Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
9 października 2014, 18:38
Rozwój miast w H7 oraz pokaz dema i czat z twórcami.

Wellplay PW
9 października 2014, 19:08
Mam nadzieję że to demo będzie trochę inne od tego z Gamescom.

Alamar PW
9 października 2014, 19:13
Na 99% będzie to samo.

Cytat:
our team will be streaming our Might & Magic Heroes VII press-demo

Nicolai PW
9 października 2014, 19:18
Zehir-12:
A tak przy okazji to mógłbym się skądś dowiedzieć jak Raelag stał się Agraelem?
Nie zostało to bezpośrednio przedstawione, ale zostały tutaj wspomniane dwa scenariusze, które rzucają nieco światła na tę sprawę. Po pierwsze jest "Krąg nienawiści", który przedstawia wojnę, która wepchnęła klan Raelaga w objęcia Demonów i "Próba Agraela" mówiąca o tym jak Agrael został prawą ręką Kha-Beletha. Na ich podstawie można wywnioskować jak to wszystko wyglądało.
Zehir-12:
I w ogóle gdzie mogę sobie poczytać o fabule SoD, bo definitywnie nie będę już tych kampanii przechodzić, a chciałbym wiedzieć co się tam działo (oprócz Sandra o dużej zawartości pustki :P)
Nie widziałem dobrego opracowania, ale widziałem kiedyś na YT kompletny gameplay z niewyciętymi elementami fabularnymi. Może być to trochę czasochłonne, ale nie jestem w stanie nic lepszego polecić niż przeskakiwanie od dialogu do dialogu.
Alamar:
Rozwój miast w H7 oraz pokaz dema i czat z twórcami.
Soft:Ubi powoli specjalizuje się w mówieniu tak, by nic nie powiedzieć.

Alamar PW
9 października 2014, 19:30
Bez przesady, trochę nowości o miastach jest. Trochę.

Trith PW
12 października 2014, 20:42
<rant mode>
Ja tu tylko ponarzekać na politykę Ubisoftu, jak każdy zresztą, bo mi się przypomniało kilka rzeczy.

Dzisiaj zaświtało mi coś w głowie, przypominając sobie te wszystkie patetyczne, niewiarygodne, dziwne i po prostu niezręczne opisy ognistych olbrzymów, walkirii, czy driad.
Ta wszechobecna ostatnio mania opisywania w grach komputerowych wszystkiego wraz z najmniejszymi szczegółami pod najdrobniejszym pretekstem niczemu nie służy. Nawet nie mówmy o tym kiedy autorzy chcą również udziwniać opowieść na siłę. Do tego typu przemyśleń i stwierdzeń skłonił mnie pewien filmik (przy okazji polecam ich kanał, bo fajny i mądry :P).
Przyznam, że wstawki objaśniające bym wytrzymał, gdyby nie były one po prostu krępujące przy okazji próbowania na siłę powiązania każdej jednostki z frakcją, w której występują.
W H3 nie trzeba było opasłej ściany tekstu objaśniającej czemu nagi służą magom z Bracady, o co chodzi z cerberami w Infernach, drzewce nie są zmutowaną pochodną elfów. Wspomnienie o tym, że centaury z Zamku Czarnoksiężnika w H2 przeniosły się do Bastionu w H3 zostało wspomniane chyba tylko raz przez Gem w SoD, a i tam było to tylko przyjęcie do wiadomości że "tutaj tak po prostu jest", bez prób pisania na siłę jakiejś abstrakcyjnej epopei wyjaśniającej to zjawisko.
Niech mnie ktoś poprawi, ale czy w MM starego uniwersum gdziekolwiek było wewnętrznie wyjaśnione, skąd wzięła się i jak działa magia?


Ubisoft pewnie stosuje te wszystkie zabiegi celowo, by mieć odhaczone na swojej liście kolejny punkt "wszystko, co można zrobić źle w grze komputerowej".
</rant mode>

Andruids PW
12 października 2014, 22:41
Cytat:
Wspomnienie o tym, że centaury z Zamku Czarnoksiężnika w H2 przeniosły się do Bastionu w H3 zostało wspomniane chyba tylko raz przez Gem w SoD
No, dokładniej to wspominała, że walczyła już u boku elfów i krasnali, ale u niej w domu centaury walczyły łukami, tylko tyle jeśli dobrze pamiętam. W ramce z jej przemyśleniami na początku misji w SoDzie.

Matikun PW
12 października 2014, 22:46
Z tego co pamiętam to Gem mówiła, że nie walczyła jeszcze u boku z drzewcami i smokami, o centaurach coś mówiła, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć co. Może czas by odświeżyć sobie pamięć?

A co do opisów wszystkiego co się da, to o ile opisy są dobre, to fajnie czasami sobie poczytać w wolnych chwilach, no ale musi to mieć sens.

Nicolai PW
13 października 2014, 00:17
Alamar:
Bez przesady, trochę nowości o miastach jest. Trochę.
Może byłem troszkę zbyt ostry dla tej wieści, ale to przez serię newsów, którą zaserwował nam Soft:Ubi:
Gra o Tron: W tym odcinku nie wydarzyło się nic. Ot dowiedzieliśmy się, że wojna z poprzedniej części trwa nadal.
Opisówka Lochu: Totalny brak nowości.
Opisówka Inferna: Jeszcze gorzej niż przy Mrocznych Elfach.
Rozwój miast: Całość było można skrócić do "będzie jak w H5 z elementami Szóstki".
Niby ten ostatni news przyniósł nam jakieś wieści, ale nie było ich za dużo, a ja miałem po prostu dosyć polityki informacyjnej Soft:Ubi ;)
Trith:
Ta wszechobecna ostatnio mania opisywania w grach komputerowych wszystkiego wraz z najmniejszymi szczegółami pod najdrobniejszym pretekstem niczemu nie służy. Nawet nie mówmy o tym kiedy autorzy chcą również udziwniać opowieść na siłę.
Opisy Driad i Olbrzymów nie jest ekspozycją sensu stricte, bo nie są wplecione w narrację gry, są jakby obok niej. Biografie osób, opisy artefakty i dzieje miast nie były przedstawiane podczas dialogów tylko mają osobne okienka. Kaspar nie recytował Anastazji niezbędnika młodego Nekromanty. Każdy gracz mógł zapoznać się z nim we własnym zakresie. Oczywiście były pewne wyjątki, ale tutaj pod tym kątem jest zaskakująco dobrze.
Według mnie opisywanie wszystkiego począwszy od pomniejszych istot na ulubionym mieczu Isztwana kończąc to nie tyle ekspozycja co przedobrzenie z backstory (to ma jakieś polskie tłumaczenie?). Fantastyka jest gatunkiem, w którym tworzy się nowe uniwersum, więc z natury będzie generować dużo opisówek. Spójrz na Śródziemie, Tolkien powiedział nam skąd się wzięli Elfy, Orkowie, Krasnoludy czy Smoki.
Cały ambaras w tym, że trzeba wiedzieć jak to wszystko dawkować i kiedy trzeba kończyć. Tolkien nie rozwodził się zbytnio przy Orkristrze czy Żądełku. W Ashanie wszystko, nawet artefakty i surowce mają swoją opisówkę. Poza tym pisać sobie mogą, ale niech to ma jakiś poziom. Krasnoludy skaczące na bombę do wulkanu, by wrócić jako płonące Olbrzymy takiego poziomu najzwyczajniej w świecie nie mają.
Trith:
Przyznam, że wstawki objaśniające bym wytrzymał, gdyby nie były one po prostu krępujące przy okazji próbowania na siłę powiązania każdej jednostki z frakcją, w której występują.
Objaśnienia z jednej strony są fajne, z drugiej są przesadzone. Driada mogła być magicznym żyjątkiem z lasu albo Elfem przekształconym dzięki magii. Takie coś, by wystarczyło. Szczegóły z wsadzaniem trupa w d... dziuplę Drzewca mogliby sobie podarować.
Trith:
W H3 nie trzeba było opasłej ściany tekstu objaśniającej czemu nagi służą magom z Bracady, o co chodzi z cerberami w Infernach, drzewce nie są zmutowaną pochodną elfów. Wspomnienie o tym, że centaury z Zamku Czarnoksiężnika w H2 przeniosły się do Bastionu w H3 zostało wspomniane chyba tylko raz przez Gem w SoD, a i tam było to tylko przyjęcie do wiadomości że "tutaj tak po prostu jest", bez prób pisania na siłę jakiejś abstrakcyjnej epopei wyjaśniającej to zjawisko.
Stare uniwersum miało dwie przewagi nad Ashanem. Po pierwsze często zmieniał się kontynent lub świat, więc nie trzeba się trzymać sztywno założeń, a po drugie nie przejmowali się takimi głupotami. Tutaj podeszli do sprawy zupełnie inaczej. Paokai mają całą erratę wiążącą je z Orkami i teraz nawet jakby się chciało je przenieść do innej frakcji to wpadłoby się we własne sidła i byłoby trzeba napisać kolejną erratę wyjaśniającą czemu nie ma ich w Twierdzy tylko dajmy na to w Lochu.
Trith:
Niech mnie ktoś poprawi, ale czy w MM starego uniwersum gdziekolwiek było wewnętrznie wyjaśnione, skąd wzięła się i jak działa magia?
Nie przypominam sobie. W starym uniwersum nie było wyjaśnionych wiele rzeczy nie było wyjaśnionych i jakoś nikt nie płakał, że nie wie skąd wzięły się Gremliny.
Trith:
Ubisoft pewnie stosuje te wszystkie zabiegi celowo, by mieć odhaczone na swojej liście kolejny punkt "wszystko, co można zrobić źle w grze komputerowej".
Nie prościej zatrudnić Michaela Baya? Wtedy nie byłaby potrzebna jakaś lista, Mike spełniłby wszystkie jej punkty nie wiedząc o nich, ba... zrealizowałby takie punkty, o których sztabowi spieprzania gier Soft:Ubi nawet się nie przyśniło ;)

Hayven PW
13 października 2014, 17:55
Cytat:
Stare uniwersum miało dwie przewagi nad Ashanem. Po pierwsze często zmieniał się kontynent lub świat, więc nie trzeba się trzymać sztywno założeń, a po drugie nie przejmowali się takimi głupotami.

To by było dobre dla Ashanu. Aż dziwne, że zamiast pomyśleć o czymś takim, Ubi od dziesięciu lat wałkuje jeden jedyny Thallan. Nawet na daleki wschód nie chce im się ruszyć :/

Cytat:
Nie prościej zatrudnić Michaela Baya? Wtedy nie byłaby potrzebna jakaś lista, Mike spełniłby wszystkie jej punkty nie wiedząc o nich, ba... zrealizowałby takie punkty, o których sztabowi spieprzania gier Soft:Ubi nawet się nie przyśniło ;)

???

Kto to Michael Bay?

Travis PW
13 października 2014, 19:00
Na dziś kilka screenów, które prezentują się całkiem nieźle. :)

flapdzak PW
14 października 2014, 12:55
Foty fajne. Nie podoba mi się tylko jednostka przystani "watcher".
PS. Gdzie mogę poczytać, jak i kiedy powstały wszystkie frakcje?

Nicolai PW
14 października 2014, 13:22
W jakim sensie powstały? Skąd się wzięły ich zamysły, na czym są wzorowane? Czy jak powstały przykładowo Orkowie? Jeśli to pierwsze to tutaj masz skrótowy opis frakcji, jeśli to drugie to chronologia Ashanu powinna być przydatna.

flapdzak PW
14 października 2014, 14:07
Dzięki. Chodziło mi o to, jak np:
-http://www.h6.acidcave.net/frakcje_loch.html
Tam jest historia.
"Mroczne elfy "narodziły się" w roku 540 RSS (24 lata przed H6), gdy królestwo Tarlad (obecnie Czarny Las) zostało najechane przez archanioła Michała i cesarza Liama. Władczyni tej krainy - królowa Tuidhana - z racji przeważających sił wroga zgodziła się na zawarcie paktu z Malassą zaproponowanego przez Bezimiennych. Cena okazała się wysoka - włączając w to samą zmianę wyglądu elfów - ale w zamian Tuidhana przegoniła najeźdźców, jak i elfiego króla Arniela, który ostrzył sobie zęby na jej królestwo."

Zehir-12 PW
15 października 2014, 17:53
I jak tu się nie denerwować. Ja tu czekam na jakieś ciekawe wieści a tu bum! http://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/the-lord-of-griffin-duke-ivan
Kolejna historyjka -,-

Wellplay PW
15 października 2014, 18:51
Jutro o 18 będzie stream, więc spoko.

flapdzak PW
15 października 2014, 19:13
Mam pytanie.
Na "streamie" mogą pokazać coś nowego?

Dark Dragon PW
15 października 2014, 19:30
Mam odpowiedź.
Mogą.

Nicolai PW
15 października 2014, 20:34
Soft:Ubi chyba lubi jak narzekam skoro ciągle wrzuca te bezpłciowe historyjki, ale podobno chcącemu nie dzieje się krzywda :P
Soft:Ubi:
both Vassily and Fedor were killed while hunting a bloodfrenzied Wyvern on the eastern borders.

Soft:Ubi:
But he always kept a nagging suspicion that foul play had been involved in his father and brother’s deaths, and he kept looking for the truth – which is how I was eventually made his personal Spy Master, after many years of dutiful service to the Griffin dynasty.
Jak atak rozwścieczonej Wiwerny może być intrygą? To tak jakby Martin wmawiał nam, że dzik co poharatał króla Roberta działał na zlecenie Cersei.
Soft:Ubi:
As it turned out, he was a natural born leader, and the peoples of Griffin, who had also loved the rather stern father Vassily, doubled their affection and hopes for the son. In Ivan’s first fifteen years of reign, he increased the influence of the Duchy of Griffin with bold and open commercial policies towards the neighbouring realms of the Elves, Orcs and Dwarves, as well as the Free Cities of Hammer Fall, Stormcliff and Listmoor. The Duchy of Griffin had grown wealthier and more powerful than at nearly any time in its history.
Urodzony przywódca, mężny wojownik z powodzeniem u kobiet, po prostu człowiek bez wad. Ależ to będzie nudna postać ;)

Nerevar PW
15 października 2014, 21:12
Cytat:
Jak atak rozwścieczonej Wiwerny może być intrygą?
Rzeczona wiwerna mogła być czymś "wzmocniona", ktoś mógł podtruć książątka, ktoś mógł ich zaatakować w czasie polowania (zwiększając szanse wiwerny). Parę innych opcji by się znalazło.
strona: 1 - 2 - 3 ... 20 - 21 - 22 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel