Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 135 - 136 - 137

Aayren PW
7 września 2014, 22:33
A faktycznie, mój błąd, jest on z dymu, zgadza się ;]

Co do reszty utrzymuje swoje stanowisko :)

A te podania arabskie strasznie zbieżne do artykułu z wiki, stąd moja reakcja ;)

EDIT: No i wcale nie wydaje mi się bym umiaru nadużywał, 4 jednostki, każda z jednego wymiaru tak jak żywiołaki. Osobiście to bym zrobił jeszcze jakieś alterego feniksa dla innych wymiarów, lubię równowagę i nie rozumiem czemu ognisty ptak ma dawać przewagę wymiarowi ognia. Istna dyskryminacja.

No ale kończę to dyskusję ze swej strony, com napisał - napisałem, autor miasta weźmie pod rozwagę :)

Kammer PW
7 września 2014, 22:33
Może nie drzyjcie (znów) kotów nad nazwami jednostek w mieście, które dopiero powstaje?

witchking PW
7 września 2014, 22:34
Ducha piasku robiłem z myślą właśnie o wymiarze ziemi:) Jak najbardziej popieram więc by zrobić z nich geniuszy ziemi.

Tego PW
7 września 2014, 22:47
Ekhem, Alamar ma zaskakująco dużo racji w temacie dżinów, ale ghul to co innego: غولة (ghūla) to w folklorze arabskim żeńska (i zawsze zła) odmiana dżina. Poza tym dżin jest bardziej odpowiednikiem naszego ducha - nie ma dokładnie określonej formy czy genezy. Tuaregowie z północnej Afryki wierzą, że dżiny były panami pustyni przed powstaniem człowieka i noszą rozmaite amulety, żeby chronić się przed ich gniewem. W ich folklorze (który jest bliski arabskiemu) dżiny nie mają nic wspólnego z ogniem ani dymem bez ognia, czy jakimkolwiek dymem.
Współczesny obraz dżina wynika głównie z Baśni tysiąca i jednej nocy, które są połączeniem wierzeń hinduskich, perskich i arabskich (w tej kolejności) - podobnie większość występujących w nich stworzeń.

Alamar PW
7 września 2014, 22:57
Mogę jedynie dodać, że sami mieszkańcy Bliskiego Wchodu inaczej sobie dżiny wyobrażali przed nastaniem islamu, a inaczej po... ale taka sytuacja dotyczy choćby i chrześcijaństwa.

Andruids PW
7 września 2014, 23:00
@tegobash liczyłem że się wypowiesz : D

To może jeszcze nakreślisz coś szerzej a propos mojej wzmianki o łowcach (poskramiaczach? przywoływaczach?) dżinnów, jeśli rzeczywiście jest co, bo napotkałem na to kiedyś, ale teraz już nie potrafię nigdzie odnaleźć.

A co do umiejętności, to obecność tej jednostki w armii mógłaby jeszcze niwelować ujemne bonusy do morale przy posiadaniu w armii dżinnów, ifrytów i duchów pustyni (może jeszcze ewentualnie żywiołaków). Czyli nie tylko bat, ale też wsparcie.

Tego PW
7 września 2014, 23:15
@ANcientDRuids przepraszam, nie czytam ostatnio na bieżąco, ale skoro głos zabrał Alamar... Pomyślałem, że to będzie przyjemne chociaż raz poprawić jego :D

Przedstawiłem przed chwilą Nephretesowi mój pomysł na frakcję i skopiuję to tutaj:

Mój pomysł na fabułę dotyczył wojny między czarodziejami a Oazą:
Bracada chciała ją podbić, a Oaza chciała dalej spokojnie handlować na terenie Bracady siedząc w ukryciu w swoim mieście.
Planowałem osadzić to przed wydarzeniami z H3, żeby wytłumaczyć brak Oazy w czasie wydarzeń już znanych (Oaza ostatecznie by przegrała albo dalej się ukryła i funkcjonowała pod postacią pustynnych nomadów znanych z H3:AB).

A teraz wracając do arabów:

@Alamar: Opisałem dżiny w folkorze, który nie zmienił się zbytnio w islamie, ponieważ stanowił dla niego pewien fundament. Dżiny obecnie w świecie arabskim przetrwały w określeniu kogoś chorego psychicznie (szalonego) - madżnun (opętany przez dżiny). Tym słowem określa się czasami poetów, którym teksty miały podpowiadać "dobre" dżiny.
W samym islamie dżiny są złe, ale Koran nie poświęca im też tak sporo uwagi, jak mogłoby się wydawać (jest objętościowo znacznie mniejszy od Biblii i nie tak wszechstronny).

@ANcientDRuids: Nie słyszałem nigdy o takiej instytucji (choć to nie znaczy, że jej nie ma). Trzeba pamiętać, że wierzenia arabskie są bardzo mało znane nawet wśród europejskich i amerykańskich wykształciuchów i często mylone są z folklorem indyjskim czy perskim (Persja, czyli dzisiejszy Iran, nie jest krajem arabskim, ani nim nie był i ma zupełnie inną mitologię, historię i nawet islam). Chociaż łowcy dżinów to świetny pomysł, który w dodatku pasuje do zaproponowanej przeze mnie (i przez kogoś wcześniej) koncepcji Oazy.

EDIT: Oaza w moim zamyśle była starożytnym miastem ukrytym gdzieś na Bracadzkiej pustyni, z którego kupcy podróżowali do najdalszych krańców Erathii, ale bez wyjawiania lokalizacji swojej ojczyzny dla ochrony interesów.
Jeśli kogoś to interesuje: tego typu ukryte miasto (Petrę) miał starożytny lud arabski Nabatejczyków.

Nephretes PW
7 września 2014, 23:38
Budynek hordy mam zaprojektowany i dla ducha piasku i dla czerwa i w sumie nie jest to zbyt wymagające w mej koncepcji. Ot kilka jajek czy dodatkowe ulepszenie budynku ducha.

Podoba mi się pomysł, aby ulepszenie ducha piasku związane było z żywiołem ziemi, tak samo, aby magowie nienawidzili dżinnów i ifrytów. Co do niwelowania morale: jeśli to sensowne, to czemu nie. Dodatkowe oddziaływania między jednostkami zawsze są ciekawe.

Może jeszcze dodam dla tych co nie wiedzą, że tegobash będzie odpowiadał za fabułę i stronę merytoryczną miasta, także w dyskusji na temat sensowności nazw i pomysłów pozwolę sobie zrzucić to na eksperta;>

Tymczasem od strony graficzno-technicznej. Dowiedziałem się, że podstawa siedliska, a konkretnie jego zaznaczenie np do rekrutacji, nie może być animowane. Chyba będę musiał rozwiązać inaczej tę próbę "wyrwania" się z okowów. Samym naprężaniem łańcuchów? Inne pomysły mile widziane:

Tak wygląda to na mapie, ustawione bardzo prowizorycznie i jeszcze wymaga popraw w teksturach (W oddali widnieje więzienie, więc budynki w tym klimacie będą znajdowały się obok siebie). Łańcuchy będą przyczepione do skał.

mr_R PW
8 września 2014, 00:36
Umiejętność magów miała dotyczyć wszystkich dżinowatych jednostek- ifrytów, dżinów, duchów piasków. Ciekawym pomysłem byłoby "oślepienie" piaskiem przy ataku.

Kammer PW
8 września 2014, 00:54
Lord piasków:
Co do niwelowania morale: jeśli to sensowne, to czemu nie. Dodatkowe oddziaływania między jednostkami zawsze są ciekawe.
Nie chcę psuć tych planów, ale nie bardzo widzę możliwość wykonania tego od razu dla całej frakcji. By jednostki nie psuły morale można dać im NON_LIVING, co da w rezultacie istoty w stylu gargulców. Można nadać im też NO_MORALE, co całkowicie "wyłącza" im morale (przeklęta ziemia), albo ustawić SELF_MORALE, czyli dać im umiejętność minotaurów. innej drogi nie widzę.

Nephretes PW
8 września 2014, 05:53
Ja mogę sobie wymyślać różne rzeczy, ale to wszystko zweryfikuje wsadzenie tego do gry i oczywiście zdaję sobie z tego sprawę.

Powstała nowa tawerna. Starałem się by była prosta, ale jednocześnie nie wyglądała tak biednie i dziwnie jak poprzednia. Zastosowałem ten sam materiał zgodnie z sugestią dotyczącą spójności. Z budynków podstawowych na remodeling czeka jeszcze kuźnia.



Sposobem na nierówny piasek okazały się fundamenty.. dziwne, że na to wcześniej nie wpadłem.

bRyland PW
8 września 2014, 08:28
@tegobash
A ja proponowałbym zmianę w fabule - przesunięcie akcji w czasie.
Jako punkt wyjścia przyjmuję epilog historii świata Enroth z Kwasowej Groty.

W czasie Rozliczeniu znaczna część planety uległa zniszczona, a przez tajemnicze portale udało się uciec tylko części mieszkańcow tego świata...
Portale znikły równie szybko i tajemniczo jak się pojawiły.
Gdzieniegdzie jednak pojawia się wciąż nowe szybko znikające portale przez które przybywają nowi i różnorodni mieszkańcy planety Enroth.
Na pustyni powstałej w miejscu wyspy Vori - tam gdzie zetknęły się Ostrze Armageddonu i Miecz Mrozu pojawili się tajemniczy wędrowcy Beztwarzy i ich Nienazwane Bestie. Nikt nie wie dokąd zmierzają i jakie mają plany...

rtx PW
8 września 2014, 09:13
... I nikogo to nie obchodzi, bo planeta jest niezdatna do zamieszkania, więc i tak zdechną z głodu czy czegośtam... :P

Edit: No chyba, że X tysięcy lat później. Ewentualnie Xnaście, tudzież nawet Xdziesiąt tysięcy.

Tego PW
8 września 2014, 11:12
Po co osadzać akcję na planecie, z której wszyscy wyemigrowali, a ona sama została rozbita przez setki wulkanów i trzęsień ziemi? Naciągana jest teoria, że cokolwiek i ktokolwiek tam jeszcze potem istniał.

J. M. Sower PW
8 września 2014, 18:38
tegobash, istnieją pewne informacje, z których wynika, iż ten świat nie został całkowicie zniszczony (jedna z dziwniejszych mówi, iż w pewnym momencie ponownie została tam rozegrana wojna o sukcesję między jakimiś Ironfistami).

AmiDaDeer PW
8 września 2014, 20:17
Niemniej sam Antagarich raczej zaludniony już nie jest. :P

Grafiki dobre, to raz. Dwa - nie wiem co Wam nie odpowiada w fabule tegobasha. Jest prosta i przyjemna w odbiorze. Oby tak dalej!

Nephretes PW
9 września 2014, 14:30
Mapa powoli zapełnia się siedliskami, w przypadku tych wykutych w elementach środowiska ich lokalizacja się nie zmieni. Jednym z nich jest siedlisko wężoczłeka, czy jak tam zostanie nazwany po drodze. Znajduje się ono w skale z tyłu mapy.




Intensywnie poszukuję inspiracji na temat nowej kuźni. Możecie także podrzucić mi pomysły na ulepszenie siedliska :)

AmiDaDeer PW
9 września 2014, 15:13
Świetne siedlisko! To może być ulepszenie, a nieulepszone może być bez tej ozdobnej głowy węża.

A kuźnia... Piec pod namiotem?

Kammer PW
9 września 2014, 15:17
Siedlisko ładne. Na kuźnię proponuję kopalnię. Tak po prostu kopalnię. Z wózkiem na kółkach. Taki powiew świeżości.

Hayven PW
9 września 2014, 15:48
A może... pole namiotowe i produkcja namiotów medyka? :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel