Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 104 - 105 - 106 ... 135 - 136 - 137

Aayren PW
17 czerwca 2015, 23:57
Miałem nadzieję, że nikt tego starego nie wspomni... Bo wygląda zajebiście! Jakiś taki potężniejszy i wyglądający właśnie na swój poziom. Podoba mi się bardziej w każdym chyba punkcie. No ale właśnie, gusta guściki...

Nephretes PW
18 czerwca 2015, 00:10
Planuję galerię płaczu w której znajdą się wszystkie modele, które nie dostały się do moda. Skorpion dołączy do waszego ukochanego bezlicego i przetrwa w naszej pamięci :p

krasnolud99 PW
18 czerwca 2015, 07:31
Będę płakał w galerii płaczu. Szkoda, że miasto nie ma koncepcji, do której cały czas by dążyło. :(

AmiDaDeer PW
18 czerwca 2015, 11:38
To miasto MA koncepcję. To, że niektóre modele są usuwane, jest normalne w przypadku tak rozwiniętych projektów. Spójrzcie ile koncepcji aspidów czy niks przeszło przez Cove...












Matheo PW
18 czerwca 2015, 12:39
Nowy skorpion jest świetny. Problem w tym, że tworząc go pominąłeś falę narzekań dotyczącą jednolitej kolorystyki miasta. Poprzedni skorpion był czarny, ciemny, a ten znów jest taki jak cała reszta.

Według mnie dużo lepiej wyglądałby gdyby był znacznie ciemniejszy. Proponuję podstawę Czarno-Szarą, ulepszenie Czarno-Złote.

Miasta w H3 nie są monotonne kolorystycznie...

PS. Dopiero teraz zauważyłem, że Wężowce są zdecydowanie za wysokie.

Tego PW
18 czerwca 2015, 13:16
@Witchking, bardzo ładnie ująłeś to z grafikami i ich lepszym okiem.

Generalnie to zarzuty wobec jednostek Oazy są takie:
1. zbyt jaskrawe kolory, które nie pasują do stylistyki oryginalnej gry;
2. za mało jaskrawe i jednolite kolory, które nie pasują do stylistyki oryginalnej gry;
3. za dużo owadoidów - żadne oryginalne miasto tylu nie ma;
4. za dużo humanoidów - żadne oryginalne miasto tylu nie ma*;
5. zbyt szczegółowe modele, co nie pasuje do stylistyki gry;
6. za mało wyraźne modele, co nie pasuje do stylistyki gry;

*z wyjątkiem Zamku.

Poprosiłem Nepha o dwie dodatkowe jednostki neutralne, które przydadzą mi się do kampanii. Mam nadzieję, że tamte uda się zachować w tajemnicy i weźmiecie je takimi, jakimi będą :D

EDIT: Korzystając z mojego przywileju sprawdziłem jak skorpion wygląda w grze i - chopy - jest super. Wcześniej miałem pewne wątpliwości, ale widok skorpiona otrzymującego obrażenia albo atakującego wszystkie je rozwiewa.
Swoją drogą grałem Oazą na mapie Dżihad jedząc hummus. Arabi!

Matikun PW
18 czerwca 2015, 14:00
A może skorpion mógłby wrzucać spowolnienie? Takie działanie jadu, ewentualnie osłabienie. Co do modelu, to nowy jednak podoba mi się bardziej, myślę też, ze mógłby zostać na 6 poziomie, bo żadna inna jednostka (może za wyjątkiem ducha pisaku) tam nie pasuje. Chyba, że znowu robisz nowe modele ;).

Matheo PW
18 czerwca 2015, 14:04
Cytat:
3. za dużo owadoidów - żadne oryginalne miasto tylu nie ma;
4. za dużo humanoidów - żadne oryginalne miasto tylu nie ma*;

Owady powinny być wykorzystywane bo są oryginalne i pełno ich było w M&M. Od humanoidów roi się w Zamku, Inferno, Bastionie, Nekropoli, Wrotach i Twierdzy.

Problemem ewidentnym są kolory, a w sumie ich brak. Jednostki posiadają jedynie różnorodne odcienie żółci.

Cytat:
5. zbyt szczegółowe modele, co nie pasuje do stylistyki gry;
To też słuszne, ale żal nie robić czegoś dobrze, skoro można.

Nephretes PW
18 czerwca 2015, 14:37
Już dwie jednostki na ulepszeniu są czarne (kot i duch), mamy też dużo czerwieni, więc będę musiał znaleźć kompromis kolorystyczny (ładne sformułowanie)

Tego:
Poprosiłem Nepha o dwie dodatkowe jednostki neutralne

No i co to za tajemnica jak już zdradziłeś :p

@Matikun

Początkowo skorpion był pomyślany na tanka Oasis. Wygląda, że to się może zmienić w związku z jego wyglądem. Myślę, że spowolnienie może być dobrym pomysłem

Matheo PW
18 czerwca 2015, 16:30
Cytat:
Już dwie jednostki na ulepszeniu są czarne (kot i duch)
To zdecydowanie za mało. Niech chociaż jedna jednostka będzie kompletnie odmienna kolorystycznie. Wężowce albo Skorpiony niech będą Niebieskie-Zielone.

http://zapodaj.net/346483f3f1c42.png.html

Przecież to drukowanymi literami błaga o kontrast... Wystarczy spojrzeć na obecną na tym samym screenie Fortecę, która mieni się wszystkimi barwami tęczy.

Grotowiczom bardzo pobadał się zielony i fioletowy Mag, a ostatecznie i tak zwyciężyła, zlewająca się z resztą czerwień.

Darkem PW
18 czerwca 2015, 16:53
Moim zdaniem kolorystyka Oazy nie wymaga zmian. Jest wystarczająco urozmaicona, mamy żółć, pomarańcz, złoto, biel i czerń. Nie muszę chyba dodawać, że wszystkie te barwy występują w różnych odcieniach i wariantach? Nie wszystkie miasta są tak urozmaicone jak Forteca czy Wrota Żywiołów. Nekropolia? Szary, bury i ponury (ze śladową ilością czerwieni). Twierdza? Zieleń, brązy i złoto. Wyjątkiem jest ulepszenie behemota. W skrócie: jestem na nie zmianom kolorystyki. Jednostki są spójne i wystarczająco różnią się od siebie pod względem kolorystycznym. Zielony fakir to słaby wybór, nie przypadł mi do gustu.

Matheo PW
18 czerwca 2015, 17:19
Cytat:
mamy żółć, pomarańcz, złoto, biel
No właśnie... Jedna piąta koła

Cytat:
Nie wszystkie miasta są tak urozmaicone jak Forteca czy Wrota Żywiołów.
Oczywiście że nie. Monotonne tematycznie miasta, są monotonne kolorystycznie, bo to jest logiczne.

Natomiast mieszanki w stylu Fortecy, Cytadeli i Lochu, są wielobarwne. Oaza bezsprzecznie zalicza się do tej grupy.

witchking PW
18 czerwca 2015, 19:00
A do jakiej grupy zalicza się bastion?

Cytat:
To zdecydowanie za mało. Niech chociaż jedna jednostka będzie kompletnie odmienna kolorystycznie. Wężowce albo Skorpiony niech będą Niebieskie-Zielone.

Zdecydowany sprzeciw.

Cytat:
Grotowiczom bardzo pobadał się zielony i fioletowy Mag, a ostatecznie i tak zwyciężyła, zlewająca się z resztą czerwień.

Zacznijmy od tego, że podobał się tylko części grotowiczów i to tej części która po prostu najgłośniej krzyczy.

Czerń, złoto, żółty i czerwony to wystarczająca liczba kolorów by stworzyć fajne miasto.

Matheo chcesz kogoś przekonać to zrób porządne zestawienie. Nanieś na nie wszystkie miasta i ich paletę kolorów. Rzucanie wybranymi przykładami jest po prostu śmieszne. Oczywiście są miasta tęczowo kolorowe (patrz Wrota), ale równie wiele jest takich które gammę kolorystyczną mają bardzo ubogą (zamek, bastion). Nawet Forteca którą usilnie przywołujesz jest raczej uboga kolorystycznie, gdyby nie mag była by utrzymana w zimnych barwach z kawałka koła.

Nicolai PW
18 czerwca 2015, 19:30
Nowy skorpion świetny, tylko sugerowałbym przyciemnienie szczypiec i rozjaśnienie głowy, bo zlewają się ze sobą. Przynajmniej w moim mniemaniu. Swoją drogą jak wyobrażasz sobie ulepszenie?

Baloq PW
18 czerwca 2015, 19:43
Schematy kolorystyczne miast:
- Zamek: Przewaga bieli i niebieskiego, sporadyczne złoto. Wyjątki: nieulepszony mnich i gryf.
- Bastion: Przed ulepszeniem dominują brązy i zielenie, po ulepszeniach - biel. Wyjątki: drzewce i złote smoki.
- Forteca: Generalnie misz-masz barw.
- Inferno: Dominacja odcieni czerwieni oraz czarni/szarości. Wyjątek: chochlik, choć też nie wyróżniający się.
- Nekropolis: Dominacja szarości i czerni, z brunatnymi, ew. czerwonymi i złotymi akcentami. Wyjątek: upiorny smok mocno jaśniejszy od reszty.
- Loch: Generalnie misz-masz z dominacją kolorów brunatnych. Najmocniejszy akcent: czerwony smok.
- Twierdza: Dominacja kolorów brunatnych, zieleni (skóra goblinów/orków/ogrów) z metalowymi elementami, po ulepszeniu więcej złoceń. Wyjątek: Ptak Gromu (choć nie do końca) oraz Starożytny Behemot.
- Cytadela: Dominacja odcieni zieleni i brązu, jednak występuje tu bogate zabarwienie w szczegółach. Najbardziej na tym tle wyróżniają się: Smocza Ważka oraz Demi-gorgona.
- Wrota Żywiołów: Misz-masz barw. Dziwne nie?

Nawiązując także do HoTA:
- Przystań: Raczej spójna kolorystyka, w szczegółach dominują marynarskie barwy (biel, niebieski oraz czerwień - ubiór 2, 3 i 5 poziomu), mocnym wyjątkiem jst Nix oraz Lewiatan, którego barwy są bardzo jaskrawe.

Jak widać generalnie miasta mają dość spójną kolorystykę z paroma wyjątkami od reguły.
Moim skromnym zdaniem, wolę jak armia jest spójna kolorystycznie (zboczenie z gier bitewnych) ewentualnie z paroma wyjątkami, dużo bardziej mi się to podoba niż miasto pełne wyjątków, chyba, że jest to dobrze uzasadnione (jak choćby we Wrotach - barwy od żywiołów - czy w Fortecy - mieszanka kulturowa). Oczywiście nie można też przesadzić.
Barwy, jakie nadaje Neph, może i są monotonne, ale w niczym nie przeszkadzają odbiorowi jego jednostek. Koty i skorpiony jak najbardziej mogą być koloru piasku - maskowanie to genialny atut podczas walki. Duch piasku - chyba tłumaczyć nie trzeba. Lamamasu? Skoro miasto leży na pustyni to z czego mają robić konstrukta jak nie z piaskowca. Osa - wiadomo. Jedynie maga można by było trochę inaczej pomalować - wyżej postawieni Arabowie w czasach starożytnych/średniowiecznych lubili przywdziewać szaty i turbany o ostrzejszych barwach.

Generalnie kibicuję projektowi Nepha ile tylko sił w kciukach - na żaden inny mod nie czekam tak jak na ten, ten projekt podoba mi się o wiele bardziej niż choćby Przystań z HotA (mimo wielkiego uwielbienia dla tego projektu) ;)

Matheo PW
18 czerwca 2015, 22:08
Cytat:
Zacznijmy od tego, że podobał się tylko części grotowiczów i to tej części która po prostu najgłośniej krzyczy.
Oj przepraszam nie wiedziałem że są równi i równiejsi. Twoja opinia za 5 pkt, a moja tylko za 1. Będę wiedział na przyszłość.

Cytat:
Matheo chcesz kogoś przekonać to zrób porządne zestawienie. Nanieś na nie wszystkie miasta i ich paletę kolorów. Rzucanie wybranymi przykładami jest po prostu śmieszne.
Śmiesznym jest wymaganie przedstawiania dowodów na posiadanie własnego zdania. Jeśli Ty potrzebujesz dowodów na coś, co widać gołym okiem, to może po prostu włącz Heroes 3?

Miasta o ścisłym powiązanym ze sobą społeczeństwie, są jednolite kolorystycznie, bo powinny być. W zamku jednostki są głównie biało-niebieskie, bo mają mundury... To żołnierze jednego państwa, wiec dziwne aby mieli różne barwy, a ludzka skóra na tle tych mundurów jest doskonale widoczna. Nekropolia ma być miastem trupim, więc ciężko tam o żywe kolory. Ma być szaro i czarno. Podobnie jak Inferno, którego oddziały mają przywodzić na myśl zastępy piekieł. Ciężko tu o zieleń i błękit. Z kolei Twierdza to również zbiorowisko bratnich jednostek, więc nic dziwnego, że mają podobne ubarwienie i rynsztunek. W bastionie przeważa biel ale poza Jednorożcem nie ma tam żadnej białej jednostki. Ent i Smok w podstawie jak i w ulepszeniu wybitnie się wyróżniają. W fortecy kolory są stonowane, ale różnorodne. Czerwony Mag i niebieski Dżin stanowią wyraźny kontrast dla reszty stworzeń.

Reszta miast będących miszmaszem takim jak jak Oaza, jest jedną, wielką chodzącą tęczą. Spojrzeć warto także na fanowską Przystań, gdzie kolory są bardzo zróżnicowane. Nie ma miasta, które tak biłoby po oczach monotonią kolorystyczną. To samo było w Gaju i w pewnym momencie twórcy stwierdzili że czas to zmienić, niestety za późno.

witchking PW
18 czerwca 2015, 22:19
Cytat:
Oj przepraszam nie wiedziałem że są równi i równiejsi. Twoja opinia za 5 pkt, a moja tylko za 1. Będę wiedział na przyszłość.

A w której części mojego zdania było to napisane?


Cytat:
Śmiesznym jest wymaganie przedstawiania dowodów na posiadanie własnego zdania. Jeśli Ty potrzebujesz dowodów na coś, co widać gołym okiem, to może po prostu włącz Heroes 3?

Nauczono mnie kiedyś, że rozmowę prowadzi się na argumenty. Oczywiście można też wymieniać opinie. Różnica jest taka, że przy opiniach każdy zostaje przy swojej, a przy argumentach można kogoś do czegoś przekonać.

Cytat:
Miasta o ścisłym powiązanym ze sobą społeczeństwie, są jednolite kolorystycznie, bo powinny być. W zamku jednostki są głównie biało-niebieskie, bo mają mundury... To żołnierze jednego państwa, wiec dziwne aby mieli różne barwy, a ludzka skóra na tle tych mundurów jest doskonale widoczna. Nekropolia ma być miastem trupim, więc ciężko tam o żywe kolory. Ma być szaro i czarno. Podobnie jak Inferno, którego oddziały mają przywodzić na myśl zastępy piekieł. Ciężko tu o zieleń i błękit. Z kolei Twierdza to również zbiorowisko bratnich jednostek, więc nic dziwnego, że mają podobne ubarwienie i rynsztunek. W bastionie przeważa biel ale poza Jednorożcem nie ma tam żadnej białej jednostki. Ent i Smok w podstawie jak i w ulepszeniu wybitnie się wyróżniają. W fortecy kolory są stonowane, ale różnorodne. Czerwony Mag i niebieski Dżin stanowią wyraźny kontrast dla reszty stworzeń.

Tworzysz teze a potem szukasz argumentów. Wszystkie żywiołaki są żywiołakami a jednak mają różne kolorki. Społeczeństwo bastionu to przeróżne rasy które łączy tylko las. Stworzenia z oazy łączy pustynia. Ent ma typową kolorystykę dla podstawowych jednostek bastionu. Podstawowy smok jest zielony, czyli jak dodatki w jednostkach podstawowych. Ulepszony smok jest złoty, czyli jak dodatki przy jednostkach ulepszonych.

Cytat:
Reszta miast będących miszmaszem takim jak jak Oaza, jest jedną, wielką chodzącą tęczą. Spojrzeć warto także na fanowską Przystań, gdzie kolory są bardzo zróżnicowane. Nie ma miasta, które tak biłoby po oczach monotonią kolorystyczną. To samo było w Gaju i w pewnym momencie twórcy stwierdzili że czas to zmienić, niestety za późno.

Może spytamy o to twórców gaju;p

Dobór palety w oazie jest bardzo dobry. Można się sprzeczać co do jej jaskrawości, ale wrzucanie tam błękitów to pomysł nietrafiony. Takie rozrzucenie barw pojawia się tylko w lochu i wrotach. Obie frakcje to zbieranina różnych typów. Loch to przeróżne eksperymenty i ma tu panować chaos, a wrota to wrota i żal je komentować.

@Baloqu dzięki za zestawienie. To jest konkret o którym można rozmawiać. Przyznam co prawda, że wole zestawienia graficzne.

Kammer PW
18 czerwca 2015, 22:30
Nephretes:
Popatrz sobie jak wyglądają skorpiony, są one pochylone do przodu, takie narzekania to już do matki natury :P
Ja nie będę niczego mówił o kolorach, bo się nie znam. Za to zrobię typowy kammerin' i wytłumaczę, co mi nie pasowało w tym skorpionie. :P

Zacznijmy od podstawowej kwestii, jaką jest równowaga. Zasadniczo rzecz ujmując - by ciało znajdowało się w stanie równowagi, to jego środek masy musi znajdować się pomiędzy punktami podparcia. Innymi słowy: jeżeli ktoś z Was dostałby dwa dziesięciolitrowe baniaki z rtęcią do potrzymania w wyprostowanych do przodu ramionach - wywrócilibyście się (zakładam, że ramię się nie złamie :P), ale jeżeli rozłożycie ramiona na boki - momenty sił się zrównoważą.

Tyle teoria. Przyjrzyjmy się ponownie (uważnie!) naszemu skorpionowi - widać u niego jedynie trzy pary odnóży, te tylne. Nadto wyraźnie widać, że są one zlokalizowane dopiero od połowy korpusu. Co z tego wynika? Jeżeli założyć, że szczypce nie są wypełnione próżnią, a zwykłym materiałem, z którego składają się skorpiony, to wyraźnie widać, że szczypce, łeb z fragmentem tułowia i kolec jadowy zdecydowanie przeważają nad resztą tułowia i odnóżami.

Co to dla nas oznacza? Środek ciężkości jest przesunięty poza obszar ograniczony przez punkty podparcia wyznaczane przez trzy pary odnóży, zatem powstaje moment siły, który będzie przewracał skorpiona.

Zalecenie - uwypuklenie tego, że jest jeszcze jedna para odnóży. :P

Def z kolei wydaje mi się zbyt statyczny - wyłącznie nogi się ruszają. Dodałbym jeszcze kołysanie szczypców i kolca.

Myślę, że niefizycy już nie czytają. Chłopaki, znacie jakieś fajne strony z symulacjami fizycznymi? Coś poza PhETem?

Matheo PW
18 czerwca 2015, 22:47
Cytat:
Nauczono mnie kiedyś, że rozmowę prowadzi się na argumenty. Oczywiście można też wymieniać opinie. Różnica jest taka, że przy opiniach każdy zostaje przy swojej, a przy argumentach można kogoś do czegoś przekonać.
100% racji, tylko czasami ktoś może nie mieć na to czasu i sam ich nie przedstawiłeś.

Cytat:
ości, ale wrzucanie tam błękitów to pomysł nietrafiony. Takie rozrzucenie barw pojawia się tylko w lochu i wrotach. Obie frakcje to zbieranina różnych typów.
Tak jak Oaza, no chyba że się mylę.

Cytat:
Wszystkie żywiołaki są żywiołakami a jednak mają różne kolorki.
Bo powinny mieć. Łączy je tylko sposób dotarcia na Antagarich.

Cytat:
Przyznam co prawda, że wole zestawienia graficzne.




W Bastionie tak naprawdę białe są trzy jednostki. W Oazie aż cztery balansują w paletach żółci, a reszta ma ozdoby w tym kolorze i jeszcze dojdzie żółtawy skorpion według mnie wyrżnie brakuje kontrastu. Mag nie zbiedniałby gdyby był zielony :)

Zestawienie graficzne wszystkich frakcji to żaden problem, tylko zwyczajnie szkoda mi na to czasu, bo gołym okiem widać różnobarwność.

EDIT: W przypadku bastionu ważne jest również tło, i teren frakcji ma którym jednostki są przejrzyście widoczne.

witchking PW
18 czerwca 2015, 22:53
Cytat:
Def z kolei wydaje mi się zbyt statyczny - wyłącznie nogi się ruszają. Dodałbym jeszcze kołysanie szczypców i kolca.

Proponuje zapoznać się z oryginalnymi defami. Animacja ruchu u wielu jednostek nie zachwyca. Neph się napracuje, poprawi ruch a zaraz jakaś maruda powie, że jest on na homm za dobry;p

Nie będę cytował tekstu o równowadze, szkoda robić bałagan. Punktem podparcia są przednie odnóża których niestety nie widać. Zresztą pozycja w której jest skorpion sugeruje ich obecność (wiem odwracam kota ogonem, ale czemu by tego nie robić). Nadmierne uwidacznianie przednich kończyć zepsuje proporcje skorpiona i utrudni jego zmieszczenie na dwóch hexach.

@Matheo brawo a teraz dodaj jeszcze nieulepszone jednostki i będziesz miał pełen obraz bastionu.

Edit:
W zestawieniu pominąłeś jednorożca, a szkoda bo jest istotny, jeśli ktoś mi powie, że są duże różnice w kolorystyce 4 pierwszych jednostek bastionu to przykro mi ale go wyśmieje. Jednorożec też ukazany jest dokładnie w tych samych kolorach. Wyróżnia się tylko ent (który ma kolory dokładnie jednostki podstawowej z bastionu) i smok którego kolor pojawia się tylko w dodatkach innych jednostek (ale jednak się pojawia)
strona: 1 - 2 - 3 ... 104 - 105 - 106 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel