Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 65 - 66 - 67 ... 135 - 136 - 137

GRYFFF PW
26 grudnia 2014, 01:28
@Hobbit - Oj tam ..bo to koncept Agara, można go nieco ulepszyć i polepszyć zarazem. Co do osy, chodzi jedynie o zwiększenie skuteczności tej jednostki..i całej armii zarazem :) Warto to rozpatrzyć.

witchking PW
26 grudnia 2014, 01:43
Brak głowy jest zaletą. Odróżnia Ducha Piasku od pozostałych Dżinów i im podobnych.

Nephretes PW
26 grudnia 2014, 01:44
Jako, że wygląd zamku na mapie nie przypadł wszystkim do gustu, zrobiłem nową wersję i porównałem je. Wcześniej nie podobały się np nadmiernie intensywne kolory.



@Duch piasku

Nie widzę problemu w tym, że nie ma on głowy, nawet podoba mi się bardziej z jej deficytem. Wątpię by Witchking zamierzał coś w nim zmieniać.

GRYFFF PW
26 grudnia 2014, 02:11
Mi wersja bez głowy się nie podoba :P..Chciałbym poznać zdanie innych w tej sprawie i tyle..Nie ma się o co sprzeczać, chodzi tylko o dobro projektu.


witchking PW
26 grudnia 2014, 02:15
Właśnie poznajesz zdanie innych;p

AmiDaDeer PW
26 grudnia 2014, 02:19
Chętnie bym zobaczył wersję z poprawionymi kolorami w takich rozmiarach, w jakich będzie faktycznie występować w grze.

Nephretes PW
26 grudnia 2014, 02:38


Problem będzie z cieniem, gdyż h3deftool nie robi tego tak jak trzeba niestety.

Edit:
Faktycznie H3Def robi świetne cienie, już wiem jak.

GRYFFF PW
26 grudnia 2014, 03:21
@Witchking - Zdanie ( kilku) innych:P,szanuje to, zdania zawsze są podzielone..nic nowego.


Zamek na mapie gry, wygląda teraz nieco lepiej.Dobra robota :)

Wzmocnił bym tylko odcień złota na kopułach, z tym było dobrze.

AmiDaDeer PW
26 grudnia 2014, 03:24
Teraz ta grafika wygląda rewelacyjnie - idealnie pasuje do gry. Dobra robota!

Cytat:
Problem będzie z cieniem, gdyż h3deftool nie robi tego tak jak trzeba niestety.
Huh? DefTool robi bardzo dobre cienie. o.O

Warmonger PW
26 grudnia 2014, 09:18
Nowy zamek świetnie wtapia się w tło, dobra robota.

Odnoszę wrażenie, że nowa kolorystyka zupełnie zmieniła charakter budowli:

Ale może to tylko moja wyobraźnia.

Tarnoob PW
26 grudnia 2014, 10:32
Nie widzę związku z tym Angkor Wat (chyba tak to się nazywa) – poza tym, że w podobnej budowli mieszkają nagi z MM8, dość podobne do wężoludzi. :-)

Przepraszam też za niedawne strzelanie w „serpentologię” – ponoć fachowo dziedzina zoologii o wężach to o­fio­logia.

Matheo PW
26 grudnia 2014, 11:32
Neph, da się zrobić tak żeby fort był biały, srebrzysty? Wygląda bardzo dobrze, ale niezbyt odróżnia się od tła.

GRYFFF PW
26 grudnia 2014, 14:43
Może dajmy Nepherytesowi nieco odetchnąć, są święta, chwila odpoczynku i zebranie myśli zawsze pomaga :). Co do fortu - Odrobina cieniowania ( poczekajmy na efekt końcowy ) oraz bardziej złote kopuły, profesjonalnie odróżnią obiekt od tła.
Pomysł @Matheo też jest dobry, srebrzysto perłowy odcień murów może być idealną alternatywą, gdyby efekt wciąż był przeciętny.

AmiDaDeer PW
27 grudnia 2014, 02:51
Mały błąd, który zauważyłem: ta "wieżyczka" po prawej nad bramą w wersji cytadeli i zamku jest ucięta. Poza tym kopuły po bokach bramy z jakiegoś powodu w wersjach cytadeli i zamku są mniejsze. Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale wygląda to niechlujnie, jak już się to zauważy.

Nephretes PW
28 grudnia 2014, 07:15
W kwestii kopuł to chyba złudzenie optyczne. Natomiast znikającej wieżyczki nie widzę. Jak trochę odpocznę od Oasis to może polepszy mi się wzrok :)

AmiDaDeer PW
28 grudnia 2014, 17:55
No tak, patrzyłem na stare rendery, w jeszcze dawnej kolorystyce... Na nowych tych błędów nie ma. Mea culpa.

Nicolai PW
29 grudnia 2014, 08:08
Co do przekonywania HoTA Crew do projektu to w pełni rozumiem Nepha. Wiele zrobił, ale też dużo pozostało mu do zrobienia. Ciężko zamknąć całość w pojedynkę, czas nie jest z gumy. Poza tym VCMI potrafi być ograniczające co wyszło przy dyskusji na temat zdolności dla Zabójcy.

Odnośnie modelu miasta na mapie to problemem była zbyt duża liczba detali połączona z kolorem, który sprawia, że to wszystko się zlewa. Na ostatnich screenach wygląda to raczej ok, ale chętnie zobaczyłbym to z większej odległości z kawałkiem mapy, by zobaczyć jak to wygląda w praniu.

Co do Ducha Piasku to przyznam, że preferowałbym wersję z głową (bardzo fajnie zagospodarowali ją u Golema z H7 jakby ktoś potrzebowałby inspiracji). Jednak obecna wersja jest bardziej charakterystyczna. Zdekapitowana jednostka od razu wyróżnia się z Nereid, Dżinnów i reszty duchów.

Nephretes PW
29 grudnia 2014, 20:07
Mała aktualizacja i kilka słów wyjaśnienia:

Jeśli nie wszyscy jeszcze zauważyli (a raczej ciężko z moim spamowaniem :P), to na ten moment wstrzymałem poważne prace nad Oasis. Oznacza to mniej więcej tyle, że teraz na odwrót: jeśli coś się tu pojawi to raczej w chwili odpoczynku od innych projektów, a będę zajmował się teraz głównie alternatywnymi jednostkami Witchkinga i tym co zleci mi HoTa. Nawet jak coś zrobię dla Oasis, to też raczej jakieś pierdółki, bo może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale współpraca z Hotą wiąże się z dużymi zmianami w projekcie, a to zaś wiąże się z tym, że szkoda mojej ewentualnej pracy nad czymś, co może nie okazać się dostatecznie dobre.

Co do samej szumnie zapowiadanej współpracy, jak ktoś już wykrakał (Warmonger:P) nie oznacza to przyśpieszenia tempa prac, ale raczej ich powolne ulepszanie w stronę jakości z Heroes 3. Mimo wszystko sądzę, że lepiej miasto wydać później, ale już w lepszej jakości.

Myślę, że mogę powiedzieć, że z mojej korespondencji wynika póki co tyle, że do czasu wydania przez HotaCrew wersji 1.3.4 nie mają czasu nawet przedyskutować kwestii zmian w Oasis. To odkłada pracę nad miastem dalej w czasie. Jest to poświęcenie, które jestem w stanie przeżyć, aby Oasis dotarło do jak największej ilości odbiorców i w jakości pod którą podpisze się także Hota Crew.

Z tego miejsca pozostaje podziękować mi całej społeczności Groty, w tym Witchkingowi, Kuririnowi, Hobbitowi, Matheo, Nicolai i Eggyslav za półroczną pracę nad projektem i umożliwienie mi podjęcia środków by miasto godnie mogło nas w przyszłości reprezentować :)

PS. To nie pompatyczne pożegnanie, tylko małe wakacje Oasis :)


Morglin PW
29 grudnia 2014, 20:39
Życzę powodzenia. Współpraca z takimi profesjonalistami jak twórcy Rożka Otchłani na pewno wyjdzie ci na dobre. :)

Matheo PW
29 grudnia 2014, 20:52
Rewelacyjna nowina! Powodzenia i udanej współpracy ;)!
strona: 1 - 2 - 3 ... 65 - 66 - 67 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel