Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 135 - 136 - 137

Kammer PW
13 października 2014, 20:34
A dajcie już spokój z tymi ograniczeniami... Zwłaszcza Ty, Hobbicie. To już sie orbi lekko irytujące. To źle, to niedobrze, bo twórcy sobie inaczej to wymyślili... Przecież to jest zabijanie kreatywności!

Matheo PW
13 października 2014, 20:41
Nicolai trochę za bardzo się tym przejmujesz i bezsensownie czepiasz się słów. Mimo ogromnych chęci w niczym nie pomagasz, bo siejesz bezowocny oftop i wygląda to tak, jakbyś po prostu chciał się po sprzeczać. Zamiast wyłapywać słówka, spróbuj skupić się ogólnym przesłaniu współrozmówcy bo zarówno ja, jaki i Hobbit z sensem mówimy o tym jak powinna wyglądać gildia magów w Heroes 3. Ty również, częściowo masz rację, ale nawet nie zauważasz że momentami Twoi współrozmówcy zgadzają się z Tobą.

@ Kammer chyba nawiązuje do jednego z moich postów, który nie był zbytnio przemyślany i w dodatku jest wyrywany z kontekstu.

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 20:51
Kammer:
Przecież to jest zabijanie kreatywności!
Zabijaniem kreatywności byłoby tak samo powiedzenie, że różowe kucyki świecące się na tęczowo nie pasują do Heroes 3. -_-

Kammer PW
13 października 2014, 20:54
Nie, nie byłoby. I wszystko zależałoby od wykonania. Teraz zbytnio teoretyzujemy.

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 20:56
Kammer:
Nie, nie byłoby.
Byłoby. To byłoby dokładnie to samo.

Czy chcesz tego, czy nie, ta gra ma jakieś schematy, i nietrzymanie się ich sprawia, że mody są po prostu gorsze - bo nie można w nie tak samo grać jak w resztę gry. A to jest poważna wada.

Kammer PW
13 października 2014, 20:58
Wow, Hobbbicie, oceniasz mod jeszcze przed jego premierą. Niezły jesteś.

Rzuciłeś stwierdzenie: kucyki. A kucyka już mamy. Jest w Bastionie i nazywa się Jednorożec. Jest słodki i co? Jak tak ciągle będziemy się ograniczać, to do niczego nie dojdziemy.

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 21:03
Kammer:
Wow, Hobbbicie, oceniasz mod jeszcze przed jego premierą. Niezły jesteś.
Ty też to robisz. -_-

Kammer:
Rzuciłeś stwierdzenie: kucyki. A kucyka już mamy.
Jeżeli dla Ciebie bojowy jednorożec jest kucykiem, to nie mamy o czym rozmawiać.

Kammer PW
13 października 2014, 21:04
OK, zdefiniuj "kucyk".

HobbitHobbitProszę. Wikipedia prawdę Ci powie.

Nephretes PW
13 października 2014, 21:11
Dzięki Krasnoludzie, faktycznie mały tu bałagan.

Powiem tylko: kochajmy się wzajemnie, szczególnie w ciężkim dla autora okresie. Po tym jak zrobiłem >prawie< do końca już trzy ekrany i znowu musiałem większość poprzestawiać, można powiedzieć, że odczuwam frustrację przez duże F i chyba mam mały kryzys.

Nie mam siły teraz bronić gildii, widać mój ulubiony budynek ma dar dzielenia. Jedyne co mogę powiedzieć, to fakt, że pojawi się w tej lub innej formie (może i jako graal ...), bo to moje małe cacko, o.

Nerevar PW
13 października 2014, 21:38
Cytat:
Czy chcesz tego, czy nie, ta gra ma jakieś schematy, i nietrzymanie się ich sprawia, że mody są po prostu gorsze - bo nie można w nie tak samo grać jak w resztę gry.
A w jakiż to sposób nie trzymanie się schematu wyglądu Gildii Magów wpływa na sposób gry?

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 21:46
Choćby i w taki, że dlatego, iż wszędzie gildie magów wyglądają tak samo, po wejściu do ekranu miasta od razu wiadomo gdzie kliknąć. W Oasis czegoś takiego nie ma - jest nieregularny, ogromny budynek nieprzypominający zupełnie tych "wieżowatych", dość schematycznych i tak naprawdę niewielkich konstrukcji z innych miast.

mr_R PW
13 października 2014, 22:25
Ja się zastanawiam, dlaczego podobała się wam gildia magów jako wiszące ogrody lub budowla (biblioteka na wodzie jako coś "oryginalnego", a budynek w górach jest już be. według mnie do podstawowego poziomu powinno się dodać jakiś element (np zaproponowana przez ze mnie wieża), bo jest nie widoczne. Jeszcze mam taką uwagę jeżeli autor stwierdzi jednak, iż budynek będzie spełniał funkcje gildii to trzeba przemodelować jedno pomieszczenie (lub ogólny koncept jej wyglądu w środku), ponieważ będzie brakowało zamkniętego pomieszczenia.

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 22:28
Cytat:
Ja się zastanawiam, dlaczego podobała się wam gildia magów jako wiszące ogrody lub budowla (biblioteka na wodzie jako coś "oryginalnego", a budynek w górach jest już be.
Mnie ten obiekt się nie podobał w takim kształcie od samego początku. Podobał się jedynie pomysł umieszczenia go na wodzie. :P

Nicolai PW
13 października 2014, 22:47
Hobbit:
Nie, ale mamy grafiki tych gildii. I wyglądały one bardziej jak wielopoziomowe domki niż jak pałace.
Nie chcę się kłócić, ale praktycznie wszystkie Gildie Magów w H3 od Nekropolii przez Zamek i na Twierdzy kończąc to zwyczajne wieże, a nie domki. Noo... Forteca i Loch się wybijają. W pierwszym przypadku mamy lody włoskie, w drugim coś jakby zameczek. Wielopoziomowych bloków mieszkalnych jednak nie widać, mógłbyś mi wskazać, które z Gildii według Ciebie nadają się do zasiedlenia?
Hobbit:
Mogą. Ale wtedy to nie będzie ("hirosowa") gildia, tylko zamek magów.
Więc w Lochu nie mamy hirołsowej Gildii.
Kammer:
To źle, to niedobrze, bo twórcy sobie inaczej to wymyślili... Przecież to jest zabijanie kreatywności!
Dzięki za wsparcie moralne. Dziwnie człowiek się czuje broniąc zamiast hejtować coś ;)
Matheo:
Nicolai trochę za bardzo się tym przejmujesz i bezsensownie czepiasz się słów. Mimo ogromnych chęci w niczym nie pomagasz, bo siejesz bezowocny oftop i wygląda to tak, jakbyś po prostu chciał się po sprzeczać.
Nie chcę być niemiły, ale odwracasz kota ogonem. To Ty czepiasz się słów mówiąc, że to budowla, a nie budynek, co robisz zresztą błędnie. I to właśnie przez tę Twoją niepotrzebną zabawę w semantykę idziemy w stronę offtopu, bo zamiast się skupić na konkretach to musimy tłumaczyć sobie co masz na myśli.
Matheo:
Zamiast wyłapywać słówka, spróbuj skupić się ogólnym przesłaniu współrozmówcy bo zarówno ja, jaki i Hobbit z sensem mówimy o tym jak powinna wyglądać gildia magów w Heroes 3.
I się mylicie w tym mówieniu. Na dziewięć Gildii siedem jest pospolitymi wieżami bez krztyny cech mieszkalnych. Poza tym stwierdzenie, że Wiszące Ogrody nie pasują, bo Gildia Magów ma wyglądać tak i tak to trochę bezsensowny argument, zwłaszcza kiedy ten sam budynek na wodzie pasował wszystkim. No i czy to takie złe, że ktoś chce zrobić coś świeższego niż kolejna wieża?
Hobbit:
Zabijaniem kreatywności byłoby tak samo powiedzenie, że różowe kucyki świecące się na tęczowo nie pasują do Heroes 3.
Te porównanie pasuje jak pięść do nosa. Bardziej adekwatne byłoby hejcenie Paladyna z H5 za to, że ma konia zamiast zaiwaniać z buta, bo to nie jest hirołsowe. W sumie to jest dokładnie taka sama sytuacja ;)
Hobbit:
Czy chcesz tego, czy nie, ta gra ma jakieś schematy, i nietrzymanie się ich sprawia, że mody są po prostu gorsze - bo nie można w nie tak samo grać jak w resztę gry.
Te schematy są tak ważne, że nie zauważasz, że to są zwykłe wieże, a nie wielopiętrowe domy mieszkalne. Poza tym nie histeryzujesz aby? Wygląd Gildii Magów to taka popierdółka, że w sumie mi głupio, że się o nią kłócę.
Hobbit:
Jeżeli dla Ciebie bojowy jednorożec jest kucykiem, to nie mamy o czym rozmawiać.
A ten z H4? Różowa grzywa, so cute... Pasuje do HoMM lepiej niż Gildia Magów niezgodna z Twoim wyobrażeniem?
Hobbit:
Choćby i w taki, że dlatego, iż wszędzie gildie magów wyglądają tak samo, po wejściu do ekranu miasta od razu wiadomo gdzie kliknąć. W Oasis czegoś takiego nie ma - jest nieregularny, ogromny budynek nieprzypominający zupełnie tych "wieżowatych", dość schematycznych i tak naprawdę niewielkich konstrukcji z innych miast.
I to jest konkretny argument, który jestem w stanie przyjąć do wiadomości. Chociaż jest to problem na pierwszą minutę pierwszego zetknięcia z Oazą. Niemniej jak widać jednak jest jakaś praktyczna warstwa wyglądu Gildii :P

Matheo PW
13 października 2014, 23:10
Nicolaj we wszystkich dziewięciu gildiach w grze można poukładać zwoje z czarami na półkach. U Neprthesa nie można. Nikt nie twierdzi, że magowie mieszkają w Gildiach. Tylko że we wszystkich 9 gildiach można by było zamieszkać a w gildii Nerethesa nie.

Oftop siejesz Ty. Bo mój komentarz, że Gildia jest nie taka. To konstruktywna krytyka i nawet jeśli nie był profesjonalny, to autor na pewno to zrozumiał. Zechciej zauważyć, że Neph nie prosił mnie o żadne wyjaśnienia. Problem widzisz Ty i rozpisywanie się o tym problemie, to właśnie oftop. Poruszyłeś z 10 innych kwestii. A chyba wszystkim chodzi o to, że wszystkie dotychczasowe Gildie Magów zarówno oryginalne, jak i fanowskie (Grove, Forgy, Drugie Forgy, Cove), to cztery zamknięte ściany, w których nie hula wiatr. Błagam skończmy to.

EDIT: F..K Dzięki Kammer

Lyokoheros PW
13 października 2014, 23:12
Gółe panienki... no błagam, toż to kompletnie nie pasuje!
I co do uwagi Alistaira - dzisiejsza poprawność polityczna raczej by nakazywała tolerować taką "sztukę" i zabraniała jakiejkolwiek krytyki tego, że są tam nagie kobiety... Ale mniejsza o to.
Bez nich byłoby lepiej... zamiast nichy mógłaby być... hm sylwetka beztwarzowego? latające kryształy? ale w sumie to i tak nie musi nic być - i faktycznie mogłoby być Grallem to nawet bardzo dobry pomysł.
Zresztą zgadzam się po części z Hobbitem. Kreatywność kreatywnością, ale liczy się też coś takiego jak spójność. Poprzednia gildia - ta na wodzie, która powinna moim zdaniem być w mieście(teren wody zawsze można nieco powiększyć) - była mimo wszystko bardziej heroesowa - przez umieszczenie jej na wodzie, czyli otwartej przestrzenii bardziej było widać ten przyrost kolejnych pięter, co nieco sugerowało typową dla Hereos gildię magów właśnie, a tu gdy jest oparta na skale nie jest to moim zdaniem tak widoczne...

Kammer PW
13 października 2014, 23:13
Matheo:
Nicolaj we wszystkich dziewięciu gildiach w grze można poukładać zwoje z czarami na pułkach
A czasem nie w pułkach? :P

Trith PW
13 października 2014, 23:46
Więc ja też się dorzucę...

Wszystkie gildie mają w H3 układ pionowy. Są to budynki które wraz z kolejnymi poziomami upodabniają się do wież w sposób wymierny (poziom dodaje piętro). Co do szczegółów, nie musimy w nie wnikać, nie jest ważne, czy magowie tam żyją, pracują czy tylko przychodzą pić herbatę.
W H3 są ustalone pewne symbole, które mają określone znaczenie. Nawet z przymrużeniem oka (mniej lub bardziej dosłownie), znając tylko jedną lub dwie frakcje można odgadnąć znaczenie danych budynków w innych frakcjach. Gildia magów naturalnie się kojarzy z wieżą maga, jest to ich powszechniejsza siedziba w fantasy niż hipotetyczny bunkier magów.
Próba zastąpienia takiej wieży czymś zupełnie innym jak próba zastąpienia targowiska (które z natury wygląda jak stragan) wysoką, strzelistą wieżą, lub kapitolu, lub jeszcze gorzej, zamku polem namiotowym.

Cytat:
Wygląd Gildii Magów to taka popierdółka
Hej, zróbmy klasę bohatera, która na polu bitwy będzie wyglądać jak wieloręka godzilla, bo jego wygląd to taka popierdółka. :P

Cytat:
Więc w Lochu nie mamy hirołsowej Gildii.
Jest, gdyż ten budynek zmierza w kolejnych poziomach rozbudowy do wieży, układ budynku jest wyraźnie pionowy.

Cytat:
A ten z H4? Różowa grzywa, so cute...
Tęczowa. :P Poza tym H4 to osobna gra, o osobnym stylu (w dodatku kiepskim). Jak chcesz przytaczać inne gry, choćby nawet z tej serii, do usprawiedliwiana swoich poglądów, to przynajmniej upieraj się, że ekran miast powinien być kompletnie nieczytelny, a anioły to powinny być gender-ambiguous skrzydlate istotki z mieczem jak z Final Fantasy.
Cytat:
Te porównanie pasuje jak pięść do nosa. Bardziej adekwatne byłoby hejcenie Paladyna z H5 za to, że ma konia zamiast zaiwaniać z buta, bo to nie jest hirołsowe. W sumie to jest dokładnie taka sama sytuacja ;)
Najwidoczniej zmiana środka transportu piechota<->kuń nie jest aż tak ważnym elementem identyfikacji tożsamości paladyna, widocznie w przeciwieństwie do ogólnej sylwetki gildii magów.

Co do oryginalności. Trzeba się czasem porządnie zastanowić, gdzie ją zastosować. Sama "oryginalność, żeby było oryginalnie" to po prostu udziwnianie na siłę.
Cytat:
Przecież to jest zabijanie kreatywności!
Czy jest różnica między kreatywnością a "każdy dziwny, nieuzasadniony pomysł, który wpadnie mi do głowy"?
Cytat:
To źle, to niedobrze, bo twórcy sobie inaczej to wymyślili...
Twórcy też sobie wymyślili, że przyrost armii następuje raz tygodniowo w poniedziałki, jest jeden rodzaj zamku/frakcji na przedstawione w grze państwo, drewno i ruda są surowcami tańszymi od siarki, rtęci, kryształów i klejnotów, a nimfy/rusałki nie są mężczyznami. Każdą decyzję twórców będziemy uznawać za pozbawione prawa istnienia, nieprzemyślane widzimisię które jest tu po to tylko by nas ograniczać?

Kammer:
A czasem nie w pułkach? :P
A może tak na półkach? :C>

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 23:54
Nicolai:
Nie chcę się kłócić, ale praktycznie wszystkie Gildie Magów w H3 od Nekropolii przez Zamek i na Twierdzy kończąc to zwyczajne wieże, a nie domki.
Wieże w formie wielopoziomowych domków. To nie są baszty, zamki ani warownie - każda gildia magów ma widoczne okna, na każdym piętrze są regularne pomieszczenia. W ten sposób przypominają one bardziej budowle mieszkalne niż wojskowe budynki.

Nicolai:
Więc w Lochu nie mamy hirołsowej Gildii.


To nie jest zamek. To jest parę wież, ale wciąż nie zamek. Jest zdecydowanie bardziej podłużny niż wąski niż to, co zaprezentował Nephretes. Wciąż widać, że chodzi o wysoką, "wieżowatą" gildię.

Nicolai:
zwłaszcza kiedy ten sam budynek na wodzie pasował wszystkim.
Zapewniam Cię, że narzekałem na formę tego budynku od samego początku.

Nicolai:
Te porównanie pasuje jak pięść do nosa.
Dlaczego?

Nicolai:
Wygląd Gildii Magów to taka popierdółka
Panie, nie ma czegoś takiego jak "popierdółka" jeśli chodzi o grafiki. Jeśli coś na ekranie miasta będzie wyglądało źle, cały ekran miasta będzie kłuł w oczy.

Nicolai:
A ten z H4?
Wciąż nie kucyk. :P

EDIT: Damn, Trith mnie ubiegł.

mr_R PW
14 października 2014, 01:09
To ja jeszcze pomarudzę/ dodam parę pomysłów. Więc rzeczywiście argument dotyczący pionowej konstrukcji gildii mnie przekonuje, ale nie oddzielałbym wieży od tego budynku. Proponowałbym wykorzystanie fundamentu i postawienie na nim gildii, do tego zostawiłbym budynek z tyłu i dałbym mu jakąś funkcje- szczęście, morale, moc lub wiedza (Graala autor z tego co wiem zrobił) byłbym też bardzo za zbudowaniem w tej formacji coś na wzór obserwatorium, jako coś co bez twarzowi zaobserwowali u magów. względnie dodając jej jakieś właściwości magiczne (np zamiast odkrywania mapy ukazania losowych elementów w okolicy takich jak kopalnie, artefakty czy kopalnie). taki budynek miałby racje bytu gdzieś z tyłu.
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel