Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 135 - 136 - 137

rtx PW
12 sierpnia 2014, 23:25
Bardzo mi sie podoba.
Jakbyś to zmniejszył i przekolorował na beżowy to byłoby świetne.

Nephretes PW
13 sierpnia 2014, 00:32
Spróbuję pokombinować ze schodami i ustawieniem. Póki co nie ma tekstur, ale wiadomo, że się to jeszcze zmieni :) Na ten moment muszę jeszcze dodać ogrody, by nie być gołosłownym

mr_R PW
13 sierpnia 2014, 06:39
pierwsza rzecz: wieży w tym miejscu nie użyłbym jako kolejny poziom gildii, ale jako siedlisko magów (jako ulepszenie dodałbym drugą wieże). Ogólnie dobrze się by komponuje.
dalej jest mam wrażenie za gęsto ustawionych kolumn.
czekam na ustawienie roślinek oraz fontanny na głównym placu.
gildia nie jest robiona jako wieża, dlatego będzie przypominała fort czy ratusz jednak jej zadaniem jest być czymś w rodzaju biblioteki, a co za tym idzie powinna być duża.

Ratonhnhaké:ton PW
13 sierpnia 2014, 07:17
mr_R:
pierwsza rzecz: wieży w tym miejscu nie użyłbym jako kolejny poziom gildii, ale jako siedlisko magów (jako ulepszenie dodałbym drugą wieże).

Gdyby autor umieściłby tam to siedlisko byłoby trudniejsze do zauważenia i gildia przekolorowana by się z tą wieżą zlewałaby się.

mr_R:
dalej jest mam wrażenie za gęsto ustawionych kolumn.

Z tym się zgadzam.

A tak BTW. cieszę się, że projekt miasta pustennego(czy raczej "oazowego" :D) jest tworzony i ogólnie nieźle się prezentują, głównie fort. Sam miałem koncepcję stworzenia miasta opartego na tej tematyce, ale to przez problemy zdrowotne(i troche psychiczne). Witchking wie o co chodzi :D.

Mad Hatter PW
13 sierpnia 2014, 09:20
Miasto zapowiada się świetnie tylko ta gildia magów trochę wymaga jeszcze jakiegoś pomysłu.

Nephretes PW
13 sierpnia 2014, 16:37
Rozbudowa gildii magów. Jako, że wyszedł dość spory budynek i naćkany, szkoda byłoby go nie wyeksponować, więc znajdzie się on bliżej ekranu :)

W bliższej perspektywie zobaczycie, że kolumn wcale nie jest za dużo. Schody póki co zostają takie jakie są. Podoba mi się pomysł @tegobasha, że mogłaby posłużyć dodatkowo jako siedlisko z racji swego "wykokszenia" :P

Budynek zyska jeszcze najwyżej fontannę jako dodatek.




Lyokoheros PW
13 sierpnia 2014, 21:13
No no, nowy koncept gildii wygląda świetnie - choć faktycznie duża, ale rada Nerevara o usunięciu schodów wydaje się być dobrym rozwiązaniem tego problemu.
Niemniej jednak, fajnie by było, jakby jednak dodać do gildi fontanne... może jako jakiś magiczny budynek specjalny, wymagający 3 lub wyższego poziomu Gildii?
Fort w raz z rozbudową również świetny, ten zamek coraz bardziej mi się podoba i nie mogę się doczekać ukończenia projektu.

I Nephretes, o ile mnie pamięć nie myli, mówiłeś kiedyś o ewentualnym użyciu ostrza jako ulepszenia ducha piasku(choć mi ten pomysł wydał się dziwny), niemniej jednak jeśli chcesz mogę Ci w prywatnej wiadomości nieco informacji o nich i parę pomysłów w kwestii siedliska.

Matheo PW
14 sierpnia 2014, 00:00
Gildia Magów znakomita. Ma dwie uwagi:
To jest budynek po części mieszkalny i pierwszy poziom gildii, musi mieć jakieś zadaszone pomieszczenie. Coś w rodzaju tej wieży z ostatniego poziomu, najlepiej przy schodach po prawej stronie.
Spróbuj umieścić Gildię na wodzie, może to ciekawie wyglądać.

Daractive PW
14 sierpnia 2014, 00:19
Zabudowa mogłaby się znajdować na pierwszym piętrze za kolumnami (można by ją teoretycznie połączyć z samą wieżą).

Matheo PW
14 sierpnia 2014, 00:23
W sumie, to taki budynek wcale nie musi być na pierwszym planie. Doby pomysł.

Aayren PW
14 sierpnia 2014, 00:26
Drugi i trzeci poziom gildii mało się różnią, jeśli dodawać fontannę, to właśnie na przełomie 2/3 lvl.

Matheo PW
14 sierpnia 2014, 00:46
Powiększenie powierzchni o połowę, to jednak znacząca zmiana. Z tą fontanną to chyba zły pomysł. Fontanna w Oazie, to jak klaun na pogrzebie. Na pustyni nie normowano by wody, aby bez sensu lała się w kółko.

Nephretes PW
14 sierpnia 2014, 00:48
Do gildii na pewno dodam jakiś budynek specjalny, czy to fontannę czy coś innego.

@Maciej

W zasadzie to nie pamiętam tego dokładnie, nie przemyślałem jeszcze do końca ulepszenia tej jednostki. W każdym razie z miłą chęcią wysłucham co masz mi do powiedzenia na privie.

Gildia będzie prawdopodobnie na pierwszym planie. W tym momencie chyba już przestanę tak masowo zasypywać was miejscem ustawienia poszczegónych budynków bo jest to więcej niż pewne, że na etapie projektowania zmieni się to jeszcze wielokrotnie.

Podsumowując gildię do rozważenia mam:
1. Usunięcie schodów
2. Dodanie zadaszonego pomieszczenia
3. Dodatek w stylu fontanny, który odróżni poziomy, albo jakąś budowlę specjalną.

Tymczasem odszedłem od budynków podstawowych, aby trochę urozmaicić sobie pracę.

Jest to siedlisko nieulepszone: podpowiem, że mieszka w nim jednostka, która od razu mi się spodobała i na pewno zostanie w line upie.

Ulepszenie też już wymodelowałem, pozostaje je tylko oteksturować :)



Pomysł na budynek jest taki, że będzie on lewitował, a łańcuchy będą go trzymały w ryzach :)

Matheo PW
14 sierpnia 2014, 00:53
Jeszcze jedna rzecz w sprawie Gildii. Proponuje połączyć poziom trzeci z czwartym i zrobić czteropoziomową Gildię.

Jeśli chodzi o siedlisko, to jest ciekawe. Jednak przydał by się jakiś otwór do wyjścia bądź wejścia. Przypomina trochę więzienie, więc może kraty w otworze na okna?

Nephretes PW
14 sierpnia 2014, 00:56
Owszem, jest to poniekąd więzienie, ale jednak innego typu. Nazwałbym to bardziej ołtarzem pętającym. Moim zdaniem nie wszystko zaraz musi mieć "wejście/wyjście/okna" i tak dalej.

Gildia będzie pięcio poziomowa, bo to frakcja skupiona na magii.

Matheo PW
14 sierpnia 2014, 00:57
"Siedliska", jednak powinny mieć otwory wejściowe.

Cytat:
Gildia będzie pięcio poziomowa, bo to frakcja skupiona na magii.
Ujmę to tak, że masz w liene-upie dość mocne jednostki :) Polecałbym mały kompromis jak w przypadku Zamku. Też niby magia, ale jednostki silne i gildia czteropoziomowa.

Tego PW
14 sierpnia 2014, 01:09
Matheo, wyjście jest od strony, której nie widać. Okna też.

Nephretes PW
14 sierpnia 2014, 01:14
Nie wszystkie siedliska mają otwory wejściowe, mają te na które pozwala specyfika modelu. Nie będę dodawał okien, drzwi i może jeszcze kanapy tam gdzie jest to niepotrzebne i mi nie pasuje.

Czy jednostki są silne też nie wiadomo, bo nie ma żadnych statystyk, a umiejętności specjalne dopiero są w sferze projektowania :)


Edit:

Siedlisko ducha piasku wraz z rozbudową (taka zagadka to była):


Manitoba Smith PW
14 sierpnia 2014, 09:42
Fajne!
Co do ducha, to z tego co wiem def Witchkinga jest splagiatowany. Więc może coś takiego, jak Sand Monster z tej strony: http://www.siwy2a.ovh.org/m_desert.html

rtx PW
14 sierpnia 2014, 09:47
Wygląda trochę jak lód w rożku.
Ale generalnie bardzo fajny pomysł i wykonanie.
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel