Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34 ... 135 - 136 - 137

Górski PW
28 września 2014, 11:43
Hmmm Lamasu jako ożywione głazy, bardziej wolałbym bym je jako istoty, jak by to określić, bardziej żywe :P I co do raksasz, mogłoby być jak w herosie 5, formy "pogorszone" mogłyby jedną parę ostrzy, a ulepszone wersje dwie pary, i też mi się podoba wersja, że są szybkie i silne, tylko właśnie bym proponował przeciętne punkty życia oraz jakąś umiejętność typu "podwójny atak" albo "blokada kontraatku", lub po prostu niech ma np. 50% szans na rzucenie klątwy podczas ataku.

rtx PW
28 września 2014, 11:47
Siedlisko nie pasuje stylem do reszty, a zarówno ono jak i lammasu odstają od reszty i są co najmniej klasę niżej. :(
Lammasu wygląda jak bardzo stara złota maska Agammemnona - ma takie 'grudki' co ni ciula nie pasuje do ruszającego się i dużego obiektu. Zaś broda ulepszonej wersji woła o pomstę do nieba.

Warmonger PW
28 września 2014, 11:47
Lamasu wygląda obecnie jak świąteczny czekoladowy mikołaj. Pstrokate to i kanciaste. Rozumiem, że oryginalne (perskie?) posągi były dość niezgrabne, ale w przypadku jednostki bojowej jest to zupełnie niedopuszczalne. Taki kloc na pewno nie będzie w stanie latać.

Górski PW
28 września 2014, 11:53
Cóż wiem, że te dwie istoty to różne kultury, ale może niech podstawową formą czempiona będzie sfinks a ulepszoną lamasu (lub na odwrót) :)

Nicolai PW
28 września 2014, 12:14
Maciej:
Lammasu jest ciekawym konceptem(nazwa Shedu->Lammasu mi się podoba), ale zdecydowanie wolałbym skorpiona. Taki monstrualny skorpion świetnie by się nadawał na budzącą grozę jednostkę 7 poziomu. Byłby pewnie dość mocny w obrażeniach i statystykach, życie by mogło wynosić 250 i do tego dodałoby się jakieś zdolności(trucizna albo jakieś osłabianie ataku/obrony atakowanego wroga).
Chyba trochę za późno na tego typu propozycje ;)
Matheo:
Zaraz moment. W H3 jest tak, że ulepszenie wykorzystuje ten sam model co podstawa. Zresztą tak jest we wszystkich częściach serii. Wersja podstawowa musi mieć taki sam kształt, formę jak ulepszenie i alternatywne ulepszenie.
Guzik prawda... chociażby Anioł i Archanioł dosyć mocno się różnią. Nie rób z wygody grafika standardu, którego nie można przeskoczyć.
Matheo:
Zaczęło się robić trochę trupio. Trochę zbyt trupio. Chciałbym Cię poprosić żebyś jeszcze raz rozważył umieszczenie na 7 poziomie Skorpiona. Lamansu pojawiała się już w Pawilonie(Egipskim Bastionie) a także w Duel of Champions.
Ciężko zmieniać jednostkę kiedy mamy już modele.
Matheo:
Pojąć nie mogę, o co chodzi z tymi słoniami na pustyniach. Głowię się nad tym odkąd grałem w H5. Mylicie to chyba z sawanną ;)
Nikt nic nie myli ;)
fandor510:
W kwestii ożywionego posągu teraz to faktycznie zbliży się zbytnio do Tower, wiec myślę że lepiej aby był to jednak żywy twór.
Wbrew pozorom Tytani nie są konstruktami, ale też chciałbym żeby Lamassu były żywymi istotami.
Nephretes:
Z Lammasu już nie zrezygnuję, bo po pierwsze mam już siedlisko, a do tego kończę teksturować jednostkę (Za pomoc w wycinaniu ze skały dziękuję Witchkingowi) i myślę, że wygląda zacnie.
Bardzo fajnie, ale miałbym kilka uwag. Po pierwsze proporcje, głowa jest za duża, a skrzydła za małe. Nogi mogłyby być masywniejsze. Do tego model jest jeszcze trochę grudkowaty, a tekstura zbyt pastelowa. Do tego będzie trzeba zastanowić się jak odróżnić ulepszenie od podstawy.

Matheo PW
28 września 2014, 14:15
Matheo::
Zaraz moment. W H3 jest tak, że ulepszenie wykorzystuje ten sam model co podstawa. Zresztą tak jest we wszystkich częściach serii. Wersja podstawowa musi mieć taki sam kształt, formę jak ulepszenie i alternatywne ulepszenie.
Cytat:
Guzik prawda... chociażby Anioł i Archanioł dosyć mocno się różnią. Nie rób z wygody grafika standardu, którego nie można przeskoczyć.
Poinformował mnie o tym jeden z grafików i to tych bardziej doświadczonych. Jak ktoś ma aż tyle czasu i chęci, to można robić oddzielne modele.

Cytat:
Ciężko zmieniać jednostkę kiedy mamy już modele.
Po pierwsze przejrzyj galerię HotA, zapytaj Tritha ile razy wykonywał model jednej jednostki dla Gaju, Forgy, czy Dworu. Krótko mówiąc wstępny model od doskonałości, dzieli bardzo odległa i wyboista droga. Zresztą grafika Lamansu i tak jest do przeróbki.

Cytat:
Matheo:
Pojąć nie mogę, o co chodzi z tymi słoniami na pustyniach. Głowię się nad tym odkąd grałem w H5. Mylicie to chyba z sawanną ;)
Nikt nic nie myli ;)
Ależ oczywiście że tak. Słonie wchodzą na pustynie na krótki okres czasu, tylko i wyłącznie wtedy, gdy są do tego zmuszone. Ponieważ nie wytrzymałyby tygodnia w takich warunkach. Skończmy z już z tymi słoniami.

Cytat:
Wbrew pozorom Tytani nie są konstruktami, ale też chciałbym żeby Lamassu były żywymi istotami.
Tytani są ożywionymi posągami. Konstruktami są golemy.

Nephretes:
Z Lammasu już nie zrezygnuję
Nie musisz. Jednak zwróć uwagę na kilka faktów. Lamansu obecnie jest już oklepaną i popularną kreaturą. Rakszasa na 6 poziomie będzie się dublować z Nagą a na 7 z Tytanem. Jak to zmienić?
Cytat:
Według mnie rakszasy mogłyby być dobrym konceptem, gdyby otrzymały inne uzbrojenie (oraz liczbę rąk)
To jest dobry pomysł. Jednak trochę go rozwinę. Co Wy na to, aby połączyć koncept Lamansu z Rakszasą? W efekcie powstałaby jednostka z czterema dolnymi kończynami(nogami), oraz czterema górnymi(rękoma). Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Twarz mogłaby być ludzko-kocia. Należałoby usunąć (i tak brzydkie) skrzydła. Oraz dodać temu czemuś broń. Proponuję nadal nie zajęty w H3 bicz, lub trochę bardziej popularny topór. Jeśli chodzi o nazwę, to można by pozostać przy Rakszasie, Rakszasa/Święta Rakszasa. Są to indyjskie duchy/demony a duchy/demony mogą się każdemu ukazywać pod inna postacią (patrz Szatan). Dlatego argument "Rakszasy wyglądają inaczej", nie ma mocy.

Co się stanie, gdy autor modu się na to zdecyduje?:
- Otrzymujemy kompletnie nową, zupełnie oryginalną jednostkę, która z niczym się nie dubluję.
- Nie trzeba zmieniać tej istocie siedliska.
- Pozostaje jedno wolne miejsce w lineupie, które można zapełnić promowanym przez wiele osób Skorpionem. Otrzymamy wtedy kompletny powiew świeżości na kolejnym poziomie.
- Skorpion mógłby zamieszkać tutaj. Są to ruiny Laboratorium Magów, w którym doszło do wypadku. Skutkuje to mutacją licznie występujących tam skorpionów, które gnieżdżą się w szczelinach pomiędzy głazami.

Lyokoheros PW
28 września 2014, 15:43
Matheo, bardzo interesujący pomysł z połączeniem Rakszasy z Lammasu. Taka rakszasa-centaur... co prawda ciężo mi to sobie wyobrazić, ale przy dobrym wykonaniu może wyjść nieźle.
Jeśli jednak idzie o broń optowałbym raczej za czymś takim jak na prezentowanym przez Nicolaia obrazku:

(bicz jakoś mało mi do tej istoty pasuje, poza tym bicz jest zajęty - przez czarciego lorda/czarta)
I nie zgadzam się, że Rakszasy na 6 dublowałyby się z nagami, to dwa zupełnie różńe istony(jedynie przy tej samej liczbie rąk i uzbrojeniu występowałoby pewne podobieństwo, ale też nie zaraz jakieś wielkie...). Kompletnie też nie rozumiem w jaki sposób miałaby się dublować z tytanem...
Podoba mi się też wyjaśnienie siedliska skorpionów - obawiam się tylko, że w grze może to być za mało intuicyjne(na ogół związek między jednostką a jej siedliskiem był dotąd w grze znacznie bardziej oczywisty).

A słonie, nawet jeśłi jest jakieś logiczne wytłumaczenie występowania ich na pustyni po prostu do niej nie pasują. To jakby nie było realne zwierzęta, kojarzące się z zupełnie innym klimatem.

No i nie wydaje mi się by zaproponowana przeze mnie forma "kąsacz->żmijoszpon", była "komplikowaniem języka". Raczej jego urozmaicaniem, a nasz język daje przecież naprawdę świetne możliwości słowotwórcze, szkoda byłoby ich nie wykorzystać.

Nicolai PW
28 września 2014, 15:51
Matheo:
Poinformował mnie o tym jeden z grafików i to tych bardziej doświadczonych. Jak ktoś ma aż tyle czasu i chęci, to można robić oddzielne modele.
Tak, używa się tej samej bazy dla oszczędności, ale nadal nie jest to standard tylko częsta praktyka.
Matheo:
Poinformował mnie o tym jeden z grafików i to tych bardziej doświadczonych. Jak ktoś ma aż tyle czasu i chęci, to można robić oddzielne modele.
Ile grafików robi Zatokę, a ile Oazę? Nie możemy naciskać na Nephretesa i dokładać mu pracy przez nasz egoizm. Trochę zrozumienia ;) Poza tym mówisz, że zmiana modelu po ulepszeniu to bezzasadny trud, a sam proponujesz porzucenie istniejących modeli, coś tutaj nie tak :P
Matheo:
Ależ oczywiście że tak. Słonie wchodzą na pustynie na krótki okres czasu, tylko i wyłącznie wtedy, gdy są do tego zmuszone. Ponieważ nie wytrzymałyby tygodnia w takich warunkach. Skończmy z już z tymi słoniami.
A czytałeś ten artykuł? Istnieje niewielka populacja słoni afrykańskich, które żyją na pustyni. Nie zachodzą na nią tylko na niej żyją.
Matheo:
Tytani są ożywionymi posągami.
Nigdzie nie było powiedziane czym jest Tytan.
Matheo:
Nie musisz. Jednak zwróć uwagę na kilka faktów. Lamansu obecnie jest już oklepaną i popularną kreaturą.
Lamassu? Jest oklepane? Kłóciłbym się.
Matheo:
Rakszasa na 6 poziomie będzie się dublować z Nagą a na 7 z Tytanem. Jak to zmienić?
Mam pogląd spaczony przez H5, Rakszasa nie musi mieć czterech rąk.
Matheo:
To jest dobry pomysł. Jednak trochę go rozwinę. Co Wy na to, aby połączyć koncept Lamansu z Rakszasą? W efekcie powstałaby jednostka z czterema dolnymi kończynami(nogami), oraz czterema górnymi(rękoma). Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Twarz mogłaby być ludzko-kocia.
Dół byczy, środek ludzki, góra kocia. Nie byłby to przerost formy nad treścią?
Matheo:
Oraz dodać temu czemuś broń. Proponuję nadal nie zajęty w H3 bicz, lub trochę bardziej popularny topór.
Osobiście proponowałbym broń jak u tej Rakszasy:

Nerevar PW
28 września 2014, 16:47
Cytat:
Otrzymamy wtedy kompletny powiew świeżości na kolejnym poziomie.
Lammasu jest oklepane a skorpion to powiew świeżości? o.O

Cytat:
Tytani są ożywionymi posągami. Konstruktami są golemy.
Co sprawia, że kamienny golem to konstrukt, a nie ożywiony posąg?

Cytat:
Co Wy na to, aby połączyć koncept Lamansu z Rakszasą? W efekcie powstałaby jednostka z czterema dolnymi kończynami(nogami), oraz czterema górnymi(rękoma). Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
Dorzuć jeszcze szczypce i ogon skorpiona, łapy jak u kaczki i dziób bociana. Też gwarantuję, że czegoś takiego jeszcze nie widziałeś :P

Cytat:
Osobiście proponowałbym broń jak u tej Rakszasy:
Ta grafika przedstawia Rakszasę w tym samym stopniu co poniższa:

:P

Matheo PW
28 września 2014, 17:14
Cytat:
Ile grafików robi Zatokę, a ile Oazę?
Nie wiem, ale efekt powinien być podobny.
Cytat:
a sam proponujesz porzucenie istniejących modeli
Model Lamansu i tak jest przecież do gruntownej przeróbki.
Cytat:
Dół byczy, środek ludzki, góra kocia. Nie byłby to przerost formy nad treścią?
A Lamansu to niby co? Gryfów też się czepiasz o to że są czymś w rodzaju hybrydy :)?
Cytat:
Lammasu jest oklepane a skorpion to powiew świeżości? o.O
Skorpion będzie powiewem świeżości bo w H3 nie ma walczących zwierząt :)
Cytat:
Co sprawia, że kamienny golem to konstrukt, a nie ożywiony posąg?
Nazwa. Konstrukty się konstruuje, kawałek po kawałku. Są nie tylko kamienne.

rtx PW
28 września 2014, 17:26
@Nicolai - jak to jest rakshasa, to ja jestem papieżem.
Ta broń nie pasuje mi wyłącznie dlatego, że Ajani, który ją dzierży jest ważną postacią fabularną.
Edit:
Jestem ZDECYDOWANIE przeciwko rakshasie-centaurze. To totalnie inna koncepcja.

Fandor PW
28 września 2014, 17:32
Dajcie sobie spokój z tą Rakszaszą, ma tylu zwolenników ilu przeciwników, przy czym każdy kto mówi, że chce Rakszaszę, ma na myśli inną jednostkę, to nie ma żadnego sensu. Lamass to bardzo dobry pomysł na jednostkę, model na pewno jeszcze zostanie dopracowany, może nawet wielokrotnie zmieniony, ale sam zamysł jest bardzo oryginalny więc nie sądzę by twórcy z niego zrezygnowali.

Nerevar PW
28 września 2014, 18:03
Cytat:
Nazwa. Konstrukty się konstruuje, kawałek po kawałku. Są nie tylko kamienne.
Czyli zakładasz, że kamiennego golema składa się kawałek po kawałku?

Cytat:
Skorpion będzie powiewem świeżości bo w H3 nie ma walczących zwierząt :)
Owszem - jeśli mówimy o całkowicie normalnych zwierzętach walczących samopas. Jeśli natomiast zakładamy pewien poziom nienaturalności (jak np. wspomniane wcześniej mutacje), to czym jest gorgona a'la H3 jak nie zmutowanym bykiem ;P

Nicolai PW
28 września 2014, 18:35
Nerevar:
Dorzuć jeszcze szczypce i ogon skorpiona, łapy jak u kaczki i dziób bociana. Też gwarantuję, że czegoś takiego jeszcze nie widziałeś :P
Zaproponowałbym konia o ciele królika i głowie królika ;)
Nerevar:
Ta grafika przedstawia Rakszasę w tym samym stopniu co poniższa (...)
Rakszasa to humanoidalny kot (najczęściej lew lub tygrys), więc nie rozumiem pretensji. Albinotyczny człowiek-lew tak samo pasuje do opisu jak niebieska jednostka z dodatkowymi kończynami z H6.
Matheo:
Nie wiem, ale efekt powinien być podobny.
Wymagać chcieliby wszyscy, ale pomagać to nie ma komu ;)
Matheo:
Model Lamansu i tak jest przecież do gruntownej przeróbki.
A jak mówisz? Co lepiej zrobić? Poprawić model czy zrobić kompletnie nowy od podstaw?
Matheo:
A Lamansu to niby co? Gryfów też się czepiasz o to że są czymś w rodzaju hybrydy :)?
Nie zrozumiałeś tonu. Nie czepiam się hybryd tylko tworzenia przesadzonych i udziwnionych hybryd. Poza tym mówisz, że Rakszasa będzie się mylić z Nagą (w którym miejscu?), więc proponujesz... drugiego Centaura ;)
Matheo:
Skorpion będzie powiewem świeżości bo w H3 nie ma walczących zwierząt :)
Są, Roki chociażby. To są zwykłe przerośnięte orły.
Matheo:
Nazwa. Konstrukty się konstruuje, kawałek po kawałku. Są nie tylko kamienne.
A jak się konstruuje posągi? Poza tym nadal nie powiedziałeś gdzie powiedzieli, że Tytani to ożywione posągi.
rtx:
@Nicolai - jak to jest rakshasa, to ja jestem papieżem.
A co w niej nierakszasowego?
fandor510:
Dajcie sobie spokój z tą Rakszaszą, ma tylu zwolenników ilu przeciwników, przy czym każdy kto mówi, że chce Rakszaszę, ma na myśli inną jednostkę, to nie ma żadnego sensu.
Ja chcę pół człowieka, pół kota. Jakie obiekcje mają inni? Nie wiem.

Nephretes PW
28 września 2014, 19:05
Przepraszam, że się wtrącę w tę dyskusję, ale zrobiłem retopologię lammasu i wymodelowałem korpus od nowa. Przy okazji obniżyłem nieco szyję. Jak teraz wygląda?



Ostatni raz powtórzę, że skorpiona nie będzie. Wszelcy entuzjaści niech sami go sobie wymodelują, zrobią animację i mi go zaoferują- wtedy się zastanowię. Jak słusznie zauważył Nicolai, mimo uzyskania pewnej pomocy jestem głównym i jedynym grafikiem zespołu (jeśli można 1,5 osoby z uwagi na przedłużającą się nieobecność tegobasha nazwać zespołem)
Dopiero wkraczam w modelowanie organiczne, więc nie ma mowy o bardzo skomplikowanych rzeczach. Znam swoje ograniczenia i nie będę podejmował się czegoś co mi nie wyjdzie.

Czasami mam wrażenie, że niektórzy wypowiadają się w temacie tylko żeby się posprzeczać, może tym razem powiedzą coś konstruktywnego na temat nowego modelu Lammasu, który robię?


Górski PW
28 września 2014, 19:11
Model bardzo fajny, a jeśli wtedy sprawiłem ci przykrość, że czepiałem się, że czerwia nie będzie to z góry przepraszam :) Ale mam pytanie - jeśli bym sam zrobił szkic skorpiona na kartce, to zmodelowałbyś go? Ja się na tym kompletnie nie znam i mam pytanie, czy to miasto będzie zastępować jakąś frakcje czy będzie miastem samodzielnym?

rtx PW
28 września 2014, 19:11
@Nicolai - rakshasa to z definicji demon. A ty wstawiłeś postać fabularną, która jest [prawie] zwykłym śmiertelnikiem. Tutaj masz jego biografię: http://mtgsalvation.gamepedia.com/Ajani_Goldmane
Ja też chcę kotoczłeka, tylko że ktoś tu gadał o centaurze. >.<

Matheo PW
28 września 2014, 19:13
Głowa nie może być w równej lini z przednimi kończynami. Musi być bardziej wysunięta do przodu. Łapy wygłądają jak kopyta. Tak ma być? Ogólnie nogi wygladają na końskie, wzoruj się bardziej na dużych kotach.

Krasnoludzie miasta już od dawna można dodawać bez podmiany a narysowanie skorpiona nic nie da. Nie będzie go i już. Line up ustalony, koniec dyskusji.

Górski PW
28 września 2014, 19:17
Mam pytanie - czy mógłbym wrzucać swoje szkice jako propozycje dla twórcy moda?

rtx PW
28 września 2014, 19:31
A to nogi lammasu nie mają być końskie?
strona: 1 - 2 - 3 ... 32 - 33 - 34 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel