Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 135 - 136 - 137

voncur PW
8 października 2014, 17:43
Ta opcja chrzaszcza kamikadze w przeniesieniu do h3, to albo oddawałbym 15% otrzymanego dmg, albo za każdą martwą jednostke ileś % hp bądź ptk hp zostało by odejmowane agresorowi, ofc melee.

Fandor PW
8 października 2014, 20:04
Opcja kamikaze jest dobra gdy mamy system pojedynczych jednostek, a nie oddziałów, taka umiejętność w Heroes to co najwyżej dla dowódców, przynajmniej według mnie.

GRYFFF PW
10 października 2014, 18:25
Propozycje alternatywnych jednostek dla Oasis + właściwości specjalne:

1- Ognista mrówka, ulepszenie: mrówka faraona – 2.gi lub 3.ci poziom
Atak dystansowy kwasem lub płonącymi włóczniami.
( kwas redukuje obroną o 30% a ogniste włócznie łamią morale + duże obrażenia na małym dystansie )
Połączenie owada i człowieka, możliwe złote opancerzenie po ulepszeniu w stylu egipskim.
2 - Wielki rój – miast jednej jednostki 6.ść skupionym w pojedyńczym polu
Mogą być wzywane jednorazowo prze królową roju oraz magów pustyni. Liczba zależna od ilości jednostek które je wzywają.
O 60 % redukują siłę wrogiego ataku ( niewielkie rozmiary utrudniają trafienie )
+ Wrażliwe na ogień.
Połączenie kilku robali: skarabeusz i osa + kobra.
3 – Nosorożec szturmowy, ulepszenie: nubijski nosorożec –5.ty lub 6.ty poziom.
Zdolność: taran – odpycha inne wrogie jednostki przyległe do głównego celu zadając im o 50% mniejsze obrażenia + Może atakować bramę podczas oblężenia.
Kolczaste płyty w formie opancerzenia, po ulepszeniu masywny hełm.



Nephretes PW
10 października 2014, 23:03
Miałem jakiś czas temu odnieść się do waszych pomysłów, ale póki co cały intelekt pożytkuję na studia i nie mogę się za to zabrać. W każdym razie zawsze mile są one widziane i wszystko zbieram na lepszy moment.

Mogłem za to zabrać się za dziubanie, żeby Oaza nie stała w miejscu:



Dodziubane więzienie, ratusz i karawanseraj.

Dodam, że zmieniłem trochę tło, bo na poprzednim nie udało mi się wszystkiego zmieścić..

@Edit:
Jeszcze domki podczas rozbudowy:


@Edit2:
I zamek:



Demorator PW
11 października 2014, 00:04
Nie wiem co studiujesz, ale jak tak dalej pójdzie, to będziesz mógł rzucić uczelnie i zostać grafikiem komputerowym. Cud, miód i mleko.

voncur PW
11 października 2014, 06:32
Bardzo fajne, tylko w tym wiezieniu, o co chodzi z klatką cerberów i 3 wieżami?

Matheo PW
11 października 2014, 10:11
To jest spacerniak :) ogrodzony teren, po którym chodzą więźniowie a wierze są oczywiście strażnicze.

Nephretes, czapki z głów. Twoje budynki są dopracowane do najdrobniejszych szczegółów. Oczu od nich nie można oderwać. Szczególnie zamek wygląda niesamowicie.

EDIT: Domki są super, będą wyglądać znacznie lepiej niż namioty.

TopFunny525 PW
11 października 2014, 11:41
Jak na razie idzie ci rewelacyjnie! Sam klimat miasta jest niesamowity (nie mówiąc już o budynkach). Mam nadzieję, że projekt nie umrze śmiercią naturalną i, że uda ci się skończyć :P. Powodzenia

Górski PW
11 października 2014, 12:18
To wszystko wygląda bardzo zacnie :)

GRYFFF PW
11 października 2014, 12:56
Wszystko ładnie się komponuje, zamek robi wrażenie.

Wpadł mi jeszcze pomysł na jednostkę pierwszego poziomu:

Janczar, ulepszenie: sułtański janczar ( żmij czy tam wężoczłek wydaje wystarczająco silny na 3.ci poziom )

Janczarzy powinni mieć wysokie morale oraz duży zasięg ruchu( dobrze maszerują ).
Proponuję pustynnego, brązowego gremlina, uzbrojonego w zagięty saraceński miecz i małą wiklinową tarczę.

Jest to jednostka niewolnicza, więc można ich przerabiać z wszystkich formacji 1.szego poziomu, poza szkieletami. Budynek specjalny więzienie może mieć taką dodatkową właściwość, lub wewnętrzną rozbudowę, ulepszenie za dodatkową opłatą.

caladan PW
11 października 2014, 13:28
Akurat pomysł z janczarem nie jest głupi. Ale trzeba byłoby pod to zrobić fabułę. Imperium Osmańskie było ekspansywne. A Oasis jakie będzie.? Skąd będzie brało hurtem niewolników. Może zamiana jednostek na janczarów jak nekropolia?.


GRYFFF PW
11 października 2014, 14:06
Caladan - Wierne trzymanie się realiów historycznych jest zbędne. Chodzi jedynie o pasujące, ciekawe pomysły. Przerabianie na janczarów jest nieco podobnym pomysłem jak w nekropoli zbieranie wielu szkieletów.

Hayven PW
11 października 2014, 14:21
Akurat więzienie niekoniecznie. Prędzej jakaś akademia czy coś ;) Janczarzy rekrutowali się spośród dzieci wywodzących się z podbitych terenów, a nie z dorosłych.

Nicolai PW
11 października 2014, 14:28
@Up: Z tym się nie zgadzam, jakaś zgodność z pierwowzorem musi być. Przecież nie możemy dojść do takiej sytuacji, że nazwiemy jakąś jednostkę kirasjerem, a ona z kirasjerami nie ma nic wspólnego jak w H7.

Degraf PW
11 października 2014, 14:32
Zawsze to mogą być Ghilman, Ghulam, Mamelucy bądź Saqaliba. Wśród ludów muzułmańskich popularna była instytucja żołnierza-niewolnika, gdzie jednych szkolono od dzieciństwa a innych od momentu zniewolenia.

Natomiast sama geneza nie jest ważna - bardziej ważny jest wygląd. Zatem Janczarzy powinni mieć te swoje charakterystyczne wysokie czapki, wąsik oraz szablę lub muszkiet i by było gites.

GRYFFF PW
11 października 2014, 15:56
Degraf – wysokie czapki, szabelki, zagięte buciki itp… niech ma, jak najbardziej . W Oasis ma nie być ludzi, więc wąsaty Beduin odpada :) Nic lepszego jak pustynny gremlin w ubraniu janczara nie widzę.

Hayven – po co robić kolejny budynek specjalny, są wszystkie, ulepszenie więzienia to lepsza perspektywa. Tak pyzatym to strategia Fantazy a nie gra historyczna..z jakich to niby dzieci mają się rekrutować :) Najważniejszy jest pomysł.

bRyland PW
11 października 2014, 22:17
Wąsaty janczar beztwarzy <LOL>

rtx PW
12 października 2014, 00:40
Zawsze może mieć wąsy na patyku przymocowane do kołnierza.

Nephretes PW
13 października 2014, 02:55
Gildia też uzyskała trochę miłości i nadal jest chyba jednym z lepszych budynków jakie kiedykolwiek poczyniłem. Dla tych, którzy optowali za tym, aby znajdowała się na wodzie, nagie niewiasty 5 poziomu na pociechę.



A już całkiem serio, jak wam się podoba?

Dlaczego nie na wodzie?
Zmianie uległo tło (tak, znowu i tak, zwie się to masochizm) i przez ograniczoną ilość wody nie prezentowała się dobrze.

Edit:
Mój ulubiony budynek, więc HD dla ciekawych:
https://www.dropbox.com/s/0jm1dlkudavzjnl/hihi2.png?dl=0

Górski PW
13 października 2014, 09:07
Wygląda to naprawde fajnie :).
strona: 1 - 2 - 3 ... 39 - 40 - 41 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel