Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 117 - 118 - 119 ... 135 - 136 - 137

Fandor PW
27 listopada 2015, 21:32
Mag, najładniejsza obecnie jednostka Oasis wykonana przez Ciebie Neph, brawo. Nie usuwajcie piaskowego ducha, to moja ulubiona jednostka tego miasta :c.
Zgadzam się z wszystkimi głosami sprzeciwu, Lamassu średnio się wpasowuje w miasto i wg mnie na chwilę obecną, jest najbrzydszą jednostką.

Drwal PW
27 listopada 2015, 21:49
Hobbit:
W Heroes 3 w bezpośrednim starciu niewielka ważka prawie zawsze wygra z dość umięśnionym centaurem. :P

Zgoda, da się to w ten sposób wytłumaczyć i wcale nie będzie to "naciąganie". Problem z Lamassu jest taki, że on pod każdym względem raczej średnio (czyt. słabo) pasuje na 7 poziom: wygląd, logika, porównanie do innych jednostek.
Jak wspomniałem wcześniej: może to tylko moje odczucia, dlatego wolałbym by Neph tu się jakoś bardzo nie sugerował moim zdaniem. Mogę mieć podświadomy uraz do tej jednostki. ;P

Nephretes PW
27 listopada 2015, 21:53
Lamassu zostaje i nie zamierzam go robić od początku czwarty raz.


Nerevar PW
27 listopada 2015, 21:57
Cytat:
Problem z Lamassu jest taki, że on pod każdym względem raczej średnio (czyt. słabo) pasuje na 7 poziom: wygląd, logika, porównanie do innych jednostek.
Przypomnij mi, którego poziomu jednostką jest golem w kształcie smoka (aka Kryształowy smok)?

Fandor PW
27 listopada 2015, 21:59
Neph, na pewno nie skusisz się na inną jednostkę skoro nie chcesz go robić któryś raz? On naprawdę najsłabiej wygląda wśród innych twoich jednostek.

AmiDaDeer PW
27 listopada 2015, 22:05
Zamiast mówić lakonicznie "inną jednostkę" - podaj konkret.

Nephretes PW
27 listopada 2015, 22:08
Nope. Po pierwsze Lamassu jest ważny fabularnie, po drugie stanowi istotną część taktyki gry miastem, po trzecie wykonanie nowej jednostki to wysiłek rzędu kilku(nastu) godzin, wreszcie po czwarte: niezadowolenie kilku osób to za mało by się w ogóle nad tym zastanawiać. Zawsze znajdzie się ktoś komu coś się nie będzie podobało, nie uszczęśliwię każego, bo jest to niewykonalne.

Czekają go pewnie jakieś poprawki, ale nic więcej w tym temacie nie zamierzam.

Morglin PW
27 listopada 2015, 22:11
Pomysł na jednostkę-posąg na siódmym poziomie jest dobry, na pewno jest to coś oryginalnego. Ale wykonanie... cóż. :P Czego jak czego, ale tego, że nie jest to jego ostateczna wersja, jestem niemal stuprocentowo pewien. Po prostu trzeba poczekać miesiąc, może dwa, aż spojrzysz na ten model ze znacznie większym dystansem.

Drwal PW
27 listopada 2015, 22:14
Nerevar:
Przypomnij mi, którego poziomu jednostką jest golem w kształcie smoka (aka Kryształowy smok)?

10 poziom i co z tego? Akurat to jest smok (to raz, a więc istota specjalna), dwa pewnie jest ogromny, trzy wbrew pozorom nie jest to żaden golem. A nawet jak z tym będziesz dyskutować, to porównaj sobie wygląd tego smoka z Lamassu. Ogolnie nie wiem skąd akurat taki przykład, dla mnie Kryształowy Smok i wygląda i pasuje. :P

Poza tym Neph jednym zdaniem zakończył te dyskusję, jego mod, jego decyzja, przyszłość wszystko zweryfikuje. Jak wspomniałem wcześniej, to tylko moje odczucie i nikomu nie każe się z nim zgadzać.

EDIT: nie żebym tworzył jakieś kółko wzajemnej adoracji z Morglinem, ale całkowicie go tu popieram.

Nephretes PW
27 listopada 2015, 22:23
Morglin:
Trzeba poczekać miesiąc, może dwa, aż spojrzysz na ten model ze znacznie większym dystansem.

Niewykluczone. Ciągle robię postępy w 3D i poprawiam na bieżąco to co zaczyna odstawać jakością. W tym momencie jestem zadowolony z tej jednostki i nie planuję zmian, ale od wydania Oasis dzieli nas jeszcze trochę czasu, więc być może w przyszłości się o to pokuszę. W tym momencie jednak nie zamierzam nic robić w tym kierunku.

Drwal:
Poza tym Neph jednym zdaniem zakończył te dyskusję

Dokładnie. Narzekać możecie, ale to nie zmieni mojego stanowiska w tym momencie.

Nerevar PW
27 listopada 2015, 22:32
Cytat:
10 poziom i co z tego? Akurat to jest smok (to raz, a więc istota specjalna)
A to jest Lamassu-istota specjalna ;P

Cytat:
dwa pewnie jest ogromny
Lamassu jakie ma rozmiary? Kryształek w Armageddon's Blade nie wydaje się być znowu aż takim kolosem



Cytat:
trzy wbrew pozorom nie jest to żaden golem.
A co? Wiemy, że magowie konstruują je z kryształu (patrz kampania Dracona z AB).

Baloq PW
28 listopada 2015, 00:10
A ja jestem fanem Lamassu - moim zdaniem ta jednostka idealnie pasuje do Oazy nie będąc jednoznacznie "egipskim" stworem. Zrobienie go jako konstrukta jest dobrym posunięciem, bo Lamassu podobne temu z H6 mogłoby za bardzo dawać Chimerą (choć obie widnieją w rzeczonym H6). Graficznie również jest w porządku, nie jest to majstersztyk jak choćby skorpion czy mag, ale trzyma poziom, jeśli Neph będzie coś w nim jeszcze zmieniać, to na pewno na plus ;)

Baloq PW
3 grudnia 2015, 15:02
Szkic koncepcyjny ekranu na zamówienie Nepha.
Perspektywa bardziej od góry by uchwycić motyw miasta zbudowanego wokół oazy. Żeby nie było - podobna perspektywa jest z Confluxie czy Twierdzy.
Część budynków wzorowana na modelach Nepha, część maźnięta po szybkości by zobrazować rozmieszczenie (choćby krypta w lewym górnym rogu, czy gniazdo os po lewej).
Rysunek w perspektywie dwuzbiegowej. W Hereos 3 perspektywa jest często zakłamywana (mocno to widać w Nekropolis), stąd niektóre budynki, szczególnie te przy krawędziach, będzie można nieco inaczej postawić, gdyż tam występuje duży "skrót" co nie wygląda ładnie.

Bon appétit ;)



Link do powiększenia: http://i.imgur.com/DmVacKH.jpg

avatar PW
3 grudnia 2015, 17:14
Super! Dużo wolnego miejsca na krajobraz, co jest miłą odmianą po mocno upstrzonych budynkach w innych miastach.

Baloq PW
3 grudnia 2015, 17:15
Dziękuję :)
Zostało sporo wolnego miejsca, gdyż pewne budynki nie są jeszcze naniesione, a parę narysowanych powinno być większych jak teraz na to patrzę. No i domków powinno być więcej.

avatar PW
3 grudnia 2015, 17:37
To jest właśnie fajne: trzy wielkie budowle w kontraście do kilkunastu malutkich daje poczucie przestrzeni i potęgi perspektywy.

Kastore PW
3 grudnia 2015, 18:01
Budynki użytkowe powinny być większe.

Baloq PW
3 grudnia 2015, 18:02
Karczma nie jest mniejsza od tej z Nekropolii. Kuźnia -> patrz Bastion, tutaj jest dobrze widoczna. Targowisko jedynie jest stosunkowo małe, ale znowu przykład z Necropolis - jakoś to nie przeszkadza.

witchking PW
3 grudnia 2015, 18:13
Tego właśnie potrzeba było oazie, dobrego szkicu z rozplanowaniem miasta. Szkic bardzo mi się podoba, pozwolę sobie jednak wskazać kilka spraw do przemyślenia:

1. Budynek ratusza wydaje mi się odcięty od reszty zabudowy. Jest to logiczne w przypadku zamku, ale nie ratusza. Włączyłbym go urbanistycznie do pozostałych budynków. Zrealizowałbym to przy pomocy jakiś budynków tła albo zieleni. Można też pójść krok dalej i pociągnąć zabudowę aż za ratusz, w stronę góry. Taki zabieg da nam efekt miasta i pobliskiej pustynni na której jest zamek i budynki bestii.

2. Niektóre budynki (raczej zdarza się to sporadycznie) są za małe na ekran miasta. Mam tu na myśli np. siedlisko duchów (jeśli dobrze je rozpoznaje) i magazyn zasobów. Oczywiście perspektywa się zgadza, obawiam się jednak problemów przy obsłudze na ekranie miasta.

Przyznaję, że nie jestem tego w 100% pewien, po prostu takie mam odczucia. Zostawiam Ci to do przemyślenia.

Baloq PW
3 grudnia 2015, 18:16
@Witchking: Trafiłeś w sedno.
Gdybym dłużej nad tym posiedział, podciągnąłbym zabudowę w stronę ratusza by otoczyła wydmę na której stoi. Natomiast magazyn i budynek duchów będą większe - kto zabroni zbudować większy magazyn (zwłaszcza, że odpowiednie magazynowanie surowców jest na pustyni dość istotne), a budynek duchów jest stricke fantastyczny, więc może być większy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 117 - 118 - 119 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel