Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 135 - 136 - 137

Ullialnor PW
12 lutego 2015, 19:04
Witam po długiej przerwie od udzielania się na forum. Niemniej z tym co się dzieje jestem na bieżąco. Przeglądając ten projekt wpadłam na zarys fabularny, który nie będzie ingerencją w historię gry.

Mianowicie z Oasis zrobiłabym zbiór osad trudzących się handlem z sąsiadami oraz pobliskimi królestwami. Miasta chociaż leżące na uboczu byłyby pełne bogactw i miały rozwiniętą kulturę wynikającą z handlu z Bracadą. Jednak jak to bywa bogactwo potrafi zaślepić, a konkurencja rośnie. Do tej pory obszary należące do najbardziej zamożnego kupca korzystały z portów należących do Erathii. Jednak bogaty kupiec łapiąc okazję, wchodzi w układ z innym wpływowym handlarzem równie majętnym jak on i postanawia przejąć dwa Erathańskie porty pod nieobecność wojsk, które wyjechały na wojnę. Kiedy układ osiąga sukces i nie musi już płacić dzierżawy, nad pozostałymi baronami wisi perspektywa utraty majątku i utrata wpływów. Rodzi się bunt wobec sojuszu najbardziej wpływowych kupców, którzy umacniają swe miasta sprowadzając drogie technologie z Bracady. Bunt zostaje stłumiony, dzięki czemu posiadłości zbuntowanych baronów zostają podzielone pomiędzy zwycięzców. W zaistniałej sytuacji powstaje plan utworzenia samozwańczego państwa. Powstaje jednak problem, kto miałby zostać władcą. Młodszy z kupców był jednak na tyle przebegły i upozorował naturalną śmierć towarzysza, który w rzeczywistości został uśpiony przez wynajętych podstawionych kuracjuszy, przez co pochowano starca żywcem na oczach nieświadomej rodziny. Prawda jednak wychodzi na jaw i dwoje dzieci zmarłego postanawia zemścić się na koronowanym królu samozwańczego królestwa, który odpiera atak wojsk Erathii chcących odbić porty z rąk handrarza. Dzieci zmarłego konkurenta w konspiracji przepuszczają wojska Erathii przez wybudowane wielkie foetyfikacje, przez co struktura państwa zostaje rozbita. Król wycofując się grabi kilka zajętych wcześniej miast i ucieka do najpilniej strzeżonego miasta, gdzie buduje potężną armię. Zostsje jednak pokonany, zanim zdążył znów zaatakować. Dzięki upadkowi państwa Erathia odzyskuje porty, a pojmani podczas buntu kupcy odzyskują majątki. Jako zadośćuczynienie dzielą się majątkiem poległych.

Eggyslav PW
12 lutego 2015, 23:55
Mateo:
Myślę, że ulepszenie mógłbyś wykreować na istotę żywą.

Bez sensu, to tak jakby Kamienny Golem stał się człowiekiem z krwi i kości, magia magią, ale bez przesady, to nie bajka o Pinokiu który stał się prawdziwym chłopcem. Mnie tam pęknięcia nie przeszkadzają, powiedziałbym nawet że nadają jednostce specyficznego charakteru, swego rodzaju dostojności, wyglądają jak monumentalne starożytne posągi ożywione magią, i taki chyba jest zamysł i idea Lamassu, nie?

Nephretes PW
13 lutego 2015, 19:13
Co byście powiedzieli na taką zbroję dla ulepszenia?


Oczywiście planuję też popracować nad resztą.

Dziękuję za projekt historii, ale nie czuję się na tyle dobry w realiach świata by jakoś skomentować. Prędzej czy później jednak tym też się zajmę.

AmiDaDeer PW
13 lutego 2015, 20:17
Najnowsza wersja ulepszenia wygląda kapitalnie. Jestem naprawdę pod wrażeniem!

ewerlordxp PW
13 lutego 2015, 20:21
Skróć trochę ogon, bo wygląda jak piąta noga. Chyba że to nie jest ogon...

Kuririn PW
13 lutego 2015, 20:21
Tylko ta tylna lewa noga(ta z tamtej strony) w powietrzu jakoś, ale tak daje OK. 3maj poziom Neph :)

Warmonger PW
13 lutego 2015, 20:50
Bardzo dobrze, ale dodałbym kolor ciemnoniebieski lub czarny. Obecnie jednostka jest trochę za jasna.

Eggyslav PW
13 lutego 2015, 21:18
Wygląda świetnie Neph!

Nephretes PW
13 lutego 2015, 23:20
Jak wygląda otrzymywanie obrażeń?


Póki co bez efektów specjalnych. Swoją drogą nie wiem czy już tak nie zostawię ulepszonej jednostki by znowu nie przekombinować z ozdobami.

Tarnoob PW
13 lutego 2015, 23:27
Wygląda świetnie. :-) Gratulacje. Nie ma co już dodawać ozdób.

Zgadzam się tylko z Warmongerem (podżegaczem zabijaką :-P), że przydałby się większy kontrast, np. kolor gra­na­to­wy lub fioletowy zamiast czerwonego. W sumie brakuje miasta, które korzystałoby z fioletu – bo np. niebieski mają Zamek i Forteca, zielony mają Bastion i Cytadela, a czerwony ma Inferno.

Nephretes PW
13 lutego 2015, 23:28
Niestety kolorami przewodnimi miasta jest biel, czerwień i złoto. Nijak mi pasuje tutaj granat :)

Drwal PW
13 lutego 2015, 23:59
Animacje robisz przepiękne. Poprawki też bardzo dużo dały, jestem pod wrażeniem. Nie ma co kombinować z innymi kolorami.

AmiDaDeer PW
14 lutego 2015, 00:00
Otrzymywanie obrażeń jak na moje jest zbyt stateczne. Udałoby Ci się wymodelować jakieś odpadające pióra i sprawić, żeby swoją postawą lamassu "zataczało koło"? Chodzi mi o to, by nie szło z pozycji A do B i z powrotem, tylko żeby ruch był w miarę dynamiczny.

Gravius PW
14 lutego 2015, 00:55
Wyobrażałem sobie Lammasu jakoś tak , ale i tak Twoja wersja wymiata :P

Nephretes PW
14 lutego 2015, 02:01
Widzę Hobbicie, że lubisz podnosić mi poprzeczkę:

Starałem się wprowadzić A-B-C-A i dodałem pióra.


Ciekawe wyobrażenie lamassu, Gravius, ale zdecydowanie nie pasuje do oazy :)

Baloq PW
14 lutego 2015, 02:20
Trochę tu nie zaglądałem, a takie zmiany :D
Lamasu prezentuje się pięknie, odpadające pióra tylko poprawiają odbiór całej jednostki, w szczególności, że te pióra bardziej wyglądają jak złote płytki - i dobrze. Generalnie kocham konstrukty i taka interpretacja Lamasu wielce mnie raduje :D

Gravius: Necrosphinx jest w sumie także moim wyobrażeniem dla tej jednostki. W ogóle w uniwersum Warhammera można znaleźć wiele inspiracji dla tworów do M&M - sam korzystałem z tego przy tworzeniu kart.

AmiDaDeer PW
14 lutego 2015, 15:05
Teraz animacja wygląda bardzo dobrze. Brawo!

Kuririn PW
14 lutego 2015, 15:31
Jest wszystko ładnie, pięknie ale, Neph za dużo się pierzy podczas oberwania w łeb:p

Gravius PW
14 lutego 2015, 16:04
Po prostu "łysieje" z nerwów na samą myśl, że ktoś śmiał go tknąć :P

Nephretes PW
16 lutego 2015, 01:10
Jak się wam podoba śmierć?
strona: 1 - 2 - 3 ... 69 - 70 - 71 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel