Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 125 - 126 - 127 ... 135 - 136 - 137

Kammer PW
9 sierpnia 2016, 14:19
Neph, coś Ty zrobił z tą animacją strzelania? :P
Włosy jej latają, jakby z tyłu bił w nią konkretny strumień powietrza.
Czym ona strzela, skoro oba dyski pozostają jej w rękach?
No i najważniejsze, ona porusza się ruchem obrotowym, więc... to jest animacja najwyżej Shoot Down, ten dysk po prostu fizycznie nie może polecieć do przodu.

Matheo PW
9 sierpnia 2016, 14:26
Chyba nie jest tak źle. Może ruch jest nieco nienaturalny, ale ogólnie wygląda dobrze. Są w H3 gorsze wynaturzenia. Tylko czy warto to powielać.

AmiDaDeer PW
9 sierpnia 2016, 16:32
Mam wrażenie, że animacja z latającymi we wszystkie strony włosami będzie wyglądała w grze nienaturalnie...

Zachari PW
10 sierpnia 2016, 12:09
Świetnie jest oglądać jak taka modyfikacja rozwija się na moich oczach a co do animacji to nawet niezła przecież wilczym jeźdźcom podobnie latają włosy

Warmonger PW
10 sierpnia 2016, 12:30
Cytat:
No i najważniejsze, ona porusza się ruchem obrotowym, więc (...) ten dysk po prostu fizycznie nie może polecieć do przodu.
Z fizyki pała.

Choć prawdą jest, że powinna wziąć większy zamach. To nie shuriken, który można rzucać z nadgarstka.

Kammer PW
10 sierpnia 2016, 14:28
Ale... kierunek ruchu jest styczny do toru, więc dysk nie może polecieć naprzód, bo animacja wygląda tak, że w kierunku naprzód dysk się dopiero rozpędza. Z animacji wynika, że dysk najszybciej porusza się jakoś na szóstej klatce (sprawdzałem w GIMP-ie), więc logiczne byłoby puszczenie go właśnie w tym momencie. A kierunek styczny do tej klatki animacji to jest właśnie shoot down.

Nephretes PW
10 sierpnia 2016, 15:09
Na fizyce to ja się zbytnio nie znam, ale chyba w tym wypadku Kammer ma rację. Tak jak się przyglądam to faktycznie bardziej podchodzi to pod shoot down.

A co do włosów, to nie jest problemem wyrenderować animację bez takich szaleństw, chociaż zadbanie o takie szczegóły jak włosy czy ruch ciuchów jest kwestią naturalną jeśli dalej chcę się rozwijać w 3D. Mógłbym równie dobrze wykorzystać gotowe animacje czy spróbować skopiować już istniejące, ale wolę sobie utrudniać pracę by mieć z tego trochę zabawy. Generalnie dla tej jednostki staram się wpleść w animację trochę tańca i erotyki, co przy ograniczonej ilości klatek jest dość "czelendżing".

Defence:

laskovskee7 PW
10 sierpnia 2016, 15:11
Witam, obserwuję progres tej frakcji już od ponad roku, w końcu postanowiłem założyć konto, wypowiedzieć się i podziękować za kawał dobrej roboty.

Jestem pod wrażeniem w jakim znajduje się teraz Oasis.
Moim zdaniem dobór jednostek jest doskonały, z całą pewnością w klimacie H3. Najbardziej podoba mi się skorpion zarówno ten ostatni w wersji nieulepszonej (złoty z blado zaczerwienionym odwłokiem) jak i ulepszony czarny. Mam nadzieję, że nie będzie on już przechodził jakiejś dużej metamorfozy :P.

Kolejnym wyróżniającym się stworem jest na pewno Lamassu. Widać, że zadbałeś o detale i jest zrobiony bardzo dokładnie.

Bardzo fajny pomysł na wprowadzenie Husyry. Według mnie pasuje ona dużo bardziej niż jej poprzednik (Osa).

Jedyną zmianę jaką mogę zaproponować jest wzbogacenie ulepszonego "Ducha" o jakąś tarcze lub jeszcze bardziej rozbudowaną zbroję, żeby wyglądał trochę groźniej i bardziej różnił się od swojej nieulepszonej wersji.

Co do kolorystyki jednostek, bardzo podobają mi się turkusowe wstawki. Tworzą fajny kontrast dla przeważających pustynnych barw.

Życzę powodzenia, zapału do pracy, a przede wszystkim jak najszybszego wydania miasta ;)




Zachari PW
10 sierpnia 2016, 16:15
A jak stoicie pod względem fabularnym? Macie już jakiś pomysł jak wprowadzić to miasto do gry?

avatar PW
10 sierpnia 2016, 17:23
Kogoś interesowała fabuła w HotA? :) Oasis jest tworzone pod VCMI. Na obecnym stanie zaawansowania tej platformy nie ma co tworzyć fabuły (crashe i brak AI komputera).

Zachari PW
10 sierpnia 2016, 17:28
Szkoda, ale fabuła w HotA nie była oczekiwana, a wyszła naprawdę spójnie z uniwersum M&M.

Nephretes PW
10 sierpnia 2016, 18:14
@laskovskee7
Witamy serdecznie na forum. Cieszę się, że nasze prace przypadły Ci do gustu :)

Dziękuję za sugestie, do ulepszonych jednostek jeszcze nie dotarłem po rewolucji kolorystycznej.

@Toffi
Faktycznie miasto jest na VCMI. Po cichu liczę, że uda się także wydać je na ERĘ.

Zarys fabuły już jest, zostało też stworzonych kilka mapek wstępnych, ale faktycznie póki VCMI nie domaga nie ma co się za to poważnie brać

======
A tutaj w którą stronę atakuje, że tak zapytam nadwornych fizyków Groty? -L-


Na ten moment prace trochę zwolniły, muszę wreszcie napisać magisterkę ._.'

Kammer PW
10 sierpnia 2016, 18:21
Obrona w postaci wyciągnięcia nóżki do przodu fajna i udana, dobrze toto wyszło.

A ten strzał to jest, moim zdaniem, albo shoot up (jeżeli na ósmej klatce zabrać jej dysk, że już poleciał), albo attack straight (szósta klatka byłaby momentem uderzenia w przeciwnika).
Fajnie tymi nóżkami przebiera podczas ataku - coś podobnego widziałem u faktycznych derwiszek/tancerek brzucha jakoś w Turcji czy gdzieś tam. No i udało Ci się zrobić porządne ruchy włosów - brawo!
Ogólnie - bardzo smakowita jednostka i animacja. :P

Zachari PW
10 sierpnia 2016, 18:48
Ta jednostka jest tak dobra, że łatwo będzie zapomnieć o pustynnej larwie, osie czy koncepcji wybuchającej mrówki

EDIT: laskovskee7 też założyłem konto tylko po to by się tu wypowiedzieć :)

Eggyslav PW
10 sierpnia 2016, 21:26
Ja wiem, że to nie ten krąg kulturowy, ale ta tancerka mogłaby być moją Waifu, świetna robota Neph-san! @.@

Nicolai PW
11 sierpnia 2016, 01:19
thunderlord:
@Nephretesie, czy rozważałeś taki schemat, aby ta 'tancerka ostrzy' w wersji podstawowej miała jeden dysk (shuriken) (...)

Czakram ;)

Kastore PW
11 sierpnia 2016, 01:27
therrolund:
Gdyby nie fakt, że wszystkie jednostki strzelające w H3, mają atak z dystansu już w wersji podstawowej - zasugerowałbym trochę szaloną innowację
Ekhm...

therrolund:
Jeżeli chcesz to podaj argumenty mając na uwadze, że gram w trójkę od dziecka, gdybyś chciał jeszcze raz zarzucić mi brak wiedzy o jednostkach H3.
Aha.

avatar PW
11 sierpnia 2016, 07:08
To się nazywa dorabianie faktów do tezy :)
Jeżeli w H3 są wyjątki, to Derwiszka też może być wyjątkiem - i to wciąż będzie w klimacie H3. Gremlin w wersji nieulepszonej uderza kulą, w ulepszonej nią rzuca. Podobnie z Tytanem - raz uderza niczym mieczem, po ulepszeniu błyskawico-miecz sieje za odległość. Nie ma więc żadnego argumentu na to, by nieulepszona Derwiszka mogła dyskiem podżynać gardła, a ulepszona zabijać dyskiem z dystansu.

Matikun PW
3 października 2016, 23:07
Ruszyło coś do przodu? Wiem, że cierpliwość jest cnotą, ale zjada mnie ciekawość, czy zdążyłeś cokolwiek zrobić, czy nie miałeś jednak czasu. Czekam na moda od dnia pierwszego posta w tym temacie i już nie mogę się doczekać na jakąś pierwszą wersję, a tymczasem od niemal dwóch miesięcy cisza :D.

Nephretes PW
6 października 2016, 16:25
Prace powoli idą do przodu, ale nadal jestem zbyt zajęty magisterką, by pokazać coś konkretnego. Soon™
strona: 1 - 2 - 3 ... 125 - 126 - 127 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel