Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 135 - 136 - 137

Nephretes PW
30 lipca 2014, 23:45
@Hei-reg

Dzięki serdeczne. Można powiedzieć, że jedną z moich inspracji nie tylko jest wspomniane Diablo 2, ale również Ty. Prawdopodobnie gdybyś nie pokazał nagle Preserve siedziałbym tutaj dalej Incognito i nic nie zrobił :) Talent, który porywa ludzi, ha!

Usunąłem kilka palm przy wejściu, jak teraz to wygląda? :)


Zrobiłem całą gildię z rozbudową. Pewne jest to, że poziom piąty potrzebuje jeszcze jakiegoś smaczku. Czy będzie to dodatkowa wieżyczka czy coś innego, zobaczymy później. Na ten moment myślę, że fajnie gdyby dodać na szczycie np wirujący kryształ, czy coś w den deseń.




Kammer PW
30 lipca 2014, 23:52
Gildia całkiem ładna, ale nie wiem czemu, ale kojarzy mi się z pagodami. :P Na piąty poziom dodałbym nad szczytem lewitujący kryształ.

Hei-reg; PW
30 lipca 2014, 23:53
Dzięki, miło to słyszeć. :) Ale tak jak Ciebie zmotywowały moje prace, tak mnie np do zaczęcia prac nad preserve zmotywował temat o forge na tym forum. Także jestem pewien, że ten temat i Twja oaza też będzie inspiracją dla kogoś innego! :D
Tawerna według mnie wygląda teraz lepiej.
Gildia magów super. Zgadzam się też, że przyda się jakiś kryształ... coś świecącego w każdym razie. :)

mr_R PW
30 lipca 2014, 23:58
muszę przyznać, że tawerna wygląda lepiej, ale na komentowanie dalszych zmian chciałem poczekać aż pojawią się kolejne budynki.

przechodząc do gildii, widziałbym antenke na jej szczycie, albo animacje wody opadającej przez całą budowle. wiem, że to miasto pustynne, ale by pasowało( taka magiczna fontanna).

Nephretes PW
31 lipca 2014, 00:09
@Kammer

Czyżbym przesadził z ilością pięter? :D
Właśnie o czymś takim myślałem. Skoro zdolnością rasową jest lewitacja warto gdyby był jeszcze w budynkach jakiś akcent z tym związany.

@mr_R

Opadająca fontanna może i by wyglądała zjawiskowo, ale średnio mi pasuje: poza tym kto by wykonał taką animację? (Olaboga, to jedna z rzeczy, którą też muszę nadgonić)

@Hei-reg

Cóż, z tego co wiem to jedną osobę zdążyłem zainspirować do nauki 3D :>

Arszonto PW
31 lipca 2014, 00:32
Gildia magów super, strasznie podoba mi się ta złota kopułka na górze. Popieram pomysł z "czymś świecącym, może taka kryształowa kulka? Tz. Ani taki kryształ, ani kula :D.

Cytat:
Cóż, z tego co wiem to jedną osobę zdążyłem zainspirować do nauki 3D :>
Tak drogie dzieci, a wszystko zaczęło się od teksturowania tej cholernej kuźni! :D

Nephretes PW
31 lipca 2014, 00:42
Kuźnia zdawała mi się początkowo najprostszym modelem, zrobiłem kwadrat i zacząłem się bawić bez jakiegokolwiek pomysłu. Widać teraz mści się za brak konceptu na początku, dlatego zostawię sobie ją na koniec. Cóż za niewdzięczny budynek wyrwany z niebytu V_V


A propos świecącego czegoś. Właśnie wyobraziłem sobie dyskotekową złotą kulę, która kręci się dookoła. Trzeba powiedzieć, że sfera w Blenderze ma podobny kształt. Chyba powinienem na dzisiaj odpocząć od modelowania :D

/ja też mogę czasem pozwolić sobie na offtop, o!

Trith PW
31 lipca 2014, 01:39
Gildia ładnie wychodzi, ale kilka zastrzeżeń:
-To podobieństwo do pagody jest pewnie spowodowany tymi ciemnymi "dachami". Zobacz jak będzie wyglądało ze zmniejszonymi do minimum lub jak zupełnie je wywalisz.
-Z bliska tekstura ścian tej gildii nie wygląda najładniej, niby to można pominąć, bo z dalekiego renderu tego nie widać, ale zastanowiłbym się nad mniej "napaćkaną" teksturą i detale występujące w modelu wyeksponował używając dla nich materiału w innym kolorze.
-Pewnie przy samym modelowaniu oś wieży jest dokładnie wyrównana do globalnej osi pionowej, ale jak da się zauważyć w renderze, na ekranie miasta jest przechylona. To jest dosyć paskudna wada renderowania z użyciem perspektywy. Jest kilka sposobów na pozbycie się tej niedogodności, ale te które znam wymagają większego nakładu pracy.

Najprościej będzie obracać budynki tak, by na końcowym renderze były pionowe.

Nephretes PW
31 lipca 2014, 04:57
Postarałem się wyrównać gildię, żeby była pionowo i myślę, że wygląda znacznie lepiej. Wiązało się to z zabawą kilkoma osiami, więc również ciemny spód dachu przestał być widoczny i myślę, że już nikt nie będzie miał takich skojarzeń :)

Co do tekstury: faktycznie nie jest ona najwyższych lotów, ale na ten moment jestem zadowolony z tego jak budynek prezentuje się na tle miasta. Czas poprawek też nadejdzie.

W międzyczasie zacząłem modelować targowisko. Problemy z oświetleniem zmusiły mnie do przeniesienia je w inne miejsce. Idzie dość mozolnie, ale 1/3 już jest. Chyba faktycznie obok złota i bieli dodatkowym kolorem przewodnim będzie czerwień (ach ten daszek).



Btw. czy jest jakiś przyjemny sposób na poprawę światła? Wkrótce zabiorę się za oteksturowanie budynku targowiska w środku i czuję, że przez te cienie dostanę wrzodów żołądka. Lampa point zdaje się prześwietlać modele.

Fandor PW
31 lipca 2014, 05:10
Modele wychodzą coraz lepsze, ze wszystkich ostatnich projektów na to czekam najbardziej wiec powodzenia w dalszej realizacji :).

Nephretes PW
31 lipca 2014, 07:17
@Fandor

Dzięki za ciepłe słowa :)

A ja nie zwalniam tempa. Kolejny budynek targowiska. Przy okazji pytanie: mam wrażenie, że moje ulubione kolorowe daszki nie wystarczą by model sugerował, że mamy do czynienia z targowiskiem. Macie jakiś pomysł jak podkreślić funkcję tej budowli?


W linku powiększenie
http://images70.fotosik.pl/43/4dac1ffab15349abgen.png

Hayven PW
31 lipca 2014, 09:24
Zamiast tego niepokolorowanego czegoś z tyłu powinien stać trzeci budynek z daszkiem i myślę, że będzie świetnie pasować :)

Tylko taka uwaga - ogólnie to w żadnym chyba mieście targowisko nie jest stacjonarnym supermarketem tylko placem namiotowym i odchodzenie od tej reguły, aczkolwiek stanowiące o Twojej pomysłowości, sprawia, że miasto będzie się wyróżniać na tle już istniejących.

Nie lepiej zrobić coś w stylu namiotów cyrkowych? Jeśli grałeś w MM6 to na Dragonsand w takich namiotach mieszkali kupcy, którzy za wygrane w cyrku fanty dawali świetne wyposażenie. Ciekawie się to komponowało i nawet dobrze wyglądało, więc może by pójść w takim kierunku?



Oczywiście, trzeba by było dopasować to do terenu, jakiś inaczej rozplanować itp.

A silos to może byłby największy, okrągły namiot na środku placu lub wręcz przeciwnie - na uboczu, w czarno-białe pasy?

Biros12 PW
31 lipca 2014, 10:36
Ja myślę, ze wystarczyłoby dodać więcej kolorowych elementów, które ożywiłyby to miejsce. Przecież wiadomo jak takie targi wyglądają u nich :)

Trith PW
31 lipca 2014, 14:17
Cytat:
Tylko taka uwaga - ogólnie to w żadnym chyba mieście targowisko nie jest stacjonarnym supermarketem tylko placem namiotowym
Forteca, Inferno, Loch, Nekropolia. Tam namioty budują z kamienia.

Cytat:
Btw. czy jest jakiś przyjemny sposób na poprawę światła?
Albo poeksperymentuj z shaderami materiałów, albo z właściwościami lamp. Można zmodyfikować ich kolor, energię, dystans oświetlania i tak dalej. Zaznaczając opcję Negative, lampa zamiast rozjaśniać, będzie ściemniać.

Cytat:
Macie jakiś pomysł jak podkreślić funkcję tej budowli?
Sakieś wystawy z towarami, straganiki pod tymi daszkami, skrzynie, beczki...

Warmonger PW
31 lipca 2014, 14:23
Parę dośc wiarygodnych grafik






Proponuję również wyeksponować stragany, jak na ekranie Castle.

Kammer PW
31 lipca 2014, 14:26
Za chwilę znów ktoś rozpęta awanturę, że za dużo wpływów arabskich. :P

A nowa gildia bardzo mi się podoba, aczkolwiek... może zamiast tego czegoś, co dochodzi na piątym poziomie dodać okrążające całą budowlę różnokolorowe kryształy? Kolorowe daszki sympatyczne, podobają mi się.

Azon PW
31 lipca 2014, 14:49
Czy tylko mi coś nie pasuje w masywnych budynkach stawianych bezpośrednio na piasku?

Arszonto PW
31 lipca 2014, 15:53
One nie stoją zapewne na piasku, tylko na fundamencie a wiatry po prostu obsypują budowle piachem.

Kammer PW
31 lipca 2014, 16:03
A jak wykopano miejsce na fundamenty?

Nerevar PW
31 lipca 2014, 17:13
Cytat:
Czy tylko mi coś nie pasuje w masywnych budynkach stawianych bezpośrednio na piasku?
Egipcjanie dawali radę, to i tu dadzą ;)

Cytat:
A jak wykopano miejsce na fundamenty?
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel