Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 135 - 136 - 137

Mad Hatter PW
5 września 2014, 13:06
Jak zwykle Hobbit wali negatywy.
Hobbit:
Za dużo jednolitego piasku,
A jak na pustyni jest?
A twierdza czymś się rożni?
Może dodać jeszcze parę kamieni czy coś?

Morglin PW
5 września 2014, 15:37
Moim zdaniem jest ok, Hobbit czepia się pierdół, na które nikt poza nim nie zwróci uwagi. :P

Porównanie teł ekranów , żeby strona ładowała wam się pół godziny dla Hobbita. Moim zdaniem tło jest ok, a na pewno jest lepsze od tego z Nekropolii i Inferna.











Demorator PW
5 września 2014, 16:20
Już wiem co mi nie pasuje! Mamy miasto na pustyni, więc niebo nie może być przykryte chmurami. Jedna czy dwie mogą być, ale wyrzucenie ich i być może lekkie przyciemnienie błękitu powinno nadać mu całkowicie pustynny charakter.

Matheo PW
5 września 2014, 16:46
Cytat:
Jak zwykle Hobbit wali negatywy.
Jak zwykle, dba o jakość.
Hobbit:
Za dużo jednolitego piasku,

Cytat:
A jak na pustyni jest?
Tak Piasek na tym ekranie, trzeba po prostu wycieniować, czyli zaciemnić w kilku miejscach.
Cytat:
A twierdza czymś się rożni?
Tymi dwoma jebutnie wielkimi górami i elementami infrastruktury (domkami).
Cytat:
Może dodać jeszcze parę kamieni czy coś?
To bardzo dobra myśl. Skały, które były w początkowych wersjach backgroundu po kilku poprawkach mogłyby wrócić. Jednak cudów nikt nie stworzy. Pustynia, to najnudniejszy ekosystem ze wszystkich istniejących.

Cytat:
Moim zdaniem tło jest ok, a na pewno jest lepsze od tego z Nekropolii i Inferna.
Czego się spodziewałeś, po mieście żywych trupów i bandzie przeklętych istot z piekła rodem? Czemu nie porównasz tego do najlepszych grafik. Czyli np, do tła Zamku.

Cytat:
Mamy miasto na pustyni, więc niebo nie może być przykryte chmurami.
Niebo na pustyni, może być zachmurzone tak jak każde inne.

Alistair PW
5 września 2014, 17:06
ja to bym raczej stwierdził, że charakterem tło pustynne jest zbliżone do tła Bastionu, na którym jest sama trawa. Drzew i gór z tyłu nie liczę, bo tam nie ma żadnych budowli w ekranie miasta.

Matheo PW
5 września 2014, 17:35
Znalazłem coś, co może pomóc. Link coś zrujnowanego, zniszczonego, opuszczonego znacznie zniweluje monotonność tła.

Pomóć może również to oraz to

Mi osobiście podoba się to Tutaj mamy klasyczną Oazę i jak widać nie jest to zbyt atrakcyjne.

Warmonger PW
5 września 2014, 17:38
Cytat:
Piasek na tym ekranie, trzeba po prostu wycieniować, czyli zaciemnić w kilku miejscach.
To zależy wyłącznie od kąta padania światła.

Aayren PW
5 września 2014, 18:59
Nie ma wielkiej skały :( Powinna być wielka skała. Gdzie wielka skała?

Poza tym luz i ładnie, myślę, że nawet jeśli można odczuć wrażenie jakiejś pustki, to pamiętajmy, że takiego obrazka nigdy w grze nie zobaczymy. Zawsze będzie to rada miasta + kilka namiotów. A na zwykłej mapce, także fort, karczma i siedlisko stworów 1lvl. Także jeśli nawet spostrzeżenie trafne, to w gruncie rzeczy nieistotne.

J. M. Sower PW
5 września 2014, 19:32
Wyjątkowo będę popierał zdanie Hobbita ;P. Jak dla mnie te tło jest zbyt "proste", lub jak to ujął Hobbit: Jest tu za dużo jednolitego piasku. Dla mnie całkiem dobra jest WoGowska wizja pustynnego miasta (grafika poniżej została w pewien sposób przeze mnie przekształcona, proszę więc nie brać jej za całkiem oficjalne tło WoG Teamu):

Ps. Zauważam ostatnio w Grocie pewien trend na narzekanie, na narzekania naszego Niziołka i zaczyna mnie to niepokoić ;P.

mr_R PW
5 września 2014, 19:47
bo to nasz główny niziołek, na którego narzekamy :-P.
mimo, że wizja miasta mi się bardzo podoba to przydałaby się ta skała, nawet jeśliby miał być w niej lub na niej ratusz.jakiś element skalny jako laboratorium dla skorpionów, lub grota dla wężoludzi. Krótko mówiąc bym dodał parę kamieni, albo skał mimo, że same tło prezentuje się ciekawie. jeżeli nie chcesz dodawać skał w pierwszym planie to dodaj w dalszym planie.

PS
zrezygnowałeś z sępów?

Matheo PW
5 września 2014, 20:27
Oazy powstawały na klasycznych pustyniach. Klasyczne pustynie, są nudne i monotonne. Niewiele da się z tym zrobić. Grafika WoGa ładna, ale nie pasuje do tego projektu. Background powinien być pustynią, no i jest.

Nephretes PW
6 września 2014, 05:30
Dziękuję wszystkim za sugestie dotyczące tła. Starałem się by tym razem piasek był bardziej zróżnicowany. Co powiecie teraz?

Niestety nie znam się na oświetleniu, stąd różnice uzyskałem teksturami w 3D i dodatkowym papraniem w 2D.



Ostatnio nie myślałem nad jednostkami, ale uważam, że sępy to najsłabszy punkt line upu. Jak znowu wezmę się za siedliska to się okaże :)

AmiDaDeer PW
6 września 2014, 09:33
Tak, teraz jest dużo lepiej. Choć wciąż zastanowiłbym się nad jakimiś ozdobnikami typu skały czy chaszcze wokół.

J. M. Sower PW
6 września 2014, 10:38
Teraz te wydmy wyglądają bardziej naturalnie, ale te skały jakoś mnie rażą (chyba są trochę za jaskrawe i zbyt różnią się kolorystyką od piasku). W sumie to całe tło jest jak dla mnie trochę za jaskrawe.

Matheo, co do gór na pustynnym terenie, to radzę ci wpisać w google hasło "Dolina królów". Poza tym w samych Heroesach występują góry na pustyniach (zerknij na paletę obiektów dla tego terenu). W dodatku Heroes to gra fantasy i ścisłe trzymanie się reguł typu "Klasyczne pustynie, są nudne i monotonne" jest moim zdaniem nie na miejscu.

Edit: Mam jeszcze jeden argument za umieszczeniem gór: każde oryginalne tło ma jakieś góry, a jedyny wyjątek to Cytadela, ale tam mamy olbrzymie drzewa. Ten ekran jest zaś po prostu płaski, przez co jest dla mnie trochę nudny.

Marendin PW
6 września 2014, 11:55
Przyjdą budynki to tło zarazem stanie się ciemniejsze oraz mniej monotonne.
Jeżeli dalej istnieje motyw ratusza wykutego w skale to oczywiście jakiś większy głaz musi znaleźć się na ekranie miasta.

vinius PW
6 września 2014, 12:26
Moim skromnym zdaniem nie jest problemem monotonność, tylko to, że obraz jest zbyt nasycony, a przez to jaskrawy - nie dość, że męczy oczy, to nie pasuje do klimatu grafik z h3.

A wystarczy zmniejszyć saturację i od razu lepiej:


No i, jak ktoś słusznie zauważył, niebo winno być bezchmurne.

AmiDaDeer PW
6 września 2014, 12:36
@Marendin: na początku gry widzimy tło z niewielką ilością budynków. Może i z czasem będzie to wyglądało lepiej, ale jednak docelowo powinno się sprawić, by ekran miasta był przyjemny dla oka zarówno przed, w trakcie jak i po rozbudowie - coby w żadnym momencie nie wzbudzał niechęci użytkownika.

Rozwiązanie Viniusa podoba mi się mniej. :P Problemem wciąż jest brak rzeczy na ekranie miasta stworzonym w 3D. Porównajcie sobie z Fortress, tam jest dużo szczegółów i elementów. Według mnie bardzo by pasowały tutaj kamienie, może jakieś pozostałości po obozie na pierwszym planie... Dobrym pomysłem mogłoby też być umieszczenie całej scenerii w środowisku nocnym i rozświetlenie jej za pomocą ognisk, pochodni, lamp.

Nephretes PW
6 września 2014, 17:55
Ktoś coś wspominał o skałach? Jak podoba wam się teraz oaza od strony urozmaicenia?



Hobbicie, chętnie zrobiłbym zachód słońca na oazie, ale nie potrafię za wiele zdziałać światłem. W każdym razie gdyby ktoś chciał się pobawić ze światłem to udostępnię pliki 3D.

Edit: zapomniałem pocieniować piasek, ale będzie tak samo jak wcześniej.

Kammer PW
6 września 2014, 17:59
O, tak. Takie skały dają cień i ochłodę. Świetny pomysł.

AmiDaDeer PW
6 września 2014, 18:11
Dobrze to wygląda. Co do świateł - przy nocnym oświetleniu wystarczy jakieś ciemnoniebieskie światło typu Sun od strony nieba i jasne światło typu Sun od strony kamery. Połączone z jakimiś ogniskami i pochodniami powinno dać to odpowiedni efekt. Chyba że ktoś ma jakiś lepszy pomysł.

BTW - renderuj z antyaliasingiem typu Box. Całość wtedy będzie wyraźniejsza i nie będziesz musiał się babrać za dużo z Compositorem. Choć to drugie i tak by się przydało.
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel