Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 135 - 136 - 137

Matheo PW
11 września 2014, 22:41
Jak dla mnie, Narxes wyłożył to idealnie.

Nephretes PW
11 września 2014, 23:06
Dziękuję wszystkim za propozycje, a @Eggyslav za podsumowanie tego w jednym poście. Ja nie czuję się w całym uniwersum na tyle pewnie by decydować kto z kim mógłby mieć konflikt, mogę ocenić jedynie jak podoba mi się tło fabularne jakie mogłyby te interakcje powodować. W kwestii decyzji fabularnej i w ogóle scenariusza będzie trzeba poczekać, aż tegobash znajdzie więcej czasu :)

Tymczasem, świętując 500 postów w Oazie mała animacja ratusza wraz z rozbudową:



Z radosnych wieści: Tło już uważam za ukończone w kwestii ustawienia. Podzielę się nim z wami jak ogarnę compositora. Ostatecznie rozbudowane miasto pewnie zasłuży na puzzle, które bedę już odkrywał na prośbę ala Forge (a co sobie będę żałował zabawy)

Złych: Nadal szczypię się z kuźnią

Już nie mogę się doczekać, aż odbicia na wodzie będą animowane, ale najpierw będzie trzeba ustalić drogę rozwoju miasta bym zabierał się za renderowanie większych plików :)

Co do budynków specjalnych to (chyba) zdecydowałem już jakie będą:
1) Oaza
Tak samo jak obiekt na mapie http://heroes.thelazy.net/wiki/Oasis
Zaznaczę tylko, że woda oczywiscie będzie od początku na mapie. Budynek ten będzie jakąś wariacją, czy to obeliskiem wcześniej wspominanym, czy też czymś innym, zobaczymy
2) Więzienie
Nie sądziłem, że jeden z prostszych w zamierzeniu budynków może być tak ciekawy w odniesieniu fabularnym. Chyba będę musiał go jeszcze dopieścić.
Co do umiejętności specjalnych, to zależy od tego co będzie możliwe w chwili wydania miasta pod VCMI. W każdym razie zbieram wszystkie propozycje jak zawsze.
3) Świątynia piasku
Czy to ruchome piaski podczas oblężenia, czy inne: też zbieram wasze pomysły.

+ Budynek hordy niewiadomego poziomu

Edit
Faktycznie gildii przydałoby się jakaś możliwość dostania doń

Co do daszku w tawernie to miałem na myśli właśnie coś przeciwsłonecznego i chroniącego przed robactwem.

Lyokoheros PW
11 września 2014, 23:14
Co do świątyni piasku... może jakiś bonus do ruchu na piasku, albo premia magiczna dla jednostek(jakieś zaklęcie magi ziemi(kamienna skóra, tarcza, może antymagia) lub przyśpieszenie/błogosławieństwo) przez ileś tur(dajmy na to 5) przez tydzień po odwiedzeniu miasta/do najbliższej bitwy?

A ratusz piękny, jak zwykle.

Tego PW
12 września 2014, 02:13
@Eggyslav i Nephretes - tegobash jest już o krok od zdobycia tytułu bakałarza i niebawem znów będzie mógł zajmować się Oazą. Niestety nie mam czasu tutaj tego zaprezentować, ale mój pomysł na fabułę bazujący na konflikcie Oazy z Bracadą jest nieco bogatszy. Podoba mi się pomysł pewnego sojuszu gospodarczego z Krewlod, ale bardziej w wersji proponowanej przez Eggyslava, jako luźny handel niewolnikami i pewnymi surowcami bez jakichkolwiek politycznych sympatii.
W mojej koncepcji Oaza NIE stanowi ważnej siły politycznej. Są to w dużej mierze ruiny starożytnej cywilizacji, która specjalizowała się w magii i być może osiągała w tej dziedzinie znacznie lepsze wyniki niż Bracada, ale teraz zajmuje się tylko handlem i w niewielkim stopniu (w porównaniu do przeszłości) magią.
Rolę Oazy widziałbym bardziej jak rolę Wrót Żywiołów - bez epickiego wątku, w którym zapanowuje nad światem, raczej sporadyczne kontakty z innymi frakcjami i główny wątek dotyczący wojny z Bracadą wynikającej z jej imperialistycznych zapędów (coś mi się wydaje, że będziemy mieli niedługo dużo doświadczenia z imperialistycznymi sąsiadami).
Jeśli chodzi o osadzenie akcji w czasie, ostateczną decyzję podejmie prawdopodobnie Nephretes, ale ja będę trzymał się tego, aby było to przed HIII:RoE, żeby nie tworzyć potworków typu "nagle magia łał frakcja taka nowa, tyle tajemnic", bo takie zabiegi mnie w fantasy irytują. Dobre kłamstwo powinno być jak najbliżej prawdy, a tym właśnie jest fantasy - pewnego rodzaju kłamstwem.
@Hobbit - dziękuję za słowa uznania sto postów wyżej.

Matheo PW
12 września 2014, 13:55
Strasznie podoba mi się ta fabuła! Żadnego nudnego, globalnego kataklizmu ani oklepanego ratowania świata. Nie każda frakcja musi być istotna na Antagarichu. Taka Cytadela nie odgrywa zbyt wielkiej roli. Siedzą sobie cicho na tym bagnie i robią swoje. To też może być wzór do naśladowania.

@Nephretes Ogromny szacunek za niewyobrażalną dbałość o szczegóły i detale!

Azon PW
12 września 2014, 20:27
Cytat:
Strasznie podoba mi się ta fabuła! Żadnego nudnego, globalnego kataklizmu ani oklepanego ratowania świata. Nie każda frakcja musi być istotna na Antagarichu. Taka Cytadela nie odgrywa zbyt wielkiej roli. Siedzą sobie cicho na tym bagnie i robią swoje. To też może być wzór do naśladowania.

Ta, Tatalia wcale nie zaatakowała Erathii po śmierci króla Gryphonhearta.

Aayren PW
12 września 2014, 20:32
Zagrabiła graniczne ziemie. To nie jest raczej próba dominacji nad kontynentem, zresztą grałeś w kampanię to wiesz - gdyby zagrabienie się nie udało, to nawet tego aktu by się Tatalia wyparła. Także "siedzą na bagnie i robią swoje" jak najbardziej do tego opisu pasuje.

A przepraszam - całkiem od tematu odbiegam, ale też nie mam co pisać na jego temat - pracę podziwiam z zapartym tchem po prostu :)

zmudziak22 PW
14 września 2014, 14:54
Barbarzyńcy byli najbardziej żądni władzy na Antagarichu.

Pierwszym razem, gdy Jarg walczył z czarodziejami z Bracaduun, potem zemsta Tarnuma za śmierć Jarga i na samych czarodzei, próba opanowania Erathii po śmierci Nicolasa oraz lekkomyślność Kilgora gdy dostał ostrze i objął władzę w Krewlod.

Nephretes PW
15 września 2014, 04:21
Chociaż sama kuźnia rodzi się w bólach to proces ten wpływa kreatywnie na odnawianie innych budynków.

Zmieniłem trochę fort by bardziej przypominał twierdzę i był mniej bajkowy, a jednocześnie użycie podobnych materiałów zgodnie z wcześniejszą uwagę na temat spójności miasta.

Dla przypomnienia stary fort:


A tu nowy:



Edit:

Co byście powiedzieli na taką kuźnię?
To oczywiście wstępna wersja i jeszcze trochę się zmieni


Co prawda bardzo podobała mi się sugestia kopalni, ale średnio z realizacją. Ten projekt zaś inspirowany jest Akademią H5. Mamy tutaj trzy duże kominy i jeden wychodzący z kopuły. Dodatkowo myślę, że podkreśla on inspirację arabską kulturą.

glokku PW
15 września 2014, 08:25
Wygląda lepiej niż poprzedni zdecydowanie.
Choć mam wrażenie że za dużo kopuł.
A teraz w zamiast bramy jest krata czy ona tak dziwnie wygląda?

Eggyslav PW
15 września 2014, 10:29
Nowy fort świetny, bardzo podobają mi się te przypory, sprawiają że mury naprawdę wyglądają na solidne i mocne. Co do kuźni, myślę że jest spoko, choć nie wiem jak będzie się komponowała z innymi, bardziej realistycznymi budynkami w mieście... Może gdyby zamiast tej kopuły co wygląda jak beza dać zwykły kwadratowy budynek z suszonej cegły, byłoby lepiej?

Lyokoheros PW
15 września 2014, 15:26
Moim zdaniem obydwa budynki wyglądają świetnie - zamek wygląda jeszcze bardziej jak potężna warownia. A ta "beza" w kuźni... jak na mój gust tylko dodaje jej uroku.

AmiDaDeer PW
15 września 2014, 17:12
Zamek spoko, kuźnia... Musiałbym ją zobaczyć na tle reszty, bo mam pewne wątpliwości co do kolorystyki...

Eggyslav PW
15 września 2014, 17:23
Cytat:
Moim zdaniem obydwa budynki wyglądają świetnie - zamek wygląda jeszcze bardziej jak potężna warownia. A ta "beza" w kuźni... jak na mój gust tylko dodaje jej uroku

Może i dodaje, ale moim skromnym zdaniem będzie się zbytnio wyróżniać wśród mniej fantazyjnych budowli, dominujących na ekranie, i w rezultacie będzie wyglądać dziwnie.... Poza tym, coś mi w tej kopule nie gra, jakaś taka jest... krzywa, może to kwestia oświetlenia, albo tekstura tak oszukuje mój (cokolwiek słaby) wzrok..... :/ Może też przez komin na jej szczycie.... I jeszcze nigdy nie widziałem budynku, gdzie kopuła leży bezpośrednio na ziemi/fundamentach, i ma wybite wejście do środka, taka struktura przywodzi na myśl igloo, lub, skoro jesteśmy na pustyni, farmę Owena Larsa na Tatooine...

Matheo PW
15 września 2014, 17:58
Fort jest świetny. Jeśli chodzi o kuźnię, to jest to budynek użytkowy. Ma być jak najbardziej praktyczny a dekorecje mają mniejsze znaczenie. Może zamiast tej kopuły, dodać rozpalony piec?

Nephretes PW
15 września 2014, 19:14
Jeszcze jedno podejście z tym modelem, tym razem z odrobiną tła, żeby zobaczyć czy faktycznie tak nie pasuje. Dodatkowo stonowałem tekstury (żegnaj bezo) i usunąłem jeden komin.



Edit: Tak, jest krata, gif trochę zniekształcił widok, u mnie wygląda to znacznie lepiej :)

Eggyslav PW
15 września 2014, 19:17
Hmmm.... Ten komin mogłeś zostawić, ale nowa tekstura jest świetna, i nawet Igloowata kopuła pasuje.... :D

Matheo PW
16 września 2014, 19:17
Ten model, jest git ;) Jednak może nie traktuj go jako wersję ostateczną. Z czasem może komuś przyjść do głowy coś lepszego. Może dodaj coś, co będzie jednoznacznie wskazywać na to, że to kuźnia. Piec lub niedokończoną machinę oblężniczą.

Nephretes PW
16 września 2014, 23:48
Znając mnie pewnie jeszcze się coś po drodze zmieni, w miarę nauki nowych technik w 3D starsze modele przestają mi się podobać :)

Zastanawiałem się intensywnie nad magazynem zasobów (czytajcie: zbieram pomysły), ale póki co nic konkretnego nie mam, prócz pomysłu, żeby do targowiska dodać jakieś wozy z surowcami.

A tak poza tym, to stawiam pierwsze kroki w animacji i wygląda, że jak ktoś nazwał "silos dla krów" (:P) jednak zasłuży na drobną animację lewitacji:


Naprężania łańcuchów brak, bo jeszcze nie potrafię, ale wkrótce pewnie i do tego dojdę.

Edit:
Animację skwituję następująco: fun fun fun.


Teraz wiadomo już po co mi te żyły (aka korzenie rzodkiewki). Moje ulubione siedlisko żyje.

mr_R PW
17 września 2014, 00:10
Ciekawie wygląda i mam nadzieje, że wejdzie do gry. Który model chcesz przebudować?
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel