Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Andruids
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 ... 135 - 136 - 137

Nerevar PW
30 marca 2015, 22:49
A ja tam nie widzę problemu z kotołakiem na pierwszym poziomie. Gnolla można nazwać hienołakiem i jakoś nie wadzi jako jednostka pierwszopoziomowa ;P

witchking PW
30 marca 2015, 23:03


Moim zdaniem pasuje. Ewentualnie można by go nieznacznie pomniejszyć, choć nie uważam tego za konieczne. W każdym razie widzę go maksymalnie na poziomie 2.

mr_R PW
30 marca 2015, 23:16
Kotołak powinien animacjami nawiązywać do rozbójnika. Przy ataku skok jest całkowicie niepotrzebny.
Pozostając przy temacie jednostek, czy całkowicie zrezygnowałeś asasina? Jeżeli tak to możesz przekazać go do banku FreeH3 jako właśnie alternatywę rozbójnika.

AmiDaDeer PW
30 marca 2015, 23:30
Przekazanie modelu jak i animacji jest dobrym pomysłem. Bardzo popieram.

Co do jednostek... No cóż, będę się upierał, że rakszasa zwyczajnie będzie wzbudzać kontrowersje na tak niskich poziomach, nawet jeśli nazwiesz ją kotołakiem.

witchking PW
30 marca 2015, 23:37
Centaur z pierwszego poziomu przeskoczył do Elity, Drzewiec z piątego wskoczył na Czempiona. Czemu Rakszasza nie ma prawa skakać?

AmiDaDeer PW
30 marca 2015, 23:38
Ale centaur nie przeskoczył na pozycję czempiona. :P Te skoki są tak naprawdę minimalne. Poza tym - porównywać to do H6, gdzie są inne poziomy jednostek, nie ma większego sensu.

Nephretes PW
30 marca 2015, 23:50
Cytat:
nie ma sensu zmieniać wszystkiego dlatego, że ktoś stara się być głosem ludu.

Nie martwiłbym się o to, gdybym słuchał każdego specjalisty od wszystkiego nigdzie bym nie zaszedł. Spamuję tu jak zwykle, bo interesują mnie opinie i ciekawe pomysły, ale ostatecznie wizja musi zgadzać się z estetyką autora, oraz ze stylem gry :) Nie mówię tego oczywiście po to by zniechęcać kogoś do komentowania, tylko dla przypomnienia że nikt mi na siłe nic nie przeforsuje.

Na ten moment mam cztery modele z animacjami: kotołak, mag, duch, lamassu i gdzieś jeszcze niegotowego żmijka. Poziomy mogą się jeszcze zmieniać, natomiast wspomniane istoty już zostaną.

Mamy więc sytuację 5/7 i potencjalne dwie nowe kreatury. Z opcji Hobbita osobiście myślałem wcześniej nad osą i kiedyś wspominanym skorpionem, którego myślę że już byłbym w stanie wykonać. Sporo też zależy od terenu na który ostatecznie się zdecyduję. Reasumując: czas pokaże.

Kotołak w magicznych butach raczej zostanie na pierwszym poziomie. Podoba mi się to co aktualnie uosabia, natomiast jego awans w line upie wiązałby się ze znacznym nakładem pracy, która mnie nie przekonuje na ten moment. Z potencjalnych zmian: przemyślę inny oręż.



Edit:
Co do beztwarzego to już wcześniej mówiłem, że jak nie zrobię z niego użytku to się nim podzielę.


Nerevar PW
31 marca 2015, 00:04
Cytat:
No cóż, będę się upierał, że rakszasa zwyczajnie będzie wzbudzać kontrowersje na tak niskich poziomach, nawet jeśli nazwiesz ją kotołakiem.
Tylko czemu zakładać, że każdy będzie tę jednostkę uznawał za rakszasę, a nie koci odpowiednik gnolla?

Zresztą, skoro zwykły człowiek w zależności od uzbrojenia może siedzieć na poziomach 1 do 6, to tym bardziej można uzasadnić różnicę między rakszasami znanymi np. z Ashanu i tym stworkiem ;P

AmiDaDeer PW
31 marca 2015, 00:05
Nerevar:
Tylko czemu zakładać, że każdy będzie tę jednostkę uznawał za rakszasę, a nie koci odpowiednik gnolla?
Przyzwyczajenia graczy.

mr_R PW
31 marca 2015, 00:05
Moim zdaniem animacja ruchu wygląda trochę dziwnie. Dół jednostki kroczy gdy góra się przed czymś zasłania. nie przypominam sobie innej sytuacji gdy jednostka robi coś podobnego. podsumowując góra nadawałaby się na animacje obrony, a co do animacji ruchu, sugerowałbym coś szybszego (nadałby się bieg, a nie chód).

Matheo PW
31 marca 2015, 00:12
Cytat:
Kotołak w magicznych butach raczej zostanie na pierwszym poziomie.
Co myślisz o takim ustawieniu:
1 Wężoczłek
2/3 Osa/ Kotołak?

Według chyba nie tylko mnie, kotołak tudzież rakszasa ma tak wyrobioną markę, że nie powinien być na pierwszym poziomie. Model, który wykonałeś pasowałby na trzeci poziom.


Wygląda dobrze nawet w porównaniu z Minotaurem.

Warmonger PW
31 marca 2015, 06:33
Rozwiązaniem mogłoby być upodobnienie kota bardziej do Gnolla czy Goblina - małego stworka w nędznych ciuszkach z prymitywną bronią.

Eggyslav PW
31 marca 2015, 18:00
A gdyby tak odchudzić kotołaka, dać mu drobniejszą budowę ciała, zrezygnować z lwiej grzywy (przynajmniej u podstawy), i dać ciemniejsze, szaro-bure futro? Myślę, że by było dobrze, gdyby Kotołak na pierwszym poziomie był bardziej spokrewniony z małymi kotami, jak żbik, czy chociażby zwykły kot domowy, może coś takiego:


Matheo PW
31 marca 2015, 18:28
To co zaprezentowałeś jest fantastyczne. Własnie tak powinna wyglądać jednostka pierwszego poziomu.

Eggyslav PW
31 marca 2015, 18:50
Dzięki Matheo, ale muszę zaznaczyć że grafika nie jest moja, tylko znaleziona w internetach. Ale tak, właśnie uważam że Kotołak na pierwszym poziomie powinien tak wyglądać, i nawet za bardzo nie będzie się gryzł z rakszasą na szóstym poziomie....

EDIT: Właśnie wpadłem na pomysł na alternatywę dla pierwszopoziomowegogo kotołaka, na wypdek gdyby się nie przyjął: Człowiek-Lis, coś podobnego do japońskiego Kitsune, z tym że oczywiście w arabskich/pustynnych klimatach, może wygladem podobne do fenka? Co ty na to Neph?

Warmonger PW
31 marca 2015, 18:56
Koncepcja bardzo dobra. Obawiam się jednak, że taki chudzielec nie będzie dobrze wyglądał w grze. Ale to tylko kwestia proporcji.

Nephretes PW
31 marca 2015, 19:10
Przyznam, że szkic wygląda ciekawie, ale na pewno nie przewiduję możliwości dwóch kocich jednostek w mieście. Za rozważne uważam użycie albo kotołaka, albo rakshasy, z nakierowaniem jednak na jednostkę pierwszego poziomu.

Osobiście rozczulają mnie fenki (kawaii ლ(◉◞౪◟◉‵ლ)), ale zostanę przy kotach.

---

Chciałbym w kwietniu już zamknąć fazę koncepcyjną i skupić się na pracy zamiast miotać się nieustannie bez pewności w którą stronę chcę iść.
Rozważam trzy pomysły na ekran:
1) Pustynia
2) Kanion
3) Miasto podniebne jak Celeste w M&M

Słowa klucze dla Oasis: Bracada, Magowie, Klimat arabski.

Matheo PW
31 marca 2015, 19:47
Cytat:
Obawiam się jednak, że taki chudzielec nie będzie dobrze wyglądał w grze.
Nie musi być aż tak chudy.

Cytat:
ale na pewno nie przewiduję możliwości dwóch kocich jednostek w mieście.
I bardzo dobrze :)
Cytat:
Za rozważne uważam użycie albo kotołaka, albo rakshasy, z nakierowaniem jednak na jednostkę pierwszego poziomu.
Musisz mieć na uwadze, że Rakszasa w Heroes już się pojawiła i to 6 poziomie! Degradacja do poziomu pierwszego, to zdecydowana przesada. Każdy kto grał w HV, kojarzy Rakszasę z potężną, majestatyczną istotą. W DoC Rakszasy też nie są byle pionkami. Ludzie przywykli do siły Rakszasy. Pierwszo-poziomowa Rakszasa zwyczajnie się nie sprzeda.

Co innego Kotołak, zwłaszcza taki jak na załączonym wyżej obrazku.

Jeśli chodzi o ekran. To mi się bardzo podoba koncepcja miasta na pustyni. Kanion byłby bardziej oryginalny, jednak musiałbyś zmienić wtedy nazwę i wydaje mi się, że miasto nie byłoby już tak klimatyczne.

Latające miasto to jeden z pomysłów HotA. Mogą się pojawić komentarze, że pożyczyłeś od nich koncepcję. Poza tym jedno ze słów kluczy to "Magowie", jeśli dodać do tego "latające miasto" wyjdzie Akademia z Heroes V.

Demorator PW
31 marca 2015, 20:54
Na ekran miasta proponuję delikatną ścianę skał z lewej, lub prawej strony, z której kanionem wypływałaby rzeka. W centrum rzeka mogłaby rozlewać się na większe jezioro (byłaby to tytułowa Oaza), które albo dochodziłoby do dwóch krawędzi i sprawiało wrażenie wielkiego zbiornika, albo byłoby niewielkie, a do krawędzi dopływała by tylko dalsza część rzeki. Warto by może zaznaczyć lekki prąd przez środek jeziora.
Mając skały w (załóżmy) prawym górnym rogu, wypływającą z nich rzekę, wpadającą do jeziora w okolicach środka ekranu i płynącą dalej do lewego dolnego rogu (mogła by też zakręcać, tuż powyżej dolnej krawędzi i wpływać w nią), mielibyśmy "ważniejszą" przekątną. Góry dawały by możliwość wykorzystania motywów wpisania w skałę z pierwszych koncepcji Oazy, a szczyty stanowiły by dobre miejsce na siedlisko 6./7. poziomu, lub Gralla. Za jeziorem rozciągała by się, aż po horyzont piaszczysta pustynia, która dała by dużo wolnej przestrzeni na budynki. Całość sprawiała by wrażenie granicy między pustynią skalistą, a piaszczystą.

Uff... za dużo "by".

Warmonger PW
31 marca 2015, 20:56
Cytat:
Co innego Kotołak, zwłaszcza taki jak na załączonym wyżej obrazku.
Pewnie. Kotołak na 1, Rakshasa na 6 i wszyscy będą zadowoleni. Kot bez grzywy nie będzie przypominał wcale Rakshasy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 83 - 84 - 85 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel