Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 135 - 136 - 137

GRYFFF PW
28 października 2014, 19:35
Anubis to mroczny bóg – zatem liczba pojedyncza, by zrobić z tego jednostkę trzeba zmienić nazwę na: strażnicy Anubisa, ulepszenie: gwardia Anubisa. I bardziej pasuje im poziom : 4.ty lub 5.ty niż 7.my. Na marginesie to bardziej egipska formacja niż arabska, warto się wysilić i poszukać czegoś w temacie.
Ważne by armia miała latacza i z 2.e jednostki strzelające ( wężoczłek może strzelać kolcami jadowymi po ulepszeniu..itp ).

Moje kolejne propozycje na jednostkę 1.szego poziomu:

1 – MAŁPISZON ( niewielki małpolud w ludowym ubraniu tureckim- czerwona, długa czapka z frędzlem itp). Mogli by wspinać się po murach i omijać przeszkody terenowe, tak więc świetnie zastąpią latacza. ulepszenie: SUŁTAŃSKI MAŁPISZON, wyposażeni w małe katarynki zwiększające morale i szybkość przyległych jednostek o 1.en. Broń: niewielka maczuga w formie kolorowej grzechotki lub noże( zamiana na strzelca z małą ilością amunicji: 4.y – 5.ęć sztuk ). Siedlisko: Małpiarnia ( kilka domków na daktylowych palmach).

2 – ŻÓŁWIOŁAK, ulepszenie: ŻÓŁWIOŁAK NILOWY
Wolna jednostka ze zwiększoną obroną. Ulepszeni – 50% szans na schowanie się w skorupie podczas wrogiego ataku- niweluje 40% owego ataku.
Broń: krzemienne ostrza, siedlisko: tratwa (domek na tratwie, przykryty ogromną skorupą).

3- MYSZOŁAK, ulepszenie: SZCZUROŁAK ( przysmak wężoczłeka, mogą w starciu z tą jednostką dostawać zwiększone obrażenia i tracić morale ).

Zbroje ze splecionych patyków, traw i podartych szmat. Szczurołaki mogą mieć 30% szans na rozniesienie zarazy w momencie rozpoczęcia bitwy ( masowe osłabienie wrogiej armii na 3.y tury ). Broń: zainfekowane haki, siedlisko: kanał miejski.





mr_R PW
28 października 2014, 21:35
Co do Anubisa to Nephretes już wypowiedział się na jego temat (uważa go za jednostkę Egipskiego bastionu i już). Jeżeli chodzi o line-up to chyba miał cały skomponowany, tylko pojedyncze jednostki nie są pewne.
1. beztwarzowy (niepewny)
2. owad
3. ludziowąż
4. mag
5. piaskowy dżin
6. rakszasa
7. lamasu
Fajnie by było, gdyby autor naniósł na moje wypociny to korekty.

Górski PW
31 października 2014, 15:41
Ale czy ludziowąż to nie jest przypadkiem naga ?

Kastore PW
31 października 2014, 15:58
Nie jest.

Górski PW
31 października 2014, 16:02
Chyba że tak :). Teraz to można inaczej powiedzieć :).

Nephretes PW
31 października 2014, 21:14
W kwestii korekt:

Pomijam nazwy, które nie zostały w przypadku wszystkich jednostek zatwierdzone, to line up jest w znakomitej większości ustalony.

Na pierwszym poziomie miał być bezlicy zabójca. Czy zabójca, zobaczę przy modelowaniu postaci, ale będzie to na pewno jednostka przewodniej rasy.

Moje wątpliwości wzbudza jedynie Rakszasa przez wywędrowanie jego siedliska w góry, reszta się już nie zmieni.

Żeby nie było, że wracam z niczym, zmieniłem budynki w tle i załączam test wody. Tło z tyłu oczywiście będzie, ale na potrzeby gifa kosztowałoby za dużo roboty.



Myślę, że domki nie będą się pojawiały podczas rozbudowy do kapitolu, tylko będą od początku. Specyfika tła pustynnego jest dość monotonna i chyba będzie lepiej jak domki od początku to urozmaicą. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Btw. Tegobash swoim milczeniem dał mi do zrozumenia, że nie jest dalej zainteresowany pomocą przy mieście, stąd tylko wspomnę (za wcześnie jeszcze by się tym zajmować), że prócz głównego zarysu fabularnego, który mi się podobał, ewentualna kampania będzie potrzebowała pomocy osoby lepiej obeznanej w świecie M&M. Dygresję potraktować jako zachętę do puszczenia wodzy fantazji gdy nadejdzie na to odpowiedni moment.

Ostatnio mam dość intensywny okres na uczelni, ale powoli finalizuję tło.

PS Próbuję znaleźć jakiś tutorial jak to wszystko wsadzić do VCMI by pokazać wam rozbudowę. Ktos pomoże?

The Doom PW
2 listopada 2014, 23:07
Coś pięknego. Coś pięknego! Jestem pełen podziwu i gorąco kibicuję :3 … Byleby tylko twórca i tego miasta (Nephretesie, na Ciebie spoglądam!) znalazł w sobie pokłady przede wszystkim cierpliwości wystarczające na tyle, by toto doprowadzić do końca – a w to gorąco wierzę ;)

Darkem PW
3 listopada 2014, 10:01
Tło jest po prostu cudowne. Gratuluję :).
Nowe domki nie muszą się pojawiać podczas rozbudowy. Skoro wspomniałem już o budynkach... Z chęcią zobaczyłbym "wiszące ogrody" z powrotem na środku jeziora i pozbyłbym się schodów i posągów. Budynek był świetny sam w sobie, a teraz jest po prostu przekombinowany.

Fandor PW
6 listopada 2014, 13:58
Opóźniony post jak nie wiem, możliwe że przez mój internet w telefonie się nie dodał lub strażnik usunął ze względu na formę lub to, że wysłał mi się masowo (przynajmniej tak się pokazywało). Tak czy siak GRYFF, Anubisa potraktować chciałem jak minotaura, w tej grze nie ma takiego boga więc nie może mieć on swoich akolitów czy strażników. Gdzieś musiało mi uciec co sądzi o nim Nephretes, wciąż uważam, że pasowałby tutaj na siódmy poziom gdyby Lamass był na 6. Co do Bastionu, czy ktoś jeszcze wierzy w ukazanie się tego miasta? :P
Nowe tło, najlepsze do tej pory, czekam niecierpliwie by ujrzeć na nim wszystkie budynki :3.

Górski PW
6 listopada 2014, 15:55
Jeśli chodzi o bastion, i o Wog 3.59 wiara zawsze pozostaje,co do strażników anubisa (czy jak oni się tam zazywali :P) to było by nie feir dla tych którzy bastion wymyślili. :)

Nephretes PW
6 listopada 2014, 20:43


A gdyby bronią bezlicego zabójcy był sejmitar? Model potraktować jako ciekawostkę, nadal nie potrafię stworzyć tego co bym chciał.

Jako, że udało mi się znaleźć pomoc we wsadzaniu tego do VCMI, myślę że ekran pokażę wam już w pełnej krasie wraz z animacjami.

PS
Ostatnio cicho tu na forum to podrzucę jeszcze siedlisko zabójców

Morglin PW
6 listopada 2014, 20:53
Bardzo fajna ciekawostka, spokojnie mógłbym z nią grać. :)

Drwal PW
6 listopada 2014, 21:06
Jednostka technicznie jest świetna: idealny kąt, perspektywa, nawet kolory. Jest tylko trochę zbyt mało ciekawa, brakuje efektu "wow". No ale widząc Twoje umiejętności kwestia czasu kiedy kopara odpadnie widząc nowe stworki.


Wiwern PW
6 listopada 2014, 21:06
Nephretes zupełnie umknął mojej uwadze. W temacie o preserve wrzucał swoje koncepty, ale nie porwał mnie. Początki Oasis przypominały mi za to kolejny koncept na miasto słabej jakości, które umrze śmiercią naturalną. Ten uparciuch jednak dalej pracował, a gdy niechcący (po kilku dobrych miesiącach) zaciekawiłem się aktywnością w tym temacie oniemiałem. Jestem pod wrażeniem, że w tak krótkim czasie ktoś zdołał stworzyć tyle modeli i jeszcze poprawić swój styl graficzny na tyle, by nie gryzło się to z heroesami. Miasto wymaga jeszcze szlifów, ale koncepcja i klimat powoli zaczynają mnie wciągać.

Pozdrawiam autora i gratuluję zawziętości :)


Matheo PW
6 listopada 2014, 21:07
Ciekawostka miła dla oka. Jej uzbrojenie przypomina trochę to, które ma Czarny Rycerz.

Siedlisko pierwszorzędne:)

Warmonger PW
6 listopada 2014, 21:17
Jednostka bardzo dobra. Dość ciemna, więc na pierwszy rzut oka nie widać, co to właściwie jest, ale pewnie z animacją da radę.

Drwal PW
6 listopada 2014, 21:18
@Wiwern miałem identyczne odczucia. Oasis zaczęło się jakoś w momencie gdy wszyscy "jarali się" nowym Preserve. No i nie ukrywajmy wyglądało jak jego ubogi krewny. Grafiki niby modele 3d, ale słabej jakości, mało wyraźne. Pomysł też wydawał się mało ciekawy - przecież jest już egipski Bastion o podobnej tematyce, a bo nic oryginalnego. A tymczasem wielkie zaskoczenie...

W tym momencie to najbardziej oczekiwany mod przeze mnie (obok Forge). Oasis urzeka wysoka jakością i zaangażowaniem autora. Mam tylko nadzieję że Nephretes nie spocznie za wcześniej na laurach. :)

Eggyslav PW
6 listopada 2014, 21:36
Technicznie rzecz biorąc, broń którą bezlicy ma w łapce to raczej jatagan niż sejmitar, który ma długie ostrze, lekko rozszerzające się ku sztychowi, oraz wygięty jest w drugą stronę. Aczkolwiek Jatagan ma inny kształt ostrza, bardziej przypomina to kozacki kindżał, zaostrzony po złej stronie głowni.... (Fun Fact: Nie ma takiej broni jak Sejmitar, prawidłowa nazwa takiej perskiej/arabskiej/indyjskiej/tureckiej szabli to Shamshir, albo Kilij). Pomijając moje uwagi z zakresu bronioznastwa, skrytobójca wygląda świetnie, jako ulepszenie proponuję szaty z kapturem, a'la Assassin's Creed. :D

@Drwal: Wiesz, to jednostka I poziomu, czy według ciebie Pikinierzy, Gobliny, czy Gobliny mają efekt wow? Jak dla mnie jednostki trzech pierwszych poziomów właśnie powinny być dość niepozorne...

Alistair PW
6 listopada 2014, 21:54
To jak ma się do tego Wikipedia? Tam jest Sejmitar, co prawda jako błędne tłumaczenie angielskiego słowa scimitar, ale jednak. Właściwie trudno to nazwać błędnym tłumaczeniem, skoro scimitar czyta się simitar, a z tego bardzo blisko do słowa sejmitar. Słowo scimitar jak najbardziej funkcjonuje.

Eggyslav PW
6 listopada 2014, 22:05
@Alistair: Do Wikipedii trzeba mieć ograniczone zaufanie, zwłaszcza polskojęzycznej. Scimitar to zniekształcone przez europejczyków słowo Shamshir. Niestety, błąd ten utrwalił się w naszej kulturze, i jak widzimy wschodnią szablę, to od razu mówimy że to sejmitar, a może to być Kilidż, Szamszir, czy nawet indyjski Talwar.

Podobnie jak jakiś Rzymski Historyk zlatynizował imię królowej brytyjskiego plemienia Icenów, słynnej Boudikki na Boadicea.

Ale skończmy tego offtopa, bo znowu się zacznie wielka debata nad ogólnym określeniem arabskiego miecza....

EDIT: Tak sobie słucham muzyki poważnej na You Tube, i chyba znalazłem świetny utwór na muzykę do miasta, sami przesłuchajcie:

https://www.youtube.com/watch?v=vjRiLKSPbqc

Jest to utwór "Bacchanale" z francuskiej opery "Samson i Dalila" C. Saint-Saensa

Muzyka ma wybitnie orientalną, arabską linię melodyczną, a jej klasyczne elementy świetnie się by komponowały z muzyką panów Kinga i Romero, którzy też zresztą inspirowali się muzyką klasyczną, nie uważacie? Jedyny mankament jest taki, że może być trochę przydługi bo ma aż ponad 7 minut, dla porównania temat przewodni Fortecy (Tower) ma 3 minuty, a jest chyba najdłuższym utworem w grze...
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel