Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd się wziął twój nick?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3

Drwal PW
29 czerwca 2014, 12:29
Jako, że okres wakacyjny zaczął się myślę na dobre, wybaczycie mi ten mało ambitny temat. Niemniej wydaje mi się to jednak ciekawe, nie raz zastanawiałem się dlaczego Acid jest właśnie kwasowym smokiem, Hobbitowi imponuje niziołek, a Nie_mam_nicka zdecydował się na taki nick (pewnie się nie dowiem już). Oczywiście to tylko przykłady, każda wypowiedź mile widziana.

A i by nie było nieporozumień, wbrew pytaniu w temacie nie chodzi mi o to skąd się wziął nick (każdy wie jakie jest pochodzenie takich nicków jak Alamar czy Kastore), ale jaka była argumentacja takiego wyboru. Czy to był przypadek, coś zrobionego na szybko, a może długo przemyślana decyzja? Poniekąd uzupełnienie tematu "jak trafiłem do Groty".

Jakby ktoś pytał czemu nie zacząłem od siebie, to z przyczyn ochronnych. Nie chce wyjść na idiotę jakby temat nie zyskał aprobaty. :D


Kastore PW
29 czerwca 2014, 12:39
Drwal:
wbrew pytaniu w temacie nie chodzi mi o to skąd się wziął nick (każdy wie jakie jest pochodzenie takich nicków jak Alamar czy Kastore), ale jaka była argumentacja takiego wyboru.
Za scenkę z miotaczem.

Soooo badass. :P

Bychu PW
29 czerwca 2014, 12:40
Mój nick... W sumie, to jak się rejestrowałem w Grocie to w tle gadał telewizor. Akurat lecieli 3 muszkieterowi i sobie zapisałem tak jak mi się usłyszało imię jednego z nich :P A wybrałem to, bo nie miałem wtedy weny twórczej. Teraz bym pewnie zmienił nick, ale za dużo roboty z tym :P

Hayven PW
29 czerwca 2014, 12:48
Takie tam, wymyślone na szybko przy rejestracji w Jaskini Behemota. Szukałem w pośpiechu czegoś w miarę "imionowego" i przyszło mi do głowy, że niektóre nicki to przekręcone nazwy. Wziąłem "Haven", zmodyfikowałem i wyszło "Hayven" :P

... a ponieważ dopiero po dłuższym pobycie w JB zarejestrowałem się tutaj, w Tawernie i na HC to już wszędzie wybierałem ten sam nick :)

Garett PW
29 czerwca 2014, 13:16
Mój nick pochodzi od imienia głównego bohatera gry Thief, które to mi się tak spodobało, że od tamtej pory wszędzie mam nick Garett, aczkolwiek jeśli mam grać w MMO nekromantą to wpisuję nick Arantir. :P

Demorator PW
29 czerwca 2014, 14:35
Geneza mojego nicku jest raczej zawiła. W młodości "imponowały" mi zawsze złe istoty z gier, książek filmów, więc kiedy zobaczyłem Agraela, a potem Kha-Beletaha wiedziałem, że są to istoty, które pasują do mojego "nastawienia". Stąd wziął się człon Demon. Drugim członem jest Imperator. Jako, że w realnym życiu skłaniam się raczej w kierunku władzy absolutnej, niż demokracji, a jestem też wielkim fanem starszej trylogii SW, to postać Imperatora była mi najbliższa. Szczerze powiedziawszy, nie pamiętam, kiedy pierwszy raz użyłem tego nicku, ale pierwsze które nadal działa to adres mail z 2009 r.. Potem potoczyło się tak, że wszedłem na JB (jeszcze jako Xenofex), a stamtąd na pojmanym w Wąwozie Garoty smoczym pisklęciu przyleciałem tutaj (tym pisklęciem był Ithilgore, mój pierwszy nick do którego zapomniałem hasła).
Z połączenia Demona i Imperatora powstał DEMOniczny impeRATOR. W tej chwili w większości portalów (poza JB) i gier używam tego nicku, więc jeżeli ktoś spotka Demoratora w DoC lub gdzie indziej, to będę to na 99% ja.

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2014, 14:58
Drwal:
Hobbitowi imponuje niziołek
Urwę Ci wszystkie kończyny. :3

Drwal PW
29 czerwca 2014, 19:14
Hobbit:
Urwę Ci wszystkie kończyny. :3

:X

Co do mojego nicku, to zdecydował zwykły pośpiech. Potrzebowałem informacji o jakiś małym modzie, więc w końcu, po chyba roku czytania Groty, trzeba było stworzyć własne konto. Jako, że w tym czasie grałem w klubie piłkarskim Siekiera Legionowo (nazywani byliśmy Drwalami), to wpisałem na szybko drwal-siekiery. No i tak zostało do momentu kiedy Acid zgodził się usunąć drugi człon nicka(/-u?).
Oczywiście najchętniej bym go zmienił, ale po takim czasie nie ma to po prostu sensu. Zaakceptowałem go, ba nawet polubiłem. :D
Na innych forach, stronach (nie związanych ze światem MM), czy w grach komputerowych używam nicku Rufete i taki pewnie nick miałbym tutaj gdyby nie szybka i nieprzemyślana decyzja. No ale kto by pomyślał, że zostanę tu na tak długo.:D

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2014, 19:36
Drwal:
Oczywiście najchętniej bym go zmienił, ale po takim czasie nie ma to po prostu sensu.
Mam dokładnie to samo. Ech, te nieprzemyślane decyzje, które ciągną się za nami przez całe życie...

Daractive PW
29 czerwca 2014, 19:44
Generator imion Margonem + kompletny brak weny = Daractive :D Jedynym chyba wartym zapamiętania nickiem jest Earthman z Akademii Wojny, aczkolwiek nie wiem nawet czy to konto jeszcze istnieje (a Akademia tak jakby z lekka oklapła).

Nemomon PW
29 czerwca 2014, 20:18
Jestem wielkim fanem Kapitana Nemo (postaci literackiej, nie zespołu muzycznego ani rybki), więc to pierwej część członu. Druga się wzięła od Wizardmona (mój avatar).

Flush PW
30 czerwca 2014, 04:12
Nie, nie chodzi tu o spuszczanie wody w klozecie. :D

Flush to imię głównego bohatera (psa! <3) powieści Virgini Woolf, mojej ulubionej pisarki. Chociaż to nie jest moja ulubiona jej książka, do postaci Flusha mam ogromny sentyment. No i brzmi całkiem zabawnie :D

TopFunny525 PW
30 czerwca 2014, 13:04
Nie wiem od czego wziął się mój nick. Wymyśliłem go przed rejestracją w usłudze PSN w styczniu 2012 roku i od tamtej pory go używam/używałem na większości serwerów. Chciałem sobie go zmienić (a wcześniej byłem ogromnym fanem x menów i postaci "Ruda (Rogue)") ale po dłuższym namyślaniu postanowiłem, że go zostawię.

Krukov PW
21 lipca 2014, 09:47
Często nazywałem się Kruk, a tym razem słyszałem relację, w której mówili o Rosjanach. Dodałem więc "v" na końcu i potem "o", żeby lepiej brzmiało :O

Manitoba Smith PW
4 sierpnia 2014, 18:25
Tego nicka wziąłem od alternatywnej osobowości gościa z kreskówki (tak, oglądam bajki xD), ale to było dosyć nieprzemyślane, gdyby mój móżdżek pracował nieco wolniej, nazywałbym się po prostu Smith. Ale co się stało to się nie odstanie. A avatar jaszczura nie wiem czemu skojarzył mi się z tym imieniem :)

Alchemik PW
4 sierpnia 2014, 18:35
Mój nick wziął się z tego że moje nazwisko figuruje na tablicy okresowej pierwiastków, a odpowiednikiem chemii w światach fantasy jest alchemia. Drugim powodem była moja ówczesna fascynacja ruchem Alchemików który miał miejsce w średniowieczu i starożytności.

Innym nickiem którego używam w Heroes Online to Adonis.

Kodzo19 PW
4 sierpnia 2014, 19:48
Mój nick wymyśliłem kilka lat temu gdy grałem w Gladiatusa z kolagami i od tamtej pory używam go we wszystkich grach.

Felek PW
14 sierpnia 2014, 20:42
Mój nick wziął się od przezwiska, które wzięło się od nazwiska... Ależ to głębokie! :P W każdym razie, wszędzie byłem/jestem tak nazywany więc wybranie go jako nick do wszelkiego rodzaju stron było oczywistym wyborem. Kiedy "Felek" jest zajęte zwykle dodaje do niego jedną z trzech liczb: "123" "987" lub "22". Niezbyt kreatywne, ale jest.

Laxx PW
12 listopada 2014, 12:33
To teraz ja wyjaśnię swój nick :P

Imię: Powstało na potrzeby gry forumowej na Tawernie i w sumie postanowiłam je używać już jako własnego nicku :D

Nazwisko (Nemezis): Chciałam, aby moja postać (demonica) była związana z zemstą, dlatego Nemezis ;) Pisownia celowo przez z. Ale jak już widzicie, nie używam go w nicku. Tak jest łatwiej dla wszystkich :)

Viking PW
12 listopada 2014, 15:53
Chciałbym napisać, że za moim nickiem kryje się jakaś ciekawa historia, albo głębokie przemyślenia, ale to niestety nieprawda.

Po raz pierwszy pod tym nickiem pisałem komentarze na wp (obecnie na onecie) i jakoś tak przylgnął do mnie. W teorii jest on odzwierciedleniem mojego zainteresowania kulturą skandynawską (głównie tamtejszą muzyką metalową), ale to zainteresowanie dopiero się rozwija: obecnie uczę się języka fińskiego, oraz wałkuję podstawy skandynawskiej mitologii i szukam po księgarniach Kalevali.

Sądzę, że mój nick będzie lepiej odpowiadał rzeczywistości dopiero za kilka lat.
strona: 1 - 2 - 3
temat: Skąd się wziął twój nick?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel