Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 76 - 77 - 78 ... 135 - 136 - 137

Eggyslav PW
23 marca 2015, 23:55
Jak już mówiłem, przede wszystkim skróć pysk. I przydało by się zaznaczyć jakoś nos i usta, bo w tej chwili wygląda jakby miał jakąś dziwną trąbę... Może dodaj też kły, o ile będą widoczne w tej skali....

Saki PW
24 marca 2015, 00:18
Szczerze przyznam, ze kiedy zobaczylem te nowa jednostke, stwierdzilem, ze wyglada bardzo ladnie, ale dopoki ktos nie powiedzial, ze to kotolak, myslalem, ze zdecydowales sie na malpy. Nie chodzi tu tylko o pysk (ktory, jesli sie przyjrzec, faktycznie przypomina koci), a rowniez o te "grzywe" dookola, przez ktora naprawde nasuwa mi sie skojarzenie z "Planeta Malp". Wrazenie poteguje sie, IMHO, po wydluzeniu pyska (wtedy troche przypomina pawiani). Moim zdaniem warto byloby wziac na warsztat rowniez owlosienie istoty, odjac jej troszke kudlow - w koncu nie wszystkie koty maja bujne czupryny.

Reasumujac: pierwszy pysk byl bardzo w porzadku, choc malo nieostry, glownym problemem zas jest w moim odczuciu zbyt bujna czupryna.

EDIT: przeszukawszy szybko grafike natrafilem na taki obrazek. Moze to bylaby dobra inspiracja dla grzywy (o ile nie chcesz sie jej pozbywac)? Jest, zdaje mi sie, troszke bardziej umiarkowana, moglaby pasowac.

EDIT 2: moze sprobowac wykonac animacje ataku tak, by kula unosila sie pionowo w gore i po strzale w miare spokojnie opadala?

Matheo PW
24 marca 2015, 00:32
Może być problem z upodobnieniem tej jednostki do kotowatych, bo sam koncept: poza, zastosowanie i jej przeznaczenie są mało kocie. Po prostu to się nie kojarzy z kotami.

Jednostka może wyglądać bardzo dobrze, ale według mnie autor ma ciężkie zadanie. Poprzedni model maga wyglądał bardzo dobrze ;)

Nephretes PW
24 marca 2015, 02:27
W wypadku maga równie dobrze mogę dokleić głowę człowieka, więc to najmniejsze zmartwienie. Poprawiłem pysk i dalej pracuję nad atakiem. Bonusowa focia pokazuje pocisk z bliska. Jest on wyciągany z kuli i najlepiej widać to przy ataku dolnego hexa.




Zaczyna mnie frustrować niska rozdzielczość w herosach.

Eggyslav PW
24 marca 2015, 08:42
I o to właśnie chodziło, teraz mag naprawdę wygląda jak kot, a nie jak skrzyżowanie Alfa z mrówkojadem. :)

Warmonger PW
24 marca 2015, 09:58
Moim zdaniem jest bardzo dobrze - od razu wiadomo, o co chodzi.

Przy tym rozmiarze dywanu warto chyba nieco obniżyć postać, aby siedziała we wgłębieniu dywanu - teraz ledwo się go trzyma.

AmiDaDeer PW
24 marca 2015, 13:02
Wciąż brakuje szczegółów. Zrób jakieś wyraźniejsze oczy i nos, oraz kontrastujące wnętrze pyska, tak by widać było kły. Obecnie całość jest... rozmazana.

Kuririn PW
24 marca 2015, 15:56
Cytat:
Wciąż brakuje szczegółów.
Własnie kolego, z tym się pobaw, i powinno być miodzio ;)

AmiDaDeer PW
24 marca 2015, 15:59
BTW - w Heroes 5 tworzonym przez NWC miały być "lwoludzie".



Może warto się na nich wzorować?

witchking PW
24 marca 2015, 16:22
Kociaka uważam za bardzo udanego, ale uważam, że w takim układzie trzeba by zrezygnować z rakszasy. Wolałbym by rasa kotowatych nie pojawiała się w kilku wariantach w jednym mieście.


Saki PW
24 marca 2015, 16:54
Bo ja wiem? Rozumiem, ze mozna miec problem z trzema przedstawicielami tej samej rasy, ale gdyby znalezc jakis zamiennik dla pierwszego poziomu - jaki problem? Rakszasa jako potezniejszy, wiekszy kuzyn tych "magicznych" kotolakow, ewentualnie jeden z nich, ale solidnie podpakowany magia - to nie brzmi chyba jakos zle.

witchking PW
24 marca 2015, 17:02
Rasa przewodnia miasta zwykle jest na niskich poziomach, jakoś tak do 4 max 5. Poziom 6 i 7 jest zarezerwowany dla istot magicznych i mitycznych, ewentualnie dla konnicy. Jednostka będąca przedstawicielem przewodniej rasy, nawet podładowana magicznie moim zdaniem nie pasuje. Zresztą koncepcja rakszasy ogólnie mnie nie przekonuje.

Oaza obecnie przypomina mi trochę cytadele w której przewodnią rasą są jaszczuroludzie, ale występują tylko jako jedna jednostka.

Warmonger PW
24 marca 2015, 17:12
Coś takiego było w Fortecy z H5 - cały zastęp krasnoludów + dodatkowy magiczny krasnolud-gigant na poziomie 6. Miasto to nie ma raczej wiernych fanóq :P

Degraf PW
24 marca 2015, 17:27
Cytat:
Coś takiego było w Fortecy z H5 - cały zastęp krasnoludów + dodatkowy magiczny krasnolud-gigant na poziomie 6. Miasto to nie ma raczej wiernych fanóq :P

Ja jestem wiernym fanem tego miasta - mechanicznie jest najlepiej zaprojektowany i wykonany w dziejach herosów. W żadnym mieście dotychczasowej MMoHisorii jednostki tak wspaniale ze sobą współgrały.

AmiDaDeer PW
24 marca 2015, 17:32
Witchking:
Poziom 6 i 7 jest zarezerwowany dla istot magicznych i mitycznych, ewentualnie dla konnicy.
Khm, ifryty są bohaterami Inferno.

witchking PW
24 marca 2015, 17:45
Ale są jednostkami i magicznymi i mitycznymi. Zresztą podobnie jest z żywiołakami magii. Pisze raczej o ogólnej konwencji.

Edit:
Inferno jest przypadkiem wyjątkowym bo przewodnia rasa miasta znajduje się na 7 poziomie. Uważam, że trzeba raczej szukać ogólnych zasad.

AmiDaDeer PW
24 marca 2015, 17:56
Ogólne zasady = takie, które nam akurat pasują, nawet jeśli oryginalna gra się im wymyka?

witchking PW
24 marca 2015, 18:01
7 na 8 to moim zdaniem wystarczająco. Jakie masz argumenty za tym by kolejny kot pojawił się na 6 poziomie?

Edit:
Idąc Twoim tokiem rozumowania. W grze jest miasto w których 5 na 7 jednostek to ludzie. Jeśli tak to można zrobić miasto w którym 5 z 7 jednostek będzie krasnoludami.

Ciekawe jest to, że jednostki w grze tej samej rasy często występują obok siebie.
Goblin 1 lvl, a wilczy jeździec 2. Elf 3 a pegaz 4.

AmiDaDeer PW
24 marca 2015, 18:26
Witchking:
Jakie masz argumenty za tym by kolejny kot pojawił się na 6 poziomie?
Może się pojawić i na ten poziom pasuje. Nic więcej nie potrzeba. Ty nie masz żadnych OBIEKTYWNYCH argumentów za tym, by się nie pojawił. :P

Mag może pójść na piąty poziom, a wojownik na szósty (lub na odwrót) i wszystko będzie się zgadzać.

Witchking:
W grze jest miasto w których 5 na 7 jednostek to ludzie. Jeśli tak to można zrobić miasto w którym 5 z 7 jednostek będzie krasnoludami.
Nie, bo ludzi ogółem wszędzie jest najwięcej - szczególnie jeśli chodzi o bohaterów. Takie proste porównania tu nie działają.

Warmonger PW
24 marca 2015, 18:34
Problem polega raczej na tym, że Rakshasa to bestia (do tego czteroręka), natomiast mag jest po prostu człowiekiem z głową lwa. Raczej nie da się tego pogodzić, a obecność dwóch bardzo podobnych (choć różnych) jednostek w tym mieście jest dość naciągana.
strona: 1 - 2 - 3 ... 76 - 77 - 78 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel