Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 135 - 136 - 137

Darkem PW
17 czerwca 2015, 12:03
Panowie, trochę luzu. Jaki konflikt? Ot różnica zdań i parę gorzkich słów. Nie róbmy afery tam, gdzie jej nie ma. Po co? By na siłę podkreślić przynależność do jednej lub drugiej grupy? By poczuć się "ważniejszy"? Przestańmy.

To fakt, że niektóre jednostki Oazy różnią się od tych z oryginału, ale w większości są mu bardzo bliskie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że bliższe niż armia Wrót Żywiołów. W samym H3 - co szczególnie widoczne jest w portretach bohaterów - mamy kilka stylów graficznych, które pasują do siebie pozostając różne. Tak samo jest w przypadku Oazy. Gloryfikowanie HoTy nie ma tu sensu, bo jednostki wcale nie kopiują stylu oryginału tak idealnie jak mówicie. Owszem są ładne, ale spójrzmy chociażby na Korsarza. Odbiega od standardów H3, to samo tyczy się ptaka i czarodziejki. Sam skład armii Przystani jest mniej "hirosowy" niż armia Oazy. Jest w nim zbyt wielu przedstawicieli tej samej rasy (ludzi), co nigdy nie będzie elementem zamków z H3 (tak, tak, Zamek to wyjątek, ale i tradycja).

Neph dobrze wie, że przed Oazą jeszcze długa droga. I dobrze. Jest czas na doskonalenie projektu. Wszyscy to wiemy, a Morglin sam o tym pisze. Krytyka może frustrować - szczególnie, gdy poświęca się czemuś tyle swojego czasu. Pamiętajmy by starać się konstruktywnie komentować postęp prac. To chyba najważniejsze.

Nephretes PW
17 czerwca 2015, 13:30
@Bacus

Może faktycznie trochę za ostro zareagowałem, ale i tak podtrzymuję, że krytyka musi być kulturalna i wtedy wszystko jest w porządku. Po coś publikuję w końcu swoje prace, bo obiektywnie nie jestem w stanie tego ocenić.

Miasto jest dla wszystkich, ale graficy mają lepsze oko do warstwy wizualnej i tylko o to mi chodziło. Po zrobieniu ileś tam jednostek i obejrzeniu defów oryginalnych w moim mniemaniu ma się lepsze oko.

Tymczasem popracowałem nad skorpionem, żeby był bardziej czytelny. Macie jakieś sugestie?


Warmonger PW
17 czerwca 2015, 13:34
Ogólnie jest lepiej, ale w tej wersji łeb znów zlewa się z resztą. Poprzednie wersja byłą pod tym względem lepsza, bo korpus miał inny kolor, niż głowa. Nie widać też żuwaczek, a oczka są niezbyt wyraźne.

Kuririn PW
17 czerwca 2015, 17:01
Cytat:
a oczka są niezbyt wyraźne.
Mruga do Ciebie i dlatego tak jest... troszkę nie dopracowany ten krab czy jak mu tam skorpion, ale mam nadzieje Neph postara się i zrobi cudeńko...

Belegor PW
17 czerwca 2015, 17:19
Skorpion powinien mieć 4 pary odnóży- w końcu to pajęczak. Też ciało powinno być bardziej spłaszczone. Wielkość oczek prawidłowa, skorpiony mają mocno zredukowane oczy. Kolorystycznie mi się podoba.

Kammer PW
17 czerwca 2015, 17:25
On będzie atakował odnóżami czy szczypcami w końcu? I - najważniejsze - jakie są zaplanowane umiejętności dla niego? Coś w stylu trucizny wiwern?

Belegor:
Skorpion powinien mieć 4 pary odnóży- w końcu to pajęczak.
O, wracamy do tematu ile nóg to ma mieć. :D

PS.: Kuririnie, cytat dajesz między [q][/q], nie po [q=. ^L^

witchking PW
17 czerwca 2015, 18:45
Morglin to postać niezwykle ciekawa. Gdy ktoś chce projekt powoli kończyć, to goblin narzeka,czepia się i marudzi. Gdy ktoś projekt zwój doskonali co wymaga czasu, to marudzi i narzeka, że nikt nic nie wydaje.

Jednostki Nepha prezentują się świetnie i przyczepić można się właściwie tylko do 7 poziomu. Uważam, że wystarczy odpowiednio dobrać tekstury i będzie dobrze pasował do gry.

Popieram tezę, że to opinia grafików powinna być przy grafikach najważniejsza. Powód jest prosty, oni potrafią powiedzieć co poprawić i wskazać jakieś szczegóły. Przeciętny gracz często rzuca ogólnikami, że mu się nie podoba i, że jest źle. Oczywiście to też może pomóc, ale to przypomina zabawę w ciepło zimno.

Kastore PW
17 czerwca 2015, 19:20
Belegor:
Skorpion powinien mieć 4 pary odnóży- w końcu to pajęczak.
Nie chciało Ci się czytać podręcznika od przyrody w podstawówce, prawda?

@Down, f*ck, coś mi się pochrzaniło, nevermind. :P

Aayren PW
17 czerwca 2015, 19:50
Ej ej, Panie @Kastore, co niby masz do tej wypowiedzi? Zaraz jako biolog mogę Ci pokazać gdzie raki zimują!

Kuririn PW
17 czerwca 2015, 21:28
Cytat:
ale to przypomina zabawę w ciepło zimno.

Święte słowa POMIDOR!

Matikun PW
17 czerwca 2015, 21:41
Skorpion.

Nephretes PW
17 czerwca 2015, 21:51
Skorpion ma 4 pary odnóży, ale zasłaniają je szczypce. Sorry taką mamy klimat perspektywę. Poza tym fantasy to nie lekcja biologii.

Nie zaczynajcie tej dyskusji od nowa :S

Tak wygląda teraz:


Kuririn PW
17 czerwca 2015, 21:51
A zerknijcie wyżej w poście Nepha gdzie przedstawił wcześniej Skorpiona :)

Kammer PW
17 czerwca 2015, 22:04
Jakoś tak wygląda, jakby się przewracał do przodu...
Chciałbym również powtórzyć pytanie o umiejętności skorpiona.

Kuririn PW
17 czerwca 2015, 22:13
Nie widziałbym skorpiona inaczej jak ten przedstawiony...

Aayren PW
17 czerwca 2015, 22:18
Co do tych nóg oczywiście żartuję, klimat fantasty ma się rozumieć nie zawsze współgra z rzeczywistością.

Co do ogólnego zarysu - wiecie co? Czasami trochę mi szkoda, że wchodzę na to forum. Ściągnąłbym sobie kiedyś Oazę, grał jak głupi, cieszył jak dziecko z tego pięknego zamku i wspaniałych jednostek, i ani mi by do głowy nie przyszło marudzić czy narzekać na jakiś element. Nie wiem, czasami może rzeczywiście macie rację i coś jest nie tak jak trzeba. Ale zazwyczaj to tylko biadolnie (moje także!) by coś zmienić tylko dlatego że nasze osobiste gusta coś nam innego podpowiadają. Jak z tymi odnóżami (które dla mnie są sprawą naprawdę ważną - tak zostałem wychowany :D ). Ogólnie jednak - jednostki mi się podobają, mógłbym lada dzień zacząć grać Oazą. A za jakiekolwiek poprawki i ulepszenia z góry dziękuję, bo zapewne zrobią z zamku dobrego - jeszcze lepszy.

Brawo Naph!

Nephretes PW
17 czerwca 2015, 22:53
Kammer,

Popatrz sobie jak wyglądają skorpiony, są one pochylone do przodu, takie narzekania to już do matki natury :P

Co do umiejętności specjalnych to szczerze powiedziawszy sam nie wiem,
pasuje zatrucie, albo paraliż, ale takie opcje już mamy.
Poza tym jakkolwiek bym się nie starał, skorpion nie wygląda on na 6 poziom, więc chyba czekają nas kolejne roszady poziomami.



Edit. Def jest prawie ukończony


Warmonger PW
17 czerwca 2015, 23:00

Moim zdaniem teraz całkiem dobry. Może faktycznie nie wygląda aż tak groźnie, ale z drugiej strony w porównaniu z Nagą nienajgorzej.

Andruids PW
17 czerwca 2015, 23:25
Nowy skorpion mi się nie podoba. Ogon ma lepszy (choć trzyma go ciut za wysoko), dobrą ilość odnóż, ale kadłub i szczypce były lepsze w poprzednim modelu.

witchking PW
17 czerwca 2015, 23:31
Lubiłem starego skorpiona i miałem sporo wątpliwości gdy Neph mi napisał, że chce go robić prawie od początku, ale nowa wersja wygląda dużo bardziej herosowo i jest zdecydowanie bardziej dopracowana.

Nowy lepszy.
strona: 1 - 2 - 3 ... 103 - 104 - 105 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel