Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137

Kammer PW
13 września 2017, 20:50
No i czy ona zbytnio głowy nie skłania? W końcowej fazie wygląda jak miks kichania z tym.

Kuririn PW
13 września 2017, 20:51
Kammer, nie! To ty, jak wypijesz łyk herbaty :P

Kuririn PW
13 września 2017, 20:51
Kammer, nie! To ty, jak wypijesz łyk herbaty :P

Kammer PW
13 września 2017, 20:54
I musiałeś mi to napisać aż dwa razy!

I musiałeś mi to napisać aż dwa razy!

Nephretes PW
13 września 2017, 21:58
Jeśli napaćkany model dodatkowo zepsuty przez konwersję do trybu indeksowanego jest czymś lepszym to ja nie wiem. To chyba jakiś ślepy sentymentalizm. Generalnie dziwi mnie ta moda na moje modele z ery zamierzchłej. Pewnie coś po drodze jeszcze wypuszczę i może wam zeryss sklei dawne oasis.

Lejce faktycznie do poprawki, ale kiedy indziej i może faktycznie przesadziłem z płachtą.

Jeszcze porównanie:

Alistair PW
13 września 2017, 22:16
O, Czerwony Kapturek na koniu ;P

Kuririn PW
14 września 2017, 07:19
@Kammer - to wina Kwasowej Groty :P albo mojego Neta :] obstawiam że to Twoja wina!

@Neph - lepiej!

Nephretes PW
14 września 2017, 13:04
@Kuririn
Co "lepiej" skoro nic nie zmieniłem w samym modelu? :P

Kuririn PW
14 września 2017, 15:02
hah, zerkłem na oryginalny model :P

Nephretes PW
15 września 2017, 21:37
Uwaga, kolejny bohater który zyskał na czytelności a stracił swój wyjątkowy czar, wdzięk i urok. Oto beduin_ka.

Zmiany względem wcześniejszej wersji


Poprawiłem też nieco animację "Cast spell"

J. M. Sower PW
15 września 2017, 21:52
Obie zmiany na ogromny plus. Brawo!

avatar PW
15 września 2017, 22:00
Just wow! Wszystko widać wyraźnie i ostro! Bardzo dobra decyzja by końcowa animacja miała lepszy standard!

Andruids PW
15 września 2017, 22:05
Neph:
kolejny bohater który zyskał na czytelności a stracił swój wyjątkowy czar, wdzięk i urok
Bzdury. Zyskał może odrobinę na ostrości, a oprócz tego model ma po prostu inny strój, a stary bardziej mi się podobał. Według mnie, nic w tej zmianie nie jest na plus.

Nephretes PW
15 września 2017, 22:47
andruids:
Zyskał może odrobinę na ostrości
To dopiero bzdury. Gdyby to była kwestia samej ostrości to zrobiłbym to w 10 sekund. Może porównaj sobie z oryginalnymi defami, to pogadamy. Nie tylko sam model postaci jest inny, kuń również jest bliżej NWC.

Andruids PW
15 września 2017, 23:46
W oryginale rumaki są ogólnie masywniejsze (najlepiej widać szyję), mniej ćwieków w lejcach (i mniejsze), mniejszy odblask na kopytach (w niektórych kratkach bez), a postać bohatera nie przypomina patyczaka. W starym modelu te wszystkie niedorobienia nie były aż tak rażące, nie straszyły też sztuczne, kulkowate cycki.

Nephretes PW
16 września 2017, 00:06
I to się nazywa konstruktywna krytyka zamiast "blah blah, stary model był lepszy". Z pierwszego rodzaju krytyką mogę coś zrobić, drugą mogę się najwyżej podetrzeć.

Andruids:
W oryginale rumaki są ogólnie masywniejsze (najlepiej widać szyję)
Tak, mimo wszystko obecny model kunia jest bliżej NWC, niż dawny z przesadzoną ornamentacją i nie takim pyskiem.

Andruids:
mniej ćwieków w lejcach (i mniejsze)
Tu też zgoda, pewnie jeszcze kiedyś to poprawię. Z lejcami mam największy problem.

Andruids:
mniejszy odblask na kopytach (w niektórych kratkach bez)
To też da się zrobić małym nakładem pracy zmniejszając specular, ale wątpię by całkowite odwzorowanie było możliwe.

Andruids:
A postać bohatera nie przypomina patyczaka.
Tu się zastanowię, przeskalowanie kości szkieletu tez jest możliwe małym nakładem pracy.

Andruids:
nie straszyły też sztuczne, kulkowate cycki.
To już fantazja jednego członka MDT na którym model się opiera. Widocznie takie lubi :P Mi osobiście nie przeszkadzają

Andruids PW
16 września 2017, 00:20
Neph:
I to się nazywa konstruktywna zamiast "blah blah, stary model był lepszy".
No ale co Ci poradzę, że mi i wielu ludziom stare po prostu bardziej się podoba, i to głównie z subiektywnych powodów :u
Moim zdaniem obsesyjne emulowanie NWC co do piksela to próżny trud. Jeśli coś wygląda dobrze, to jest dobre. Choć jest to powszechnie uważane za herezję, nie miałbym nic przeciwko bawołom czy reniferom jako wierzchowców w teoretycznym mroźnym zamku. Przy czymś takim, dodatkowe lejce to pikuś (a dzięki nim prawa ręka nie zwisa tak niezdarnie).

Nephretes PW
16 września 2017, 00:39
Co prawda pracowałem z rożkiem tylko chwilę, ale widać dostatecznie długo by zostać skażonym perfekcjonizmem i próbą emulacji NWC :P Także samo Oasis będzie starało się udawać miasto klasyczne z małym twistem. Sama paleta barw też jest trochę zbyt żywa w porównaniu z oryginałem, ale to sobie wybaczę bo a) lubię kolory b) to miasto arabskie z przepychem.

Natomiast pewnie trochę poświruję i zrobię specjalnego wierzchowca w ramach mini moda bo czemu nie.

Subiektywne powody to po prostu sentymentalizm, ale jak śpiewa Urszula, to co było raz (nie wróci już) :v

Kuririn PW
16 września 2017, 07:00
Neph:
ale jak śpiewa Urszula, to co było raz (nie wróci już)
Pitu, pitu, pierdu, pierdu...

P.S.
Dla chcącego nic trudnego, ale jak się uparłeś to już inna inszość, potencjał masz :P

Warmonger PW
16 września 2017, 07:09
Cytat:
Bzdury. Zyskał może odrobinę na ostrości, a oprócz tego model ma po prostu inny strój, a stary bardziej mi się podobał.
Otóż to. Nowi bohaterowie są zbyt podobni do oryginalnych, także tych z Cove. Nudna paleta i banalny strój. Ta złota zbroja jakoś mi się nie widzi na pustyni.
strona: 1 - 2 - 3 ... 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel