Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 72 - 73 - 74 ... 135 - 136 - 137

AmiDaDeer PW
1 marca 2015, 18:46
Właściwie to rusałki, żywiołaki magii i feniksy, z tego co pamiętam, wzięły się w AB znikąd...

Shin0bi PW
1 marca 2015, 20:42
Masz rację Hobbit, pytanie tylko, czy Conflux jest przykładem na który warto się powoływać :P

Baloq PW
1 marca 2015, 20:46
A czemu nie?
Jak dla mnie to istoty z Confluxu przybyły z innego wymiaru.
W świecie MM elementy fantasy jak i sf daję wiele możliwości na pojawienie się danej rasy w tym świecie.

Offtop: Gdzie w ogóle ulokowany jest Conflux na kontynencie?

Aayren PW
1 marca 2015, 20:46
@up up :p Dlaczego by nie? Nie rozumiem czemu z jednej strony powoływać się na 'świętość' twórców i sztywne trzymanie się tego co w uniwersum było, a z drugiej odrzucać niepasujące kawałki. Jakkolwiek bym Wrót nie lubił (a bardzo nie lubię!) tak są one częścią HoMM. A skoro mogły się nagle pojawić inne wymiary i wyskoczyć z nich takie czy inne stwory... Nie trzeba wiele by otworzyć portal do jakiegoś świata z którego wypełznie co tylko chcemy :p W końcu całe HoMMIV opiera się na tym koncepcie :p

Warmonger PW
1 marca 2015, 20:49
Conflux jest częścią tej gry i to wiedzą wszyscy. Natomiast jakie zamiary i wizje mieli twórcy, wiedzą tylko nieliczni, albo zgoła nikt. Nie ma sensu opierać na własnych domysłach daleko idących wniosków.

Wracając do tematu - Beztwarzy są koncepcją spójną i interesującą, jedynie ich zdolność lewitacji jest od czapy.

Fandor PW
1 marca 2015, 21:35
Jak tak patrzę, to stworzenie jakiejkolwiek nowej rasy przewodniej i tak będzie się opierać na wyciągnięciu jednego gatunku potworów z którejś części MM, więc raczej rozmawiałbym z HotA Crew żeby jednak pomyśleli jak dobrze opracować bezlicych niż z nich rezygnować kosztem nawet nie wiadomo czego. Jak zaczęliście wrzucać propozycje przypomniał mi się mój głupi koncept z początków miasta kiedy to wymyśliłem aby Bastion był miastem kotołaków (kapłanki, rakshashe, sfinksy egipskie i wiele innych pasowały) a Oasis psołaków z Anubisami na czele i rywalizowały ze sobą.

Andruids PW
1 marca 2015, 22:38
Jeżeli to rzeczywiście taki problem, to może by zdegradować Bezlicych z ich pozycji głównej rasy. Jako pierwszopoziomowa jednostka, bardzo mi pasują, wystarczy tylko zmodyfikować ich opis. Byliby tajemniczym ludem, który zamieszkuje tereny Oazy, może mającym jakiś związek z gildiami złodziei porozsiewanych po Antagarichu i Enroth.

Natomiast zamiast Fakirów można by dać ptakoludzi (albo coś innego). Hmmm... chyba, że to się dubluje z Bastionem, nie wiem jaki na ten moment jest tam oficjalny line-up. Ewentualnie przerobić Fakira na ludzia, mają bardzo ciekawą umiejętność i szkoda byłoby z niej rezygnować.

Shin0bi PW
1 marca 2015, 23:35
Aayren, Warmonger i Baloq - Conflux jest złym przykładem z tego prostego powodu, że został zrobiony w pośpiechu, w zastępstwie za wyrzucone Forge. Najlepszym dowodem na to są 4 pierwsze poziomy żywcem skopiowane po prostu z podstawki Herosów. Jeżeli twórcy po prostu użyli starych jednostek w nowym mieście, to świadczy to o tym, że gonił ich czas. Wynika z tego prosty wniosek: nie mieli czasu stworzyć nawet nowych jednostek do nowego zamku, tym bardziej nie przejmowali się więc takimi rzeczami jak spójność owego zamku z uniwersum czy zgodność koncepcyjna z pozostałymi miastami. Nie są to nawet elementy gameplay'u i tylko niewielka ilość fanów w ogóle na takie sprawy zwróciłaby uwagę, więc skoro nie zrobiono wszystkich nowych jednostek, to tym bardziej koncepcją w ogóle nie zaprzątano sobie głowy. Dlatego Conflux jest złym przykładem.

Nie widzę więc powodu by równać do zdecydowanie najsłabszego jakościowo miasta jakim jest Conflux. Najsłabszego zarówno pod względem graficznym jak i koncepcyjnym. Śmiem twierdzić że nawet niedorobionym, wszak planowany był na termin znacznie późniejszy, bo dopiero na SoD.

Baloq - otwartym portalem można wytłumaczyć wszystko. Przykładowo miasto w którym rasą przewodnią są krwiożercze tostery z Wymiaru Zeta. Nie bronię nikomu robić takiego miasta, ale Oaza może być częścią HotA. Naprawdę myślisz, że pomysł w stylu "otworzył się portal do innego wymiaru i wyszły z niego kotołaki" nada się do tak wyśrubowanego jakościowo dodatku, w którym twórcy dbają o zgodność z realiami M&M w 100%?

AncientDruids podał za to bardzo ciekawy pomysł, ptaszyska z M&M z Wymiaru Powietrza mogłyby być bardzo interesujące.

Baloq PW
1 marca 2015, 23:48
Podałem tylko przykład...

Niemniej jednak jeśli współpraca z teamem HotA wymaga, by rasą przewodnią była któraś z już istniejących to nie widzę innej możliwości jak ludzie bądź wężoludzie. Upierałem się przy Rakszasach, bo mi się osobiście bardzo podobają i występują w późniejszych częściach Heroes, szkoda, że nie ma o nich wzmianki w III.

Reasumując: Ludzi mamy aktualnie jako rasy przewodnie w: Zamku, Fortecy no i Przystani. Do tego występują po części także w innych miastach: Bastionie, Inferno, Lochu, Nekropolii, Twierdzy, Cytadelii oraz Wrotach, czyli we wszystkich podstawowych miastach + dodanym w Hocie. Na prawdę warto znowu robić ludzi rasą przewodnią?

Co do Wężoludzi: Czy muszą być to koniecznie nagi?
Grałem swego czasu w dość starą strategię RTS Warlord Battlecry III. Była tam rasa Ssrathi, czyli asteccy wężoludzie + dinozaury. Wężoludzie byli bardziej humanoidalni niż nagi (choć naga występowała w roli generała), poruszali się w pozycji stojącej na dwóch nogach, mieli dwie ręce, łuski zamiast skóry, lekko wydłużoną szyję zakończoną wężowym łbem. Niektóre osobniki miały kołnierz jak kobra. Można zawsze pójść w tą stronę.

Jako, że jest to Oaza, nie widzę przeciwwskazań, by je wykorzystać. W końcu Oazy charakteryzują się dość tropikalną fauną, nie mówiąc o tym, że węże występują na pustyniach dość licznie. Architektura też powinna pasować - Majom do Egipcjan znowu nie tak daleko - można zrobić mieszankę kulturową, która w H3 raczej nie jest niczym dziwnym (np. pseudoazjatycki kapitol przy dość słowiańskim forcie Bastionu).




Nephretes PW
1 marca 2015, 23:56
Standardy HoTy są w istocie bardzo wyśrubowane i przekonałem się o tym robiąc dla nich dekorację. Po 15 wersjach nadal nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że wejdzie ona w wersji 1.3.6.

O Oazie rozmawialiśmy może kilka razy od kiedy z nimi współpracuję i sam nie wiem jak to będzie do końca z moim miastem. Powoli wkraczam w dorosłe życie i ciężko spodziewać się, że dalej będę miał tyle czasu by się bawić w Hirołsy. Hota pracuje zaś bardzo mozolnie i w tym tempie miasto nie powstanie, bo autor w końcu dorośnie.

Z drugiej strony bez Rosjan jeśli by wyszło, jego jakość daleka byłaby od tego co wyszłoby z tej współpracy, nie wspominając, że zrobione byłoby pod niegrywalne VCMI.

Reasumując jestem trochę zawieszony między tymi dwiema opcjami. Zastanawiam się czy nie byłoby rozsądniej rozbić projekt na dwa kierunki. Amatorski Nephretesowy pod VCMI i profesjonalny HoTowski.

Mówiłem coś o zmianie tła, ale gdybym rozbił projekt wykorzystałbym to aktualne.


Za rozmowę na temat ras dziękuję, jak następnym razem się z nimi skontaktuję to przedstawię im konkretne propozycje
1. Ludzie 2. Kotołaki/Rakszase czy inne oraz 3. Wężoczłeki.

Matheo PW
2 marca 2015, 01:19
Znacznie lepiej to teraz wygląda :) VCMI i HotA w żadem sposób się nie wyklucza :P

Kammer PW
2 marca 2015, 01:29
Zacznijmy od ważnych rzeczy.

Nephretes:
Zastanawiam się czy nie byłoby rozsądniej rozbić projekt na dwa kierunki. Amatorski Nephretesowy pod VCMI



Naprawdę nie widzę powodu, dla którego z powodu kaprysu Hóty winnyś przemodelować rasę wiodącą. Bezlicy są na tyle interesującą koncepcją, iż sama się obroni. Czemu chcesz zgodzić się na sztampę?

Zaprawdę, Nephretesie, jeśliś już podpisał cyrograf, trzymaj sie jego postanowień i nie ulegaj! Niech żyją Bezlicy!

Dalej - Czemu Oaza koniecznie musi wyjść w Hócie? Czy te ich takie bezlitosne wymogi naprawdę są absolutnie dobre? Czyż nie lepiej jest zrobić coś po swojemu, bez ulegania innym? Rób im te superdokładne ozdoby, ale niech miasta najpierw zrealizują swoje. Ludzie wciąż czekają na Kronverk czy Cathedral. Niech nawet zrobią po swojemu to wymemlane na wszelkie strony Forge. A nie, że próbują przebudować Oazę...

Saki PW
2 marca 2015, 03:24
Czy Tobie kiedys znudzi sie wjezdzanie na hote? Ze wszystkich wypuszczonych do tej pory fanowskich projektow miast naprawde wysoka jakosc prezentuja dwa - w tym zdecydowanie Cove. Moze w ich szalenstwie jest metoda?

Nie umniejszam tu w zadnym stopniu osiagnieciom Nephretesa - kazda jego grafika zapiera dech w piersiach i nie musi sie niczego przed nimi wstydzic, jednak dbalosc ich teamu o szczegoly fabularne, o to, zeby wychodzace pod ich nazwa projekty byly spojne i zgodne z uniwersum, nie jest chyba czyms, co nalezy ganic?

A Cathedral i Kronverk juz od dawna sa uznawane za zarzucone pomysly.

Fandor PW
2 marca 2015, 06:35
Jeżdżenie nie jeżdżenie HotA bez sensu bierze sobie tyle miast i ich nie kończy. Ponadto zamiast ciekawych miast Kronverk czy Cathedral wzięła sobie na warsztat i tak już tworzone przez inne zespoły z nie gorszym skutkiem Forge, po co? :P
Nephretesie powinieneś albo walczyć o swoje miasto, albo faktycznie wydać je tylko do VCMI, a HotA niech sama sobie miasta wymyśla.

Warmonger PW
2 marca 2015, 07:46
Cytat:
niegrywalne VCMI
Cytat:
Amatorski Nephretesowy pod VCMI i profesjonalny HoTowski.
Co to za czarny PR. VCMI ma się całkiem dobrze i z każdą kolejną wersją jest lepsze. Po 0.98 już raczej nikt nie będzie miał wątpliwości ;)

AmiDaDeer PW
2 marca 2015, 11:12
Co nie zmienia faktu, że obecnie VCMI jest kompletnie niegrywalne. ;P

Drwal PW
2 marca 2015, 11:21
Zmiany na lepsze naprawdę widać, choćby z tego powodu warto było zacząć współpracę z HotA Crew. Ekran miasta wydaję się na poziomie oryginalnych, już nie widać tak kleju i chaosu.

Co do samej współpracy, ciężko nam tutaj doradzać, komentować. HotA naprawdę wysoko postawiła poprzeczkę, uzyskała przez to szacunek i markę, więc nie można się dziwić, że dążą do perfekcji. Zwłaszcza, że ostatnia aktualizacja była trochę krytykowana.
VCMI wychodzi częściej, ale ostateczna wersja, to też wciąż odległe czasy (chociaż trochę Warmonger narobił nadziei, że 0.98 nas zaskoczy). Może na ostateczne VCMI będzie trzeba czekać dłużej niż na wersje Hoty z Twoim miastem? Granie na dwa fronty? Owszem, pod warunkiem, że najpierw wydasz do Hoty, potem do VCMI. Odwrotnie podejrzewam, że Rosjanie mogliby odrzucić projekt, którym nikogo nie zaskoczą - już od dawna jest do ściągnięcia (nawet w trochę innej formię).

Kuririn PW
2 marca 2015, 11:57
Neph, raksza nadal aktualna?

Warmonger PW
2 marca 2015, 12:17
Cytat:
ostateczna wersja, to też wciąż odległe czasy
To jakieś nieporozmienie. Nie ma żadnej 'ostatecznej' wersji, nie było i nie będzie. Projekt będzie rozwijany tak długo, jak ludziom będzie się chciało.

Cytat:
obecnie VCMI jest kompletnie niegrywalne
Powtarzasz to samo od dobrych trzech lat, a bardzo dużo się w tym czasie zmieniło. Sprawdzaj czasem aktualną wersję, Hobbicie.

Cytat:
Zmiany na lepsze naprawdę widać, choćby z tego powodu warto było zacząć współpracę z HotA Crew
Zmiany widać, pytanie, kto wykonał całą pracę :> Drugie pytanie jest takie, kiedy miasto ma szansę się pojawić w grze?

mr_R PW
2 marca 2015, 13:00
Tak się zastanawiam, dlaczego nie mogą być beztwarzowi od momentu wspomnienia o wymiarach żywiołów. Następnie ktoś wspomniał o ptakoludziach, oraz i ich połączeniu z wymiarem wiatru. Ja jednak zostałbym przy pierwotnej koncepcji zmieniając trochę ich genezę.
Podczas powrotu Tarnuma z wymiaru magii razem z nim przedostała się mała grupka istot spokrewnionych z żywiołakami magii. Istoty te nie miały naturalnej obrony przed czarami, ale wyróżniały się swoją zdolnością do pokonywania terenu i umiejętnością do używania zaklęć. Nie dążąc do konfliktów ukrywały się na pustyni, Jednak w pewnym momencie musieli się skonfrontować z magami Bracady. Zamieszkali na Granicy z Krewlodem i stali się neutralnymi handlarzami. Te istoty to właśnie bezlicy /beztwarzowi.
strona: 1 - 2 - 3 ... 72 - 73 - 74 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel