Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 135 - 136 - 137

Eggyslav PW
13 października 2014, 09:28
Nie wiem czy nagie panie w Gildii to dobry pomysł Neph, wydają mi się takie trochę tam wciśnięte na siłę, i trochę nie pasują do koncepcji wiszących ogrodów. Żałuję też że zrezygnowałeś z gildii na wodzie, to był tak genialny pomysł, no, ale rozumiem że musiałeś zrobić kolejne przetasowanie budynków. Tak czy inaczej, nowe budynki są przepiękne, to wspaniałe ptrzeć jak z każdym nowym modelem twój talent rośnie, oby tak dalej. :)

Kammer PW
13 października 2014, 10:22
Podoba mi się. Nie widzę, do czego się przyczepić. Koncepcja wiszącego ogrodu z Semiramidami na dachu IMO całkiem ładnie się wpasowuje. Aczkolwiek ja tam widzę winnice. :P

Alistair PW
13 października 2014, 10:45
Nie usuwać gołych panienek ;P Precz z poprawnością polityczną. A tak serio, to wygląda całkiem ciekawie.

Pointer PW
13 października 2014, 11:00
Jak najbardziej ok, moim zdaniem pasują jako wykończenie i zwieńczenie budynku na 5. poziomie.

Matheo PW
13 października 2014, 11:08
To wogóle nie wygląda jak Gildia Magów. Oryginalność tak, ale budynek musi jednak pasować do reszty. Powinieneś dodać budynek mieszkalny, już na pierwszym poziomie. Potem przydało by się kilka wierzyczek, tak jak miałeś w poprzedniej wersji. Jeśli chodzi o panienki, to są bardzo efektowne. Tylko żadna Gildia w grze, nie miała czegoś takiego. Pasują idealnie do jakiegoś siedliska.


EDIT: W pełni rozwinięta Gildia wygłąda dobrze. Jednak pierwszy poziom, będzie niewidoczny i niewyraźny na ekranie miasta.

mr_R PW
13 października 2014, 11:25
Zgodzę się z tym, że pierwszy poziom jest mało widoczny. Na moje oko wystarczy jedna wysoka wieżyczka po prawej stronie.

Andruids PW
13 października 2014, 12:46
Kammer:
z Semiramidami
Z CZYM? 0,o Nie chodziło Ci czasem o Kariatydy?

Kammer PW
13 października 2014, 12:53
Nie, nawiązałem do tej pani.

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 13:58
Budynek ładny, ale kompletnie nie pasuje na gildię magów. Zrób jakąś paropoziomową wieżę na wodzie.

Budynki użytkowe typowe dla każdej frakcji mają to do siebie, że ich wygląd od razu sugeruje funkcję - Twoja budowla nie spełnia tego zadania.

GRYFFF PW
13 października 2014, 14:57
Pozostaje jeszcze temat sanktuarium Graala? Fatamorgana jest bardziej zjawiskiem optycznym, niż budynkiem który ów Graal by mieścił. Oazowe jeziorko zajmuje spory obszar, szkoda by go nie wykorzystać. Mała fontanna młodości, zwiększająca życie garnizonu oraz działająca jak magiczna studnia (natychmiastowa regeneracja many po wejściu do miasta) była by dobrym rozwiązaniem.

Nicolai PW
13 października 2014, 15:23
Nephretes:
A już całkiem serio, jak wam się podoba?
Na moje jest świetnie ;) Jedynie miałbym uwagę do pierwszego poziomu rozbudowy, który jest niczym więcej niż fundamentami z prowadzącymi do nich schodami. Trochę pusto, nie dałoby rady czegoś tam dorzucić?
Eggyslav:
Nie wiem czy nagie panie w Gildii to dobry pomysł Neph, wydają mi się takie trochę tam wciśnięte na siłę, i trochę nie pasują do koncepcji wiszących ogrodów.
Czy na siłę? Architektura zna wiele antropomorficznych detali architektonicznych. Kariatydy, maszkarony, atlanty... więc nie uważam to za coś z czapy ;)
Kammer:
Aczkolwiek ja tam widzę winnice. :P
Gołe panie na dachu i winnice, wszystko się zgadza... Nie mów, że wydawało się Tobie, że magowie to poważni panowie spędzający całe dnie nad grymuarami ;)
Matheo:
To wogóle nie wygląda jak Gildia Magów. Oryginalność tak, ale budynek musi jednak pasować do reszty.
Hobbit:
Budynek ładny, ale kompletnie nie pasuje na gildię magów. Zrób jakąś paropoziomową wieżę na wodzie.
A powiedźcie mi ile Gildii Magów widzieliście w życiu :P Poza tym ta struktura powinna się nazywać raczej "cech", a nie "gildia". W każdym razie jestem przeciwny takiemu klamkowaniu. Przyzwyczailiśmy się do Gildii Magów w formie kilku sklejonych wież i mamy nie pozwalać wychodzić poza tę sztampę? Jak dla mnie taki powiew świeżości jest fajny.
Kammer:
Nie, nawiązałem do tej pani.
Kim jest Semiramida wszyscy wiedzą, ale czemu nazwałeś tak te gołe panie to już nie ;)
GRYFFF:
Pozostaje jeszcze temat sanktuarium Graala?
Nie do końca, Neph zdecydował się na Petrę. Kilka stron temu było już pierwsze podejście do niej.
GRYFFF:
Fatamorgana jest bardziej zjawiskiem optycznym, niż budynkiem który ów Graal by mieścił.
W Zatoce mamy Gwiazdę Polarną, we Wrotach Żywiołów Cudowną Tęczę, a w Cytadeli dano nam... Mięsożercą Roślinę, więc to nie jest tutaj problemem. Po prostu wyzwaniem byłaby wizualizacja czegoś takiego.
GRYFFF:
Oazowe jeziorko zajmuje spory obszar, szkoda by go nie wykorzystać.
Zostało zmniejszone ;)

rtx PW
13 października 2014, 16:00
Piąty poziom gildii magów zawiera Petrę. :/

Matheo PW
13 października 2014, 17:06
Cytat:
Przyzwyczailiśmy się do Gildii Magów w formie kilku sklejonych wież i mamy nie pozwalać wychodzić poza tę sztampę?

A czym jest Gildia Magów w Heroes 3? To siedziba lokalnych postaci prawiących się Magią. Przypominam, że kupujemy tam księgę zaklęć. Gildia Magów powinna być budynkiem mieszkalnym. Sam jestem zdania, że to nie musi być piętrząca się do góry wieża. Jednak musi to być budynek. Wymaga tego czysta logika. Wcześniejszy projekt Gildii był doskonały. Kompletnie oryginalny i zarazem standardowy. Przedstawiona ostatnio grafika nie jest Gildią Magów.

EDIT: Patrząc na nową Gildię, dochodzę do wniosku, że najlepiej będzie dodać tam właśnie pionową wieżę, która kończyła by się dokładnie pomiędzy panienkami. Nie ma co kombinować. Wiszące ogrody i tak są oryginalnym dodatkiem, myślę że panienki są zbędne.

Warmonger PW
13 października 2014, 17:53
Znowu ten sam błąd, nie wierzę...

wieża

bRyland PW
13 października 2014, 18:09
http://sjp.pl/wie%BFa

Nicolai PW
13 października 2014, 19:19
rtx:
Piąty poziom gildii magów zawiera Petrę. :/
Dopiero teraz to zauważyłem. W sumie co w takim razie z Graalem?
Matheo:
A czym jest Gildia Magów w Heroes 3? To siedziba lokalnych postaci prawiących się Magią.
Zdradzę Ci małą tajemnicę... ludzie nie mieszkają w miejscu swojej pracy. Nauczyciele mają własne domy, nie nocują w szkole ;)
Matheo:
Przypominam, że kupujemy tam księgę zaklęć. Gildia Magów powinna być budynkiem mieszkalnym.
Pomijając przydomowe kramy to jeszcze nigdy nie widziałem warzywniaka z sypialnią i kuchnią.
Matheo:
Sam jestem zdania, że to nie musi być piętrząca się do góry wieża. Jednak musi to być budynek. Wymaga tego czysta logika.
A co to jest jak nie budynek?
Matheo:
Wcześniejszy projekt Gildii był doskonały. Kompletnie oryginalny i zarazem standardowy.
Bo tak bardzo się różnią od siebie... Poza tym oryginalność i standardowość wykluczają się wzajemnie.
Matheo:
Przedstawiona ostatnio grafika nie jest Gildią Magów.
Żaden z przedstawionych w grze budynków nie jest gildią, to są cechy. Poza tym chodzi o to, że to jest bardziej taras niż budynek, do którego można wejść? To jakby dać ściany sugerujące, że ten budynek ma wnętrze to byłoby lepiej? Jak dla mnie tak też może być, ot kupowalibyśmy czary na targu :D
Matheo:
Wiszące ogrody i tak są oryginalnym dodatkiem, myślę że panienki są zbędne.
Mnie w ogóle nie przeszkadzają.

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 19:49
Nicolai:
Zdradzę Ci małą tajemnicę... ludzie nie mieszkają w miejscu swojej pracy.
Ale to nie jest miejsce pracy. To siedziba magów. Nie można tego porównywać do naszych biurowców czy sklepów.

Nicolai:
A co to jest jak nie budynek?
Matheo miał na myśli raczej budynek użytkowy. Obecnie to wygląda bardziej jak jakieś zamczysko albo pałac.

Matheo PW
13 października 2014, 19:55
Nicolaj nieco zbyt szczegółowo porównujesz GRĘ KOMPUTEROWĄ o tematyce FANTASY/SCINE FICTION do realnego świata.

@Warmonger dzięki.

Cytat:
Poza tym oryginalność i standardowość wykluczają się wzajemnie.
Bzdura. Oryginalność w tym przypadku nie polega na łamaniu zasad i standardów. Tylko na wstrzeleniu się w istniejące kryteria w autorski sposób.

Cytat:
A co to jest jak nie budynek?
Budowla. Budynki są użytkowe. Piramidy w Egipcie są budowlami a Twój dom jest budynkiem.

Nicolai PW
13 października 2014, 20:27
Hobbit:
Ale to nie jest miejsce pracy. To siedziba magów.
Mówimy o strukturze fanowskiego zamku do gry fantasy, więc nie mów czym to jest, a czym nie jest, bo to jeszcze nie jest ustalone. Ta Gildia może być wszystkim, zależnie od tego co zdecyduje Nephretes, jeśli będzie miał widzimisię zrobić z tego skup zboża to będzie to skup zboża ;) Poza tym czy mamy jakieś teksty ze starego uniwersum mówiące, że Magowie mieszkali w Gildiach, bo jakoś sobie nie przypominam? Poza tym nawet jeśli to Gildie nie muszą funkcjonować identycznie u Elfów, Orków i u Pustolicych.
Hobbit:
Nie można tego porównywać do naszych biurowców czy sklepów.
A mogę porównać heroesową gildię z naszą gildią (cechem)? Te budynki nie były nawet miejscem pracy, tylko spotkań, więc mieszkać tam nie ma sensu. Zgoda, fantasy we większości przypadków źle wykorzystuje słowo "gildia", ale nie wmawiajmy sobie, że w starym uniwersum Magowie mieszkali w Gildiach, bo nigdzie nie zostało to nawet zasugerowane.
Hobbit:
Matheo miał na myśli raczej budynek użytkowy. Obecnie to wygląda bardziej jak jakieś zamczysko albo pałac.
W zamczysku Magowie nie mogą pracować czy tam mieszkać? Spójrz na Hogwart ;)
Matheo:
Nicolaj nieco zbyt szczegółowo porównujesz GRĘ KOMPUTEROWĄ o tematyce FANTASY/SCINE FICTION do realnego świata.
1) To Ty zacząłeś mówiąc o logicznym wymogu zrobienia z Gildii Magów budynku.
2) Film, książka i gra są paralogiczne, a nie alogiczne. Przez to, że występują w nich rzeczy, które u nas są niespotykane nie można porzucić wszelką logikę ;)
Matheo:
Bzdura. Oryginalność w tym przypadku nie polega na łamaniu zasad i standardów. Tylko na wstrzeleniu się w istniejące kryteria w autorski sposób.
Tylko niestety oryginalność z definicji polega na łamaniu standardów ;)
Matheo:
Budowla. Budynki są użytkowe. Piramidy w Egipcie są budowlami a Twój dom jest budynkiem.
Skoro bawimy się w semantykę to używajmy ją poprawnie:
Ciocia Wiki:
Budynek – obiekt budowlany trwale związany z gruntem, wydzielony z przestrzeni za pomocą przegród budowlanych, posiadający fundamenty i dach. (...) budynek użyteczności publicznej, np. muzeum, kino, teatr, szkoła, szpital, kościół, hala sportowa, pawilon handlowy
Przepraszam, ale to podchodzi pod budynek. Poza tym niech mi ktoś wytłumaczy czemu Wiszące Ogrody na wodzie są dobre, a na skale już nie? Te drugie bardziej mi pasowały, ale to są kwestie estetyczne, a "praktyczno-użyteczne".

AmiDaDeer PW
13 października 2014, 20:31
Nicolai:
Poza tym czy mamy jakieś teksty ze starego uniwersum mówiące, że Magowie mieszkali w Gildiach, bo jakoś sobie nie przypominam?
Nie, ale mamy grafiki tych gildii. I wyglądały one bardziej jak wielopoziomowe domki niż jak pałace. Tym powinniśmy się sugerować.

Nicolai:
W zamczysku Magowie nie mogą pracować czy tam mieszkać?
Mogą. Ale wtedy to nie będzie ("hirosowa") gildia, tylko zamek magów.
strona: 1 - 2 - 3 ... 40 - 41 - 42 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel