Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 135 - 136 - 137

Andruids PW
24 września 2014, 11:49
Tak w sumie martwię się na zapas, ale jak przetłumaczyć Beztwarzych na angielski, żeby nie pokrywali się nazwą z szóstkową istotą o tej nazwie? Może Nameless? : p

Matheo PW
24 września 2014, 12:19
Cytat:
- Monarszy Żmij
Bardzo oryginalny przydomek.

Cytat:
Nazwa istoty nie jest podawana tylko wtedy kiedy występuje w armii więcej istot danej rasy. W przypadku H3 mamy tak tylko w przypadku ludzi.
Nie tylko. Wilka w Twierdzy dosiada Goblin a Pegaza w Bastionie Elf a w nazwach tego nie ma. Można założyć, że istnieje coś takiego, jak domyślny humanoid frakcji.

Kantor PW
24 września 2014, 12:43
@ANcientDRuids - a może faceoff'ed hehe?

Nicolai PW
24 września 2014, 13:46
A czemu mamy się przejmować, że w H6 istnieje inna jednostka o tej samej nazwie? Przeszkadza nam to w czymś?

caladan PW
24 września 2014, 13:54
odnośnie wężów.

żmij zawsze kojarzy mi się z wodą, a warcrafcie z - lodową wersją smoka.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBmij

żmijoszpon brzmi mimo wszystko dobrze.

co sądzicie o żmijoszpon strażnik -żmijoszpon gwardzista

Z 7 poziomem będzie problem.

Jakiego typu pustynnego owada będzie reprezentować matka roju.


Nadal opcjonalne nad skorpionem, który mógłby mieć właściwości golema.

Eggyslav PW
24 września 2014, 13:57
Nicolai:
A czemu mamy się przejmować, że w H6 istnieje inna jednostka o tej samej nazwie? Przeszkadza nam to w czymś?

Zwłaszcza że Antagrich/Enroth a Ashan to dwie różne bajki.....

Nicolai PW
24 września 2014, 14:58
caladan:
żmij zawsze kojarzy mi się z wodą, a warcrafcie z - lodową wersją smoka.
Tak, żmij to słowiański smok, ale z wodą i lodem nie ma za wiele wspólnego. Więc nie sugerowałbym się tutaj grami, które bardzo luźno podchodzą do tematu. Swoją drogą może posłużymy się Meretsegerem, który wygląda dosyć podobnie?

Górski PW
24 września 2014, 15:20
Bardzo podoba mi się ten projekt wiem że większość jednostek jest ustalona ale mam własną propozycję najsłabszej jednostki a konkretnie jakiś pająk pustynny czy coś :) wrzucił bym obrazek jakiegoś ale będę szczery jestem nowy i po prostu nie umiem :)

Matheo PW
24 września 2014, 17:14
Z tego co widać. Jednostki na poziomach 1, 3, 4, 5 są już pewniakami i będą na nic zmieniane. Więc zbytnio nie ma sensu się nad nimi rozwodzić. Na siódmym wcześniej był skorpion, teraz jest propozycja Kobiety-insekta. Według mnie Skorpion na poziom 6, Rakszasa na 7 a na drugi właśnie jakiś insektoid tyle, że mrówczy.

Górskikrasnoludzie zajrzyj tutaj a przy okazji tutaj.

Nerevar PW
24 września 2014, 17:19
Mam tylko jedno zastrzeżenie do siedlisk - wrażenie, że siedziba magów wyglądałaby lepiej bez schodów.

Andruids PW
24 września 2014, 17:23
Hm... może jak nie królowa roju, jak nie skorpion i jak nie kobieta pająk... to może kobieta skorpion? : D Ewentualnie człowiek skorpion (ulepszenie może mieć dwa żądła)

Matheo PW
24 września 2014, 17:52
Była już pajęcza pani w Grove. Czy to musi być insektocentaur. Może po prostu kobieta/mężczyzna z skorpionim ogonem i szczypcami zamiast dłoni, bez dodatkowych odnóży? Albo skorpion golem.

EDIT:@down Przynajmniej nie pisz postu, pod postem. Skopiuj treść jednego i wklej do drugiego. Pusty usuń ;)

Górski PW
24 września 2014, 18:14
Albo jeszcze coś innego, albo jakiś ludzi co skorpiony czczą, wiecie, jakieś sztylety, maska na głowie, albo po prostu człowiek, który dosiada dużego skorpiona.

Nie wiem jak to zabrzmi, ale te skróty dla mnie to czarna magia. :/

HobbitHobbitEdytuj posty.

Nicolai PW
24 września 2014, 18:31
@Up: Tutaj masz wszystkie komendy z forum.

Nephretes PW
24 września 2014, 20:12
Dziękuję za wasze pomysły, podsumuję to co przeszło kontrolę jakości plusem "+" :P
1. Nadal nie przekonuje mnie do końca ta nazwa, może uda się znaleźć lepszą? Z tego co zebrałem mamy:
Beztwarzy cień/skrytobójca/Asasyn/Nizaryci
Siedlisko: Koczowisko +
3. Podoba mi się przydomek monarszy @Nicolai na ulepszenie, a w nazwie chyba bardziej skłaniam się do żmijoszpona, ale to zdecyduję już tworząc jednostkę. Zależy jak będzie atakować.
W kwestii siedliska: chciałbym żeby dało się podkreślić, że siedlisko jest świątynią, zatem waham się między
Wężową grotą a Świątynią syku.
4. Celna uwaga z zaklinaczkami Matheo, może kiedyś doczekam się tegobasha żeby ustalić. W każdym razie schody z siedliska łatwo usunąć, zastanowię się
5. Duch ++


Wcześniej wspominałem już, że nie upieram się, żeby Osa była wysoko, a nawet zaczynam zastanawiać się nad innymi hybrydami: Zaczyna podobać mi się mrówka.
Zgadzam się z Matheo by dać jednak insektoida na drugi poziom. W cytadeli ważki są na trzecim, co potwierdza, że zbyt wysoko dobrze to nie wygląda.
W każdym razie siedlisko mamy i jest ono dość uniwersalne.

mr_R PW
24 września 2014, 21:20
Na pierwszy poziom dałbym beztwarzowy => cień (nie zgadzam się z Matheo, że to jest wbrew zasadom, ale dla mnie głupio brzmi).
Co do wężoludzi jestem stanowczo na nie, by nadawać im nazwy żmii, dlatego by nie myliły się ze słowiańskimi smokami. Żmijoszpony dziwnie brzmią, ale są dla mnie lepszą nazwą (może wężoszpony byłyby dobrą nazwą). Kłuje mnie w oczy także nazwa ulepszenia (Według mnie będzie bardziej podobna do kobry niż żmii), dlatego proponowałbym nazwy kobroszpon (pasującą do nazwy pierwotnej), kobroczłek, lub po prostu kobra.
Co do jednostek, brakuje lataczy (jest prawdopodobnie jeden strzelec), więc przydałoby się 2 lataczy albo latacz i strzelec. jestem całkowicie za propozycją Garudy jako jednostkę jednego z dwóch najwyższych poziomów.
Mam też pomysł na drugą jednostkę (prawie kamikadze). Chodziłoby o latającego golema, szybką jednostkę na podstawowym poziomie, która w momencie, w którym ginie robi bum (rzuca czar kula ognia, lub w przypadku ulepszenia inferno na siebie). Jednostka mimo tych plusów miałaby strasznie słabe parametry.
Dalej jestem za skorpionami-golemami (chciałbym zobaczyć ich siedlisko jako laboratorium magów, alchemików).

Nicolai PW
24 września 2014, 22:01
@Nephretes: Ze Żmijem/Żmijoszponem jest faktycznie taki problem jak napisał mr_R, ulepszenie wygląda bardziej jak kobra. Proponowałem tutaj nazwanie tej istoty Meretseger po egipskiej bogini z głową kobry, ale na tej nazwie można połamać sobie język ;) Można było się postać ze skróconą nazwą "Mertseger". Niby już lepiej, ale też trochę "egzotycznie". Innymi wężowatymi istotami są Lamie, Echidny i Meluzyna, ale to wszystko są kobiety. Może Saurian? Podoba się Wam któraś z tych propozycji?
Co do Pustynnych Magów to możemy też dać Sadhu, ale to zahaczałoby o hinduskie klimaty tak samo jak Garuda.
A model siedliska, które zaprezentowałeś to dla mnie bomba ;) W sumie ta wersja chyba pasowałaby już na ulepszony budynek nawet.
mr_R:
Mam też pomysł na drugą jednostkę (prawie kamikadze). Chodziłoby o latającego golema, szybką jednostkę na podstawowym poziomie, która w momencie, w którym ginie robi bum (rzuca czar kula ognia, lub w przypadku ulepszenia inferno na siebie).
Jak wyglądałaby taka istota, bo nie jestem w stanie sobie jej wyobrazić. Jakiś byczy Gargulec czy coś innego?
mr_R:
Dalej jestem za skorpionami-golemami (chciałbym zobaczyć ich siedlisko jako laboratorium magów, alchemików).
A może bardziej klasycznie... Smocze Golemy?

Eggyslav PW
24 września 2014, 22:08
Idąc tropem Nicolaia, myślę aby ulepszenie Żmijoszpona nazywało się Uadjet, lub Wadżet, też od Egipskiej bogini z głową węża, ale nazwa łatwiejsza do zapamiętania....

mr_R PW
24 września 2014, 22:15
Jak miała by wyglądać ta kreatura? Myślałem coś na wzór metalowej kuli ze skrzydłami, albo małego humanoida ze skrzydłami (może piaskowego).
Chciałbym cię skrytykować Nicolai, ale nie mogę, bo twoje propozycje mi się podobają.

AmiDaDeer PW
24 września 2014, 22:17
Co do żmijoszpona... Co jest złego w zwykłym Snakemanie? :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel