Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 105 - 106 - 107

Nerevar PW
4 października 2014, 21:57
Cytat:
Nie mam pojęcia skąd by mieli wziąć tyle różnych klas.
Z podobnego systemu, jak w H6 (jedna podstawowa i dwie zaawansowane klasy i dla bohaterów mocy i dla tych od magii)? Nie mówię oczywiście o krwisto-łzawej kalce, ale tego typu rozwiązanie mogłoby tłumaczyć większą liczbę klas.

Wikist PW
4 października 2014, 22:01
Patrzcie co udało mi się uwiecznić na zdjęciu. Knecht podczas wymachciwania mieczem, a dokładniej jego twarz. Ten zez mówi wszystko. xD

http://oi59.tinypic.com/a4pz0o.jpg

Dopiero dzisiaj zauważyłem, że po kliknięciu PPM na renderze postaci z głównej strony, możemy ustawić fullscreen, prędkość video itp. No teraz to te modele wygladają ekstra. :D

Przy okazji przyjrzyjcie się twarzom Legionisty i Kapłana. U tego Legionisty jest bardzo ciekawie ta twarz widoczna pod hełmem. Tak samo u kapłana. Chociaż pewnie legionista lepiej by wyglądał jakby mu tam po prostu czarne tło włożyli zamiast twarzy xD. Jednakże ulepszonemu nie mogę nic zarzucić. I z twarzą pod spodem i bez (gdyby było tylko czarne tło włożone) wygląda rewelacyjnie.

A no i jeszcze są te poukrywane sekrety, czyli śmieszne animacje dla jednostek.

Zehir-12 PW
4 października 2014, 22:02
@Nerevar

W sumie znając logikę UbiSoftu mogło by tak być :P Ale było by trochę szkoda :/

A co do tego całego zamieszania co do wyboru ras to w sumie to coś tu śmierdzi. Bo niby przegrana rasa nie pojawi się w DLC oraz wielce podobnie w żadnym większym dodatku, to przecież bez sensu by było robić H7 bez demonów. Myślę, że Ubi może tak sobie gada teraz po to, żebyśmy mieli potem większą radochę, że te rasy wrócą, no bo co w ich miejsce miałoby może wrócić sanktuarium i jeszcze jakieś nowe cuś, albo same nagi? Nie! Jeśli sanktuarium ma wrócić to tylko jako 9 rasa! :P

No i w sumie po co by nam dawali do wyboru awatary krasnali? Tylko po to, żeby ludzie którzy je lubię mogli sobie z dumą nosić taki obrazek? E tam. Myślę, że prędzej czy później, o ile UbiSoft będzie miał kasę i objawienie dostaniemy te 9 ras :P

Oczywiście nie mówię tego tak całkiem na serio. To było z taką nutką złudnej nadziei :P Generalnie jeśli chodzi o Ubi, to lepiej się nastawiać pesymistycznie xD

Degraf PW
5 października 2014, 08:27
IMO to tak naprawdę rzecz będzie sprowadzać się do tego, ile na czystym H7 zgarną kasy. Jeżeli projekt okaże się być rentowny to będzie można liczyć na "powrót odrzuconych ras". Niemniej jednak wolałbym, aby duże DLC dodawały ciekawe elementy mechaniki gry, aniżeli nowe rasy.

Hayven PW
5 października 2014, 09:46
Nowych frakcji nie będzie w DLC - i dobrze. Za to mogą pojawić się w dodatkach, bo o tym nie było nic powiedziane - i jeszcze lepiej :)

Awatary krasnali to arty, przygotowane pewnie jeszcze przed wynikiem ankiety. Swoją drogą, większość z nich to nowe podobizny znanych z H5 karłów.

Zehir-12 PW
5 października 2014, 10:35
@Hayven

Ja wiem, że to są znane już portrety krasnali, ale chodzi o sam fakt, że dali te portrety. Równie dobrze mogli by dać do wyboru tylko te z tych 6 ras, które się pojawią. Co do DLC, to nie mam pojęcia co mogą w nim dać. Skoro prawdopodobnie ma nie być confluxu, to co mamy dostać? Jedną kampanię? Jakieś kilka nowych umiejętności? I i tak za to wezmą jakieś 30 złotych. No, ale jeżeli to ma wesprzeć finansowo Ubi i tymsamym pomóc w pojawieniu się większej ilości ras w późniejszym dodatku to jestem za :P Ale tylko pod takim warunkiem.

"Kupujcie DLC, a dostaniecie krasnale w dodatku" xD Coś takiego na przykład :P

Degraf PW
5 października 2014, 10:42
Ileż razy można wałkować, że dodatek i DLC to właściwie to samo? :rolleyes: DLC to dodatek pobierany przez internet i tyle. A nie wierzę, żeby Ubisoft strzelał sobie w kolano przez całkowitą rezygnację z dystrybucji elektronicznej.

I tak - do H6 dwa pierwsze elementy to były adventure packi a trzeci to expansion pack. Jeżeli ktoś to kupił w pudełku to był dodatek a jak musiało pobierać z sieci to było DLC. Nie zaś, że wszystko to DLC.

Jeżeli więc była mowa, że nie będzie odrzuconych ras w DLC to oznacza, że albo (A) nie będzie ich w ogóle do H7 albo (B) w Ubisofcie pracują ignoranci i używają słów których nie rozumieją.

Darkem PW
5 października 2014, 10:57
Nazwa DLC zwyczajowo używana jest do określania "mini-dodatków" nie wychodzących poza dystrybucję cyfrową (np. nowe misje do Skyrima, nowe zbroje, nowa mapa do Tomb Ridera). Często można spotkać darmowe DLC. Pełnoprawne dodatki, które również można pobrać z internetu, jednocześnie posiadające wersję pudełkową nazywane są raczej "expansion pack". Te oczywiście są płatne i wnoszą o wiele więcej treści do gry niż DLC.

Od dawna uważam, że stwierdzeniami o braku ras w DLC Ubi chce nie dopuścić do sytuacji podobnej z H6 kiedy to oburzaliśmy się, że Black Hole wspominał o nowych rasach w formie DLC. Nikt już nie pamięta gadki: "Planujemy wprowadzenie nowych ras w dodatkach, ale jedna z nich będzie dostępna za darmo w formie DLC - dla wszystkich którzy kupili podstawową wersję, ale za drugą będzie już trzeba zapłacić kupując "duży" EP"?

Degraf PW
5 października 2014, 11:13
Darkem - nie. Spójrz na np. politykę Paradoxu, który całkowicie zrezygnował z wydawnictwa pudełkowego. Tam teraz wszystko jawnie nazywa się DLC i dzieli się na duże i małe. Małe to głównie kwestie estetyczne jak np. paczki portretów dla ludności ałtajskiej. Duże wprowadzają kompletnie inną mechanikę, przeznaczoną dla konkretnych państw, regionów, religii etc. i np. państwa indiańskie z północnej Ameryki (Conquest of Paradise) grają na kompletnie innych zasadach niż reszta świata.

Zatem stwierdzenie "DLC to minidodatki" jest stwierdzeniem błędnym.

AmiDaDeer PW
5 października 2014, 11:32
Pytanie: czy twórcy gry mieli przez "DLC" na myśli termin poprawny, czy potoczny?

Acid Dragon PW
5 października 2014, 12:08
Otóż całe stwierdzenie było bardzo nieformalne i mogące oznaczać cokolwiek. W dodatku nie były to dokładne słowa Stefana Wintera, ale zredagowane przez dziennikarza(?).

Cytat:
Stephan Winter legt Wert darauf, dass es sich um eine echte Entscheidung handelt, keine der vier zur Wahl stehenden Fraktionen sei bereits entwickelt, das geschehe erst nach den Abstimmungen. Und als DLC zum Release seien die beiden unterlegenen Städte auch nicht vorgesehen.

Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że ktoś po prostu zmieni zdanie, gdyż na razie nawet nie zaczęto planować żadnego DLC i/lub dodatku.


Haarald PW
5 października 2014, 12:41
Może klasy bohaterów będą bardziej zróżnicowane niż się nam wydaje? Może jedne frakcje będą miały ich sześć inne cztery a jeszcze inne np. dwie? W sumie trzymanie się symetrii zwykle narzuca pewne ograniczenia.

Czy wiadomo już coś o umiejętnościach typu logistyka itp. A w ogóle to ile ma być poziomów? Trzy to było dla mnie zawsze trochę za mało. A może też będzie to bardziej zróżnicowane? Ma być wprawdzie skillwheel ale myślę że powinniśmy chyba spodziewać się go w zupełnie innym kształcie.

Nicolai PW
5 października 2014, 16:10
Zehir-12:
W każdym razie bohaterów będzie sporo, skoro mają być aż 4 klasy xD
Byakuya:
Tak właściwie to chyba będzie ich sześć (...).
Pewnie dadzą taki system klas jak w H6. Jedna klasa podstawowa i dwie ścieżki rozwoju do wyboru, nic sensacyjnego.
Acid Dragon:
Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że ktoś po prostu zmieni zdanie, gdyż na razie nawet nie zaczęto planować żadnego DLC i/lub dodatku.
Jak już mówiłem wszystko zależy do tego jak H7 będzie się sprzedawać ;)

Dofcio PW
5 października 2014, 16:58
Jestem prawie pewny że będą dwie klasy i od każdej z nich dodatkowe dwie. Ale mam nadzieje że będzie to coś w stylu:


Paladyn <--------- Rycerz ---------> Generał (mój własny wymysł)

A w Akademii

Mag Bitewny <----- Czarodziej -----> Konstruktor

Klasy bohatera były by wtedy zależne od tego jak rozwijamy bohatera, przykład:

Rycerzem używamy dużo czarów, inwestujemy w magię, więc po osiągnięciu określonego poziomu rycerz zmienia się w paladyna. Z kolei jednak jeśli inwestujemy w taktykę i dowodzenie, rycerz zmienia się w generała.

Dla każdej frakcji wymagane byłyby inne umiejętności do zmiany klasy, głównie te najważniejsze dla danego zamku (np.: Przystań - dowodzenie i magia światła, Akademia - magia ofensywna i magia wspomagająca)

Alamar PW
5 października 2014, 18:08
Acid:
Istnieje też spore prawdopodobieństwo, że ktoś po prostu zmieni zdanie, gdyż na razie nawet nie zaczęto planować żadnego DLC i/lub dodatku.
W to raczej wątpię. Plany (wstępne) prawie na pewno istnieją, choć rozchodzi się tu o co innego: o wyniki sprzedaży H7. Jeśli spełnią zakładane poziomy, to dalszy rozwój gry dostanie zielone światło.

Fandor PW
5 października 2014, 20:58
Oby nie rozwój, bo H6 wiemy, że Ubi nie jest gotowy na awans bohaterów. Za to Bohater Mocy/Bohater 3/4 mocy 1/4 magii/ Bohater 3/4 magii 1/4 mocy/Bohater Magii od samego początku mogła by być ciekawa, byle każdy dostał odpowiednią ilość umiejętności, by wszyscy byli równi i ich wyższość/niższość zależała od stylu gry co najwyżej, i te umiejętności były ciekawe, a nie robione na siłę. Przy 4 bohaterach na frakcje zwłaszcza jeżeli mają dostać inne umiejętności będzie ciężko, ale fajnie by było gdyby każdy bohater mógł być jak najróżnorodniej rozwijany.
Swoją drogą ciekawe czy Ubi nie przejmie strategii Microsoftu (Heroes 3 najlepsze, H4 zdania podzielone większość na nie, H5 jak z H4 ale chyba więcej na tak, H6 według wszystkich beznadziejny, zobaczymy co będzie z H7).

Zehir-12 PW
5 października 2014, 21:18
Myślę, że H7 nie ma szans wyjść tak słabo, żeby nie mieli kasy na dalszy rozwój gry. Na pewno dadzą jakieś DLC typu DM i jakiś co najmniej jeden większy dodatek typu SoD. Nie sądzę, żeby H7 mogło upaść niżej niż H6. A im lepsza gra, tym więcej kupujących, a przez to więcej zarobków i więcej dodatków :P Logika.

Acid Dragon PW
5 października 2014, 23:41
Niestety może. Z obiektywnych powodów.

Rynek gier PC maleje z roku na rok, więc jeśli Heroes 7 będzie tylko porównywalne z Heroes 6, to zarobi znacząco mniej. Powiem więcej - jeśli będzie tylko na poziomie Heroes 6, to być może Heroes 8 już nie zobaczymy.

Fandor PW
5 października 2014, 23:59
Czy to by była strata, że nie zobaczymy Heroes 8 nie sądzę, nie popsujemy sobie krwi nerwami o to, że Ubi i ja spartoli. Potem jak już wykorzysta uniwersum MM na wszystkie sposoby i wszystkie tytuły przestaną przynosić zysk porzuci uniwersum, a w bardzo optymistycznej wersji sprzeda. Tak czy siak, ja bym wolał żeby Heroes na H4 się skończył patrząc na dzieła Ubi.

Nicolai PW
6 października 2014, 00:05
@Acid Dragon: Jeszcze raz napiszesz coś fatalistycznego to zawołam Dovahkiina, by zajął się Twoją duszą ;) Poza tym rynek gier komputerowych nie maleje. Pewnie chodziło Ci o rynek PC, który rzeczywiście się kurczy, ale same gry mają się dobrze ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel