Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 108 - 109 - 110 ... 135 - 136 - 137

Drwal PW
30 września 2015, 18:45
Ja od zawsze to mówiłem Witchowi, Kuririnowi i komuś chyba jeszcze: Kuririn niech robi wam modele, bo według mnie najlepiej mu wychodzą, a wy je animujcie. On sam ma problem z animacją i teksturami, brakuje mu kogoś, kto by mu to chyba porządnie pokazał. No ale taki układ też jest dobry, Kuririn ma mnóstwo dobrych modeli (w tym moją super Gorgone xD) i naprawdę aż żal, jeśli by nikt ich nie wykorzystał. :)

Kuririn PW
30 września 2015, 18:51
Ja po prostu od jakiegoś czasu mam bardzo mało czasu na zabawę w blenderze. Wszystko się odwleka w czasie... ale jak miał gnić na dysku, niech będzie wykorzystany...
A gorgona tak "Świetna"

witchking PW
30 września 2015, 19:10
Co tu dużo pisać.

Epicki

Warmonger PW
30 września 2015, 19:13
Świetny model i w ogóle, ale co on właściwie ma wspólnego z Oazą? Można wydać Megasmoka jako osobny minimod.

Loremaster PW
30 września 2015, 19:45
Squee!!! Omg the megadragon is awesome! You re the best. I feel so hyped right now

Lord Hawk PW
30 września 2015, 21:00
Poprawa głowy Lamassu bardzo na plus, osobiście myślałem nad innym ustawieniem, ale takie też wygląda dobrze i nawet oryginalniej, taką wersją już by można było grać bez czepiania, brawo.

Megadragon również dobra robota, ciekawe ustawienie żeby zmieścił się na 2 hexach.

Nephretes PW
30 września 2015, 21:18
@Warmonger
Co ma wspólnego Satyr z Cove? Pisaliśmy już, że nie zamierzamy wydać tylko samego miasta, neutrale urozmaicają rozgrywkę i są zawsze miłym dodatkiem. Może z naszego projektu nie wyjdzie quasi dodatek jak z rożka, ale i tak ambicje są nieco wyższe.

Niewykluczone, że część dodatkowego kontentu Oasis zostanie zaprogramowana pod postacią (obligatoryjnego dla miasta, lecz samodzielnego) submoda, ale tutaj jeszcze nie jest to do końca pewne. Na pewno nie będę dla jednego smoka wydawał minimoda. Jeśli będzie dostatecznie dużo neutrali można dopiero o tym myśleć.t

Potwierdzenie, że da się upakować megadragona na 2 hexach:



@Loremaster

Thanks :) Give also some credits to Kuririn, who let me use his model (gray one)

Fandor PW
30 września 2015, 21:36
Megasmok przepiękny, chyba najlepszy z twoich dotychczasowych modeli i tekstur, nie mogę się doczekać animacji :). Nigdy mi co prawda ten smok nie pasował do H3 ze względu na brak skrzydeł, ale jakoś wpasowałeś go w klimat za co gratulacje.

Drwal PW
30 września 2015, 21:41
Również nie wierzyłem, że można wkomponować w dobry sposób tę jednostkę do H3, a tu niespodzianka. Niby smok powinien stać na 2 łapach, dumnie patrzeć do góry, ale można inaczej jak widać. Chociaż najlepiej będzie przetestować w grze. :) Graty dla obu chłopaków.

Kurek PW
1 października 2015, 00:31
A może o 10% większy demosmok(megasmok) powinien być? Albo nawet 20%?

Wiwern PW
1 października 2015, 11:47
Jestem przeciwny bawieniu się w neutralne jednostki, gdy miasto nie jest skończone. Megasmok nie jest nawet jakoś specjalnie związany z Oasis, ale mogę wybaczyć, bo wyszedł cudownie. Świetnie wkomponowany w dwa heksy, czuć od niego smoczą naturę i jest chyba najlepszą jednostką Nephretesa od początku jego moderskiej działalności. Świetna robota :>

J. M. Sower PW
1 października 2015, 13:41
Gratulacje! To jest cudne. Chylę czoła ;). Jak skończysz to mam nadzieję, że podzielisz się modelem ;). Niemniej naniósłbym parę poprawek, np. na przednie nogi.

Matikun PW
1 października 2015, 17:52
Lamasu mi się nie podoba, za dużo złota. A co jeśli zrobić by go bardziej kamiennym?
A Demosmok cudowny <3. Poziom HotA.

krasnolud99 PW
2 października 2015, 15:02
Ten demosmok pojawi się jako neutral?

Nicolai PW
2 października 2015, 15:11
Nie, został zrobiony dla sportu :P

krasnolud99 PW
2 października 2015, 17:30
A to szkoda :(

Nephretes PW
2 października 2015, 18:14
Nico ma rację, jest już za zimno na wieczorny jogging, a w domu nie lubię ćwiczyć, więc modeluję dla sportu :( smuteczek

GRYFFF PW
8 października 2015, 02:12
Co do nowego smoka, tak by odróżniał się kolorystycznie od pozostałych, proponuję odcienie szarości, trochę bieli, srebra.. „Szary smok” :)

ShEv441 PW
11 października 2015, 00:44
Witam wszystkich serdecznie. Specjalnie założyłem konto aby się wypowiedzieć na temat ciekawie zapowiadającego się dodatku :)

JEDNOSTKI :
Zacznę od pozytywów. Widzę jak rozwinęły się twoje umiejętności przez ostatni rok. Między pierwszym projektem Lammasu a Megadragonem jest przepaść ! Ten drugi wygląda obłędnie, przebija wiele jednostek z miasta Cove. Skorpion oraz Lammasu również prezentują wysoki poziom. Koty mi się podobają, są ok na jednostkę pierwszego poziomu.
Natomiast jednostki z poziomów 2-5 są moim zdaniem dość przeciętne. Obecność maga jest dobrym pomysłem ale jego wykonanie jest średnie. Jest nieco niewyraźny i kolory się na nim zlewają (może zmiana czerwonego na fiolet?). W Owadach, Wężach i Duchach nie do końca odpowiada mi pomysł, ale przyznam, że nie mam pomysłów na alternatywy.

EKRAN MIASTA:
Prawdę mówiąc nie wiem jak wygląda aktualny bo od dłuższego czasu nie widziałem żadnego uaktualnienia w tym temacie. Patrząc na wersję z lutego 2015 (1) wyglądało to bardzo dobrze. Mam tu na myśli samo tło bez żadnych wybudowanych budynków. One właśnie nie przypadły mi do gustu : odniosłem wrażenie, że są spłaszczone oraz rozmazane.

ARTEFAKTY:
Kilka zaprezentowanych artefaktów zrobiło na mnie wrażenie (2). Podoba mi się pomysł również jednego z użytkowników forum aby działały one analogicznie do części składowych Titan's Thuder. Mogłyby być :
- Wersja 1 to wierny odpowiednik tylko nieco słabszy - daje 8 wiedzy ale zabiera 2 mocy.
- Wersja 2 może np dodawać bardzo dużo wiedzy - 20 ale za to zabiera po 6 ataku i obrony.

MEGADRAGON:
Fajnie gdyby pod względem siły był gdzieś w okolicach Rdzawego smoka, z umiejętnością ziania ogniem jak cerber. Wad brak. Na siłę może kolorystycznie mógłby bardziej się różnić od Zielonego smoka .

A teraz kilka pytań z mojej strony :
- Jakie są plany na najbliższe miesiące apropo Oasis?
- Ile osób współpracuje z tobą w ramach tego projektu?
- Czy możliwa jest twoja współpraca z Hota Crew? Wiem, że kiedyś chciałeś podjąć współpracę i średnio to wyszło. Być może coś się w tej sprawie zmieniło. Poziom twoich prac znacznie wzrósł w tym czasie. Myślę, że teraz by bardziej zabiegali o twoje względy z korzyścią dla obu projektów - oni z umiejętnością robienia pięknych ekranów miast ty z modelami i animacją jednostek.
- Czy planujesz "przeportowywać" jednostki z innych części HOMM do H3? Pytam ponieważ widziałem model driady na HC.


Na koniec chciałem jeszcze raz pogratulować i podziękować za nakład pracy jaki włożyłeś w ten projekt.

Linki :
1 - http://images67.fotosik.pl/592/1d0385aceeb969d6.gif
2 - http://i.imgur.com/c3DLDqg.png?1

Nephretes PW
11 października 2015, 03:05
Witam serdecznie na forum, miło mi że mój temat przysporzył nam nowego użytkownika :)

1. Jednostki
Line up jest już zatwierdzony, jedyną jednostką, która nie posiada ani uzasadnienia fabularnego (Koty, Magowie czy Lamassu), klimatu pustynnego (Duchy i Skorpiony), bądź też taktycznego w sposobie prowadzenia walki (Duchy, Magowie i Lamassu) są osy. Rzeczona jednostka ma natomiast za zadanie nawiązywać do uniwersum, gdyż występowały one w Might&Magic, poza tym koncept insektów nie jest w grze dostatecznie rozwinięty :) Myślę zatem, że line up jest niezły. Udział Oasis w projekcie alternatyw rozszerzy dodatkowo tę listę o kolejne kreatury w przyszłości.

Graficznie jestem usatysfakcjonowany z kotów, węży i skorpionów i je czeka najmniej zmian. W miarę jak rozwija się mój poziom w grafice 3D jednostki poprawiam na bieżąco, lub też zaczynam od nowa gdy jest to niemożliwe (Lamassu)

2. Ekran
Ekran miasta będzie robiony od początku i tyczy się to również niektórych budynków, które czeka zmiana koncepcji. Tutaj jest zdecydowanie najwięcej pracy do wykonania, jako że ekran był moim pobojowiskiem do nauki 3D.

3. Artefakty
Nadal czekają na ustalenie statystyk. Z racji dołączenia Oasis do VCMI Mod Design Team część z nich trafi do większej paczki grupy jak np Różdżki.

4. Pytania
a) Aktualnie Oasis zajmuje się głównie kwestiami mechaniki. Statystyki i umiejętności jednostek, bohaterowie wraz ze specjalnościami czy koszt rozbudowy miasta. W międzyczasie oczywiście przybywają nowe grafiki i jeśli dobrze pójdzie to wkrótce doczekamy się udźwiękowienia.
b) 5-6 osób
c) Oasis nigdy nie będzie częścią Hoty. Praca z nimi była wysoce ograniczająca dla projektu. W zasadzie jedyną pozytywną rzeczą tej współpracy było to, że zrezygnowałem i zebrałem swój zespół. Być może kiedyś będzie mi z nimi po drodze, ale aktualnie sytuacja się odwróciła i to im bardziej zależy.
d) W tym momencie nie mamy planów na przeniesienie innych jednostek, ale jest to prawdopodobne. Pierwszym źródłem inspiracji zawsze są inne części cyklu.

Pozdrawiam

PS. O wydaniu dodatku na poważnie będzie można myśleć kiedy pojawi się wyczekiwany edytor map pod VCMI. Myślę, że nie wcześniej niż w drugiej połowie kolejnego roku.
strona: 1 - 2 - 3 ... 108 - 109 - 110 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel