Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 135 - 136 - 137

Biros12 PW
28 lipca 2014, 23:35
Moze to? https://www.youtube.com/watch?v=_4vuXA5Zjic

Nerevar PW
29 lipca 2014, 00:06
Cytat:
Może jak ujmiemy sprawę inaczej, to stanie się to bardziej klarowne. Czasami trudno zauważyć, ale w H3 występują pewne schematy, są pewne wskazówki sugerujące w miarę naturalne rozwiązania niektórych zagadnień, które trzeba rozważyć tworząc moda.
Wskazówki, które nie są nienaruszalnymi dogmatami i które o ile pasują do samej gry jaką tworzyło NWC, o tyle w przypadku rosnącej liczby miast mogą stanowić zbyt duże - i często niepotrzebne (że wspomnę przywoływaną także nieraz zasadę, że na pierwszym poziomie mają być humanoidy - ta nie ma żadnego znaczenia dla balansu czy grywalności) ograniczenie.

Cytat:
Zauważmy zatem, że z jakiegoś powodu żadna z frakcji do tej pory nie znajdowała się na piasku, w tym Conflux, którego architektura wybitnie by pasowała do takiego terenu.
Może dlatego, że Conflux robiono na szybkiego, i stwierdzono, że pustynia nie pasuje do lineupu, który był pod ręką, a trawa już tak?

Cytat:
Nawet jeżeli występują jakieś predyspozycje we frakcjach/gildiach, to nie przypominam sobie sytuacji, w której jedna klasa bohaterów zbiera same zaje-fajne umiejętności kiedy druga wegetuje na zupełnie nieprzydatnych. To samo z gildiami magów.
Chodziło mi o sam system - którego losowość pozwala na tego typu sytuacje.

Cytat:
Pardon! To rozbitkowie wyrzucają relikty i artefakty składane?
Tak, jak i grobowce (wybacz, że nie mam pod ręką screena z jakimś "składańcem").

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 00:12
Nerevarze, ja o wybieraniu frakcji na początku, a Ty o tym, że losowość może jednemu dać coś fajnego, a innemu nie. I jak tu mamy rozmawiać?

Nerevar PW
29 lipca 2014, 00:18
Ta losowość częściej ma znaczenie niż ten nieszczęsny piach (serio, ile map ma aż tyle piasku, by premia ta była tak odczuwalna?).

Mam też pytanie - czy wgranie do HotA mapki pokrytej bagnami na której twórca zablokował FortecęCytadelę i zagranie nań Cove narusza intencje mapmakera czy nie? I czy stanowi to problem dla balansu czy nie?

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 00:53
Nerevar:
Ta losowość częściej ma znaczenie niż ten nieszczęsny piach
No i co z tego? Losowość jest zamierzona przez twórców gry, miasto z piachem jako teren natywnym - nie. I nie chodzi już o sam piach, ale o to, że to ostatni teren który jest tak samo neutralny dla każdej frakcji, a Wy chcecie go zabrać tylko dlatego, bo jakieś miasto do niego pasuje.

Nerevar:
serio, ile map ma aż tyle piasku, by premia ta była tak odczuwalna?
Jihad, Sands of Blood, właściwie też Rebellion, Valleys of War i Treasure Hunt. Niby niewiele oryginalnych mapek, ale jednak powinniśmy brać pod uwagę wszystkie możliwości, a nie myśleć sobie "Najwyżej gracze nie będą grali w X i Y".

Nerevar:
Mam też pytanie - czy wgranie do HotA mapki pokrytej bagnami na której twórca zablokował Fortecę i zagranie nań Cove narusza intencje mapmakera czy nie? I czy stanowi to problem dla balansu czy nie?
Miałeś na myśli chyba Cytadelę... ale tak, to może być naruszenie balansu. Z tym że, no właśnie, banowanie Cytadeli może wynikać (i zwykle wynika) z innych powodów niż teren rasowy. No i jednak przy projektowaniu mapy mapmaker prędzej wykorzysta piasek jako teren "trudny dla wszystkich" niż będzie oczekiwał że bagno będzie terenem trudnym dla wszystkich. W końcu to piach nie jest terenem natywnym dla nikogo, a nie bagno.

Kammer PW
29 lipca 2014, 01:06
Hobbit:
Wy chcecie go zabrać tylko dlatego, bo jakieś miasto do niego pasuje.
Nie tylko, lecz aż. Miraże, fatamorgany, gigantyczne skorpiony, kultura arabska i egipska, to wszystko jednoznacznie kojarzy się z pustynią. Czyli również z piaskiem. Oaza ma być sercem życia pośrodku piasków. Miejscem, gdzie karawany zatrzymują się, by odetchnąć od skwaru i upału i skrajnego odwodnienia, które jest związane z piaskami.

mr_R PW
29 lipca 2014, 01:11
zacznę od tawerny - fajna ale brakuje mi jakieś beczek, amfor, czy w ten deseń pierdół.

jeżeli chodzi o umiejętności za dużo tutaj lataczy/ lewitaczy itp. mam wrażenie, że to zakłóci balans< a czerw o ile pełzałby pod piachem, otyle główkę uszkodziłby o takie fundamenty castle.

wtrące się jeszcze do tematu terenu natywnego. z tego co wiem jest parę "gatunków" pustyń. uznajmy, że piaszczysta należy jako teren ciężki dla każdego, a spróbujmy stworzyć delikatnie się różniącą pustynie żwirową/skalistą.

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 01:29
Kammer:
Nie tylko, lecz aż.
Tylko. Twierdza miała być oryginalnie na terenach piaszczystych, co widać na ekranie miasta, ale ostatecznie została umieszczona na skorupie, coby móc zostawić piasek na plaże. Da się? Da się, trzeba tylko chcieć i popatrzeć na całość wielotorowo, a nie tylko poprzez pryzmat tego, "co jest fajne".

Kammer PW
29 lipca 2014, 01:34
Hobbit:
Da się, trzeba tylko chcieć i popatrzeć na całość wielotorowo, a nie tylko poprzez pryzmat tego, "co jest fajne".
Tu nie chodzi o to, co jest fajne, tu chodzi o to, co jest sensowne i zgodne z logiką.

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 01:38
...a sensowne i zgodne z logiką jest zostawienie chociaż jednego trudnego dla wszystkich nacji terenu lądowego w grze.

Tak, wrzucanie Oazy na ten teren jest niczym więcej jak kaprysem.

Kammer PW
29 lipca 2014, 01:45
No to wytłmacz mi, po co właściwie jeden teren trudny dla wszystkich? Bby wszystkie frakcje miały tak samo trudno? A co z taką logistyką i znajdowaniem terenu? One przecież to niszczą...

A Oaza na piaskach to nie kaprys, lecz oczywista kwestia, któa wynika z samej chociażby nazwy.

Lyokoheros PW
29 lipca 2014, 02:02
Cóż wybaczcie, że się wtrynie w waszą kłótnie, ale też chciałbym nieco do dyskusji wnieść. Zresztą nie lepiej zrobić minimoda zmieniającego teren natywny(ewentualnie dwie kopie moda, jedna ze skorupą a druga pustynią jako terenem natywnym) zamiast prowadzić tę raczej jałową dyskusję?
(Choć akurat zgadzam się raczej z Kammerem i uważam, że zostawianie piasku niezajętym jest kaprysem... choć pomysł Pana R też nie taki głupi.)

Zacznę od tego, że modele faktycznie prezentują się całkiem dobrze, sam koncept też wydaje mi się ciekawy...
Co prawda na samym początku myślałem, że będzie to raczej miasto dobre, ewentualnie neutralne... wydaje mi się, że to bardziej by pasowało do słonecznej pustyni i obecnego ekranu miasta(jak i samej nazwy).

Jeśli idzie o jednostki to obecna ich lista jest moim zdaniem niezła, ale mam kilka sugestii/uwag/pomysłów
Według mnie na 7 poziomie lepszy byłby rakszasa(podobny do tego z Heroes V), chętnie też widziałbym w tym mieście takie kotki(raczej około poziomu 3).
Skorpiona zaś widziałbym na 6 poziomie, jako jedną z mocniejszych jednostek(o dużym życiu i obrażeniach, ataku też stosunkowo wysokim) - pomysł czerwie średnio mi pasuje.
Jeśli zaś idzie o skorpiona, to jako że mówiłeś o mechanicznym może spodobałby Ci się taki:
Co prawda ta istota należy do rasy tak zwanych ostrzy, czyli fabularnie jest istotą nieumarłą... ale w tym mieście nie musi być.
Jakby kogoś interesowało o to inne ostrza: sługa, tkacz i princepsi(nazwy są umowne, bo występowało wiele ostrzy w każdym z wyglądów). Oprócz tego istnieje jeszcze Kowal Dusz.
Co prawda myśląc o mieście jako o dobrym myślałem też o użyciu tych ostrzy(pasowałyby do koncepcji "mistycznego" miasta według mnie):

(od lewej sługa, łamacz zaklęć(mój faworyt, można by go zrobić w takiej kolorystyce(sorki za fatalną jakość, ale ten wariant miałem tylko w poradniku do gry, gdzie był w bardzo niskiej rozdzielczośći), a tu jeszcze szkic tego ostrza i jeszcze jeden obrazek z nim) i burzyciel... te ostrza właściwie już nie były nieumarłe, tylko ożywiane przy pomocy smoczej krwi... a kolor pomarańczowy jest akurat kolorem gracze na mapie, równie dobrze może być inny).
Duch Witchkinga wiadomo świetny pomysł, to z nową rasą też... choć pierwszopoziomowego beztwarzego derwisza uczyniłbym jednostką do walki w zwarciu, szybki i mocny w ataku, słaby w obronie i kruchy, może po ulepszeniu jakieś powstrzymywanie kontry lub może nawet atak naokoło.(I myśląc o mieście jako o dobrym myślałem dla niego o takim wyglądzie, ale raczej ze sztyletami niż takimi szablami)
Początkowo myślałem też o wykorzystaniu tych staloskrzydłych platków, ale sęp chyba faktycznie będzie lepszy - przynajmniej jeśli miasto ma być złe.
Jeżeli idzie o magów, to wiem, że mają być to beztwarzy, ale sugerowałbym by styl ich ubioru był raczej nie taki jak na przedstawianych rysunkach a bardziej coś w stylu tego z Heroes V.
Wężoludzie też są ciekawi... zarówno ci Twoi jak i prezentowani przez Kammera(ten pierwszy - przy takim wyglądzie zrobiłbym z niego jakąś mocną jednostkę)

No i tu jeszcze jedna propozycja na potencjalną jednostkę również ze SpellForce'a(z którego pochodzą ostrza, jakby ktoś nie wiedział). Występowały tam jeszcze takie jaszczury, ale tu się chyba średnio nadadzą.

Swoją drogą Tegobash, masz jakąś graficzną bazę stworów Mitologii arabskiej? Bo to w sumie byłoby lepsze od opisów...

I co do klas bohaterów to jak dla mnie nazwy świetne(i choć nie jestem arabistą to nie wiem czemu derwisz kojarzył się wszystkim bardziej z mocą niż magią... ).

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 02:48
Kammer:
No to wytłmacz mi, po co właściwie jeden teren trudny dla wszystkich? Bby wszystkie frakcje miały tak samo trudno?
Tak. I żeby liczyły się w tym tylko umiejętności bohaterów, a nie to jaką armią startujesz grę.

Kammer:
A Oaza na piaskach to nie kaprys, lecz oczywista kwestia
Jeśli zrobisz Oazę na skorupie, nikt na tym nie ucierpi i będzie wyglądała tam tak samo dobrze. Ergo: to że miałaby być na piaskach to zwykły kaprys.

Maciej:
Choć akurat zgadzam się raczej z Kammerem i uważam, że zostawianie piasku niezajętym jest kaprysem..
Nie, to bardzo dobrze przemyślana furtka do tworzenia strategicznych map. Ten jeden teren niezajęty jest po prostu potrzebny w grze.

Trith PW
29 lipca 2014, 03:41
Cytat:
(że wspomnę przywoływaną także nieraz zasadę, że na pierwszym poziomie mają być humanoidy - ta nie ma żadnego znaczenia dla balansu czy grywalności) ograniczenie.
Co do tego komentarza - poza grywalnością/balansem jest jeszcze coś takiego jak stylistyka. Jak chcesz, możesz zrobić miasto z sześcioma kucykami i smokiem, ale to się będzie po prostu wybijać na tle reszty. Racja, czasami to zabiera ludziom możliwość dodania ich zaje-fajnych pomysłów, ale te często po prostu nie są potrzebne. Gdyby każdy robił to, co mu do głowy przyjdzie, krzaczków typu stare preserve, grove czy ukraińskie forge by było znacznie więcej.

Cytat:
Może dlatego, że Conflux robiono na szybkiego, i stwierdzono, że pustynia nie pasuje do lineupu, który był pod ręką, a trawa już tak?
A idź pan z tym! lineup confluxu niemal idealnie pasuje do typowo arabsko-pustynnego settingu (dwie jednostki ognia oraz jednostka z turbanem na łbie). Idąc twoim tokiem myślenia, Tower nie ma racji bytu na śniegu, albo trzeba by było wywalić z niego przynajmniej połowę jednostek (i notabene wrzucić je do tego projektu), by teren pasował do lineupu. :P
Cytat:
kultura arabska i egipska, to wszystko jednoznacznie kojarzy się z pustynią. Czyli również z piaskiem. Oaza ma być sercem życia pośrodku piasków.
W tym dżiny i architektura Wrót Żywiołów. Wniosek: Od dzisiaj piramidy stawiajmy na śniegu. :D

Cytat:
Tak, jak i grobowce
My bad. Mimo wszystko to jest czynnik losowy, a nie z góry ustalona własność frakcji, która jest oczywista, niezmienna i na której gracze polegają dokonując wyboru (ktoś kiedykolwiek buszował po kryptach i rozbitkach z przeświadczeniem, że trafi mu się płaszcz nieumarłego króla?)


Ja nawet tyle nie mam przeciwko stawianiu tej frakcji na piasku, mistrzem balansu nie jestem, prędzej czy później i tak ktoś to zrobi, ale skoro usłyszałem sensowną argumentację na "czemu nie powinno być na piasku" to się po prostu z tym zgodziłem.

Cytat:
A Oaza na piaskach to nie kaprys, lecz oczywista kwestia, któa wynika z samej chociażby nazwy.
Jeśli mnie pamięć nie myli, jedyna frakcja sugerująca nazwą teren natywny to Inferno. Nazwę Oaza można równie dobrze zastąpić nazwą Pałac, nazwa o wiele bardziej neutralna w brzmieniu, wpasowująca się w inne nazwy miast.


Teraz zręcznie obrócę cały ten mój offtop gusłem magicznym acz zgrzebnym, coby odnosiło się do tematu.

Puki to możliwe, byłoby dobrze trzymać się jednostek prostych i/lub wynikających z mitologii, ograniczając inspiracje z niezwiązanych gier do minimum.

Fakt, że przykładowy dżin jest w Tower poniekąd związuje nam ręce, ale jednocześnie pokazuje pewną furtkę: Do każdego miasta można wpakować grupkę pozornie niezwiązanych ze sobą stworzeń, byle by były powiązane jakimś motywem przewodnim. Polecam skupić się nad tym zagadnieniem zamiast natrętnie męczyć arabskie, to jestem przekonany, że pojawią się jakieś ciekawe, oryginalne, dobre pomysły.

Morglin PW
29 lipca 2014, 04:01
Cytat:
Od dzisiaj piramidy stawiajmy na śniegu. :D
To ma sens. Na Terze na przykład, najlepsze piramidy budowali starożytni Eskimosi.


Przepraszam, musiałem.

Nephretes PW
29 lipca 2014, 05:11
Nie mam nic przeciwko, aby powstały dwie wersje miasta: zarówno taka, która wykorzystywałaby piasek jako teren natywny (sympatyzując z tym co pasowałoby estetycznie) czy inny typ terenu, choćby wspomniana skorupa (rozumiejąc problem balansu)

Najmilej gdyby możliwe było dodanie kompletnie nowego terenu, który Oaza nie musiałaby dzielić z nikim innym. Nie wiem co prawda jak by wyglądał taki nowy teren i ponadto przewiduję, że w mapach losowych Oaza mogłaby być poszkodowana przez brak jego obecności w generatorze. Cóż. Szczerze powiedziawszy nie wiem co z tym zrobić, na ten moment najrozsądniejsze wydaje mi się zrobienie ankiety i wybór jednej z opcji, albo napisanie dwóch wersji moda. W każdym razie takie dodatkowe problemy na tym etapie prac nieco mnie zasmucają.

Propozycje muzyczne przesłucham o godzinie bardziej ludzkiej, gdyż aktualnie nie posiadam słuchawek. Najlepszą opcją oczywiście byłaby własna kompozycja, Hobbicie- ale jak najbardziej rozumiem pewne priorytety i ostrożne podejście do miasta w fazie rozwoju.

Dziękuję za uwagę tyczącą się tawerny, w trakcie teksturowania zajrzę do modelu i zobaczę jak go uprzyjemnić.

W kwestii jednostek imć Macieju,

Rakaszasasasa podoba się kilku osobom, ale w tym mieście się jednak nie pojawi i już zdążyłem o tym zadecydować. Co do nadmiaru lataczy, kwestia balansu też jest jednym z problemów na koniec. Można wtedy wspomnianą lewitację potraktować bardziej jako przyjemny efekt animacji a nie samą zdolność podobną do latania.

Kotki- może nie w takim stopniu jak Anubis, ale monopol na nie ma też bastion.

Jednostka ostrzy pasowałaby jako ulepszenie/brak ulepszenia dla ducha piasku. W każdym razie jest to jednostka stworzona przez Witchkinga i o ile z tego co wiem sam szkic pochodzi od Agara, Witchking posiada jak na razie defy tej jednostki i część animacji, stąd nie będę nic narzucał.

Dodatkowe jednostki zawsze są mile widziane, szczególnie że praktycznie każde miasto posiada jakąś dodatkową istotę, ale to też kwestia mniej ważna od realizacji samego line upu. Szczególnie podobają mi się pokazane przez Ciebie mrówki.

A poza tym witam ponownie Morglina - wygląda że jednak moje miasto przybrało konkretniejszą formę, nawet jeśli wpis utrzymany jest w podobnym stylu.

Ostatnio przyzwyczaiłem was do szybkiego tempa pracy, ale jako że tłumnie nie zgłoszono się do mnie o pomoc w teksturowaniu- dopóki nie uzyskam tej cennej umiejętności, jestem zmuszony trochę zwolnić. Nowości wkrótce.

PS. Na nazwę Oaza też się nie upieram, Pałac pasowałby choćby przez zbieżność ze szkicem jednostki Agara. W każdym razie zobaczymy.

Tymczasem pozdrawiam :o

bRyland PW
29 lipca 2014, 06:38
Myślę, że "Pałac" jest lepszą nazwą niż "Oaza" o tyle, że odnosi się do budynku, a nie geolokalizacji. I w tym sensie jest nazwą bardziej adekwatną i kompatybilną z innymi nazwami zamków z oryginalnej H3 NWC (Castel, Tower) czy fanowskimi (vide Dwór).

Odnośnie czerwia:
Powinien pełzać, a nie ryć.
Bo wyobraźmy sobie bitwę na statku z abordażem.
Taki czerw wkopujący się w jeden statek i wychodzący na drugim... :P

Pointer PW
29 lipca 2014, 10:29
Patrzac na ta, rzeklbym juz nudna, klotnie o piasek, popieram powstanie dwoch wersji moda. To chyba najlepsze rozwiazanie, przynajmniej na poczatek. Jak ktos bedzie zatwardzialym konserwatysta, to sobie zainstaluje Oaze/Palac na skorupie, jak bardziej liberalne podejscie to na piachu. I po klopocie.

AmiDaDeer PW
29 lipca 2014, 10:58
Wiecie, nie każda dyskusja w którą nie jesteście zaangażowani to kłótnia. :P

mr_R PW
29 lipca 2014, 12:26
ja dalej jestem za nowym terenem natywnym pustynią żwirową, z tym, że nie byłby to teren pod jedną nacje (tak jak w przypadku ludzi i elfów jest trawa) i dałbym go także bastionowi. nie jestem ekspertem, ale to chyba do wykonania.
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel