
Pokazuje po zalogowaniu, chyba nawet nie trzeba głosować.

Eternal PW
13 sierpnia 2014, 20:01
Pokazuje się. 2:1 dla Sylwanu.
Edit: Ale trzeba głosować.

Lux PW
13 sierpnia 2014, 20:05
Niestety nic nie widać...
Swoją drogą widać, że w grafikę sporo kasy nie wpakowali. Najważniejsze jest to, że nie jest cukierkowa, ale jak na razie to ta z H6 była zdecydowanie lepsza.
A no i widać, że modele niektórych jednostek są bardzo podobne do tych z H6 (choćby jeździec z Przystani, tyle tylko, że już nie słoneczny :)

Edit:
Zagłosowałem jednak. Na szczęście istnieje możliwość zmiany po wyborze.

superzgred PW
13 sierpnia 2014, 20:36
Pytanie do Acida:

Czy hype jest jak najbardziej uzasadniony, czy UBI jednak zrobi to, co zwykle? Nie chodzi mi o ujawnianie czegokolwiek objętego NDA. Po prostu jestem ciekaw na ile tym razem fani i gracze zostali wzięci pod uwagę?

Ogólnie stwierdzając - jakiby h7 nie był nie kupię tego, bo i tak komputer tego nie uciągnie. Po zakupie edycji kolekcjonerskiej h6 jestem nieco ostrożniejszy (gra się odpaliła, ale ogólna jakość gry nie zadowala).

DoktorDziwny PW
13 sierpnia 2014, 20:47
Najbardziej chyba ubolewam nad tymi ekranami miast w 2D :(. Znowu pewnie odstawią taka fuszerkę jak w HVI, gdzie budynki wyglądały jak naklejki niedbale nanoszone na całkiem ładnie narysowany krajobraz. Takie ekrany nadają się prędzej do jakiejś przeglądarkowej strategii niż do kultowych Heroesów.

Tarnoob PW
13 sierpnia 2014, 23:08
Oj, można się trochę podekscytować i te wiadomości są całkiem dobre. :-)

Przepraszam, że ten post skupia się głównie na klimacie, doborze miast i stworów, fabule albo grafice. Ludzie z ligi (pozdro Pentacz, Black Moses i reszta) na pewno tego nie przeczytają i by mnie złoili, no ale trudno – póki co nie ma więcej do komentowania. Jak gra wyjdzie i zagram, będzie można napisać o mechanice i tym, jak się w to gra.

1. Miasta – tak trzymać! Jest ich więcej, no i nareszcie będą przywrócone te najbardziej podstawowe, które by­ły od zawsze – czyli Akademia i prawdopodobnie Sylvan. Oczywiście lubię też Inferno i Sanctuary, a Fortecę toleruję po niewypale z „Heroes” 5 i daję jej drugą szansę. To całkiem ciekawy motyw, podejmowany też przez fanów – ileż to przecież powstało projektów lodowych miast jak Kronverk czy Vori. Oczywiście Forteca ma dość niski priorytet, niż­szy niż Sylvan, Inferno czy Loch, ale nawet wyższy niż Sanctuary. Najchętniej zo­ba­czył­bym łącznie 8–9 miast: te 4, co już są (moim zdaniem dobrze wybrane), Sylvan, Loch, Inferno, może je­sz­cze Fortecę i Sanctuary. Na u­par­te­go jacyś zapaleni fani mogliby zrobić 10. miasto takie jak te z Heroes III, np. Cytadelę, Wrota Żywiołów albo Forge.

2. Osiem jednostek na miasto – świetny pomysł! To dobrze, że nie brakuje im rozmachu. To była bolączka po­prze­d­nich części, że we frakcji często brakowało stwora, który do niej pasował. Tym sposobem mumie, duchy albo mrocz­ni rycerze bywali poza Nekropolią, trolle poza Twierdzą, brakowało behemotów, i tak dalej – przy­kła­dy można mnożyć. Mam nadzieję, że te miejsca nie będą marnowane na jakieś egzotyczne, nudne nowinki – jak niestety było w Fortecy w H5 – tylko dostaniemy *kompletne* miasta, gdzie wszystkie stwory z jednej fra­k­cji walczą ramię w ra­mię. :-) Ach…

3. Wstawienie wilków do Przystani nie jest takie złe. Pies to najstarszy przyjaciel człowieka, chyba jeszcze star­szy niż rolnictwo albo nawet pasterstwo, wykorzystywany w walce od kamienia łupanego aż do dziś. To też cał­kiem miłe urozmaicenie i jest uzasadnione fabularnie. Pokazane jest zróżnicowanie miasta ludzi. W He­roes II i MM6 mieliśmy Ironfistów z lwem, W H3 i MM7–8 Gryphonheartów z gryfem, w H4 przerwę, w H5 tan­de­t­ne „gryfy na wieki” i renegatów, w H6 miła odmiana w postaci imperium sokoła, a tu jeszcze dodatkowo księ­s­two wilka.

4. Czterech bohaterów na miasto – pomysł też ciekawy. To rzeczywiście może być alternatywa dla ścieżek krwi i łez z H6. Uprościłoby to grę i to może całkiem miły ukłon w stronę ścieżek światła i ciemności z MM7. :-) Ot, zbieżność numerów zobowiązuje.

5. Styl graficzny – od początku mi się podobał, a kolejne grafiki miło zaskakują. Gra się wydaje jeszcze doj­rzal­sza, jeszcze poważniejsza i jeszcze bardziej elegancka niż H6, które biło na głowę H5 pod tym względem. To piękne żyć w czasach, kiedy gry strategiczne, pokazujące dużo obiektów i całe armie, mają taką jakość i re­a­lizm, jak do niedawna tylko gry FPP i TPP jak TES, Gothic, Wiedźmin, Dark Messiah itd. Nie grałem w Di­s­ci­ples 3, ale zga­dzam się z przedmówcami, że tam – mimo dużo prostszych i starszych technologii – zrobiono 3D dobrze, kli­ma­tycz­nie, co spartaczono w H5. H7 ma szansę naprawić ten błąd i to dobrze robi. Nie zgadzam się z tymi, którzy mó­wią, że H6 wyglądało lepiej. Tutaj jest mniej cukierkowych fajerwerków, mniej lśnień, a za­miast tego – realizm, szczegóły, majestat, których byłem tak wygłodniały od czasów złotej ery H3 i MM7–8. To porównanie to świę­to­kradz­two, ale przypomniały mi się trochę prawdziwe cuda cudów, czyli grafiki Pani Tracy Iwata do prawdziwego, starego Heroes V od New World Computing. Link 1 Link 2

6. Klimat Nekropolii: Konquer w JB tradycyjnie malkontenci, aż do przesady. Jest przewidywalnie, ale dobrze. Zie­lo­ni nieumarli – wiadomo, to powtórka z H5–6 i Heroes Online, ale to i tak lepiej niż różowe duchy i grejp­fru­to­we zombie z H5. Lepsza byłaby szarość albo przynajmniej jakaś naturalna różnorodność kolorów jak w He­roes II–III. Tam paleta barw była osobna dla każdej jednostki, a nie upychana na siłę pod główny kolor miasta, przez co wszys­t­ko wyglądało naturalnie, a mimo to pasowało do siebie. Mimo to dajmy H7 się rozwinąć i może oprócz tej zieleni coś dojdzie, a jak nie – nie będę panikował. Pomysł na czarno-zielonych trupów jest dość po­dob­ny do Ne­k­ro­nów z Dawn of War: Dark Crusade, tak samo jak ich wielka piramida-monolit.

7. Akademia – wygląda miło. Ekran miasta jest lepszy niż te z Heroes II, IV czy V, ale oczywiście nie tak do­b­ry jak w Heroes III. Jak zwykle znajdą się ludzie buczący na bliskowschodni klimat – no ale czy to źle? To jak to niby zrobić, żeby się na niczym nie wzorować? Jakby było jakieś pomieszanie albo wymyślenie czegoś z cza­py, to też byłoby źle? Weź tu dogódź takiemu zatwardziałemu fanowi H3 i MM7 – też nim jestem, tylko je­s­tem bardziej to­le­ran­cyj­ny dla nowości. Widać sporą różnorodność – są motywy z całego regionu i z różnych epok, bo jest i Egipt, i Per­sja, i wreszcie Arabowie. Jeszcze nie wszystko widzieliśmy i może ten zasięg się poszerzy – w poprzednich grach były np. zapożyczenia z Indii (nagi), Hellenizmu (tytani) i Mezopotami (la­ma­su). Może to się powtórzy.

8. Fabuła – zapowiada się dobrze. Widać łatanie wielkiej dziury czasowej i fabularnej między grami. Nie ma też wy­ś­wiech­ta­ne­go, czasami naiwnego i nużącego schematu, kiedy to dobre królestwo jest śmiertelnie za­gro­żo­ne i trze­ba ocalić świat – por. MM6, H3 AB, MM8, H4–5, filmy B o Godzilli i amerykańskie kreskówki. Może pokazana będzie gra interesów, wewnętrzne konflikty „dobrej” Przystani i miłe nawiązanie do wojen o sukcesję z Heroes II.

9. Ogólnie – na plus! Nie rozumiem tylko tamtej grafiki, gdzie w lewym górnym rogu jest jakiś obraz. To jakaś aluzja do czegoś? Jest trochę nieczytelna.

rtx PW
13 sierpnia 2014, 23:31
@Tarnoob - Tam jest Bitwa pod Grunwaldem, a nie 'jakiśtam' obraz. :)
Jak coś, to wiesz, że miast będzie 6 + nikłe szanse na 2 w dodatkach? Bo piszesz, jakby miało być 8 + szanse na Sanctuary.

Tarnoob PW
14 sierpnia 2014, 02:08
rtx: na upartego, jak teraz się przypatrzeć, to może faktycznie… ale na pewno za mała rozdzielczość i za ciem­no, żeby rozpoznać.

Oczywiście rozumiem, jak jest. Wiem, że będzie co najmniej 6 miast, a miło by było mieć 8–9. Przy czym For­te­ca i Sanctuary są najmniej pilne. Dlatego z 7 miastami byłbym szczęśliwy, jeśli byłyby dobrze dobrane, tzn.: Przystań – Twierdza – Nekropolia – Akademia – Sylvan – Loch – Inferno. Innymi słowy: tak jak w H2 + Inferno, tak jak w H3 – Cytadela i Conflux, jak w H4+osobne Inferno, jak w H5-Forteca, albo jak w H6 bez Sanctuary, z Akademią i Syl­va­nem zamiast tego.

Byłoby wyśmienicie.

Do tego miasta mogłyby się układać w jakiś „diagram”, jak w Heroes IV, tyle że lepszy. Mitologia Ashan świe­t­nie się do tego nadaje – chyba nawet gadałem o tym z Hubertusem w cieniu drzewka w Polanowicach rok te­mu. Sześ­cio­kąt z barbarzyńcami w środku – a na wierzchołkach 3 pary przeciwieństw, tj. światło–ciemność, ogień–woda, zie­mia–powietrze. Każda strona ma dwóch sojuszników i dwa „prawie przeciwieństwa” – np. świa­t­ło trzymałoby się z powietrzem i z wodą, a było dalej od ognia i ziemi. Niestety, ogień odpowiada Arkathowi i kra­s­no­lu­dom, które by tam były zamiast nekromantów, no ale nie każde miasto musi pasować idealnie – tak samo byłoby z Inferno, które jest po prostu złe, poza wszelkimi normami i układami interesów.

Dru PW
14 sierpnia 2014, 10:35
Dla mnie bomba! Już wiem, że kupie grę w dniu premiery :D

Frakcje - Bardzo się ciesze, że wraca mój ulubiony zamek - Akademia. Mam również nadzieje, że zostanie wprowadzona moja druga ulubiona frakcja - Sylwan. Co do Fortecy, Inferno i Lochu są one mi obojętne bo i nigdy za nimi nie przepadałem. Krasnoludy w H5 były przedstawione bardzo nudno, a Inferno nigdy mnie nie grzało. Loch podobał mi się tylko do części drugiej, a nowsze jego wcielenia wogle mi się nie podobały. Szkoda, że nic nie słychać o Sanktuarium bo była to jedna z lepszych rzeczy w H6.

Nowe Jednostki - Ciesze się i raduję, że Ubi próbuje coś zmienić w oklepanym już mieście ludzi. Dodali wilki i mam nadzieję, że dodadzą inne nieludzkie stworzenia do tego zamku, bo od części trzeciej ten zamek wygląda cały czas tak samo. Cabir i Magic Bird dodają także powiewu świeżości Akademii i czekam na kolejne nowe jednostki. Wybór dwóch czempionów w każdym zamku to rewelacja! Podobał mi się wybór między jednostkami już w H4 bo każdy zamek był inny i w H7 też będzie dzięki temu ciekawej. Do pełni szczęścia brakuje mi wyboru na pozostałych poziomach :D

4 klasy bohaterów – Ciekawe jak to rozwiążą, czy będą to po prostu dwa dodatkowe klasy do dwóch podstawowych czy coś innego. Uzależnienie wyboru klasy od łez i krwi w H6 był dla mnie bezsensowny bo jak była możliwość to nie walczyłem z jednostkami tylko pozwoliłem im uciec przez co automatycznie ładował mi się wskaźnik łez i często miałem bohaterów łez bo nie chciało mi się walczyć :P

Machiny Wojenne – Fajnie, że wracają i każda frakcja będzie miała swoje. Jeszcze lepiej by było jakby maszyny u na danych frakcji miały jakieś odmienne bonusy.

7 rodzai surowców – Cieszę się, że przywrócą standardową ilość surowców bo mimo że jakoś bardzo nie drażniło mnie to w H6 to mimo wszystko było czuć spłycenie rozgrywki. Jeśli stare surowce zastąpią nowymi to nie ma dla mnie to znaczenia, ważne by były :)

Karawany, Przemiana miast, globalna rekrutacja – Brak karawan nie przeszkadzało mi, ale przemiana miast irytowała. Przemiana sprawiała, że miasta nie były już takie unikalne, że jednym przyciskiem można było je sobie zmienić od tak sobie. Globalne zakupy ułatwiały rozgrywkę bo nie trzeba było wysyłać karawan i czekać, aż dotrą tylko od razu kupić.

Koło Umiejętności - Dla mnie system samodzielnego wybierania umiejętności była jak sól w oku. Najgorsza i najbardziej irytująca rzecz w całej grze, która psuła mi całkowicie zabawę z rozgrywki! Zamiast cieszyć się rozwojem bohatera i z ciekawością czekać co kolejny poziom mi wylosuje to musiałem sam czytać wszystkie umiejętności i wybierać te najlepsze przez co każdy bohater miał niemal taki sam zestaw umiejętności. Nie wiem komu przeszkadzało zostawienie losowania umiejętności jak to było we wszystkich częściach herosów. Dzięki Bogu wracają co fenomenalnego koła umiejętności z H5, która uważam za najlepsze i najbardziej rozbudowane! Tak trzymać Ubi!

Muzyka – Po odejściu duetu Romero i King pogodziłem się z faktem, że nie uświadczę ich świetnej muzyki w kolejnych częściach, a tutaj taka niespodzianka! Nie wiem jak Ubi nakłonił panów na powrót, ale brawa dla nich za inicjatywę!

Tyle ode mnie :) Teraz niech wszyscy hejterzy się wstydzą swoimi narzekaniami na Ubi bo prawda jest taka, że Ubi nie musiało dodawać ósmej jednostki do zamków, a zrobiło to. Ubi nie musiało wymyślać unikalnych machin wojennych dla każdej frakcji, a zrobiło to. Bez tych rzeczy fani by nie marudzili bo po prostu te rzeczy nigdy nie występowały wcześniej w serii więc teoretycznie nic by się nie stało. I co najważniejsze Ubi nie musiało słuchać narzekań fanów, ale wysłuchało. Oczywiście widać politykę wykorzystywania użytych już materiałów z poprzednich gier, toteż poprzednich częśći, ale mnie to nie przeszkadza. Jeśli Ubi ma zaoszczędzić na rzeczach już użytych i dzięki zaoszczędzonej forsie dodać coś nowego to nie mam nic przeciwko.

Alamar PW
14 sierpnia 2014, 10:37
Kilka nowych grafik, dzięki Elvinowi z HC:



kuackillah PW
14 sierpnia 2014, 11:02
A ja mam pytanie o bardzo ważną część gry czy będzie generator map jak w 3 części ? Bo brak go w 6 części był dla mnie i moich kumpli bardzo irytujący że trzeba było grać hot seata na tych samych wykutych na pamięć mapach.

Alamar PW
14 sierpnia 2014, 11:11
Nic na razie na ten temat nie wiadomo, ale osobiście cieszyłbym się, jeśli otrzymamy sprawny i łatwy w obsłudze edytor map. Bez tego nawet generator map losowych nie pomorze(*).

(*)aluzja do czatu na polskim serwerze Heroes Online.

Alistair PW
14 sierpnia 2014, 11:35
Mam nadzieję, że wróci stary sposób rozwoju bohatera. A jeśli będzie z szóstki, to na litość, niech zmienią sposób rzucania czarów - żadnego rzucania jednego czaru ofensywnego raz na kilka tur. I zdaje się było też tak, że te czary ofensywne były dość słabe, ale może się mylę.

Lux PW
14 sierpnia 2014, 17:01
http://www.heroworld.net/screenshot/h7/20140814-unit.jpg

No to po gryfach chyba. :)

Kammer PW
14 sierpnia 2014, 17:06
To pewnie będzie baba na gryfie. Trust me.

Osobiście jestem niesamowicie pozytywnie nastawiony. Szkoły magii, gildie magów, frakcje, strefy kontroli, SKILLWHEEL... Nie mogę się tego doczekać. Mam tylko nadzieję, że Przemiera nie nastąpi na przełomie lutego/marca, bo wtedy wychodzi trzeci Wiedźmin.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel