Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 62 - 63 - 64 ... 135 - 136 - 137

Tarnoob PW
21 grudnia 2014, 01:12
Nie znam się na VCMI, ale jeśli chodzi o stwory żywe i te nie do końca żywe – jak golemy z gar­gulcami, żywiołaki i nieumarli – to tacy wężoludzie wyglądają na zupełnie żywych. Wpro­wa­dza­nie dodatkowych rozróżnień na gadzich i niegadzich byłoby, hm, mącące. Dałbym tym stworom po prostu zatruwanie – jak u Wiwerny – bo to ciekawa zdol­ność i szkoda, żeby pojawiała się tak rzadko.

Można też dodać coś nowego jak duszenie – jednostka słabłaby i traciłaby zdolność do ataku, ale mogłaby się po­ru­szać. Ewentualnie podduszony stwór byłby nieaktywny jak oślepiony lub za­mie­niony w kamień, aż do reanimacji przez podejście sojuszniczego stwora lub zaklęcie. :-)

AmiDaDeer PW
21 grudnia 2014, 01:55
Tarnoob:
Dałbym tym stworom po prostu zatruwanie - jak u Wiwerny - bo to ciekawa zdolność i szkoda, żeby pojawiała się tak rzadko.
Nie przesadzajmy, zatruwanie już występuje u węży z Cove i raczej jest ono przeznaczone dla wysokopoziomowych stworów.

Nephretes PW
21 grudnia 2014, 03:25
Nie miałem na myśli dzielenia na gady i nie-gady. Tylko względem nonliving: czyli konstruktów, nieumarłych i tak dalej taki bonus miałby działać. Cóż, jestem pewny że coś wymyślimy.

Noc jest długa, więc zdążyłem oteksturować. Myślę, że wyszło elegancko. Zaznaczę tylko, że to dopiero sam model z teksturami, więc to nie poza finalna. Żmijocoś wraz z ulepszeniem.




Kuririn PW
21 grudnia 2014, 10:11
No tak, nocka długa... A co do modeli, szybko się kolego uwinąłeś... Gratuluje:P

Matheo PW
21 grudnia 2014, 10:37
Model bardzo mi się podoba ;) Jeśli chodzi o kolory, to może warto od razu pomyśleć o wszystkich 7 jednostkach ;)

Wersja podstawowa jest chyba trochę zbyt blada.

Eggyslav PW
21 grudnia 2014, 11:40
Bardzo fajny ten "wonsz" Neph, mnie się podoba, aczkolwiek myślę że podstawowej wersji byłoby bardziej do twarzy w złoto-żółtych łuskach, niż takich blado beżowych.....

Tarnoob PW
21 grudnia 2014, 11:41
Wersja podstawowa jest właśnie w sam raz – tak jak obie. :-) Gratulacje.

W sumie to ciekawe by było przy okazji zrobić mały „risercz” o wężach i dowiedzieć się, na jakich gatunkach wzo­rowałeś się itd.

Saki PW
21 grudnia 2014, 16:44
Bardzo fajne modele, aczkolwiek przychylam się do opinii, iż nieulepszony wężoczłek ma trochę zbyt mało wyraziste kolory...

@Matheo - Armie w grze niekoniecznie odznaczają się jakimś przewodnim motywem kolorystycznym, więc, o ile byłby to przyjemny dodatek, to byłby to tylko dodatek;P

mr_R PW
21 grudnia 2014, 16:48
Eggyslav mówisz otakiej kolorystyce co miały nagi w H4, czy ciemniejszej?

Tarnoob PW
21 grudnia 2014, 16:53
Przypomnę tylko, że nagi z Heroes IV też wydawały się rozwinięciem tych z MM8. :-)

GRYFFF PW
21 grudnia 2014, 16:59
Eggyslav - Popieram złoto-żółtawe łuski ( pustynne maskowanie :) )+ świecące oczy.. dodały by mistycyzmu.

1 -W kontratakach mógłby pluć jadem, jak niektóre kobry itp + 50% szans na oślepienie przeciwnika na okres 2.ch ..może 3.ch tur.

2 - Inna właściwość specjalna – MASKOWANIE ( zdolność kameleona ) - na początku bitwy byłby niewidoczny dla przeciwnika do momentu wykonania ataku..( Po okresie 3.ch tur, stracił by energię i stał widoczny ) … Podszedł by spokojnie do przeciwnika i zaatakował w najmniej spodziewanym momencie.

mr_R PW
21 grudnia 2014, 17:03
Może maskowanie powodowałoby 10% niższe obrażenia na terenie natywnym jednostki?

Nephretes PW
21 grudnia 2014, 17:05
How about now?


A czy takie maskowanie jest możliwe w VCMI?

Gryff poruszył kwestię nad którą się zastanawiam. Jak ma atakować jednostka. Osobiście skłaniałbym się w stronę pazurów (których model jeszcze nie ma), albo plucia jadem właśnie

Tarnoob PW
21 grudnia 2014, 17:27
Mogłaby pluć jadem na krótki dystans – np. ustawić się jedno pole od wroga. W ten sposób unikałby kontrataku, ale też nie blokowałby strzelców. Oczywiście to byłoby opcjonalne.

Trith PW
21 grudnia 2014, 17:45
Aaa... Ja w sumie mam model wężowego ogona, z którym kiedyś męczyłem się przynajmniej tydzień, żeby dopasować animację do H3. Jeśli by się przydało mógłbym przysłać odpowiedniej osobie lub w ogóle zrobić wężoczłeka.

Nephretes PW
21 grudnia 2014, 17:54
Wężoczłek już jest, natomiast jeśli możesz to podeślij mi na pm rzeczony ogon. Chętnie się przyjrzę jak to w ogóle powinno wyglądać, a przede wszystkim podpatrzę jak się zabrać do animacji (jestem dość marny w rigowaniu).

@Tarnoob
Plucie jadem na krótką odległość jest ciekawym pomysłem pod względem strategicznym.

Trith PW
21 grudnia 2014, 18:15
Wysłałem model Hermesem.

Warmonger PW
21 grudnia 2014, 19:35
Cytat:
Nie przesadzajmy, zatruwanie już występuje u węży z Cove i raczej jest ono przeznaczone dla wysokopoziomowych stworów.
Nie widzę powodu, dla którego zatruwanie miałoby być przeznaczone tylko dla stworów wysokiego poziomu. To niezbyt praktyczna i raczej pospolita umiejętność (w porównaniu do postarzenia Upiornego Smoka, na przykład). Prawdę mówiąc, wydaje mi się, że zatruwanie do tej pory pozostało raczej niewykorzystane.

GRYFFF PW
21 grudnia 2014, 19:54
Ostatnio wpadł mi pomysł na finansowanie przez prywatne firmy fanowskich projektów dla heroes 3. Jest to co prawda osobny temat ale po części dotyczył by większości już istniejących.

Firmy mogły by umieszczać swoje reklamy w specjalnym dziale, oraz kolejnych wersjach zmodyfikowanej gry ..Ich wielkość zależna była by od wkładu w konkretne projekty. Owy wkład polegał by na finansowaniu zawodowych grafików i programistów, którzy wspierali by najważniejsze problemy.

Nawet jeśli zadziała to na krótką metę i w niewielkim stopniu..możliwe że pozwoli rozwiązać wiele kluczowych problemów. Oraz pozwoli doprowadzić kilka obiecujących projektów do końca ( głównie niedokończone zamki ).

Warto o tym pomyśleć, oczywiście projekty mające ten przywilej profesjonalnego wsparcia były by wybierane w starannych głosowaniach fanów.

Kammer PW
21 grudnia 2014, 20:16
strona: 1 - 2 - 3 ... 62 - 63 - 64 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel