Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 105 - 106 - 107

Belegor PW
24 listopada 2014, 14:48
Bo to jest ork! To albo bohater z jego wierzchowcem, albo jednostka elitarna. Jako pierwsze bardziej pasuje. Z gadów u orków jedynie wiwerny widzę.

Alamar PW
24 listopada 2014, 14:49
Skoro to wierzchowiec bohatera, to dlaczego jest tam napis "Basilisk Elite"?

Belegor PW
24 listopada 2014, 15:14
Nie wiem, może myśleli nad nim jak nad jednostką. Zdecydowanie jako taka nie pasuje do pustynnej twierdzy, no chyba że zamiast wojownika jaguara i szamana będzie taki jeździec i wiwerna. Z cyklopa nie zrezygnują i raczej będzie wybór między nim, a behemotem. Dość długo fani prosili o behemota, chyba.

Baloq PW
24 listopada 2014, 15:19
Jak dla mnie to aktualny image cyklopa jest zbyt podobny do behemota (chyba, że całkiem zmienią tego drugiego). Bardziej stawiam na Wiwerne jako drugiego czempiona.

Viking PW
24 listopada 2014, 16:59
Mam takie samo zdanie jak Ty Baloqu. Cyklop i Behemot to zbyt podobne jednostki tzn. obaj są wolnymi piechurami walącymi mocno w zwarciu, a moim zdaniem wystarczy jeden Sylwan bez większego zróżnicowania między championami.
Obstawiam jako 7 poziom Ptaka Gromu, a Wiwernę w elicie (na podstawie Pirates of the Savage Sea, gdzie Ptaszyna była bossem).

Nicolai PW
24 listopada 2014, 17:55
Ciężko przesądzać o tym, że Cyklop i Behemot są bardzo do siebie podobni, bo tego drugiego nie widzieliśmy w grach MM od... 12 lat. Nie wiemy jak sobie Soft:Ubi go wyobraża i czy go sobie wyobraża. Może to być stary, dobry gorylek, ale równie dobrze mogą go całkowicie zreinterpretować jak Zielone Smoki czy Driady.

Poza tym równie dobrze mogliby zrobić z jednej z tych istot jednostkę dystansową. Wszak Cyklopy nawet w Ashanie ciskały różnymi rzeczami, czy to Goblinami czy kamulcami.

Co Wiwern to według mnie są one zbyt słane na Czempiona, poza tym kolejny de facto Smok na tym poziomie? Nie, wolałbym coś świeższego.

Z Ptakiem Gromu jest natomiast taki problem, że już jednego mistycznego kurczaka mamy w tej grze i w zupełności starczy.

Alamar PW
24 listopada 2014, 17:58
Cytat:
Nie wiemy jak sobie Soft:Ubi go wyobraża i czy go sobie wyobraża.

Opierając się na fakcie, że podobiznę Meduzy wzięto z HoMM Online, to może i doczekamy się Behemota stamtąd:



No, może minus "pasażerowie" (chyba że wozi ze sobą "przekąski").

EDIT:
Czempioni Akademii

Viking PW
24 listopada 2014, 18:10
Fakt Nicolaiu - nie pomyślałem, że Ubi może zaprojektować Behemota innego niż ten od 3DO.
Ale mimo wszystko uważam, że Behemot raczej nie ma zbyt wielkich szans na powrót, chociaż po powrocie Paladynów do Przystani i Troglodytów do Lochu z niecierpliwością czekam na więcej radosnych niespodzianek.

Nicolai PW
24 listopada 2014, 18:19
Tylko ta grafika Meduzy to placeholder, bo coś pokazać musieli. W grze raczej będzie wyglądać inaczej. Zwłaszcza, że ma ona był kapłanką, a łuk to raczej mało uduchowiona broń ;)

Co do Czempionów Akademii to chyba Soft:Ubi nawet nie przeczytał jak ludzie wyobrażali sobie Simurgha. W każdym razie jak Czarodzieje tego uniwersum potrafią stworzyć życie ze wszystkiego, włączając czystą magię, to nic dziwnego, że odmawiają Smoczym Bóstwom czci. Tylko zastanawia czemu w takim razie jest to odosobniona filozofia. A Tytan? Byli konstruktem zawierającym duszę wielkiego wojownika, zostali przerośniętym Golemem na pilota :/

Viking PW
24 listopada 2014, 18:42
Najlepsi i tak byli Tytani z H2 i H3. Ci z H5 i H7 tylko fajnie wyglądają, ale zdegradowani zostali straszliwie: żeby nawet osobowości i inteligencji tych biedaków pozbawić to już mi się nie mieści w głowie. @ ewentualnym H8 to chyba będą tytani z Shengeki no Kyojin :p

Tarnoob PW
25 listopada 2014, 04:32
Na początek chciałem dołączyć się do skarg na kolosa i tytana. W Heroes II byli ładni – z ludzką twarzą (dosłownie i w przenośni) i ze swoim atrybutem: piorunem. W Might and Magic VI też byli unikalnie, ładnie przedstawieni, o czym się często zapomina.

W Heroes III (i w MM7 z tym samym modelem) wrócono trochę do wersji z Heroes II, a w Heroes IV jeszcze bar­dziej uczłowieczono tytana. Ten z Heroes V wydaje się najbliższy chyba temu z MM6, bo zamiast piorunów są is­krzą­ce pięści – może plazma? :-) Moim zdaniem wszystkie wersje do tej pory były ładne – oprócz może tro­chę tej z Heroes IV (ot, osiłek) i tej najnowszej z Heroes VII, gdzie mamy przerośniętego golema, jak to ładnie ujął chyba Nicolai.

Ktoś tu dobrze powiedział, że Magiczny Orzeł i Simurg to właściwie nowa postać Ptaka Gromu. Można po­wie­dzieć, że w ten sposób Rok wraca do Czarodzieja, jak w Heroes II.

Dzięki temu mamy to w Twierdzy z głowy. Chyba nie będą aż tak bardzo dublować stworów, żeby mieć i ptaka gromu, i magicznego ptaka, no ale różnie można się spodziewać: w Heroes VI była m.in. duplikacja żywiołaków, zwłaszcza żeńskich jednostek. Za feniksem w Sylvanie też już jakoś mniej płaczę, myśląc o tym, że du­blo­wał­by trochę Simurgha z Akademii. W Heroes II to jakoś nie raziło, bo rok był tylko nieulepszonym, słabszym stwo­rem, za to tutaj jest „z marszu” świecący i magiczny odpowiednik, bardzo podobny do feniksa.

W takim razie możemy się spodziewać, że w Twierdzy nie będzie roka ani ptaka gromu – i oby ich nie było, chy­ba że od biedy jako neutralny stwór zrzeszony z miastem, jak neutrale w Heroes IV. Latawcem w Twierdzy niech będzie w takim razie Wiwerna i tak dobrze pasuje do tego miasta od czasów H5 TotE, a nawet Dark Mes­siah, że brakowałoby jej.

Ptak gromu nie będzie i nie powinien być drugim czempionem w Twierdzy, a nawet go tam nie powinno być i nie bę­dzie chyba w ogóle. Dlatego tym czempionem może być Wiwerna (chciałem już napisać „Tawerna” :-P) lub be­he­mot. Osobiście stawiam na behemota – stęskniłem się za nim. Do tej pory (H5 i H6) cyklop faktycznie tro­chę go i­mi­to­wał. Dlatego nie zaszkodzi wrócić do tradycyjnego podziału ról, jak w Heroes III, Heroes IV i MM8: cyklop ma ludzkie rozmiary i jest do rzucania głazami, a behemot to wielka, zgarbiona bestia.

Składam wielkie gratulacje Heroldowi za nawiązanie do Looney Tunes („Zwariowanych Melodii”) i tamtego ka­nar­ka ściganego przez kota. :-P Zdążyłem zapomnieć, jak się kto nazywał. Królik Bugs był wizytówką tej serii (sam mó­wi­łem notorycznie „Co jest, doktorku?” :-D), Kojot i Struś Pędziwiatr w sumie też, tak jak Speedy Gonzalez, za to nie mogę sobie przypomnieć tamtego czarnego kaczora, kota ani właśnie kanarka. :-P

Bacus PW
25 listopada 2014, 09:15
Tytan stał się zabawką na pilota, a Ptaszek mimo, że wygląda ciekawie to dla mnie zapycha miejsce Akademii na coś innego, ciekawszego może nawet. Liczyłem na kilka powrotów do Twierdzy takich istot jak Behemoth (oby powrócił!), Rok czy Wilczy Jeździec (jako, że Wilk teraz zarezerwowany dla Ludzi, to może ten jeździec jaszczura go zastąpi?). Akademia nie jest moją ulubioną nacją, a wręcz przeciwnie, zawsze była na ogonie nacji, którymi grywałem, więc w HVII nic się nie zmieni, bo to dalej ta samo tylko z innymi artami i spieprzeniem wyjątkowości stworów jak np. Tytana.

Niech Ubi się postara i przed nowym rokiem opublikuje line-up jednej z dwójki frakcji: Twierdza/Nekropolis, bo to czekanie jest nużące.

Belegor PW
25 listopada 2014, 12:17
Jeśli chodzi o Twierdzę, to faktycznie cyklop raczej nie zostanie wyrzucony, zaś centaur nie będzie znacząco się różnił od tego z szóstki (czyli tropikalnej wersji). Te jednostki są raczej pewne, jeśli bazyliszek to elita, zatem kolejna jednostka będzie albo magiczna albo tankiem. W tym wypadku behemot jako jednostka sup-elitarna by się nadawał idealnie. Z drugiej strony on raczej do pustyni nie pasuje, tutaj mam na myśli od razu pustynię piaszczystą, z wydmami a nie kamienistą jak z Heroes III. Znaczy z DoC-a mam wrażenie, że Sahaar to głównie pustynia piaszczysta, ale mogę się mylić. Bohater może raczej jeździć na olifancie, (biorę to pod uwagę, że raz bazyliszek to jednostka, a dwa widzieliśmy jak orkowie dosiadają coś co nazwali olifantem_- słoń bez trąby, no błagam_- wszystkie trąbowce miały trąbę, nawet te najpierwotniejsze) lub konie. Wówczas wiwerna wskakuje jako alternatywny czempion dla cyklopa. Inny czempion_- inna strategia. Nie wiemy jak będzie z harpiami i goblinami_- może ich nie być, zastąpione choćby przez gnolla i/lub jakiegoś ciekawego orka.

Co do Nekropolii_-_ja bym się nie zapędzał_- możliwe że związku z magami i orkami będą również robić Nekropolię pod pustynną modłę (co pasowałoby do fabuły, polegającej na opowiedzeniu historii, czyli w tym wojnach z magami i wyswobodzenie orków. Jednakże oni raczej Namtaaru nie porzucą, gdyż jak mówili jednostki będą z modeli od H6, więc robienie nowego czempiona nie wyszłoby zbyt ekonomicznie. Tutaj można przypuszczać, że pozostaną na namtaaru i drakoliczach. Po odpowiedniej obróbce wyjdą jak niemal od zera (jak duża część jednostek przystani). Czarny rycerz zostanie albo jako bohater albo może jako jednostka elitarna. Koniec końców lamasu nie przyjęła się zbyt dobrze, a kawaleria musi być. Zawsze mogą zastąpić wampiry, ale sądzę że fani niezbyt by ciepło to przyjęli. Upiorów z kosami raczej bym nie liczył, ci byli fajnie zrobieni, ale tak na chałę zrobieni_- ot taki kosiarz śmierci rodem z Simpsonów albo innych dennych amerykańskich kreskówek. Trzon może być ciekawy, gdyż zombie lub ghule mogą zostać zastąpione mumiami (chyba że one przejmą rolę liczy_- ale wtedy byłoby dosyć dziwnie, licz prawie zawsze był w Nekropolii i był jej najskuteczniejszym łucznikiem_- tylko w HIV go zabrakło, co było dużym błędem, jak zielony glut miał go zastąpić).

Bacus PW
25 listopada 2014, 13:56
@Belegor - Wampiry i Lisze zawsze w Nekro były i powątpiewam, aby twórcy postanowili to zmienić. Na Upiornego Rycerza bym nie liczył, choć jego powrót byłby czymś miłym. Na tę chwilę Ubi niewiele powiedział na temat tych ras, więc trzeba czekać na pierwsze screeny.

Co do twierdzy to Cyklop może być strzelcem, a Behemot ciężką piechotą.

Nerevar PW
25 listopada 2014, 16:05
Cytat:
Wampiry i Lisze zawsze w Nekro były i powątpiewam, aby twórcy postanowili to zmienić.
Liszy nie było w HIV. A przed HVI Zombie i Kościane smoki też zawsze były w Nekro - co nie przeszkodziło ich "zniknąć".

Alamar PW
25 listopada 2014, 16:10
Are you sure:

TopFunny525 PW
25 listopada 2014, 21:59
Ja tylko dodam, że Lisze w HIV były, nie tylko jako osobne modele (takie jak np.: Alamar przedstawił). Ale też portrety większości postaci z Śmierci to Lisze. Tak więc yeah, Lisze nie zniknęły w HIV.

Nicolai PW
25 listopada 2014, 22:17
Liszki z H4... Nigdy nie rozumiałem ich napierśnika. Jakieś kompleksy czy coś?

TopFunny525 PW
25 listopada 2014, 22:30
Może autorzy mieli złe wspomnienia z przeszłości i chcieli się wyżyć na biednych liszach :P.

Rademenes777 PW
26 listopada 2014, 18:18
Uhhh wciąż odciągają Akademię... Ale urosła nam Srebrna Róża, Tanis https://mmh7.ubi.com/pl/blog/post/view/the-silver-rose-tanis
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel