Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 105 - 106 - 107

AmiDaDeer PW
26 września 2014, 21:42
Faktycznie, teraz widzę to jedno oko...

Wellplay PW
26 września 2014, 22:01
@syrious Elvin na HC potwierdził, że Behemoty istnieją w Ashanie i nadszedł czas na ich powrót w pełnej okazałości.


Dofcio PW
26 września 2014, 22:53
Ork ma miecz jak orkowie ze śródziemia. A abstrahując możliwe że będą alternatywne ulepszenia (Iwan walczy z wojskami jelenia, a ci nie będą mieli przecież herbu wilka)

Belegor PW
26 września 2014, 23:20
Nie liczyłbym na to. Inaczej już dawno by coś o tym wspomniali. Skoro Marzhin potwierdził behemota no to super, pytanie tylko czy behemoty będą takie jak z trójki czy czwórki, czy zrobią sobie własną wersję.

Nerevar PW
26 września 2014, 23:20
Cytat:
A abstrahując możliwe że będą alternatywne ulepszenia (Iwan walczy z wojskami jelenia, a ci nie będą mieli przecież herbu wilka)
W H6 armia Przystani miała być z księstwa Gryfa, walczyliśmy w kampanii z wilczkami i jakoś alternatywnych ulepszeń nie było :P

Wikist PW
26 września 2014, 23:44
@Nerevar

W kampanii fabularnie walczyliśmy Gryfitami, ale styl jednostek był z Księstwa Sokoła. Tak tylko dla sprostowania.

Nicolai PW
27 września 2014, 00:04
Alamar:
Kapelan to Palpatine, a nie ta podróbka jego mistrza. :P
Jaka podróbka? Przecież to zdjęcie z kompendium ostatniej generacji, więc jak najbardziej oryginał. Tylko teraz to jest poza kanonem, ale w każdym razie jakby nie patrzeć Hego jest bardziej podobny do Kapelana niż jego Pawlik Morozow uczeń.
Alamar:
Hełm miałeś w H6 u bohaterów magii Przystani (właściwie to cały model jest stamtąd), więc trochę późno na narzekanie w tej sprawie. :P
Tylko tam była żelazna tiara, a tutaj jest cofnięte jajo ;)
Alamar:
A wystarczyło pooglądać karty DoC-a.
A jest tam karta o takiej nazwie?
Hobbit:
Czy to ja coś nadinterpretuję, czy z tego artu wynika, że w Twierdzy będą jakieś golemowate stwory?
I golemowe stwory, i kanciate Centaury ;) Przecież to wstępnie ociosany szkic, a te stwory to Cyklopy.
Wellplay:
@syrious Elvin na HC potwierdził, że Behemoty istnieją w Ashanie i nadszedł czas na ich powrót w pełnej okazałości.
Otwiera szampana.
PS. Tylko mi się wydaje, że Iwan wygląda jak Jaime Lannister?

Nerevar PW
27 września 2014, 00:07
Cóż, z H6 zapamiętałem tyle, że chodziło tam o pomiot pewnego księcia z rodu Gryfa ;) Nie zmienia to faktu, że nie było osobnych wersji jednostek dla wilczków.

Alamar PW
27 września 2014, 06:43
Cytat:
Jaka podróbka? Przecież to zdjęcie z kompendium ostatniej generacji, więc jak najbardziej oryginał. Tylko teraz to jest poza kanonem, ale w każdym razie jakby nie patrzeć Hego jest bardziej podobny do Kapelana niż jego Pawlik Morozow uczeń.
Źle mnie zrozumiałeś. Nie chodzi o to, że ten Muun nie zawitał w sadze czy też o obecną jego kanoniczność, chodzi o to, iż sam "Darth Plagiastus" jest dość słaby i trzyma się głownie dzięki dwóm rzeczom: nawiązaniom (których jest jednak zbyt dużo i czasem zupełnie nielogiczne - patrz np. Durga) oraz Paplaninowi :P. Postać, czyny jak i tok myślenia samego Hugo są... po prostu kuriozalne, jak na sitha z opowieści kanclerza z "Zemsty" (nie mówiąc już o nowelizacji).
Także sama "wielkość" Palantina w "Darcie..." nigdy nie została pokazana, a tylko na sam koniec wspomniana.
Porównaj tę książkę do to "Maski Kłamstw", "Labiryntu Zła" czy komiksu "Więzy Krwi" (nie wspominając już serii "Tales of the Jedi"), by zobaczyć, jak wyglądają machinacje sitha.


Tyle tytułem off-topu.

Nicolai PW
27 września 2014, 13:07
Alamar:
Postać, czyny jak i tok myślenia samego Hugo są... po prostu kuriozalne, jak na sitha z opowieści kanclerza z "Zemsty" (nie mówiąc już o nowelizacji).
Dlatego powiedziałem Hellscreamowi, że fani SW to masochiści. Najlepsze pozycje EU są co najwyżej przeciętne, a Plaugeis? Dopóki nie poznasz Shadowspawna z "Luke'a Skywalkera i Cieni Mindora" to nie dowiesz się co to kiepska postać ze słabymi motywacjami ;)
Alamar:
(nie mówiąc już o nowelizacji).
Nadejszła wiekopomna chwiła. Ktoś Cię poprawi ;) Nie "nowelizacja" tylko "adaptacja książkowa" :D Nowelizacja u nas to zupełnie co innego niż w języku angielski ;)
Alamar:
Porównaj tę książkę do to "Maski Kłamstw", "Labiryntu Zła" czy komiksu "Więzy Krwi" (nie wspominając już serii "Tales of the Jedi"), by zobaczyć, jak wyglądają machinacje sitha.
"Maska Kłamstw" i "Labirynt Zła" średnio mi podszedł, tak samo jak "Darth Plagueis", ale to przez Jamesa Luceno, który para się pisaniem political fiction w SW, a kompletnie mu to nie wychodzi.

Wellplay PW
27 września 2014, 13:14
@syrious mają wyglądać jak behemot a nie jak te z H4.

Alamar PW
27 września 2014, 18:45
Nicolai:
Dlatego powiedziałem Hellscreamowi, że fani SW to masochiści. Najlepsze pozycje EU są co najwyżej przeciętne, a Plaugeis? Dopóki nie poznasz Shadowspawna z "Luke'a Skywalkera i Cieni Mindora" to nie dowiesz się co to kiepska postać ze słabymi motywacjami ;)
Nie wiem? Really? :P
Shadowspawnowi wyszło tylko jedno dobrze - czarni szturmowcy.

Fandor PW
27 września 2014, 21:41
Mam pytanie, wojska przystani, mają wyglądać jak wojska księstwa Wilka, jeżeli miały by być przeciwko Gryfom, miało by to sens w poprzedniej części, w tej jednak, wnioskując z opowiadania Stefan Wilk jest jedynym księciem który zachował neutralność, wrogami Gryfa są księstwa Jelenia, Byka i Charta. Natomiast jeżeli przystań ma być dowodzona przez Iwana powinna wyglądać jak armię Gryfa lub Jednorożca, czy twórcy podali jakieś wyjaśnienie odnośnie "imagu" przystani?

Alamar PW
27 września 2014, 21:48
Historie z kampanii nie są bezpośrednio związane z główną fabułą Wojny 10-letniej i Iwana. Mają one być dla niego opowieściami z przeszłości i "inspiracją".
W swojej własnej kampanii (epilogu) Iwan ma otrzymać gryfy, zaś Seamus również własną jednostkę (jelonka?).

Fandor PW
27 września 2014, 22:05
Dziękuje Alamarze za szybką odpowiedź, wciąż jednak nie daje mi spokoju, dlaczego Wilki_(chociaż może faktycznie sam sobie odpowiedziałem - bo są neutralne, a Seamus i Ivan dostaną jeszcze własne jednostki do wyboru). Nie wydaję mi się, żeby te historie były od tak odcięte od gry, że zmienią się orientacje polityczne_ itd.

Acid Dragon PW
27 września 2014, 22:07
Niemniej jednak - good point.

Do tej pory w fabułę są zaangażowane wszystkie księstwa, właśnie OPRÓCZ Księstwa Wilka. Wiemy, że w kampanii jednak pojawią się gryfy, czyli jednak Iwan będzie osobiście brał udział w rozgrywce (być może w epilogu, jak powiedział Alamar, choć cholera wie - robić jednostkę tylko na dwie ostatnie mapy gry?). Zaś rola Wilków pozostaje na razie nieznana.

Alamar PW
27 września 2014, 22:23
Cytat:
Do tej pory w fabułę są zaangażowane wszystkie księstwa, właśnie OPRÓCZ Księstwa Wilka.
Poczekaj na dalsze wpisy na blogu H7.

Nicolai PW
27 września 2014, 22:52
Alamar:
Nie wiem? Really? :P
Więc znasz mój ból ;) Swoją drogą w twojej kolekcji nie widzę Trylogii Bane'a, a szkoda, bo Dessel był taką rozbudowaną postacią. W każdej części ganiał za jakimś holokronem i niczym wujek Ben powtarzał swoją firmową frazę jak mantrę. W tym przypadku to było "silniejszy wygrywa nad słabszym" parafrazowane na wszystkie możliwe sposoby, żadnej innej sithiańskiej mądrości nie miał do przekazania.
Acid Dragon:
Do tej pory w fabułę są zaangażowane wszystkie księstwa, właśnie OPRÓCZ Księstwa Wilka. (...) Zaś rola Wilków pozostaje na razie nieznana.
Tylko czy Księstwo Wilka musi być bezpośrednio zaangażowane? Wydawało mi się, że fabuła H7 ma być opowieścią Rady Cieni o zamierzchłych bohaterach, które mają przekonać Iwana Gryfa, by ruszył tyłek uratował Cesarstwo. Dlatego Wilki nie muszą bezpośrednio wmieszać w dziesięciolatkę. Ciekawe kto będzie tym zamierzchłym bohaterem? Coś podejrzewam, że to będzie Irina lub jej potomek ;)

Fandor PW
27 września 2014, 23:13
W tej chwili mówimy właśnie o zaangażowaniu księstw w spór o cesarski tron, a nie uwierzę by Wilki nie miały żadnego interesu w tronie, albo żeby nie mieli zysku w tym ze któreś z pozostałych książąt zostanie cesarzem. Zastanawia mnie też konflikt Gryf-Byk, w sensie jak to się stało, że nagle jest pokój z Wilkami, wojna z Bykiem, mam tylko spekulacje, że w księstwie Wilka rządzi teraz potomek Iriny więc są posłuszni kuzynom, a księstwo Byka połączyło się z odnogą Wilków i przejęło nienawiść.

Alamar PW
28 września 2014, 09:43
Nicolai:
Swoją drogą w twojej kolekcji nie widzę Trylogii Bane'a
A nie zdziwiło Cię, że "kolekcja" zaczyna się od "Imperium..." a kończy na trylogii Czarnej Floty? :P

Nicolai:
Wydawało mi się, że fabuła H7 ma być opowieścią Rady Cieni o zamierzchłych bohaterach, które mają przekonać Iwana Gryfa, by ruszył tyłek uratował Cesarstwo. Dlatego Wilki nie muszą bezpośrednio wmieszać w dziesięciolatkę. Ciekawe kto będzie tym zamierzchłym bohaterem? Coś podejrzewam, że to będzie Irina lub jej potomek ;)
1. Rada Cieni to nie doradcy Iwana. Ivan's Council i Shadow Council to dwie rożne rzeczy. Rada Cieni to gracze (czyli my), Rada Iwana to szóstka bohaterów, którzy opowiedzą mu swoje bajki na dobranoc.
2. Na razie mamy dopiero początek Wojny 10-letniej. Nie każdy od razu rzuca się w wir walki, niektórzy bawią się w Starscreama ;) - czekają, aż przeciwnicy się wykrwawią, a potem zadają cios w plecy. Możliwe że Stefan Wilczur postanowił wybrać ten wariant, wkrótce powinniśmy się o tym przekonać. Cierpliwości.
3. Irina, podobnie jak Antoś i Sandor, od dawna powinni nie żyć. No chyba że znaleźli jakieś komory hibernacyjne, tudzież wysłano ich do innego wymiaru/Świata Duchów albo zamieniono w kamienne posągi. Ech, możliwości jest tyle, że jeśli autorzy się uprą, to dostaniemy owe Gryfy na Wieki!
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel