Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 135 - 136 - 137

witchking PW
24 marca 2015, 18:36
Cytat:
Nie, bo ludzi ogółem wszędzie jest najwięcej - szczególnie jeśli chodzi o bohaterów. Takie proste porównania tu nie działają.

Tylko, że to nie jest OBIEKTYWNY argument. Tworzysz teorie dokładnie tak samo jak ja. Wcześniej zresztą stworzyłeś teorie z humanoidami na 2 pierwszych poziomach która też jest naciągana. Takie teorie to uproszczenia które pozwalają się w jakiś sposób wpasować w grę i są subiektywne. Uważam, że jeśli autor chce się do nich zastosować to ma prawo. Mogę udoskonalić zasadę tak by pasowała do gry:

"Jeśli miasto nie jest jednorasowe a na 7 poziomie nie pojawia się rasa przewodnia dla danego miasta, to przedstawiciel rasy przewodniej nie może pojawić się na poziomie 6."

Aby nie było wątpliwości miastem jednorasowym nazywam miasto w którym występuje 5, albo więcej przedstawicieli jednej rasy. Gdzie nieumarły i żywiołak traktowany jest jako rasa.

AmiDaDeer PW
24 marca 2015, 18:44
Witchking:
Tylko, że to nie jest OBIEKTYWNY argument.
To jak najbardziej jest obiektywny argument. Zwykła matematyka. Na 145 bohaterów (nie licząc kampanijnych) 62 (prawie 43%) to ludzie. Na 141 jednostek (licząc z ulepszeniami) 17 to ludzie. Nie ma drugiej tak bardzo licznej rasy w całej grze (za nimi są elfy, gobliny i dżinny), więc umiejscowienie ludzi w większych grupach niż dwie jednostki na miasto jest jak najbardziej uzasadnione.

Witchking:
Wcześniej zresztą stworzyłeś teorie z humanoidami na 2 pierwszych poziomach która też jest naciągana.
Dlaczego?

Witchking:
Jeśli miasto nie jest jedno-rasowe a na 7 poziomie nie pojawia się rasa przewodnia dla danego miasta, to przedstawiciel rasy przewodniej nie może pojawić się na poziomie 6.
Brzmi dla mnie sensownie.

witchking PW
24 marca 2015, 18:59
Cytat:
Witchking:
Jeśli miasto nie jest jedno-rasowe a na 7 poziomie nie pojawia się rasa przewodnia dla danego miasta, to przedstawiciel rasy przewodniej nie może pojawić się na poziomie 6.

Hobbit:
Brzmi dla mnie sensownie.

Ok czyli skoro mamy ogólną zasadę dotycząca 6 poziomu to nie widzę potrzeby ciągnąc tematu dalej. Może warto by zebrać takie ogólne zasady w jednym temacie.

Pokusić się można o sformułowanie jeszcze jednej zasady:

"Poza miastami jednorasowymi, jednostki tej samej rasy występują tylko w swoim bezpośrednim sąsiedztwie.

Warmonger PW
24 marca 2015, 19:23
Witch, tworzenie takich zasad to sztuka dla sztuki. Takie rzeczy tylko w polskim parlamencie :P

Liczy się to, czy wizja miasta jest spójna i przekonująca. Obecność Rakshas obok prawie-Rakshas przekonująca nie jest.

witchking PW
24 marca 2015, 19:34
To tak jak z wystrojem wnętrz, albo się to czuje, albo trzeba mieć zasady według których zrobi się to dobrze. Oczywiście jak ma się wyczucie to można olać zasady, czasem małe odstępstwo jest na plus.

Nephretes PW
24 marca 2015, 19:35
Zgodzę się z opinią, że kotołak obok rakszasy nie będzie korzystnym zabiegiem. Pragnę tylko przypomnieć, że to kwestia samej głowy, więc ewentualna zmiana nie będzie trudna.

Jeśli natomiast zostawić kota na dywanie: to za dużo już w tej rozdzielczości nie jestem w stanie zmienić, powiększę ewentualnie oczy, ale jestem już zadowolony.

Co sądzicie o otrzymywaniu obrażeń?


Btw. następujące jednostki są pewne w lineupie:
?. Wężoczłek
4. Mag (przynależność rasową pozostawiam do dalszej dyskusji)
5. Duch piasku
7. Lamasu

Wpadłem na inny pomysł związany z przerobieniem zabójcy pierwszego poziomu. Hobbit wstawiał tutaj kiedyś do tematu osę z M&M. Insekt tak czy tak powinien się pojawić.

Generalnie moje aktualne podejście wygląda w ten sposób:
To co ma swój model i animacje powinno zostać w takiej formie jak jest, bądź z poprawkami (aka żegnajcie bezlicy). Jestem otwarty na inne jednostki, ale wolałbym aby pasowały do siedlisk które już zrobiłem. Ewentualne stworzenie nowego modelu budowli traktuję jako ostateczność.

Kuririn PW
24 marca 2015, 19:38
Cytat:
BTW - w Heroes 5 tworzonym przez NWC miały być "lwoludzie".

Myślę że Hobb trafił w sedno. Obiecałem koledze, twórcy Oasis, że owa jednostkę wykonam, i zapytam się, czy warto robić kopie z hmm5 pokazanego przez Hobbita. To tyle, dziękuje. Czekam na jakiś odzew z tej strony.

Nephretes PW
25 marca 2015, 02:27
A gdyby mag był człowiekiem:



Który z tych dwóch projektów bardziej się wam podoba? W wypadku wybrania człowieka Rakszasa mogłaby zostać na 6 poziom.

Belegor PW
25 marca 2015, 10:41
Właśnie...skoro Forge padło, bo niestety stracili dane, to czy zatem nie zajmą się twoją oazą. Masz niemal wszystko, budynki- jedynie popracować nad rozmieszczeniem ich na nowym tle miasta. Jednostki i tak będziecie w fazie tworzenia. Utrata Forge to chyba doskonała dla ciebie okazja, chyba że mają coś innego w zanadrzu.

Kammer PW
25 marca 2015, 11:02
Jeśli dobrze pamiętam, to Hóta nie ma absolutnie żadnego innego miasta w zanadrzu. Plany na pozostałe... trzy(?) miasta pozostały jedynie planami. I tyle.

I zgodzę się, że teraz to Ty rozdajesz karty. Masz frakcję, oni nic. Inna bajka, że pewnie zrobią wszystko, by przerobić Oazę na swój pomysł. Tak, nadal radzę dać sobie spokój z radami od nich i wrócić do VCMI.

AmiDaDeer PW
25 marca 2015, 11:33
Hej, ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Neph nie o to Was pytał.

Mag człowiek wygląda dobrze. Ale... Może dobrym pomysłem byłoby dać mu cyjanową skórę, niczym niektóre rasy z np. Xeen?

Matheo PW
25 marca 2015, 15:36
Jak dla mnie Mag jest świetny. Wygląda znacznie lepiej. Może spróbuj pójść za radą Hobbita, zobaczymy jak wyjdzie.

witchking PW
25 marca 2015, 16:07
Mam wątpliwości co do cyjanowej skóry. Obawiam się, że całość za bardzo może przypominać dżina. Rasa która pojawia się w starych MM w homm 3 została spłycona właśnie do dżinów czego przykładem jest Yog.

Obie wersje są na bardzo wysokim poziomie. Wole chyba tą ludzką, choć jestem przeciwnikiem Rakszasy na 6 poziomie. Nie lubię tej jednostki i uważam, że nie ma co nadmiernie nawiązywać do akademii z najnowszej odsłony serii.

Topork PW
25 marca 2015, 16:12
Może niech ten mag będzie człowiekiem,ale czarnoskórym.teraz model jest chyba zbyt zlany jeżeli chodzi o barwy

witchking PW
25 marca 2015, 16:13
Jeśli na 6 ma być kotołak to wolałbym tego z niedoszłego homm 5:

AmiDaDeer PW
25 marca 2015, 16:25
Tak, już proponowałem takiego Lionmana wcześniej i myślę, że to naprawdę dobry pomysł.

witchking PW
25 marca 2015, 16:38
Taki kotołak mógłby być powiązany z niksą, obie jednostki kojarzą mi się ze sobą. Aby to podkreślić można by im dać przeciwne umiejętności, albo zwiększyć obrażenia przeciw 6lvl jednostką z Cove.

Nephretes PW
25 marca 2015, 17:13
W takim wypadku chyba bardziej rozsądnym wyborem będzie człowiek. W kwestii innego odcienia skóry:



Najlepiej wygląda niebieski, ale obawiam się, że może się zbytnio kojarzyć z dżinami. Poza tym dla mniej "normalnych" odcieni skóry musi być jakieś wyjaśnienie, a jak powszechnie wiadomo: ja się zbyt dobrze na historii M&M nie znam.

Co do prezentowanego lwołaka (?), mnie ta wizja nie przekonuje. Prezentowany render nie wygląda mi na jednostkę 6 poziomu. Osobiście widziałem Rakszasę nieco inaczej, ale nie wiem na ile niska rozdzielczość herosów pozwoli mi oddać taką wizję:



AmiDaDeer PW
25 marca 2015, 17:24
Nephretes:
Najlepiej wygląda niebieski, ale obawiam się, że może się zbytnio kojarzyć z dżinami. Poza tym dla mniej "normalnych" odcieni skóry musi być jakieś wyjaśnienie, a jak powszechnie wiadomo: ja się zbyt dobrze na historii M&M nie znam.
De facto wyjaśnienie jest proste: na różnych Varnach można spotkać niebieskolicych ludzi, którzy poza kolorem skóry niczym się nie różnią od standardowej rasy ludzkiej. Część takich osobników mogła przetrwać na pustyniach Bracady, zwłaszcza skoro świątynie Varn najczęściej lądowały właśnie na piaszczystych terenach.

Nephretes:
Co do prezentowanego lwołaka (?), mnie ta wizja nie przekonuje. Prezentowany render nie wygląda mi na jednostkę 6 poziomu.
Niemniej taka budowa ciała sugerowałaby najprędzej, o jakiego stwora chodzi. W przypadku Twojego kotołaka całość się za bardzo zlewa.

witchking PW
25 marca 2015, 17:29
A może bardziej dziki wariant kotołaka:
strona: 1 - 2 - 3 ... 77 - 78 - 79 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel