Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 135 - 136 - 137

mr_R PW
7 sierpnia 2014, 11:24
na lewym wzgórzu wstawiłby form, częściowo wyrzeźbiony z skały (ciekawie by było gdyby skała była większa i miałaby większy wpływ na budynek).

pchli targ bym dał bliżej wody i ratusza.

w któreś z wydm zrobiłbym jaskinie, albo i 2 (dla wężoludzi i skorpionów).
skorpiony względnie mogłyby być produkowane w laboratorium bez twarzowych obok ich biblioteki.

na środkowym wzgórzu powinny znaleźć się kopce czerwów.

gniazda/ klatki sępów nad ratuszem.

gdzieś w mieście wśród namiotów, obóz asasynów/ nizarytów.


Biros12 PW
7 sierpnia 2014, 11:28
Teraz ta kompozycja zamyka się i myślę, ze wygląda to o wiele lepiej!
Jedyne co mi nie pasuje to oświetlenie ratusza. Ten budynek to perełka a przez to światło znika nam na tle złocistych piasków... aha no i jeszcze co byś powiedział gdyby w dalszych rozbudowach go prócz samych namiotów pojawiło się przedłużenie schodów w dól i dorobienie, bogatego w ozdoby, placu? Możesz dzięki temu wprowadzić pewien kontrast miedzy bogata a biedna dzielnica.

PS: Świętna robota!

Tego PW
7 sierpnia 2014, 13:48
@Nephretes, teraz wszystko wygląda znacznie lepiej. Cieszę się, że moje uwagi się do tego przyczyniły. Zmiana perspektywy i układu miasta bardzo wiele dała.

Matheo PW
7 sierpnia 2014, 14:15
Popieram. Teraz robi to dużo większe wrażenie.
Jeśli chodzi o ratusz, to według mnie jest on trochę za duży. Co myślisz o tym, aby ustawić go na skale, zamiast pod nią?
Jeśli chodzi o namioty. To pomyśl o namiotowej Gildii Magów. Wieże,które stają wyższe z każdym kolejnym poziomem, są nudne.

Aayren PW
7 sierpnia 2014, 15:11
Zgadzam się, że jest o wiele lepiej. Dużo przestrzeni do zagospodarowania, a przecież budynków jeszcze do postawienia jest co nie miara. Dodać domki/namioty mieszkalne na tym pierwszym planie między targowiskiem, kuźnią, a karczmą i będzie to wyglądać zachwycająco. Ratusz nie jest absolutnie za duży, po prostu taki się wydaje przez brak innych elementów miasta.

Niepokoi mnie tylko ta skała w lewym górnym rogu. Wygląda jakby tam leżała, a to przecież nie jest możliwe. Zabierać ją szkoda, bo dobrze tam pasuje, nadać jej tylko inny wygląd. To powinna być "wyspa" ze skały, której wiatr nie przerobił jeszcze na piach, a tylko nawiał na nią wydmę.

A ta nieszczęsna kuźnia, wygląda naprawdę fajnie tu gdzie jest, chociaż też wolałbym ją pod skałą... gdzie z kolei prezentuje się średnio :p

Arszonto PW
7 sierpnia 2014, 15:16
Mnie niepokoi jedno. Nie jestem pewien, ale chyba wszystkie ekrany miast mają wymiary 800x374. Jeśli tak, to czy nie lepiej dostosować kamerę od razu do nich i dopiero ustawiać budynki? Skalowanie na koniec może popsuć co nieco z ogólnego zamysłu.

Oczywiście mogę się mylić co do tych rozmiarów, może ktoś obeznany się wypowie?


Poza tym, zmiana "rozłożenia" tła wypadła świetnie. Jest znacznie lepiej!

Fandor PW
7 sierpnia 2014, 16:34
Według mnie, zmiana nie wyszła korzystnie skale - wygląd jak krzywo wycięta, takie mam wrażenie, być może jest to spowodowane faktem że wcześniej zajmowała duża część przestrzeni - była konieczna, za to teraz jest wciśnięta na siłę. W kwestii wyglądu bardziej odpowiadała mi poprzednia oaza, teraz to bardziej przypomina rzekę, mimo że sam pomysł zróżnicowania terenu bardzo dobry, można by go jeszcze trochę rozwinąć. Budynki przesyłane piaskiem dodają realizmu temu ekranowi,myślę że można by pomyśleć o tym by budynki były trochę nadszarpnięte czasem - tu odpadł fragment dachu tam muru, nawet jeżeli, nie przy najważniejszych w mieście budynkach to chociaż domkach pojawiających się przy rozbudowie rady miasta.

Manitoba Smith PW
7 sierpnia 2014, 16:45
Ładnie by wyszło, gdybyś zmieniał nic, dodawaj tylko nowe budynki, wszystko mi się strasznie podoba! Sugerowałbym jakiś budynek na molo nad oazą, to molo by wychodziło z wielkiej wydmy nad wodę w tym miejscu, w którym oaza wpływa między góry. Gniazda sępów fajnie by wyglądały na tej wydmie, na której jest kilka skał, wokół tych gniazd leżały by np. kości. Nora wężoczłeków na przykład po boku góry lub wydmy. Duchom by się mogły dostać ruiny albo jakieś ciekawe piaski. Beztwarzym jakieś domki. Magowie mogli by mieszkać w jakiejś wieżyczce lub zamku. Mam też pomysły na wygląd oblężenia oazy. Nephretes, mówiłeś o fosie z pustynnych róż, ale już w Preserve ma być fosa z trujących roślin. Radzę więc ruchome piaski, które dawały by jednostkom przeciwnym czar Ruchomych Piasków. Na wieżyczkach byli by jacyś strzelcy, a wygląd muru? Jestem pewien że zrobisz piękny mur :)

PS.: Co do muzyki, najlepsza była by według mnie 1 i 3 z zaproponowanych ścieżek dźwiękowych.

Nephretes PW
7 sierpnia 2014, 22:49
Ahoj, nadchodzi nowy zamek. Mam nadzieję, że teraz nie wygląda już blado przy ratuszu. Okna i reszta przyjemności będzie jeszcze dorobiona, póki co ciekawy jestem jak wam się podoba surowa wersja.



Tak prezentuje się w mieście:



Przepraszam, że nieustannie zmieniam perspektywę i ustawienie budynków, sam się trochę zdezorientowałem, ale pewnie nastąpi to jeszcze wiele razy dopóki nie zagospodaruję całego ekranu.

Same zaś wymiary ekranu powinny już odpowiadać miastom, które znajduja się w grze.

Skały w lewym rogu zniknęły, ale jeszcze wrócą jak wyjdę z tej walki zwycięsko.

@Hayven

Namioty na pewno się pojawią, ale nie wiem czy akurat przy rozbudowie :)

@mr_R

Myślę, że ratusz wystarczy jako budynek w skale. Z innymi budynkami póki co nie kombinowałem, gdyż skupiłem się na forcie. W każdym razie dziękuję za pomysły na budynki. Powoli zbliżam się do etapu wymyślania siedlisk

@Biros

Ratusz oczywiście będzie lepiej doświetlony, ale to dość upierdliwe zajęcie i póki nie będę pewny tła nie ma co się za to brać.

Pomysł z bogatą i biedną dzielnicą myślę, że jest ciekawy. Zobaczę co można zrobić i czy taki plac się sprawdzi :)

@Matheo

Faktycznie wieże są dość oklepanym motywem, ale na ten moment mam w planach jeszcze tawernę. Co do samego ratusza, nie będzie trudno go przeskalować, ale jak później wspomniał @Aayren, prawdopodobnie powodem tego jest jeszcze niezagospodarowany ekran. Na skale jednak na pewno go nie widzę :)

@Aayren

Mi też kuźnia pasowałaby bardziej w skale, ale niestety nie odróżnia się dostatecznie. Także planowałem połączyć te dwa budynki domkami, ciekawy jestem jak będzie to wyglądać.

@Arszonto

Dziękuję Ci bardzo za tę uwagę na temat wymiarów ekranu. Gdy próbowałem potem przeskalować render wyszło to wszystko bardzo płasko, teraz powinno być dobrze (choć rozdzielczość jest x3 :D)

Nikt obeznany się nie wypowiedział, ale spojrzałem na wymiary innych miast i faktycznie trzeba się tego trzymać.

@ Fandor

Pomysł z nadszarpaniem budynków zębem czasu sprawdziłby się przy podziale dzielnicy bogatej od biednej. Fajnie

@ Manitoba

Dzięki za garść pomysłów na siedliska. Skoro oaza przestała być kałużą będę ją musiał jakoś zagospodarować. Co do fosy z pustynnych róż: już wcześniej wpadłem na pomysł ruchomych piasków. Poza tym w tej perspektywie i tak nie byłoby widać wspomnianych.

Tego PW
8 sierpnia 2014, 00:04
@Nephretes, nowy zamek jest bardzo ładny, ale niestety nijak nie pasuje nie tylko do klimatów arabskich, ale też do pustynnych. Wieżyczki* są typowo europejskie, nie mają nawet ostro zakończonych kopuł, które czasami się pojawiają w tego typu budowlach. Taki fort pasowałby na przykład do górzystej strefy umiarkowanej, ale na pustyni wygląda śmiesznie. W dodatku wydaje się bardzo mały w porównaniu do ratusza.
Zamki na pustyniach naprawdę wyglądają tak: http://www.fotothing.com/photos/e22/e224f0c471d9f1ec0f0bb4de74dbb1ab.jpg

* z wyjątkiem dwóch z kopułami.

Osobiście najchętniej widziałbym zamek na tym piaskowym wzgórzu po lewej, ale chyba masz już tam coś zaplanowanego.

voncur PW
8 sierpnia 2014, 08:38
Ech aż się Berserk przypomniał od tych grafik :)
Obejrzyjcie sobie.
A co do miasta zapowiada się bardzo fajnie :)

Manitoba Smith PW
8 sierpnia 2014, 10:20
Wspaniałe miejsce na kuźnię! Jeszcze tylko dym i będzie super :)
Ten wygląd tawerny jest fajny, ale nowy też pewnie będzie ładny, ale i tak wolałem tawernę w otoczeniu palm :D

@Tegobash
Zgadzam się, zamek za mało arabski, ale myślę też, że pierwszy poziom, czyli fort powinien być nieco biedniejszy :p

mr_R PW
8 sierpnia 2014, 11:23
Nephretes co byś powiedział, gdyby gildia magów była w wodzie. wtedy pomysł by woda wytrysnęła z ostatniego poziomu (na wzór fontanny) nie byłby głupi.

więcej pomysłów nie mam, a co do uwag gildia teraz tak jakby kurduplowata była. przydałoby się ja powiększyć.

Biros12 PW
8 sierpnia 2014, 23:03
Sporo uwag się tu posypało od ludzi ale póki co nie mieszaj sobie w głowie tylko skup się na wszystkich budynkach. Dopiero wtedy będzie możliwe poustawianie ich w jak najlepszych miejscach ;) gl

Matheo PW
9 sierpnia 2014, 01:12
Jeden mały szczegół. Oaza faktycznie wygląda jak rzeka. Dobrze by było, gdyby nie wychodziła poza ekran miasta

Tego PW
9 sierpnia 2014, 17:58
Czemu miałaby nie wyglądać jak rzeka? Na pustyniach są rzeki okresowe, więc i tutaj mogłaby taka być.

Nephretes PW
9 sierpnia 2014, 21:09
A może taki fort z rozbudową? :)



Pomysł z gildią w wodzie jest ciekawy, ale nie przekonuje mnie fontanna.

Faktycznie wygląda teraz jak rzeka, ale mi się podoba :)

Kammer PW
9 sierpnia 2014, 21:16
Nowy zamek podoba mi się. Przypomina mi on jakieś twierdze jerozolimskie (nie pytajcie, co to :P). Do rzeki nie jestem zbytnio przekonany, bo oaza to oaza, a nie miasteczko na brzegu rzeki, ale...

Nephretes PW
9 sierpnia 2014, 21:41
Nad rzeką, czy oazą jeszcze się zastanowię, w każdym razie nie jest trudno dodać trochę piasku po lewej stronie by ograniczyć wodę.

Btw odkryłem jak wstawić tło, na ten moment kiedy nie potrafię inaczej (jest to plane z teksturą) wygląda to w ten sposób. Możecie zasugerować mi inne.



Edit: Gildia faktycznie karłowata, poprawię.

Kammer PW
9 sierpnia 2014, 21:44
Wow. Mi taki zachód słońca bardzo się podoba.
strona: 1 - 2 - 3 ... 14 - 15 - 16 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel