Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 135 - 136 - 137

Kammer PW
25 marca 2015, 17:32
Hobbit:
De facto wyjaśnienie jest proste: na różnych Varnach można spotkać niebieskolicych ludzi, którzy poza kolorem skóry niczym się nie różnią od standardowej rasy ludzkiej. Część takich osobników mogła przetrwać na pustyniach Bracady, zwłaszcza skoro świątynie Varn najczęściej lądowały właśnie na piaszczystych terenach.
A teraz wytłumacz, co to jest VARN, skąd się wziął i jaki ma związek z Oazę. To odpada, bo bo niebieski jednoznacznie kojarzy się z dżinami.

Jestem za Indiańcem (dolny, lewy). Dodatkowo proponuje przenieść Oazę na tereny sawanny i za rasę przewodnią dać jej mieszkańców.

I, wybaczcie, ale czym ma się różnić rakszasa od kotołaka? Ja nie widzę żadnej różnicy w wyglądzie i ogólnym zachowaniu...

AmiDaDeer PW
25 marca 2015, 17:35
Kammer:
A teraz wytłumacz, co to jest VARN, skąd się wziął i jaki ma związek z Oazę.
To byłoby wyjaśnienie dla znających fabułę, nie dla gracza. Przeciętnego gracza niewiele by to i tak obchodziło.

witchking PW
25 marca 2015, 17:40
Ostatni prezentowany kotołak nie ma broni i jest znacznie bardziej prymitywny. Dodatkowa różnicą jest liczba rąk. Osobiście chciałbym odróżnić go jak najmocniej od nagi z którą przez nowe części homm mi się kojarzy (bo zajmuje jej miejsce i przejmuje funkcje)

Kammer PW
25 marca 2015, 17:44
Przeciętny gracz pomyśli sobie O, dżinn!. I tego nie zmienisz. Bo co napiszesz? To jest niebieski ludek, ale nie jest to dżinn?

witchking PW
25 marca 2015, 17:49
Starsi gracze będą mieli dodatkowy argument by nazywać go dżinem:

AmiDaDeer PW
25 marca 2015, 18:05
Sam nie jestem w pełni przekonany do tego, żeby ustawiać takiego niebieskiego ludka na tym miejscu, ale jednocześnie nie sądzę, by argument "Wygląda za bardzo jak dżinn" był faktycznie argumentem przeciwko. I tak to miasto będzie się kojarzyć przede wszystkim z magami.

Saki PW
25 marca 2015, 18:57
A gdyby ci magowie byli wzorowani na Hindusach? Chyba wyszła już taka propozycja. To by przy okazji trochę lepiej spoiło ich z Rakszasami, choć na to, jak wyraźnie pokazują nam frakcje w HoMM3, nie ma nadmiernej potrzeby. Mogliby też po prostu być biali - ot, magowie-renegaci z Bracady, czy jakaś grupa studiująca jakąś magię, która w końcu przerodziła się w swego rodzaju sektę. Powiązanie z Bracadą byłoby fajne o tyle, że można by też wyjaśnić w ten sposó Lammasu.

Co do Rakszasy - pokutuje tu tylko wizja heroesowa, która wcale nie jest jedyną istniejącą. Choćby w D&D występowały rakszasy i były bardzo ciekawymi stworami. Wersja Nepha też wygląda bardzo ciekawie (nawet powinni nie mieć tych czterech rąk, żeby nie przypominać za bardzo nag). IMHO, te stwory cierpią sporo na niechęci do HoMM 5, a to nie jedyna opcja, jak można ich przedstawić.

mr_R PW
25 marca 2015, 20:18
Jeżeli miasto miałoby nawiązywać do Hinduskich klimatów to bym nawiązał do bogini Kali (chyba tak się to pisze), ponieważ w zamku będą dzikie agresywne bestie, będące w połowie człowiekiem, a w połowie silnym zwierzęciem. Co do koncepcji Rakszasy i lwoczłowieka, to te istoty niedużo się różnią, a ich koncepcje można scalić.

Nephretes PW
25 marca 2015, 20:22
Jak wam się podoba animacja obrony?



Dywagacje na temat wartości mego miasta dla Hoty zbędę milczeniem, bo nie chce mi się za każdym razem podkreślać, że to wątpliwe. Zamiast tego wolałbym aby ktoś wypowiedział się na temat dotychczasowych animacji. Prezentowany przeze mnie fanart jest ciekawy, ale właśnie obawiam się, że w rozdzielczości heroes III nic z tego nie uzyskam. Pozostaje zgodzić się z wami, że jeśli jakiś kotek będzie, to powinien mieć anatomię zbliżoną do tego, prezentowanego lionmana.

Co do samej fabuły, co jakiś czas dostaję ciekawe propozycje i pomysły, ale z racji wspomnianej niskiej znajomości realiów M&M nie jestem w stanie tego ocenić. Jako, że dalej tworzę zespół jednoosobowy i nie mam osoby odpowiedzialnej za historię. może by tak zebrać pomysły w jedno miejsce i je przedyskutować?

Topork PW
25 marca 2015, 20:23
Mam pytanie.Twoja rakszasa będzie wzorowana na jakim dzikim kocie?Gepard?Lew?Tygrys?Pantera?Coś innego?

mr_R PW
25 marca 2015, 20:29
Jak dla wszystkie mnie animacje są bez zarzutu jednak najlepszym wyborem było danie człowieka jako maga. Animacje obrony też całkiem, całkiem.

Warmonger PW
25 marca 2015, 20:34
Te wersja człowieka jest bardzo dobra - wygląda mistycznie, ale też nie narzuca konkretnych skojarzeń.

Animacja niby ładna, ale ciężko mi sobie wyobrazić ją w bitwie. Facet przyjmuje strzał na klatę i zaczyna żonglować płomiennymi dyskami? Za bardzo starasz się dodać efekty tam, gdzie nie są potrzebne.

AmiDaDeer PW
25 marca 2015, 20:35
A mnie się podoba. Wiadomo o co chodzi, i to najważniejsze.

Topork PW
25 marca 2015, 20:36
Może niech podczas obrony wyczaruje ognistą tarczę przed sobą?

Warmonger PW
25 marca 2015, 20:38
Cytat:
Może niech podczas obrony wyczaruje ognistą tarczę przed sobą?
To już bardziej.

Nephretes PW
25 marca 2015, 20:44
Obrona jest nieco wzorowana na ifrycie i nie uważam, żebym tym razem przesadził z efektami.
To co, myślicie że Oasis zasługuje na własne podforum (komnatę)? Myślę, że projekt jest na tyle zaawansowany, że przydałoby się mieć osobne tematy dla danego aspektu miasta. Tutaj mógłbym publikować efekty dotychczasowych prac.

Jednostka strzela i lata. Zaplanowałem by była ona jedną z silniejszych na swoim poziomie (4) Czy w takim wypadku wg was potrzebuje jeszcze ataku specjalnego (zatem i animacji)?

PS Nadal zastanawiam się nad rakszasą.

Topork PW
25 marca 2015, 20:48
Nie potrafię wstawić obrazków (piszę na twlefonie) ale możesz poszukać inspiracji w WoWie.W nowym dodatku istnieje rasa kotołaków-Saberon.

mr_R PW
25 marca 2015, 21:33
Latanie i strzelanie powinno wystarczyć. coś więcej może zaburzyć balans. jeżeli jeszcze jakąś umiejętność potrzebujesz to jedną z dwóch istniejących:
- umiejętność maga - obniżenie kosztu zaklęć bohatera
- umiejętność pegaza- podwyższenie kosztu zaklęć przeciwnika

Biros12 PW
25 marca 2015, 22:47
Animacja obrony nie jest przesadzona tylko bardzo ładna. Przesadę i kicz macie podczas obrony żywiołaka umysłu.

Jaki jest aktualny lineup? Chcesz wcisnąć owada na początek? Dla mnie mega kiepski pomysł.

Kammer PW
25 marca 2015, 22:54
Opinie na temat modeli?
Obrona maga w ogóle nie wygląda, jakby otrzymywał obrażenia. Prędzaj jak nuda.
Model bezlicego jest za łądny, by siego pozbywać
strona: 1 - 2 - 3 ... 78 - 79 - 80 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel