Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 ... 135 - 136 - 137

Fandor PW
14 października 2014, 10:28
Hmm, ciężki orzech do zgryzienia. W większości sytuacji (o ile nie wszystkich) typu "jest to niepisana zasada" zgadzam się w 100% z Hobbitem, gdyż ma on rację, natomiast tutaj, bardzo mi się podoba ta gildia, prócz ostatniego poziomu pnie się górę, czyli jeden element zachowany, gdyby Nephretes, trochę ją zwęził, zrobił kwadrat/okrąg w połowie lub 1/3 otwarty tak żeby było widać wewnętrzne kolumnady, i piął ją co poziom do góry i powiedzmy w 3 pojawiły się wraz z podwyższeniem ogrody, na 4 znów podwyższenie plus więcej ogrodów wokół całej gildii, a na podwyższeniu 5 poziomu dodać ten posąg, to chyba by zadowoliło i fanów obecnej koncepcji budynku oraz tych, którzy chcą by "gildia wyglądała jak gildia".

Matheo PW
14 października 2014, 11:29
Cytat:
Gildia magów naturalnie się kojarzy z wieżą maga, jest to ich powszechniejsza siedziba w fantasy niż hipotetyczny bunkier magów.
Genialnym przykładem na potwierdzenie tych słów, jest siedlisko jednostek 4 poziomu w tym mieście. Szczerze? Z pewnością każdy będzie myślał, że to właśnie jest Gildia Magów.

Nephretes, tak mnie teraz naszło. Może zrób roszadę? Siedlisko Magów, jako Gildia Magów a stara Gildia (po małych przeróbkach)jako Siedlisko jednostek 4 poziomu?

mr_R PW
14 października 2014, 16:00
Mogę się z tobą zgodzić Matheo, ale upieram się by podstawą całego "siedliska magów" były fundamenty tamtej budowli. ciekawym pomysłem by z budynków magów zrobić kompleks tajemniczego bractwa, opactwa( czy jak tam je nazwać) ukrytego w górach przed wcipskimi magami z Brakady.

Nephretes PW
16 października 2014, 20:41
Żeby zakończyć wszystkie spory i niesnaski zdecydowałem się skorzystać z sugestii Matheo i zamienić gildię magów z siedliskiem jednostki. W ten sposób będziecie mieć swą wieżę jako gildię, a ja swoje cacko.



Małe przybliżenie rozwoju wraz z radą, która tworzy zeń kompleks. Mam nadzeję, że Oaza w ten sposób będzie wchodziła w ramy pewnych schematów, ale również zostanie w jakiś sposób oryginalna.

Eggyslav PW
16 października 2014, 21:11
To się nazywa Salomonowy werdykt Neph! Ciekawi mnie teraz jak będzie wyglądał rozwój wiszących ogrodów w roli siedliska...

Warmonger PW
16 października 2014, 21:57
Nie śledziłem tematu w ostatnich dniach, ale ten obrazek mi się podoba :)

Nephretes PW
16 października 2014, 21:58
W ostatnich dniach autor leczył frustrację i nie było za dużo do śledzenia :D..

Gildia miała rozplanowaną rozbudowę na 5 poziomów, więc nie ma w tym wielkiej filozofii. Wystarczy to odpowiednio połączyć jak np:





Nicolai PW
16 października 2014, 22:06
Tak sobie siedzę i czytam o H7 i pomyślałem o tym, że może Magowie Pustyni (nadal optuję za Fakirami i Derwiszami) latali na dywanie jak Dżiny z H1 czy Magowie z H7. Ma to swój urok i po prostu wygląda to fajnie. Co Wy na to?

Nephretes PW
16 października 2014, 22:36
Nie sądzę by mi pasował dywan do modelu witchkinga


Darkem PW
16 października 2014, 22:38
Ciekawy model :). Chcemy więcej!

Nephretes PW
17 października 2014, 03:07
Jak zapewne niektórzy kojarzą: był problem z kontrastem między budynkami w kompleksie targowisko + magazyn. Zmieniłem nieco targowisko i miejsce magazynu zasobów. Mam nadzieję, że teraz jest o wiele lepiej.


mr_R PW
17 października 2014, 05:48
Świetnie wygląda. Oby tak dalej. Ile jednostek masz jeszcze do zrobienia?

Nicolai PW
17 października 2014, 09:46
Czy ja wiem? Siedzi po turecku, więc wsadzenie dywanu pod tyłek nie byłoby chyba specjalnie trudne i na moje pasowałoby ;)

Nephretes PW
17 października 2014, 11:44
Jednostki to osobna kwestia,

Mam wstępny model maga i prawie w całości zanimowany model ducha, zrobione przez Witchkinga. Lamassu widzieliście. Czyli jeszcze długa droga. Chętnie bym się za to zabrał, ale najpierw ekran. Może chociaż powstanie pierwsza wersja do końca roku.


Matheo PW
17 października 2014, 15:17
Dlaczego Targowisko jest ogrodzone, żeby odstraszać klientów :)? Wydaje mi się, że Targowisko i Magazyn Zasobów, zawsze tworzyły kompleks budynków. Magazyn też powinien być namiotem. Dlatego powinny mieć podobną stylistykę i teoretycznie powinny być "połączone". Pozostaje jeszcze kwestia tego, że większość Twoich budynków, jest za mała, za niska. Musisz się starać bardziej zasłonić ekran.

Cytat:
zdecydowałem się zamienić gildię magów z siedliskiem jednostki.
W takim razie, tym bardziej powinieneś dodać do niego "Obiekt mieszkalny". Teraz, nie jest to już możliwość a raczej bezwarunkowy wymóg. Siedlisko - Schronienie - Dom. Idea tej gry jest taka, że musisz wybudować stworkom domek, żeby móc je rekrutować. Siedlisko jak sama nazwa wskazuje, jest miejscem w którym te istoty żyją na co dzień.

Zresztą 5 poziomów wiszących ogrodów to mało ciekawa koncepcja na siedlisko. Dodanie apartamentów, gdzieś po środku uatrakcyjni budynek.

Aayren PW
17 października 2014, 20:52
Co do płotku, to po części się zgadzam, brak temu targowisku otwartości, a chociaż to szczegół, to widzę u autora pewną dozę perfekcjonizmu która zapewne każe mu ten płotek gruntownie zbadać ;)
Co do magazynu nie mam obiekcji, a jedynie ciekawość każe mi zapytać - na jakim terenie się on znajduje?

Zaś co do ogrodów jako siedliska, to ja nie mam zupełnie nic przeciwko. Z tej perspektywy jaka jest na screnie wyglądają "pełnie" i nic tam dodawać nie trzeba. Wyglądają po prostu fenomenalnie! (zresztą na tym samym poziomie fenomenalności jak gildia magów czy ratusz, odbierając mi zazwyczaj ochotę do komentowania, a jedynie gapienie się z satysfakcją w ekran).

Oby tak dalej!

Matheo PW
17 października 2014, 21:26
Cytat:
Z tej perspektywy jaka jest na screnie wyglądają "pełnie" i nic tam dodawać nie trzeba.
Czy istnieje jakiś problem w zrobieniu screna i przyjrzeniu się temu z bliska? Miej na wadze, to co mogą pomyśleć potencjalni odbiorcy. Nie w skali jednostki, tylko w skali ogółu.
Cytat:
Co do magazynu nie mam obiekcji, a jedynie ciekawość każe mi zapytać - na jakim terenie się on znajduje?
Fakt. Dopiero teraz zauważyłem, że wraz z Magazynem powiększamy brzeg :)

rtx PW
17 października 2014, 22:10
Jak w Disciples - zbuduj górę!
A magazyn i targ świetne, a jedyne czego mogę się przyczepić to to, że przybrzeżny piasek [w dodatku sztucznie naniesiony] mógłby nie utrzymać ciężaru wieży.

Nerevar PW
17 października 2014, 22:54
Wszystko wygląda świetnie, choć nadal mam wrażenie, że robisz trochę za duże schody (a barierki przy nich to już niemal na pewno).

Cytat:
W takim razie, tym bardziej powinieneś dodać do niego "Obiekt mieszkalny". Teraz, nie jest to już możliwość a raczej bezwarunkowy wymóg.
Co szczególnie widać po Arenie Walk (podstawa nie ma kompletnie nic, co nadawałoby się na "mieszkanie"). Zawsze można sobie dopowiedzieć, że gdzieś z tyłu są jakieś pokoiki (choćby i wykute w skale - albo, że schowane są w dalszej części parteru).

Cytat:
Wydaje mi się, że Targowisko i Magazyn Zasobów, zawsze tworzyły kompleks budynków.
Swego rodzaju kompleks - co w sumie mamy i tu. Co najwyżej wyciąłbym roślinki rosnące między tymi budynkami i przesunął magazyn nieco do przodu.

Cytat:
Magazyn też powinien być namiotem.
Czemu? Zwykle magazyn nie jest dokładnie w stylu "zabudowań" targowiska.

Matheo PW
18 października 2014, 01:05
Cytat:
Co szczególnie widać po Arenie Walk (podstawa nie ma kompletnie nic, co nadawałoby się na "mieszkanie"). Zawsze można sobie dopowiedzieć, że gdzieś z tyłu są jakieś pokoiki (choćby i wykute w skale - albo, że schowane są w dalszej części parteru).

... rycerze śpią w Koszarach, które widać na ekranie (a wierzchowce w stajniach). Na arenie toczą tylko walki. Wyjątku od tej nad wyraz logicznej reguły nie ma. Jaki sens ma budowa SIEDLISKA, w którym nie można mieszkać? Nie, magowie nie mogą spać u Bezlicych, ani u Rakszas, ani u Lamansu a tym bardziej nie u Duchów, Wężoludzi i Robali.

Mogliby mieszkać w Gildii Magów. Jeśli jej pierwszy poziom będzie niezbędny do wybudowania ich siedliska. Wtedy te piękne tarasy mogą być traktowane jako ogród botaniczny.
strona: 1 - 2 - 3 ... 42 - 43 - 44 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel