Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnata Cieni (Heroes VII)temat: Heroes 7
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 105 - 106 - 107

Alamar PW
23 września 2014, 15:53
Pytania i odpowiedzi z Heroes Community:

1. Z tego co wdzieliśmy na mapie z Gamescomu, modele stworzeń na polu bitwy są bardzo małe. Dodatkowo widok domyślny placu boju jest bardzo oddalony, ukazuje za dużo tła wokół placu, a za mało samej walki. Czy zamierzacie to poprawić?

Po pierwsze, warto pamiętać, że wszystkie widoki na wersji z Gamescoma zostały ustawione dla potrzeb dema, by umożliwić zrzuty ekranu i oferować rozległy widok na pole bitwy i jednostki. Ciężko pracowaliśmy by znaleźć kompromis między efektownością a efektywnością i oczywiście Heroes 7 zawiera opcję przybliżania/oddalania podczas bitwy (i rzecz jasna na mapie przygód), więc możecie zdecydować, by skupić się na tym, co dla was jest ważne: na samej bitwie i stworzeniach!

2. Co czynią Szczęście i Morale w H7? Czy gra uwzględnia negatywne szczęście stworzeń?

Jak już wspomnieliśmy, chcemy wrócić do podstawowych głównych cech Heroesów, a Szczęście i Morale były oczywiście jednymi z tych kluczowych elementów. Na obecną chwilę nie mamy dla was za wiele informacji do ujawnienia na ten temat, lecz pokrótce: Szczęście i Morale działają jak zawsze. Wysokie Szczęście zwiększa obrażenia; Wysokie Morale daje dodatkowe "pół tury". W przeciwieństwie do Heroes 6, wróciło negatywne Szczęście, a "niepowodzenie" jest synonimem "spróbuj ponownie" lub "zmniejszonych zadawanych obrażeń".

3. Czy edytor map będzie posiadał funkcję zdarzeń? "Niebieska kula" w edytorze H3 była jedną z najważniejszych funkcji dla twórców map. Umiejscowienie tego pojedynczego obiektu umożliwiało twórcy, ustawienie zasadzki, zmianę morale, dodanie oddziałów, zasobów, itd.

"Niebieska kula" nie wróci... ale ewoluuje! Unreal Engine 3 oferuje wspaniałe narzędzia dla wszystkich twórców map i modów. Fani będą mogli stworzyć i dzielić się dodatkowymi skryptami, niezależnie od już istniejących w naszej bazie danych. W ten sposób mamy nadzieję na zaoferowanie nawet w większej ilości możliwości dla wszystkich osób, chcących stworzyć nowe światy i fascynujące przygody.

4. Czy powrócą główne parametry bohatera (atak, obrona, moc czarów, wiedza) czy też zostaną użyte te z H6?

Główne parametry będą miały swój wielki powrót w Heroes 7. Bazując na tym, czego się nauczyliśmy z tradycyjnych tytułów Heroesów, postanowiliśmy je przywrócić, jedyną różnicą będzie nominacja niektórych z nich.
(Nie mam pojęcia, o co chodziło z tą "nominacją" - kolejność? awans? nazwa?)

5. Jak będzie tym razem działał system umiejętności? Czy zdolności powrócą i czy umiejętności będą losowo podczas awansu?

Prawdę mówiąc omawialiśmy opcję wprowadzenia losowości. Koniec końców zdecydowaliśmy się pozwolić wam, które umiejętności/zdolności chcecie odblokować. Będzie wiec to połączenie H6 (pełna kontrola w waszych rękach) z H5 (umiejętności są ułożone w koło). Pomówimy więcej o tym punkcie w nadchodzących miesiącach na naszej stronie Rady Cieni, gdzie podamy więcej szczegółów.

6. Czy w podstawce H7 będą generator map losowych lub tury jednoczesne?

Jak już wspomnieliśmy w odpowiedziach dla portalu Celestial Hevens, poświęcamy dużo pracy nad edytorem map. Na razie jest za wcześnie, by ujawniać szczegóły jako, że jeszcze wiele trudu potrzeba, by osiągnąć nasze założenia.
Jeśli chodzi o tury jednoczesne, to ciągle o nich pamiętamy. Na dzień dzisiejszy nie mogę potwierdzić, czy i jak zostaną zaimplementowane.

7. Jak będzie wyglądać drzewko rozbudowy miasta? Do której gry będzie najbardziej podobne i czy będzie w nim cokolwiek nowego?

System rozbudowy miasta jest bardzo podobny do tego z H5, ale oferuje wam więcej wyborów i więcej budynków wpływających na różne aspekty gry. W najbliższych tygodniach planowany jest artykuł na temat tego właśnie aspektu, więc zaglądajcie często!

8. Możesz więcej ujawnić o jednostkach wojennych? Co jest w nich nowością?

Cieszę się, że mogę więcej ujawnić na ten temat! Nowością jest miks stworzeń i machin wojennych, do zniszczenia, do kupienia, do ulepszenia... Są unikatowe dla każdej z frakcji i oferują różne style gry. Pożegnajcie te same dla wszystkich katapulty, powitajcie wyspecjalizowane jednostki wsparcia.

9. Jak tym razem będą działać umiejętność rasowa? Czy będzie posiadać unikatowe zdolności porozrzucane wśród umiejętności jak w H5? Czy będzie posiada własne drzewko umiejętności?

Na dziś nie mogę podać wam wszystkich szczegółów na ten temat, lecz oczywiście każda umiejętność rasowa będzie oferować specyficzną umiejętność, wliczając w to powiązane różne specjalne zdolności. Dla przykładu rasowa umiejętność Przystani (wciąż nie ostateczna!): Prawość - "Kiedykolwiek sojusznicze stworzenie posiada wysokie morale, wszystkie inne sojusznicze stworzenia zyskują +X morale, póki nie osiągną wysokich morale. Efekt ten może się sumować aż do górnej granicy morale".

10. Co możesz nam powiedzieć o systemie magii

System magii w Heroes 7 będzie bardzo podobny do tych z Heroes 3 i 5. Niestety, to wszystko co możemy wam ujawnić na dziś, lecz nie martwcie się, na pewno o tym porozmawiamy najszybciej jak tylko będzie można! (Możemy jednak potwierdzić powrót gildii magii).

11. Jakie unikalne aspekty zamierzacie wdrożyć w Heroes 7? Słyszeliśmy dużo o przywróceniu najlepszych rzeczy z poprzednich gier, ale czy dostaniemy coś naprawdę nowego i unikalnego w serii Heroes?

Masz racje w tym, że głównie informujemy o "przywracaniu najlepszych rzeczy z poprzednich gier". Klasyczna formuła Heroesów dowiodła swych wartości i jest dla nas ważnym, by przy niej pozostać, próbując jednak wprowadzić nowości i nowe klimaty do Heroes 7. Dla przykładu, wprowadzimy mechanizm oskrzydlenia, by podnieść znaczenie pozycji zajmowanej przez stwory. Pola walk będą wykorzystywać rożne wymiary i tereny, zmuszając was do zmian strategii i przemyślenia, co jest najlepszym rozwiązaniem podczas tej specyficznej walki.


I jeszcze kilka słów: silnie namawiam was zaglądanie na stronę Rady Cienia jako, że będziemy w ciągu roku ujawniać nowe szczegóły na temat gry (frakcje, stworzenia, umiejętności, mechanikę gry, czary, itd.). Powinno to być (i mam nadzieję, że będzie) wasze główne źródło informacji o H7.
Dziękuję wam za te pytania i waszą pasję Mękę Pańską oddanie!

Hellscream PW
23 września 2014, 15:58
Podejrzewam, że w punkcie 4. Penin użył słówka "nomination" jako "miana" - chodziło mu pewnie po prostu o nazewnictwo, ale chciał zabrzmieć inteligentniej. :>

Zehir-12 PW
23 września 2014, 16:15
Co do edytora, to w sumie aż tak mnie nie obchodzi jak będą wyglądać zdarzenia, tylko czy edytor będzie prosty w obsłudze. Ja osobiście potrafię obsługiwać tylko ten z H3 i 4 :P Piątki i Szóstki nie rozkminiam xD

Alamar PW
23 września 2014, 18:14
Nowe zasady głosowań na oficjalnym blogu (od następnej ankiety):

Cytat:
all users will be required to enter a captcha for each vote and only one vote per IP will be allowed
Jeden głos z jednego nr IP oraz wymagane będzie wpisanie kodu.

Wyniki bieżącej ankiety dopiero 30 września.
Jednocześnie ankieta kurduple vs elfy podobno nie miała takich problemów z oszustami jak ta dotycząca jednostek elfów.

Nicolai PW
23 września 2014, 18:32
Alamar:
Prawość - "Kiedykolwiek sojusznicze stworzenie posiada wysokie morale, wszystkie inne sojusznicze stworzenia zyskują +X morale, póki nie osiągną wysokich morale. Efekt ten może się sumować aż do górnej granicy morale".
To jest takie jakieś zagmatwane. Nie mogli zostać Anioła Stróża z H6?
Alamar:
Nowe zasady głosowań na oficjalnym blogu (od następnej ankiety)
Jednak jest miejsce na prawo i sprawiedliwość w Ashanie. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądać po odjęciu głosów genderbotów? Najprawdopodobniej wygra Równowaga, ewentualnie Furia bardzo małą przewagą głosów.
Odnośnie ten całej hecy to jest mi w stanie powiedzieć ktoś powiedzieć czemu ludzie tak windowali Furię? Przecież ta opcja aż tak bardzo tyłka nie urywała. Jedyne argumenty to teksty pokroju "Feniksy nie pasują do Elfów" czy "ofensywa to elficka strategia" co zwyczajnie mija się z rzeczywistością MM ;)

Alistair PW
23 września 2014, 18:56
Ankieta elfy-krasnale miała właściwie ustalony wynik od samego początku i to bez względu na to czy była uczciwa, czy też nie. A w głosowaniu na składy w jeden dzień zmieniła się diametralnie sytuacja.

Zehir-12 PW
23 września 2014, 19:18
Chwała Sylannie! Więc Ubi zauważył ten cały przekręt! Niech wygra najlepszy!

Hubertus PW
23 września 2014, 21:40
Ta cała nominacja zapewne jest po prostu rangą danej statystyki. Zależnie od rangi będzie różny przyrost co poziom. Zauważmy też że w każdej frakcji są 4 typy klas dla bohaterów(jeszcze nie ujawnione, ale widoczne na stronie Przystani i Akademii), z tym pewne te nominacje będą związane. Przypuszczam że będziemy mogli wybrać która statystyka ma być nominowana do bycia tą główną i dzięki temu bohater awansuje do jakiejś klasy wyższego poziomu(nominacja zastąpi zatem ścieżkę łez i krwi z H6).

Niniejszym nominuje Ubi do zaprzestania nadętego marketingu i przejście do pokoju zwierzeń :P

Jeszcze w sprawie nowych zasad glosowań, uważam, że to krok we właściwym kierunku.

Nerevar PW
23 września 2014, 21:48
Cytat:
(Nie mam pojęcia, o co chodziło z tą "nominacją" - kolejność? awans? nazwa?)
Mam dziwne wrażenie, że chodzi o nazewnictwo.

Nerevar PW
24 września 2014, 20:01
No i znamy nazwy surowców. https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/the-resources-in-heroes-vii

Chyba wolałem klasykę od smokostali (obok smoczych kryształów), cieniostali i gwiezdnego srebra. Może i ma to większy sens, że przy rekrutacji wykorzystujemy materiały, które mogą być jakoś wykorzystane przez jednostki, ale jakoś te nazwy mi nie leżą...

Alamar PW
24 września 2014, 20:11
Surowce w H7

Złoto, Drewno, Ruda




Kryształy Smoczej Krwi - krew samych Smoczych Bogów, która została przelana nad Ashanem podczas Wojen Stworzenia. Ich moc jest wszechstronna i niezrównana. Są wykorzystywana w wielu magicznych budowlach i pozwalaja hodować magiczne stworzenia.


Gwiezdne Srebro - jest lekkim i niezwykle wytrzymałym metalem, który spadł z nieba podczas Ery Mitycznej. Wydobywane z kraterów po meteorytach, ten srebrzysty materiał emanuje błękitnymi refleksami. Jest najbardziej ceniony przez elfy, który wykuwają z niego swe eleganckie, lecz twarde kolczugi, zabójcze miecze, sztylety czy ostrza włóczni oraz groty strzał. Gwiezdne Srebro jest też poszukiwane przez czarodziei, którzy stosują je powszechnie do produkcji tytanów.


Stal Cienia - jest magicznym metalem o tajemniczym pochodzeniu, znajdowanym w najgłębszych czeluściach Ashanu. Legendy wspominają, że pojawiły się wtedy, gdy Bezimienni zniknęli z Ashanu i że to oni stworzyli ten dar - lub przekleństwo - z własnej krwi dla tych, którzy w przyszłości będą poszukiwać ich starożytnych podziemnych miast.
Stal Cienia jest zadziwiająco twarda i łatwo podatna na zaklinanie magią, co czyni ją dobrym wyborem na zbroje i tarcze. Nie dziwi więc, że mroczne elfy i krasnala wybierają ją na swe wyroby.


Smocza Stal - jest to stop, stworzony przez krwawych kowali, starożytny zakon kiedyś wygnany ze Świętego Imperium. Owo połączenie Kryształów Smoczej Krwi i żelaza przybiera niespodziewany czerwony odcień podczas łączenia. Ten proces jest skomplikowany i tylko krwawi kowale potrafią go dokonać, co czyni ich krwawe kuźnie rzadkimi i cennymi miejscami.
Smocza Stal jest łatwa do zaklinania, dlatego jest wyjściowym materiałem dla potężnych broni i pancerzy.

Cytat:
ale jakoś te nazwy mi nie leżą...
Może dlatego, że wykorzystujesz koślawe polskie tłumaczenie z H6? :P
Poza tym bądź konsekwentny - gwiazdosrebro (w MMX). :P

Nerevar PW
24 września 2014, 20:55
Cytat:
Może dlatego, że wykorzystujesz koślawe polskie tłumaczenie z H6? :P
Raczej koślawe własne wersje (twoje też mi się zresztą nie podobają :P) - nie grałem w H6 na tyle długo, by takie nazwy wyłapać.

Cytat:
Poza tym bądź konsekwentny - gwiazdosrebro (w MMX). :P
A w toto nie grałem wcale i pewnie nie zagram.

Nicolai PW
24 września 2014, 20:57
Patrzę na te rzadkie surowce i jakoś średnio do mnie przemawiają. Wolałbym standardowy zestaw niż silenie się na coś nowego, bo co to są za nowości, które dostaliśmy? Kryształy pod inną nazwą i trzy rodzaje metali, z czego jeden z nich to chyba najzwyklejszy iryd. Do tego wszystko musi mieć jakąś opisówkę, bo w Ubisofcie chyba zatrudniają za dużo bajkopisarzy. Skrzepliny krwi Smoczych Bóstw? OK. Metal znaleziony w meteorytach*? OK. Krew Bezimiennych? Wtórne. Stal zmieszana ze smoczą krwią? W tym uniwersum jak nie ma się pomysłu na coś to dodaje się po prostu smoczej krwi i wsio. W każdym razie rozumiem, że Gwiezdne Srebro** metal Elfów i Czarodziejów, Stal Cienia służy Lochowi, a Smocza Stal***? Czyżby Inferno?
Nerevar:
Może i ma to większy sens, że przy rekrutacji wykorzystujemy materiały, (...)
W poprzednich częściach też uderzali w podobną nutę. Rtęć była związana z czarami i czarownikami, a demony lubowały się w siarce jeśli dobrze pamiętam. Teraz będzie to troszkę trudniejsze, bo jaki rzadki surowiec będzie potrzebny Feniksom i Mieczownikom? A Jeleniom i Jednorożcom? W sumie trochę szkoda, że zamiast dać coś ciekawego to machnęli trzy stopy metali i się cieszą z różnorodności.
*Skąd w świecie Smoczych Bóstw meteoryty? Ashan, Słońce, księżyc(e) i gwiazdy nie są jedynymi ciałami niebieskimi?
**Nie podoba mi się koncept Tytanów jako większych Golemów.
**Mówią, że Kowale Krwi (kolejna poboczna frakcja, sweet) zostali wygnani ze Świętego Imperium w czasach antycznych i teraz mam takie pytanie. Shantiri też było tak nazywane czy też mamy lapsus?

Nerevar PW
24 września 2014, 21:03
Cytat:
Nie podoba mi się koncept Tytanów jako większych Golemów.
Nie lubisz konceptu z trójki? Herezja :P

Alamar PW
24 września 2014, 21:07
Nerevar:
twoje też mi się zresztą nie podobają :P
Przykro mi, ale nie mam takiej wyobraźni, by wymyślać Świetliste Algidy, ogniokule czy inne cuda-niewidy. :P

Nerevar:
Nie lubisz konceptu z trójki? Herezja :P
Zdajesz sobie sprawę, że nie wiemy, czym właściwie tytani byli w H2-4 (oraz MM6-7)?

Nicolai:
Teraz będzie to troszkę trudniejsze, bo jaki rzadki surowiec będzie potrzebny Feniksom i Mieczownikom? A Jeleniom i Jednorożcom? W sumie trochę szkoda, że zamiast dać coś ciekawego to machnęli trzy stopy metali i się cieszą z różnorodności.
Gwiezdne srebro masz wspomniane w opisach gryfów w H5 i H6 (albo tylko w H6) - robi się z niego ich "kapturki", więc podejrzewam, że jednorożce będą potrzebować srebra, by sobie rogi wypolerować, uzdę wykuć i kopyta podkuć. :P

Nicolai:
*Skąd w świecie Smoczych Bóstw meteoryty? Ashan, Słońce, księżyc(e) i gwiazdy nie są jedynymi ciałami niebieskimi?
Nie, Erwan wspomniał na fandayu o planetach.

Nicolai:
Mówią, że Kowale Krwi (kolejna poboczna frakcja, sweet) zostali wygnani ze Świętego Imperium w czasach antycznych i teraz mam takie pytanie. Shantiri też było tak nazywane czy też mamy lapsus?
Chodzi zapewne o rok 48 RSS, gdy część mieszkańców Świętego Imperium pokazała środkowy palec Brianowi i aniołom i wyniosłą się na wschód, by założyć Wolne Miasta. Krwawi Kowale i ich kuźnie pochodzą z Wolnego Miasta Hammerfall (patrz biografia Vandeli u demonów w H6).

Nicolai PW
24 września 2014, 21:38
Nerevar:
Nie lubisz konceptu z trójki? Herezja :P
Jesteś pewien, że tam Tytani byli konstruktami? Zawsze wydało mi się, że po raz pierwszy ten koncept pojawił się w H5 i nie przeszkadzał mi on tam, bo:
- te jednostki miały duszę (dosłownie),
- oddział nie wyglądał jak pomnik.
Alamar:
Przykro mi, ale nie mam takiej wyobraźni, by wymyślać Świetliste Algidy, ogniokule czy inne cuda-niewidy. :P
Od czego jest wujek Nicolai Giętki Język ;) Uwaga, podaję oficjalne fanowskie tłumaczenia nowych surowców:
- Smoragd (gra słów "smok" i "szmaragd")
- Iryd (bo to jest iryd)
- Ciemnazo (jeśli ktoś czytał Lód to zrozumie aluzję)
- Smoczywo (smocze żeliwo)
Od dzisiaj używamy tych nazw, a niestosowanie ich będzie surowo karane przez Inkwizycję Neolingwistyczną :D
Alamar:
Gwiezdne srebro masz wspomniane w opisach gryfów w H5 i H6 (albo tylko w H6) - robi się z niego ich "kapturki", więc podejrzewam, że jednorożce będą potrzebować srebra, by sobie rogi wypolerować, uzdę wykuć i kopyta podkuć. :P
Uzdy i podkowy zaprzeczają wolności, którą tak kochają Jednorożce i kozy (nawet się nie łudzę, że ktoś obczaiłby, że to aluzja do zakończenia Koziołka Matołka). W każdym razie te rzadkie surowce są na jedno kopyto i przypisanie ich do danej jednostki będzie robione na siłę ;)
Alamar:
Nie, Erwan wspomniał na fandayu o planetach.
Niech zgadnę... Kompendium milczy, czy jakby to fan SW powiedział "Dark Side clouds everything"? W każdym razie planety? No ciekawe, ciekawe... Tylko pewnie nigdy je nie zobaczymy ;) A nasz Urgash pewnie sobie siedzi przykuty do trzewi Ashanu i zastanawia się na kiego grzyba się tam pchał jak mógł krzewić chaos na innych globach.
Alamar:
Chodzi zapewne o rok 48 RSS, gdy część mieszkańców Świętego Imperium pokazała środkowy palec Brianowi i aniołom i wyniosłą się na wschód, by założyć Wolne Miasta.
Ale to nie są czasy mityczne, a o to mi chodziło ;)

Alamar PW
24 września 2014, 21:49
Nikt nie wspominał przy kowalach o czasach antycznych, a tym bardziej mitycznych.
Cytat:
an ancient order that was once outlawed by the Holy Empire
Wspomniano tylko, że jest to starożytny zakon, a jako że mamy rok ~850 RSS, to 800-letni zakon można bez kozery nazwać "starożytnym".

I tak, kompendium milczy o wielu rzeczach, a inne ma tak opisane, że potem Marzhin wykręca się jak może, by niektóre głupoty wytłumaczyć. ;)

Matikun PW
24 września 2014, 22:17
Mam nadzieję, że surowce nie będą wymagane do rekrutacji jednostek elitarnych? Bo jeżeli tak, to albo będzie musiało być ich więcej, albo będziemy zawsze dowodzić kameralną armią :P. Mam nadzieję, że wiąże się to tylko z budynkami.

Co do samych surowców, to czterech liter nie urywają, ale powiedzmy, że mogą być :P. Gryzą mnie tylko dwa gatunki stali.

Andruids PW
25 września 2014, 01:42
Nicolai:
Smoczywo
Ta zbitka wyjątkowo przypadła mi do gustu. Gdyby tylko nie kojarzyła się tak ze smoczym pieczywem : p

Nicolai PW
25 września 2014, 08:58
Alamar:
Wspomniano tylko, że jest to starożytny zakon, a jako że mamy rok ~850 RSS, to 800-letni zakon można bez kozery nazwać "starożytnym".
Ok, mój błąd, źle spojrzałe, ale w każdym razie nie do końca zgodziłbym się z tym argumentem. No chyba, że dla nas 1200 rok to starożytność ;) Ale nie czepiajmy się. Może ten zakon kowali (w następnej części dostaniemy bractwo fryzjerów i klan ogrodników) był założony w czasach starożytnych i dlatego się go tak określa? Wtedy miałoby to jakiś sens.
Alamar:
I tak, kompendium milczy o wielu rzeczach, a inne ma tak opisane, że potem Marzhin wykręca się jak może, by niektóre głupoty wytłumaczyć.
W sumie to wspołczuję Marzhinowi, retconowanie tych bajek to jakaś masakra ;)
Matikun:
Mam nadzieję, że surowce nie będą wymagane do rekrutacji jednostek elitarnych? Bo jeżeli tak, to albo będzie musiało być ich więcej, albo będziemy zawsze dowodzić kameralną armią :P. Mam nadzieję, że wiąże się to tylko z budynkami.
A piernik wie co oni sobie tam wymyślili. Poza tym to jest trochę śmieszne, że dali Ciemnazo, które będzie używać tylko jedna frakcja, której obecność nie jest pewna. No chyba, że na siłę wcisną ten metal, nie wiem, Nekropolii. W każdym razie surowce "frakcyjne" jak dla mnie to głupi pomysł.
ANcientDRuids:
Ta zbitka wyjątkowo przypadła mi do gustu. Gdyby tylko nie kojarzyła się tak ze smoczym pieczywem : p
W sumie można to nazwać Smoliwem, ale wtedy bardziej kojarzy się ze smołą niż ze smokiem i żeliwem, więc musi tak zostać ;)
strona: 1 - 2 - 3 ... 9 - 10 - 11 ... 105 - 106 - 107
temat: Heroes 7

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel