Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 129 - 130 - 131 ... 135 - 136 - 137

AmiDaDeer PW
21 maja 2017, 17:17
Nephretes:
Jak macie kreatywną sobotę to można zasugerować umiejętności specjalne tancerki i rakshasy
Mam kreatywną niedzielę i się podzielę swoimi pomysłami.

Nieulepszona Tancerka: poza strzelaniem brak. Drugi poziom nie powinien być przekokszony.
Ulepszona Tancerka: 20% szans na zadanie podwójnych obrażeń. Przy odpowiednio niskich obrażeniach nie powinno być mocne, a może być przydatne. Poza tym jest dość oryginalne - nie ma żadnej innej strzelającej jednostki o takiej zdolności.
Nieulepszona Rakshasa: Przy ataku 20% szans na zmniejszenie obrony przeciwnika o 75% aż do końca bitwy (chyba że zostanie to rozproszone). Działa nieco inaczej niż u behemota, bo efekt jest rzadszy, ale jest bardziej pożyteczne (zyskują na tym wszystkie jednostki po stronie atakującego).
Ulepszona Rakshasa: Zaryzykowałbym i dałbym 20% szans na zmniejszenie obrony przeciwnika o 100%. Jeżeli byłoby to za mocne albo niemożliwe do wykonania, to może być 90%.

Rzadko tu zaglądam, więc w razie uwag niekoniecznie na nie odpowiem od razu.

Godzilla PW
21 maja 2017, 17:41
Ulepszona Tancerka: 40% szans na zmniejszenie szybkości wrogiej jednostki.

Rakszasa: 20% szans na odepchnięcie wrogiej jednostki w tył (dałoby się to zrobić?).


Kastore PW
21 maja 2017, 18:08
Zadawanie podwójnych obrażeń na odległość wg mnie może być. Natomiast rakszasa jako powtórka z widmowego smoka już niekoniecznie, zwłaszcza, że jego umiejętność w większości przypadków będzie lepsza i to pomimo tego, że umiejka rakszasy ma trwać do końca bitwy, bo szansa u obu stworzeń wynosi tylko 20%, więc trafia się relatywnie rzadko. Przynajmniej ja tak czuję.
Godzilla:
Rakszasa: 20% szans na odepchnięcie wrogiej jednostki w tył (dałoby się to zrobić?).
Ale co by to dawało? :P

Da się technicznie zrobić wyprowadzanie kontrataku przed atakiem? W sumie nie wiem, czy to byłoby dobre, tak tylko teoretycznie pytam.

Felag PW
21 maja 2017, 19:51
Kastore:
Ale co by to dawało? :P
Jak wepchniesz na fosę/minę to się może przydać :P A z tego co pamiętam, to się by dobrze wpisywało w taktykę Oazy. :P

Kastore PW
21 maja 2017, 19:59
Bo tak często zdarza się taka sytuacja. :P

bRyland PW
21 maja 2017, 21:51
Glasscanon, czy bardziej po polsku kolos na glinianych nogach.
RaKasha i atak okólny + blokowanie kontry narzuca się samo.
Ulepszonemu można byłoby dorzucić nieograniczony kontratak.

Odnośnie tancerek, bym odpuścił dodatkowe umiejki.
No może poza brakiem ograniczeń w walce wręcz dla ulepszenia :)

PS.
Z coraz większą niecierpliwością czekam na oazę!

Mistrz PW
21 maja 2017, 23:05
Bardzo ładnie to wygląda, ale brakuje mi Lamassu. Lepiej nadawał się na jednostkę 7 poziomu.

Andruids PW
22 maja 2017, 00:37
bRyland:
Odnośnie tancerek, bym odpuścił dodatkowe umiejki.
No może poza brakiem ograniczeń w walce wręcz dla ulepszenia

Wydawało mi się, że do ulepszonej Tancerki pasowałoby rzucanie jakiegoś buffa, ale chyba faktycznie, skoro to drugi poziom, to wystarczy jej "walka wręcz".

Idea ulepszonej Rakszasy póki co kręci się dookoła podwójnego, albo obszarowego ataku. Moim zdaniem to pierwsze jest lepsze, bo ma wtedy podwojone szanse na krytyczne obrażenia, a jeśli podstawka miałaby szansę na rzucenie jakiegoś debuffa, co proponuje Hobbit, to podwójny atak również pozwalałby na zwiększoną skuteczność.

voncur PW
22 maja 2017, 00:55
Odepchnięcie brzmi spoko, do odblokowania łucznika xD

Matikun PW
22 maja 2017, 01:42
A może taki set dla rakszasy:
Non-upg.: Wysokie morale, nieograniczony kontratak, nienawidzi minotaurów (tak mi się skojarzyło).
Upg.: Wysokie morale, nieograniczony kontratak, nienawidzi minotaurów, atak i powrót/brak kontry/brak kar do ruchu po piasku. Wzbudzanie strachu jest ciekawe, ale nie pasuje.

Co do tancerki, to szansa podwójnych obrażeń jest naprawdę fajna, zostawiłbym.

Felag PW
22 maja 2017, 19:12
Jeśli chodzi o tancerkę - na drugim poziomie w 8 podstawowych miastach nie ma wielu jednostek, mających specjalne zdolności (li jedynie harpia i krasnolud). I tak bym ją zostawił, jedynie ze strzelaniem. A ulepszonej dał tylko walkę wręcz.
Co do Rakshasy - idea odepchnięcia brzmi całkiem sensownie, szczególnie jeśli taktyka Oazy miała się niejako wspierać minami/ruchomymi piaskami (jeśli dobrze pamiętam). Dodatkowy atut w postaci ew. odsunięcia od strzelca wydaje się czynić tą umiejętność w miarę sensowną... A na pewno ciekawą. No i co za tym idzie - trzeba jej dać powstrzymanie kontrataku, bo głupio by wyglądało odepchnięcie po nim :P Także ja proponowałbym podstawowej dać to powstrzymanie kontrataku, a ulepszeniu dodatkowo odepchnięcie.

Kastore PW
22 maja 2017, 19:22
Felag:
Jeśli chodzi o tancerkę - na drugim poziomie w 8 podstawowych miastach nie ma wielu jednostek, mających specjalne zdolności (li jedynie harpia i krasnolud)
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............. Nie?
Felag:
Co do Rakshasy - idea odepchnięcia brzmi całkiem sensownie
Tak szczerze to jeden z najgłupszych pomysłów na zdolność, jakie w życiu słyszałem. ^^

Felag PW
22 maja 2017, 19:42
Kastore:
Eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee............. Nie?
Uhm... zapomniałem dodać że liczę tylko podstawki.
Kastore:
Tak szczerze to jeden z najgłupszych pomysłów na zdolność, jakie w życiu słyszałem. ^^
Faktycznie nie jest może jakoś specjalnie dobry, ale przede wszystkim jest ciekawy. A jakieś zastosowani taktyczne też ma i to akurat wpisujące się w Oazę. W dobrych rękach mógłby okazać się nawet przydatny.

Kammer PW
22 maja 2017, 19:43
Jestem ciekaw, jak Wy chcecie zrobić to odepchnięcie. :P

A, Kastore, tak, dokładnie, chodziło mi o to, by tancerka w walce wręcz > tancerka w walce na dystans.

Aayren PW
22 maja 2017, 21:23
Na zewnątrz idzie gorąc to i widzę autor o Oazie sobie przypomniał ;)

Pierwsza sprawa - ludzie, nowe miasto! To jest nie byle jaka sprawa. Autor chce (albo co najmniej należy mu się) pobłyszczeć, posłuchać, jak to dzieciaki pod blokiem sprzeczają się czy wygra Raksza, czy Bohemot. A wy mi tutaj z "nie dawać umiejek". No proszę! A odjąć hp, zmniejszyć atak, ale umiejka musi być, żeby było ciekawie! ;)

Co do tancerki - by jako tako zbalansować lore appropriet i gampley, dałbym jej albo a) 20% na spowolnienie, albo 20% na wywiernią truciznę. To z powodu broni tancerki która może albo lecieć "po nogach" przeciwnika, spowalniając, albo w obu przypadkach być nasączona trucizną.

Co do kotka - nic nowego nie wymyślę, wybierać z braku kontry, kontrataków, dwóch ataków, potrójnego albo okrężnego ataku. Aż szkoda czegoś z tego nie dać, zaprawdę szkoda.

Warmonger PW
23 maja 2017, 07:07
Z Rakshasą z H5 kojarzy mi się jeszcze przyspieszenie. Może być permanentne (ENCHANTED).

Kastore PW
23 maja 2017, 07:29
Nie lepiej wtedy operować na zwykłej szybkości?

mr_R PW
23 maja 2017, 13:12
pomysły hobbita są całkiem ciekawe, ale zaproponuje coś od siebie

tancerka po ulepszeniu miała by 20% szans na zmniejszenie szybkości o 1

rakszasa w podstawowej formie powinna posiadać atak obszarowy i brak kontrataku, a po ulepszeniu można jej dodać nieograniczony kontratak i rzucanie zaklęcia klątwy/osłabienia

Kastore PW
23 maja 2017, 15:40
mr_R:
tancerka po ulepszeniu miała by 20% szans na zmniejszenie szybkości o 1
To byłaby strasznie słaba zdolność.
mr_R:
rakszasa w podstawowej formie powinna posiadać atak obszarowy i brak kontrataku
Coście się tak uparli na ten atak obszarowy? Wizualnie naga też jest obłożona mieczorami a jakoś ataku obszarowego nie ma. Poza tym, będzie to powtórka z hydry, słowem nuda.
mr_R:
rzucanie zaklęcia klątwy/osłabienia
Klątwę mają już dwie jednostki, osłabienie też.

zmudziak22 PW
23 maja 2017, 16:07
W H5: Dzikich Hordach masz Rakszasę z powstrzymaniem kontrataku lub alternatywne ulepszenie z atakiem obszarowym, ale bez powstrzymania kontry.

Rakszasa będzie wiać powtórzeniem nagi/rusałki/wampira/diabła albo powtórzeniem żywiołaka (umysłu) magii/hydry/cerbera.
strona: 1 - 2 - 3 ... 129 - 130 - 131 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel