Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 43 - 44 - 45 ... 135 - 136 - 137

Darkem PW
18 października 2014, 08:58
Może magowie mogą mieszkać w ratuszu lub wszechobecnych domkach?

Biros12 PW
18 października 2014, 10:20
Tak zgadzam się z stwierdzeniem, ze siedlisko ma być miejscem zamieszkania ale nigdzie nie jest narzucony standard życia :D Zresztą... Pegazy mieszkają na fontannie a chochliki w piecu. Wiem wiem, zaraz będziecie to tłumaczyć: "Fontanna jest miejscem spoczynku wolno latających pegazów a elfy mieszkające w pobliskich domkach dosiadają je..."
Równie dobrze magowie mogą chronić się przed słońcem w dolnych częściach budynku a w nocy na samej górze śpią/medytują hartując ducha ;)

Drwal PW
18 października 2014, 10:43
Według mnie siedliska w miastach w Heroes 3 to tylko takie symbole i nie należy wprost brać do serca że ktoś tam mieszka - coś a la to co my nazywamy mieszkaniem czy domem. To są tylko takie zmniejszone miniaturki wielkich budowali, lub po prostu części czegoś większego. Popatrzcie na archanioły, anioły: przecież one nie mieszkają w żadnych bramach, nawet chwały, a po prostu wchodząc przez portal chwały można je spotkać. Co jest dalej, tego nie widzimy. Arena walk? Czy na stadionie się mieszka? Ale jest tu budowla na której walczą rycerze na koniach w turniejach itp. Każdy przypadek jest indywidualny i wystarczy że coś kojarzy się nam z jakaś jednostką, to może być to wspaniały pomysł na siedlisko. I wcale nie trzeba tam mieszkać, może być to miejsce przebywania, pracy, zabawy i wiele innych rzeczy.

Matheo PW
18 października 2014, 12:38
Cytat:
Według mnie siedliska w miastach w Heroes 3 to tylko takie symbole
Nie, siedliska jak i nazwy są po prostu jak najbardziej intuicyjne i tyle. Zresztą nie zawsze. To o czym mówisz dotyczy tylko kilku przypadków. 90% procent wszystkich siedlisk to DOM. Dotyczy to oczywiście istot żywych. Reszta, to miejsce spoczynku, obiekt kultu lub portal, czyli kolokwialnie DOM.

Cytat:
i nie należy wprost brać do serca że ktoś tam mieszka
W przypadku istot żywych, do których wliczają się Magowie, należy.

Cytat:
Popatrzcie na archanioły, anioły: przecież one nie mieszkają w żadnych bramach, nawet chwały
Symbolika i intuicyjność. We wszystkich wierzeniach Anioły przychodzą z Nieba. Widziałeś kiedyś to Niebo? Nie sposób go przedstawić, więc dodano portal.

Cytat:
Arena walk? Czy na stadionie się mieszka?
Wbrew temu co może się wydawać. Układ budynków w mieście i ścieżki jego rozwoju, są dokładnie zaplanowane i logiczne.

Żeby mieć Anioły, musisz mieć Kapłanów, którzy za pomocą modlitw sprowadzą Je na ziemie.
Aby mieć Golemy, musisz mieć Gremliny, które zbudują dla Ciebie konstrukty.
Jeśli chcesz mieć Kawalerzystów, musisz wybudować Arenę Walk. Aby tego dokonać niezbędne są Stajnie, czyli noclegownia dla koni, oraz Koszary, noclegownia dla ludzi/rycerzy.

Cytat:
Każdy przypadek jest indywidualny
No właśnie nie. Tak jak w wielu kwestiach w tej grze.

Cytat:
I wcale nie trzeba tam mieszkać
Tak jest idea tej gry. Chcesz mieć w armii dane stworzenie, to stwórz mu w swym mieście warunki do życia. Genialnym przykładem na potwierdzenie moich słów, jest niemal cały Bastion. Gdzie aby poszerzać swoją armię, budujemy elementy środowiska naturalnego jak np Zagajnik, czyli miejsce w którym ŻYJĄ Enty.

Nie wiem dlaczego wdajecie się w polemikę. Nigdzie nie napisałem, że takie kryteria mi się podobają. Nie przedstawiam opinii, tylko fakty.

Biros12 PW
18 października 2014, 12:45
Wygląda na to, że przeczysz sam sobie. Czy te wiszące ogrody nie mogą być miejscem spoczynku czy kontemplacji tych magów? Sami mogą mieszka w namiotach. Charakter miasta sugeruje, ze jest to mało cywilizowana frakcja wiec porównanie z bastionem odpada...

Matheo PW
18 października 2014, 13:18
Najpierw zrozum potem pisz...

AmiDaDeer PW
18 października 2014, 15:20
Popieram Matheo. Trudno nie zgodzić się z twierdzeniem Drwala, iż siedliska są dość intuicyjne, niemniej powinny one pełnić rolę siedlisk, czyli miejsc gdzie dany stwór mieszka, a jeżeli takowych nie pełnią - ich rozmieszczenie powinno być logiczne względem pozostałych budowli. Najprostsze rozwiązanie tego problemu już padło - uzależnić budowę tego siedliska od gildii magów. Ot, i tyle.

Nerevar PW
18 października 2014, 18:47
Cytat:
Wbrew temu co może się wydawać. Układ budynków w mieście i ścieżki jego rozwoju, są dokładnie zaplanowane i logiczne.

Żeby mieć Anioły, musisz mieć Kapłanów, którzy za pomocą modlitw sprowadzą Je na ziemie.
Aby mieć Golemy, musisz mieć Gremliny, które zbudują dla Ciebie konstrukty.
Jeśli chcesz mieć Kawalerzystów, musisz wybudować Arenę Walk. Aby tego dokonać niezbędne są Stajnie, czyli noclegownia dla koni, oraz Koszary, noclegownia dla ludzi/rycerzy.
Na siłę starasz się dorobić tu ideologię. Raz, że anioły z H3 nie zdają się być związane z religijnością, dwa, magowie sami robią golemy http://i.imgur.com/f3XOXFE.jpg

Trzy, wytłumacz proszę, po co w tym układzie:
- koszary Gryfom i Mnichom
- siedliska Gargulców i Golemów Magom
- siedlisko Nag Gigantom

Owszem, całość jest zaplanowana - ale nie dlatego, że myślano o potrzebach jednostek, ale dlatego, że zaplanowano pewien balans.

Nicolai PW
18 października 2014, 19:14
Ominęła mnie pewna część dyskusji, ale widzę, że użytkowość budynków dla części to istne idée fixe. We większości przypadków widać powiązanie siedliska z zamieszkującym je stworzeniem, ale czasami czegoś takiego nie ma. Przykładowo Jezioro Ognia, nieulepszone Ifryty nie mają siedziby, ale mogą popływać kraulem po niecce pełnej lawy.

Matheo PW
18 października 2014, 20:10
Wy naprawdę nie rozróżniacie które jednostki to istoty żywe a które nie? Nerevar wymienione przez Ciebie kwestie poruszają zupełnie inny temat. Kwestię tego jak powinno wyglądać siedlisko, wyczerpał Hobbit.

caladan PW
18 października 2014, 20:31
A czy to takie ważne jest. To tylko gra. Nie realny świat.

A tu słyszę dyskusje z rodem Rad ONZ na temat bezdomnych Ifrytów.

Widze kolejne miasto gdzie maniacy Might&Magic czepiają się szczegółów. Rozumiem, żeby to wszystko ugładzić w ten świat, żeby scalało, ale moim mniemaniu przesadzacie. Dla normalnego gracza wasze kłótnie są głupie.

Nerevar PW
18 października 2014, 21:25
Cytat:
Nerevar wymienione przez Ciebie kwestie poruszają zupełnie inny temat.
Także te, które podają przypadki nie pasujące do Twojej teorii? :P

Eggyslav PW
18 października 2014, 21:27
Caladan:
A czy to takie ważne jest. To tylko gra. Nie realny świat.

A tu słyszę dyskusje z rodem Rad ONZ na temat bezdomnych Ifrytów.

Widze kolejne miasto gdzie maniacy Might&Magic czepiają się szczegółów. Rozumiem, żeby to wszystko ugładzić w ten świat, żeby scalało, ale moim mniemaniu przesadzacie. Dla normalnego gracza wasze kłótnie są głupie.

Piwa polać temu panu (Lub soczku, jeśli jesteś niepełnoletni Caladanie :))! Ja też jak zaglądam na to zacne forum też czasem nie wiem, czy się śmiać, czy płakać, jak szanowni grotowicze w wątku jakiegoś projektu debatują nad jakąś nieistotną pierdółką, robią niepotrzebnie offtopa za offtopem, i cały projekt się rozjeżdża, albo stoi w miejscu. Matheo i inni, Kończta waszmoście, wstydu oszczędźcie. Jak Wiszące ogrody były Gildią Magów, było źle, jak stały się siedliskiem jeszcze gorzej! Może zamiast wydziwiać, pozwólmy Nephretesowi wreszcie ukończyć ekran miasta? Biedny chłopak próbuje was zadowolić, a wy wybrzydzacie, niech może to właśnie Nephretes zadecyduje jak ostatecznie wszystko ma wyglądać, to w końcu on jest autorem, nie? Owszem, konstruktywne sugestie i pomocne rady jak najbardziej są mile widziane, ale nie posuwajmy się do dysputy nad tym czy Magowie mieszkają w swoim siedlisku, czy nie, bo to prowadzi donikąd.

Matheo PW
18 października 2014, 21:52
@up

Nephretes mianował Cię sekretarką? Niby w jaki sposób ta dyskusja miałaby mu przeszkadzać? Zapytam jeszcze co Ty wiesz o tworzeniu miast?

Czepialstwo to właśnie wspieranie projektu. Ponieważ pozwala pozbyć się nawet najdrobniejszych błedów. Oftopem jest pisanie, że ktoś się czepia.

Wy, "normalni gracze" chcecie miasto, jakiekolwiek. Ludzie mający pojęcie o grach Heroes chcą miasta pokroju tych, które są w grze.

Mam większe prawo do czepialstwa, niż Wy do tego by mi to wytykać.

Nicolai PW
18 października 2014, 22:20
W tym sporze muszę poprzeć caladana i Eggyslava. Matheo, zauważ proszę, że czepianie się wszystkiego do niczego nie prowadzi. Zwłaszcza jak walczymy o jakąś głupotę, do której co chwilę się ktoś przyczepi. Budynek zrobiony, ładnie się prezentuje i dobrze się komponuje, ale ktoś się przyczepi, że jest za mało użytkowy i rodzi się potężny offtop. Już raz odpuściłem się walkę w tej sprawie, bo to do niczego nie prowadziło i tylko przyczyniałem się do coraz to większego odbiegania od tematu.
I jeszcze jedno, czepialstwo wbrew pozorom nie zawsze jest pomocne. Jeśli dotyczy szczegółów to pomaga doszlifować całość, ale jeśli sugeruje ono rzucenie obecnych efektów prac i zaczęcie od nowa, bo jakaś duperelka się nie podoba krytykującemu to w cale to nie jest pomocne. Ani trochę.

caladan PW
18 października 2014, 23:23
Dla mnie ci magowie pustyni lubią niewolnice i w ten sposób się wyrażają.

HobbitHobbitPróbowałem poprawić, ale wciąż to zdanie nie ma zbytnio sensu.

Matheo PW
19 października 2014, 09:09
Cytat:
czepianie się wszystkiego do niczego nie prowadzi. Zwłaszcza jak walczymy o jakąś głupotę, do której co chwilę się ktoś przyczepi.
Ludzie mają prawo czepiać się najmniejszych szczegółów. Oftop robi się wtedy, gdy ktoś zupełnie niepotrzebnie pisze, że nie ma sensu się czepiać.

Kto bardziej pomaga. Czepialski, wytykający wady, czy zachwalacz, któremu nie podoba się czepialstwo? No i kto sieje oftop?

Będę się czepiał, tak jak do tej pory. To Wy moglibyście przestać rozpisywać się na ten temat, bo tak naprawdę każdy mój post w tym temacie jest kierowany tylko do Nephretesa.

mr_R PW
19 października 2014, 10:32
Matheo najpierw przyczepiłeś się, że najrozsądniejszą decyzją będzie zamienić siedlisko z gildią, a gdy autor ciebie posłuchał to i tak zacząłeś doszukiwać się czegoś czego się można doczepić. Nikt nie mówił, że magowie nie mogą tam mieszkać, przede wszystkim dlatego, że pierwszy poziom jest tak zarośnięty (nadawałby się na "pokoje mieszkalne". Po drugie to jest pustynia gorąco jak diabli, a ty chcesz by dodał coś na wzór zamkniętego pomieszczenia (pewnie z ociepleniem). jeżeli uważasz, że powinni mieć się gdzie schronić przed piaskiem patrz punkt pierwszy. w tej chwili dodawanie coś do budynku jest dla mnie porażką, bo większa jest szansa pogorszenia wyglądu budynku (nadmierne czepialstwo).

AmiDaDeer PW
19 października 2014, 10:40
Słowo od Strażnika:

Czepialstwo offtopem nie jest. Jest to element krytyki, która jest kluczową składową każdego tenatu o nowym modzie do gry. Krytyka nigdy nie będzie offtopem, jeśli będzie dotyczyć tematu dyskusji. Bliższe offtopowi są zaś komentarze typu "dla normalnych graczy wasze czepialstwo jest głupie" - bo ani to nie stanowi elementu merytorycznej dyskusji (choć balansuje na jej skraju), ani nie odnosi się bezpośrednio do tematu, ani nie wprowadza żadnej jakości na forum.

A teraz prywatnie, kontynuując dywagacje.

Znamienne jest to, że zamiast podawać argumenty przeciwko naszym rozwiązaniom obecnie tylko próbujecie nas wyśmiać. Z tego wynika że właściwie przyznajecie nam rację, ale z jakiegoś powodu nie chcecie by "wyszło na nasze". Czy nie uważacie tego za trochę dziecinne? Normalni forumowicze powiedzieliby że to głupie. :P

Sami nazwaliście nas maniakami. Czy to przypadkiem nie jest uznanie jakiejś formy wyższości mnie i Mathea nad "normalnymi graczami"? Jako maniacy mamy większe prawo do ustalania co pasuje a co nie - bo znamy tę grę lepiej i możemy dzięki temu rozprawić się z najmniejszymi szczegółami najmniejszego obiektu w grze.

Pozwólcie na taką drobiazgową krytykę, bo jest o wiele bardziej wartościowa od ślepego zachwalania projektu. Nephretes albo jej wysłucha, albo nie - niemniej ważne jest, aby w ogóle miał wybór.

A tak w ogóle to kłócicie się o to, by siedlisko nie było uzależnione od gildii magów - to bowiem proponowaliśmy od początku. Nie wyczuwacie pewnego absurdu tej sytuacji?

caladan PW
19 października 2014, 12:24
Hobbit zrozum dawanie rady,a czepianie są dużą różnica. Czasem miałem wrażenie że projekt jest prawie sabotowany. Wasza wiedza jest istotna dla samej grywalności, ale niemalże doprowadziła jak sam ujął autor projektu do jego zmęczenia. Moim mniemaniu waszą rolą jest zmieszczenie tego miasta w fabule. Dla mnie Oasis może przebić wszystkie dotychczasowe nowe miasta. Przecudownie wygląda. Przy okazji daje powiew świeżości.

Wiedzę każdy ma, ale trzeba z rozsądkiem z niej korzystać. Do pewnego momentu tak było. Potem dochodzi do offtopu i przetrzymania prac.

Nephretes można było prosić jak wyglądają razem ze sobą wszystkie budynki.
strona: 1 - 2 - 3 ... 43 - 44 - 45 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel