Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 135 - 136 - 137

mr_R PW
3 sierpnia 2014, 22:21
Rada miasta powinna mieć jakieś złote elementy, oraz kopułę, którą idealnie pasuje do aktualnego ustawienia budynku.

Co powiecie by Graala zrobić w formie wieży piasku, a budując go tło stawało się burzą piaskową. Oprócz podstawowych bonusów, dodałbym (o ile to możliwe) zmianę terenu wokół zamku na natywny (dalej jestem za pustynią żwirową).

caladan PW
4 sierpnia 2014, 14:13
Do Czerwa może składanie jaj równało się jakiś procent wskrzeszenia się. Coś podobnego do feniksa:)

Nephretes PW
5 sierpnia 2014, 06:33
Tak jak teraz na to patrzę: to faktycznie rada miasta wychodzi mi w kolorystyce podobnej do gildii. Jako, że mam pewne trudności będzie trzeba trochę poczekać.

Jeśli chodzi o Graala, to wydaje mi się że to przekombinowana koncepcja :)

Czerw: Podoba mi się ten pomysł składania jaj i można by go również w ten sposób rozwiązać :)

Nephretes PW
5 sierpnia 2014, 13:03
Radosna nowina: oteksturowałem cały proces rozbudowy do ratusza. Póki co model nie uwzlędnia dodatkowych domków na mapie.

Jak wam się podoba?

1) Ratusz na tle miasta


2) Porównanie


3) Animacja rozbudowy



PS. Nie pamiętam kto zasugerował, ale dziękuję za pomysł dodania kopuły na szczycie :)

Edit:
Powstaną nowe modele fortu i tawerny, były to pierwsze budynki podczas nauki i mnie nie zadowalają.

Edit2:
Jeśli rozbudowa z rady osady do rady miasta to za mało wpadłem na taki pomysł



Natomiast tę dziwną, pomarańczową meblościankę poprawię :)

Matheo PW
5 sierpnia 2014, 18:43
No, no :) Ratusz w tej wersji prezentuje się wspaniale. Jeszcze kilka poprawek i nie będzie odstawał od tych, które są w grze.

Drwal PW
5 sierpnia 2014, 19:02
Pełna zgoda. Niespecjalne wcześniej śledziłem ten temat, ale za sprawą tego ratusza chyba się to zmieni. Wygląda przepięknie, trochę przypomina ten z Wrót Żywiołów.

Warmonger PW
5 sierpnia 2014, 19:12
Ratusz fajny, ale martwi mnie jedna rzecz. Na animacji rozbudowy widać, jak środkowa część się powiększa. Nie ma tego w żadnym innym mieście, przecież budynki nie są dmuchane ;)

mr_R PW
5 sierpnia 2014, 19:28
kopuły, złote elementy normalnie posłuchałeś się moich rad i wyszło przyzwoicie (mimo, że pomysł był następstwem twoich poprawek ekranu miasta.

Jeżeli zamierzasz od nowa projektować zamek, to proponuje umieścić na ekranie miasta jakiś blok skalny w którym będziesz "rzeźbił" konstrukcje.

Kammer PW
5 sierpnia 2014, 19:32
Faktycznie bardzo ładne, jedyne, co mo "nie leży" to to, że boczny ściany rady są zbyt proste. Jeżeli są one wykute ze skały (a na to wszystko wskazuje), to zalecam je powyginać, zniekształcić, pouwypuklać.

Matheo PW
5 sierpnia 2014, 22:58
Gdyby ten Ratusz nie stał na ziemi, tylko na skalnej półce, to mógłby się w nią lepiej wpasować i chyba byłoby to ciekawsze.

Cytat:
Wygląda przepięknie, trochę przypomina ten z Wrót Żywiołów.
Są trochę zbyt podobne, jednak zupełnie różne też nie powinny być, bo oba są wzorowane na kulturze arabskiej.

Nerevar PW
5 sierpnia 2014, 23:11
Ratusz wyszedł świetnie, jedyne zastrzeżenia jakie mam to to, o którym wspomniał Warmonger i za małe różnice między pierwszymi dwoma poziomami (co sam zauważyłeś)

Cytat:
Jeśli rozbudowa z rady osady do rady miasta to za mało wpadłem na taki pomysł
Ja bym raczej zmienił całość tak, by radą osady była sama centralna część, a te boczne (wraz z wieżyczkami) dochodziły na poziomie rady miasta. Palemki zakrywane na kolejnym poziomie rozbudowy wyglądałyby dziwnie.

Cytat:
Jeżeli są one wykute ze skały (a na to wszystko wskazuje), to zalecam je powyginać, zniekształcić, pouwypuklać.
A co na to wskazuje?

Nephretes PW
6 sierpnia 2014, 00:01
Cieszę się, że ratusz robi wrażenie. Takie było moje zamierzenie. Mam nadzieję, że i zamek jako jedna z ważniejszych budowli nie będzie w tyle ;)

@Warmonger

Całe szczęście każda z części jest osobno, więc nie byłoby problemem skorygowanie tego "błędu". Co prawda zrobiłem to celowo z tej racji, że w tym budynku nie występuje sukcesywne dobudowywanie pięter (zatem w ten sposób chciałem to sobie odbić), ale jeśli większość stwierdzi, że "nadmuchiwanie" jest niesłuszne, łatwo mogę to naprawić.

@ mr_R

Wydaje mi się, że w mieście nie ma więcej miejsca na skały, szczególnie że jedna przykuwa dość dużo uwagi. W kwestii ustawienia model zamku widziałbym podobnie co aktualny, nieco zasypany piaskiem i pod kątem.

@ Kammer

Wolałbym już na tyle nie ingerować w model. Próbowałem bardziej wtopić budynek za pomocą modyfikacji skały, ale aktualnie mi to nie wychodzi. Może coś się w tej kwestii zmieni, choć chyba: nic na siłę.

@ Matheo

Spodziewałem się, że będzie pewne podobieństwo do wrót żywiołów, ale uważam że kolorystyka to rekompensuje.

@ Nerevar

Jest to jakiś pomysł, spróbuję z tym poeksperymentować, ale mam wrażenie że sam prostokąt, nawet jak na radę osady, może być nazbyt ubogi. Może zamiast palemek po prostu dodać roślinność w innym wydaniu, jakieś klomby czy coś w ten deseń.


Dzięki za komentarze, jak chwilę odsapnę to zdecyduję się co robić w dalszej kolejności.

Tego PW
6 sierpnia 2014, 00:16
@Kammer i inni - nie chcę się wymądrzać, ale kopuły NIE SĄ charakterystycznymi elementami architektury arabskiej. Kopuły są charakterystyczne dla budowli rzymskich i ewentualnie bliskowschodnich, ale nie arabskich. Ten dosyć popularny błąd wynika z tego, że na architekturę arabską duży wpływ miała kultura rzymska i perska, a potem bizantyjska i osmańska, które te kopuły wprowadziły. To trochę tak, jakby mówić, że McDonalds jest tradycyjną polską restauracją, bo często występuje w Polsce albo że grecka kolumna jest elementem tradycyjnej, typowo polskiej architektury.
Oczywiście w designie miasta niewiele to zmienia, bo tak, arabskie budowle często zwieńczone są kopułą, ale moje arabistyczne oczy nie są w stanie dłużej tolerować tego błędu.

Z drugiej strony, żeby nie być całkowicie negatywnym, targowisko wygląda bardzo arabsko.
Co prawda nie jestem fanem tego miasta (wydaje mi się, że projekt dodania nowej frakcji do gry powinien zaczynać się od wymyślenia frakcji, a nie ekranu miasta), ale trudno odmówić talentu Nephretesowi. Jeśli mogę ci coś doradzić - spróbuj rozplanować sobie wszystkie budowle na kartce, a dopiero potem umieszczać je na ekranie albo przygotuj placeholdery, które uzmysłowią ci, ile miejsca potrzebujesz na umieszczenie innych rzeczy.

Skoro już piszę, to pozwolę też sobie skrytykować parę elementów - na pustyni, ze względu na burze piaskowe, skały zazwyczaj obsypane są piaskiem, chyba że coś je przed nim osłania (a ta konkretna skała wyrasta z piachu pośrodku pustkowia). Oazy też nie wyglądają jak kilka palm wyrastających z suchego piasku. Zazwyczaj występuje w nich sporo więcej różnej roślinności, nie tylko palm.
Piramidy w tle pominę.

EDIT: Budynki w mieście wyglądają też na mocno rozsypane. Wierzę, że z czasem pojawią się łączące je drogi, ale chcę też przypomnieć, że byłoby to chyba jedyne miasto całkowicie pagórkowate i nie posiadające ani kawałka równej przestrzeni, na której znajdowałoby się jego centrum.

mr_R PW
6 sierpnia 2014, 10:20
mi raczej chodziło by począwszy od fortu powoli został wykuwany zamek. przy ostatnim poziomie zabudowy pierwotnej skały by nie było widać, a może nawet sporo by się dobudowało.

dalej jestem za aby kuźnie postawić obok targu.

Fandor PW
6 sierpnia 2014, 20:17
Myślę że piramidy są dobre, jak pisałem wcześniej motyw arabski dobrze, że dominuje, ale im więcej nawiązań które urozmaicą miasto tym lepiej. Szkoda, że te piramidy nie mogą być Varnami skąd rekrutowalibyśmy ich strażników, no ale cóż, tylko mi rasa anubisów by tu pasowała.

Matheo PW
6 sierpnia 2014, 20:36
Ja też ma nadzieję, że te piramidy, wypadną z tła. W ogóle nie pasują. "Anubisy" będą, tutaj.

Nephretes PW
7 sierpnia 2014, 01:26
Uwaga tegobasha na temat "pagórkowatości" wydaje mi się słuszna, dlatego pozwoliłem sobie poeksperymentować z perspektywą ponownie.

Jak wygląda to teraz?

Oczywiście oaza nie zostanie samymi palmami, ale dopieszczanie szczegółów odbędzie się później.

Piramidy przez tak długi czas nie zostały oteksturowane, że świadczyło to, że raczej się bez nich obędę.


Kammer PW
7 sierpnia 2014, 01:27
Bardzo ładne, podoba mi się, tylko kapkę pustawe.

Nephretes PW
7 sierpnia 2014, 01:40
Pustawe jako tło, czy pustawe dlatego, że nie ma wszystkich budynków? To się oczywiście kiedyś zmieni V_V W takim ułożeniu byłoby więcej miejsca na budynki.

Edit:

Jeszcze jeden eksperyment. Tym razem starałem się by oaza nie wyglądała jak kałuża.

Powinienem w ogóle zmieniać ustawienie czy lepiej zostać przy pierwotnej wersji?


Hayven PW
7 sierpnia 2014, 07:45
Po zmianie ustawienia wygląda o wiele lepiej :D Jest dużo miejsca, a zarazem nie jest pusto. Jak coś to proponowałbym, żeby wraz z rozbudową rady miasta w mieście pojawiało się coraz więcej namiotów (coś jak w Bastionie), tak do pełni szczęścia :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel