Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 135 - 136 - 137

Warmonger PW
11 listopada 2014, 20:38
Teraz z kolei jest zbyt mechanicznie. Proponuję, aby światła nie migały na raz, tylko stopniowo przemieszczały się pomiędzy kolejnymi otworami.

Nicolai PW
11 listopada 2014, 21:13
Co do Zaklinacza (nadal obstaję przy Fakirze i Derwiszu) to naprawdę fajnie to wygląda, ale może podstawa jest trochę zbyt biedna (daj mu stalowe nagolenniki i bransolety, powinno być git), a dywan dałbym może kwadratowy i czerwony. Jakbyś dodał mu efekt falowania na wietrze to już w ogóle byłby git ;) A animacja budynku bardzo fajnie teraz się prezentuje.

Nephretes PW
12 listopada 2014, 00:10
Prace mające na celu wdrożenie Oasis do VCMI są co raz bardziej zaawansowane. Już teraz mogę powiedzieć, że około 10 budynków będzie miało animacje, a niektóre również odbicia, jak już dowiem się na ile jest to możliwe. W każdym razie nie wygląda bym do końca roku się z tym nie wyrobił

Wróciłem z kolejnymi próbkami:
Zaznaczę, że tempo animacji zostanie dostosowane już w grze.

Siedlisko duchów ulepszone


Kolejna wersja maga:


Stwierdziłem, że pomysł z kulą jest dobry. Oczywiście jak się nieco poduczę rigowania, będzie on trzymał dłonie na kuli. Animacja dywanu na wietrze jest łatwa do wykonania, chociaż w tym momencie nie potrafię tego połączyć z jednostką. W każdym razie jak się uda, to myślę, że będę miał już gotową animację "spoczynku.



Jeszcze nie rozplanowałem jak dywan powinien się prezentować w wersji podstawowej i ulepszeniu, ale myślę, że coś w ten deseń.

Kuririn PW
12 listopada 2014, 01:34
Musze powiedzieć ze coraz ciekawiej i coraz bardziej hirołsowo to wygląda, RESPEKT. Szkoda tylko ze grafika jaka wykonujesz musi przejść takie katorgi, zmieszanie i zmiana jakości, ale i tak to bardzo dobrze wygląda, taki wymóg h3. co do animacji myślę ze, potrzebne jest kawałek tła, aby animacja się nie zlewała, trochę to pracochłonne, ale da się do tego przyzwyczaić. i jeszcze raz BRAWO :) Co do dywanu :D myślę że w wersji ul dałbym taki jak jest, a w wersji nie ulepszonej, bez frędzelków i jakiś inny kolorek, chociaż nie musowo. Tak czy siak widać praca wre ;)

Nicolai PW
12 listopada 2014, 08:44
Zaklinacz teraz jest na full wypasie. Tylko sugerowałbym spróbowanie zmienienia koloru kuli albo dodanie efektu świetlnego do niej, by lepiej się wyróżniała, a dywan? Na moje jest świetny. Ten, który pokazałeś jest w sam raz do ulepszenia, Usuń frędzle (i może stonuj kolory) i mamy wersję dla podstawki.

Matheo PW
12 listopada 2014, 11:41
Cytat:
Teraz z kolei jest zbyt mechanicznie. Proponuję, aby światła nie migały na raz, tylko stopniowo przemieszczały się pomiędzy kolejnymi otworami.

Popieram.

Animacja siedliska Duchów jest według mnie ok. Jeśli chodzi o zaklinacza, to przypominam że w Cove są zaklinaczki i one również trzymają w dłoni magiczną kulę. Według lepiej będzie bez kuli, to zbędna dekoracja.

Dywan w ulepszeniu mógłby dostać cztery większe frędzle na rogach. Ogólnie gratulacje, trzymam kciuki za to miasto.

Nicolai PW
12 listopada 2014, 11:59
Co do Dywaniarza to rzeczywiście Zaklinaczka z Zatoki ma kulę, ale w sumie co z tego? Przez nią raczej tych dwóch jednostek nie pomylimy ze sobą, więc może zostać, a nawet powinna, bo wygląda naprawdę fajnie. A co do narożnych frędzli to nie wiem czy będzie widać różnicę.

Nephretes PW
12 listopada 2014, 21:51


Potrzebuję obiektywnego spojrzenia na pozę, czy postać wygląda stabilniej i trzyma kulę jak powinna?

Drwal PW
12 listopada 2014, 21:59
Dziwnie wygląda trochę ta kula, trochę jak dynia (osobiście bym ją zmniejszył), chociaż ja się zupełnie nie znam na tych klimatach i tak może być.

Jeśli chodzi o samo siedzenie to wydaje się naturalne i stabilne.

Nephretes PW
12 listopada 2014, 23:46
Faktycznie kula wymaga jeszcze poprawek, ale cieszę się, że jakoś udało mi się ustawić tego maga.

Mam też nową wersję zabójcy. Jak zauważyliście wcześniej, zmieniłem charakter jednostki i myślę, że nie było to zbyt korzystne. W pierwotnym założeniu miała być ona typowo ofensywna, więc tarcza odchodzi w zapomnienie (chyba, że kiedyś pokuszę się o alternatywne ulepszenie, ale to nie temat na ten moment).

Intensywnie ćwiczę ustawianie póz. Tym razem próbowałem oddać efekt skradania i oczywiście tutaj również potrzebuję obiektywnej opinii.

Zastanawiałem się też nad kolorami przewodnimi rasy, żeby line up tworzył spójną całość. Będzie to złoto i czerwień. Jako, że jednostka pierwszego poziomu nie może być przesadzona, w ulepszeniu więcej bieli, idąc w kierunku assasin creed.

Bezlicy to mniejsze humanoidy stąd skróciłem im nieco kończyny. Planuję jeszcze nad tym popracować i dodać kilka fajnych dodatków.


Orzie PW
13 listopada 2014, 04:53
DAT CARPET!

Warmonger PW
13 listopada 2014, 08:48
Badass, ale ten asasyn wygląda na ulepszenie - dużo szczegółów i całe ciało zasłonięte.

Drwal PW
13 listopada 2014, 08:54
Wydaje się w porządku, natomiast mam problem z ocenieniem ich twarzy, głów. I nie mam tu na myśli tylko tej jednostki ale także poprzednich. Patrząc na oryginalne jednostki jestem w stanie w lepszy, gorszy sposób wyobrazić sobie ich twarz, widzę oczy, kontury. U twoich jednostek twarze są strasznie rozmazane. Zabójcy coś wystaje ale nie wiem dokładnie co to jest. Podobnie u maga, jest coś okrągłego pod czapką i oczy. Według mnie trochę jednolite te twarze, ale wolałbym by ktoś poza mną ocenił ten aspekt, gdyż mogę się mylić.

No i zgodzę się z Warmongerem, wygląda jak typowa wersja ulepszona ten zabójca.

Nephretes PW
13 listopada 2014, 08:59
To dobrze się kojarzy, bo jest to ulepszenie. Wersję podstawową planuję mniej odzianą. W kwestii twarzy poczekam na inne opinie, mi wydaje się być w porządku.

Matheo PW
13 listopada 2014, 09:53
Neph dajesz za dużo bajerów na jednostki, to zbędny trud. Jednostki w H3 (zwłaszcza 1 poziom) są proste i nieskomolikowane. Myślę że tylko dodajesz sobie pracy. Rekrutując beztwarzego, chciałbym zobaczyć beztwarzego a nie jego strój i dekorację. Powinieneś bardziej wyeksponować samą jednostkę.

Mag zamiast kuli mógłby trzymać ostrosłup. To bardziej oryginalne.

Pointer PW
13 listopada 2014, 12:07
Cytat:
natomiast mam problem z ocenieniem ich twarzy (...) U twoich jednostek twarze są strasznie rozmazane (...) trochę jednolite te twarze

Bezlicy (ang. Faceless)... Nazwa jednostki chyba wystarczająco oddaje to, dlaczego one właśnie POWINNY być takie...

A z ostrosłupem u maga rzeczywiście fajny i oryginalny pomysł.

Warmonger PW
13 listopada 2014, 12:28
To oznacza tylko tyle, że jednostki nie mają twarzy, a nie, że twarz jest zasłonięta. Trzeba ją pokazać wyraźnie, aby nie było wątpliwości. Na DF2 ludzie już zastanawiają się, co to właściwie jest.

Gravius PW
13 listopada 2014, 12:37
W sumie to ta kula (tudzież proponowany ostrosłup), mogłaby unosić się nad jego otwartymi dłońmi.

Biros12 PW
13 listopada 2014, 15:52
Rasa przewodnia jest dość oryginalna wiec na pierwszy rzut oka ciężko ja zidentyfikować, co w tym dziwnego?(Od wyjaśniania nie są kampanie?) Czy ma On projektować tak, by jednostka traciła na wyglądzie tylko po to bo ktoś chce zobaczyć coś więcej poza jej oczyma? Bezsensu...

Rzeczywiście dużo bajerów tutaj ale niech zostanie. "Rozbierzesz" nieulepszaną wersje i może rozwiąże to tez problem(?) z rysami twarzy itd...

Nephretes PW
13 listopada 2014, 16:13
Kto by pomyślał, że doczekam się tematu na DF2. Co prawda translator google niezbyt pozwala mi zrozumieć do końca o co chodzi, to uważam, że mogę częściowo pójść na kompromis odkrywając nieco (bez:P)twarzy.

1) Poprzez podstawę:

2) Nieco zmniejszając szal zakrywający twarz wersji ulepszonej
.

W każdym razie nie wyobrażam sobie mojego zabójcy bez zakrywania pyszczka, przynajmniej w wersji ulepszonej.

Edit:
Witchking pomógł magowi usadowić się na dywanie.
Ostrosłup nie wygląda za dobrze, za to zrobiłem coś takiego:



Co prawda wymaga to jeszcze dopracowania, ale myślę że pójdę w tę stronę.
Tutaj podstawa i ulepszenie


Edit2:

Nie myślałem jeszcze szczególnie o artefaktach dla Oasis, ale co sądzicie o pomyśle wykorzystania modeli takich jak bronie jednostek w tym celu? Przykro mi trochę patrzeć jak wszystkie szczegóły, które dziubię, zanikają w tej rozdzielczości:





strona: 1 - 2 - 3 ... 47 - 48 - 49 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel