Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 135 - 136 - 137

mr_R PW
9 sierpnia 2014, 22:14
powiem tak: jak dla mnie niesamowite. świetny ekran miasta, z idealnym tłem dopełniają budynki. oaza czy rzeka, bez różnicy (na ekranie miasta nie musi być to widoczne0.

co do gildii, to twój projekt, a nasze propozycje mogą pomóc w jego rozwinięciu. Poza tym, zawsze możesz dodać fontannę jako otoczenie pierwszego poziomu, lub jako oddzielny budynek magiczny (tak jak wir magii, czy biblioteka), ponieważ chcesz zrobić zamek oparty na magii.

Zamek genialnie komponuje się do krajobrazu, a samo wykonanie świetne, tak jak pomysł na niego. poprzednia propozycja mi się podobała, ale nawet nie umywa się do tego.

mimo, że inspiracje miasta są ździebko inne, to może powinien powstać budynek na wzór wiszących ogrodów Semiramidy?

Nerevar PW
9 sierpnia 2014, 22:48
Nowy zamek wygląda na potężną twierdzę - czyli tak, jak powinien. Popieram ideę podsypania odrobiny piachu by ekran bardziej kojarzył się ze stereotypową oazą.

Cytat:
mimo, że inspiracje miasta są ździebko inne, to może powinien powstać budynek na wzór wiszących ogrodów Semiramidy?
A może zaprojektować nową wersję Gildii Magów w oparciu o ideę wiszących ogrodów? Obecny projekt można by wykorzystać jako siedlisko czy jakiś budynek specjalny.

Tego PW
9 sierpnia 2014, 23:04
@Kammer - chyba trafiłeś w sedno z tymi twierdzami jerozolimskimi ;) ( http://u.cs.biu.ac.il/~porately/spire2013/images/JerusalemWesternWallDomesmall.jpg )

Zgadzam się z mr_R, wiszące ogrody, choć może nie do końca pasujące do klimatu, wyglądałyby znakomicie. Może jako graala? Budynki graala są w M&M czymś w rodzaju naszych cudów świata, a wiszące ogrody są jednym z nich.

Nephretes - ekran wygląda teraz świetnie. Najpierw pomyślałem, że to trochę sporo chmur jak na pustynię, ale potem zobaczyłem, że zachody słońca nad Saharą np. rzeczywiście tak czasem wyglądają.

EDIT: Co byście powiedzieli na to, żeby Graal w Oazie, jako jedynym mieście w Heroesach, umożliwiał rekrutowanie ósmej jednostki? Nie wiem, jak wyglądałaby sprawa od strony technicznej, ale z pewnością byłaby to ciekawa innowacja i powiew świeżości.
Na taką dodatkową jednostkę mógłbym polecić np. al-Buraqa: http://www.wikiwand.com/en/Buraq

Aayren PW
9 sierpnia 2014, 23:33
Zamek śliczny. Tyle i aż tyle ;)

Co do Wiszących ogrodów jako gralla - Bombowy pomysł! Jestem absolutnie za, chociaż i "burze piaskowa" miała w sobie jakiś urok ;) A czy 8 jednostka to dobry pomysł sam nie wiem, jakoś nie umiem się do niego przekonać...

Matheo PW
9 sierpnia 2014, 23:43
Cytat:
mimo, że inspiracje miasta są ździebko inne, to może powinien powstać budynek na wzór wiszących ogrodów Semiramidy?

Cytat:
A może zaprojektować nową wersję Gildii Magów w oparciu o ideę wiszących ogrodów? Obecny projekt można by wykorzystać jako siedlisko czy jakiś budynek specjalny.

To według mnie znacznie lepszy pomysł. Grall powinien być jednak czymś bardziej majestatycznym. '"Wiszące ogrody Semiramidy", miały by być tylko inspiracją i raczej w niczym nie powinny przypominać ogrodu. "Wiszące budynki", to genialny pomysł na oryginalną Gildię Magów.

Tego PW
9 sierpnia 2014, 23:55
Mattheo, genialny pomysł wyglądałby jak to, tak? http://gameplay.pl/galeria/ilustracja/122_83686788.jpg

Świetnie, że mamy własne genialne pomysły.

Matheo PW
9 sierpnia 2014, 23:58
Jeden budynek od razu przypomina Ci kompletnie inne miasto? Zastanów się co znaczy "inspirować się".

Kammer PW
10 sierpnia 2014, 00:02
A co powiedzielibyście na przeniesienie ogrodów z Prince of Persia: Forgotten Sands? Moim zdaniem całkiem dobrze pasują.

W ogóle, to całą serię Prince of Persia można potraktować jako inspirację do Oasis.

Tego PW
10 sierpnia 2014, 00:39
Tak, Mattheo, fruwająca gildia m a g ó w na pustyni kojarzy mi się z fruwającym miastem m a g ó w na pustyni z jednej z następnych gier z tej samej serii. Czemu by nie wymyślić czegoś całkowicie nowego? Sam parę postów wyżej proponowałeś gildię w postaci namiotów zamiast rosnącej z każdym poziomem wieży, która chyba wszystkim nam już się znudziła. Może nie jestem fanem kupy namiotów, ale nie uważam też za rewolucję ściągnięcia rozwiązania z H5. Pomysłów nam chyba nie zabraknie. Przykładowo jak mogłoby wyglądać, gdyby gildię magów po prostu dobudować do ratusza albo zamku? Można by również wykorzystać skałę i "wykuć" w niej gildię na wzór rzeczywistego miasta w skale, nabatejskiej Petry.

Swoją drogą, jakkolwiek zgadzam się z tym, że Graal powinien być majestatyczny, to wydaje mi się, że wiszące ogrody byłyby bardziej majestatyczne od pozłacanego słupa stojącego gdzieś z boku w Bastionie.

@Kammer - nie grałem w Prince of Persia, ale nazwa wskazuje na bardziej perskie (irańskie) klimaty niż arabskie, których (jak mi się wydaje) chce trzymać się Nephretes. Choć tak naprawdę pewnie sporo można by było stamtąd wziąć.

Nephretes PW
10 sierpnia 2014, 05:32
Co raz bardziej przekonuję się do pomysłu stworzenia nowej gildii. W każdym razie szkoda byłoby nie wykorzystać aktualnego modelu do czegoś innego skoro juz jest i myślę że jest dobry.

Cieszę się, że fort wam się podoba. Nie miałbym siły robić go czwarty raz :D Biorę się za teksturowanie

Pomysł z wiszącymi ogrodami podoba mi się, nie wiem czy jako graal czy gildia magów, ale na plus.

Raczej nie szedłbym w 8lvl jednostkę, uważam że to jedna z WoG'owych rzeczy nigdy nie potrzebna, ale to moje zdanie.

Niestety nie miałem przyjemności grać w sagę Prince of Persia, więc lepszą inspiracją byłyby dla mnie screeny niż przebijanie się przez gameplay :)

PS. Pytanie za sto punktów. Jak uwidocznić w rozbudowie ruchome piaski jako fosę?

mr_R PW
10 sierpnia 2014, 10:19
jeżeli masz zamiar zrobić nowy model gildii, to stary możesz wykorzystać jako wieże magów, l;u ich laboratoria. To jest przecież gotowy model, którego szkoda zostawić.

Co do ruchomych piasków, nie musisz zaznaczać ich obecności (przecież ich nie widzi przeciwnik podczas walki), ale jeśli tak bardzo chcesz to zrób to na wzór akademii losowo porozrzucane miniaturki zaklęcia pod murami miasta).

Nerevar PW
10 sierpnia 2014, 19:13
Najlepszym rozwiązaniem kwestii piasków byłoby imho zanimowanie zaznaczonego obszaru - resztę zakrywają wydmy.


Co do wspomnianego przeze mnie pomysłu wiszących ogrodów jako gildii magów, parę konceptów z różnych gier które pasowałyby na inspirację


http://media.moddb.com/images/games/1/11/10298/bablyon.jpg
http://static-1.nexusmods.com/15/mods/110/images/30279-4-1358947785.jpg

Nephretes PW
10 sierpnia 2014, 19:29
Ojeej, pomysł z miniaturowymi zaklęciami ala miny na pewno odpada, zostawię tak jak jest, albo zanimuję sugerowany przez @Nerevara obszar.

Swoją drogą: dzięki za garść inspiracji, coś pokombinuję z tymi ogrodami.

Tymczasem zastanawiam się nad kolorem kopuły. Najłatwiej byłoby pójść w złoto, ale mam wrażenie, że za mało odróżnia się na tle. Mógłbym również zmienić zachód słońca na coś innego. Póki co z aktualnych kombinacji (WIP) która kopuła wg was najlepiej się sprawdzi?



Jednocześnie możecie wypowiedzieć się na temat tekstury murów.

Nerevar PW
10 sierpnia 2014, 19:56
Z tych sześciu waham się między dwiema ostatnimi, ze wskazaniem na tę ostatnią właśnie. Czy mi się wydaje, czy żadna nie jest identyczna z tą z ratusza?

Nephretes PW
10 sierpnia 2014, 20:08
Dobrze Ci się wydaje, model tej kopuły jest inny i trochę inaczej ją oteksturowałem :)

Nerevar PW
10 sierpnia 2014, 20:20
Mam wrażenie, że tekstura maksymalnie zbliżona do tamtej i tu pasowałaby bardzo dobrze.

Nephretes PW
10 sierpnia 2014, 20:48
W takim razie spróbuję jeszcze pokombinować z teksturą kopuły. Tymczasem chyba mogę powiedzieć, że fort skończony :)



Zastanawiam się jeszcze tylko czy zostawić to zielsko na górze czy lepiej dać jakieś kamienie czy coś innego.

Oczywiście wersja ostateczna na mapie przygody będzie bardziej w piasku

Matheo PW
10 sierpnia 2014, 21:39
Popieram zdanie, że powinieneś wybrać spomiędzy dwóch ostatnich wersji kopuły.
Cytat:
Zastanawiam się jeszcze tylko czy zostawić to zielsko na górze czy lepiej dać jakieś kamienie czy coś innego.
Przecież tego i tak nie widać :)

Biros12 PW
11 sierpnia 2014, 00:23
Fort to jest miazga!!! Własnie tego typu tekstur brakowało. Jestem pod wrażeniem!

Morglin PW
11 sierpnia 2014, 00:30
Choć nie byłem zachwycony tą beznadziejną sklejką z pierwszego posta, to jednak muszę przyznać, że powoli twoje miasto zaczyna nabierać rumieńców. I zaczyna mi się nawet podobać. :) Powodzenia!
strona: 1 - 2 - 3 ... 15 - 16 - 17 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel