Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H2] Trudna misja
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Kodzo19 PW
21 lipca 2014, 18:23
Witam mój problem polega na tym że nie umiem przejść 8 misji kampanii Archibalda, mam przymierze ogrów bo w poprzedniej misji rozwaliłem krasnoludy, i sojusz ze smokami ale ta mnie przerasta. Doradźcie coś.

Krukov PW
21 lipca 2014, 19:27
Niestety H2 nie mam teraz, bo moja płytka po latach się mocno zjechała w starym kompie (jak i disciples :/), więc nie odtworzę misji :/

Jaki masz problem? Za mało wojska? Wróg ma za dużą przewagę?

Kodzo19 PW
21 lipca 2014, 19:59
Wróg ma dużą przewagę zaczyna z 3 z trzema zamkami i na starcie ma krzyżowców ja mam trochę mało wojska ogry i smoki znalezione na mapie i trochę stworków z zamku czrodziejki no ale trochę lipnie jest nawet jeśli mam te smoki wróg ciągle rzuca mi na ogry oślepienie konnymi osłania łuczników podczas oblężenia a łuczników jest dużo i po chwili wszystkie smoki podają przez głupich łuczników.

Krukov PW
21 lipca 2014, 20:08
Jak wspominałem, nie gram teraz w H2, nie znam tej misji, więc to co mogę Ci doradzić to manewrować po mapie, w zamku kolekcjonować wojsko, a bohaterami zbierać dodatkowych z siedlisk. Skoro przeciwnik ma więcej zamkňw to albo zdobyć trzeba tyle samo, albo przejść do ataku bardzo szybko i zabierać kopalnie w miarę możliwości. Więcej nie mogę doradzić, najwyżej mogę życzyć powodzenia.

Lepiej pomogą stali gracze H2

Co do oślepienia, potrzebujesz kontry typu Rozproszenie jak w H3. W H2 chyba też było. A łuczników trzeba chyba swoimi :/

IrhakIrhakPosty połączone. Istnieje taki przycisk jak edytuj ;)

Irhak PW
21 lipca 2014, 20:18
Jest też sposób na osłabienie wroga - zajmujesz jego zamek, wychodzisz nie zostawiając jednostek, a wróg powróci, zostawi kilka i wyjdzie. Podobno to działa ;)

Krukov PW
21 lipca 2014, 20:50
Jeśli rzeczywiście każdorazowo AI będzie zostawiał część wojska to będzie to dla niego niezwykle niszczycielskie i Twoja metoda pięknie zda egzamin.

Przy okazji przepraszam za dwa posty obok siebie i stworzenie tematu, pomimo istnienia podobnego. Tłumaczyć się mogę tylko tym, że dopiero co pojawiłem się na forum :/

EDIT: Możesz też dzielić oddział na kilka slotów. Jak masz np. 3 oodziały ogrów po 10 każdy to po oślepieniu zawsze zostanie 20 ;)
No i na pewno umiejętne używanie zionięcia smoka (o ile w H2 smoki atakują jak w H3!)

bRyland PW
21 lipca 2014, 21:30
Gdzieś kiedyś znalazłem solucję do H2...
http://www.extragry.pl/solucje/tytul/heroes-of-might-magic-2-gold.html

Kodzo19 PW
21 lipca 2014, 21:55
Dzięki waszej metodzie gdy wróg zostawiał wojska w zamku zdobywałem go co chwilę i wygrałem, obeszło się bez solucji.

Irhak PW
21 lipca 2014, 22:32
Przyznam się, że ja z tej metody nie skorzystałem nigdy. Znalazłem ją tylko w jakiejś solucji (a w międzyczasie jechałem na kodach :D)

Krukov PW
21 lipca 2014, 23:30
Dobre kody nie są złe ;D

A metodę zapamiętam, bo może i mi się przyda kiedyś :)

Hayven PW
22 lipca 2014, 09:57
Tak na przyszłość: W H1, H2 i w H3 bardzo istotna jest szybkość. Trzeba szybko zdobywać zamki przeciwników korzystając z przewagi, jaką dają nam oddziały przyłączone na mapie przygody. Jeśli ktoś ma za dużą armię, spróbuj szybko poznać zaklęcie oślepienie (graj czarnoksiężnikiem!) i oślepiać wojska przeciwnika, atakując je na zmianę. On nie będzie mógł wykonywać akcji, a Ty go wykosisz.
UWAGA: Jeszcze lepszy od Oślepienia jest Paraliż, bo oprócz zablokowania jednostki zabiera cały kontratak, a nie tylko jego połowę.
temat: [H2] Trudna misja

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel