Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 41 - 42 - 43

CRW PW
29 czerwca 2014, 14:54
Przez 1:1 miałem na myśli styl graficzny, a tu moim zdaniem ludzie będą w stanie iść na odstępstwa, szczególnie, jeśli da się im grafikę o wyższej rozdzielczości/jakości (choć nadal 2D).

Oczywiście bardzo ważna jest spójność stylistyczna. Jeśli coś miałoby być niespójne, to moim zdaniem lepiej, żeby nie powstawało w takiej formie.

Co zaś do podmianki... znów, osobiście myślę bardziej w trochę większej perspektywie. Zastąpić wszystkie miasta, zrobić tryby, albo żeby wybór jednego miasta blokował możliwość wybrania innego. Każdy gra to, co mu się podoba.

Jak bardzo różniłaby się jedna mapa, jeśli frakcje z H3 podmienić tymi z H4 albo z H2? Oczywiście temu wszystkiemu musiałaby przyświecać jakaś większa koncepcja. Podmiana jednego miasta bo tak trochę nie wchodzi w rachubę, bo to jest krok do tyłu. Podmiana wszystkiego w zależności od dobranego trybu to moim zdaniem krok do przodu.

Ewentualnie zrobić Axeoth vs Enroth ;)

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2014, 14:56
CRW:
Zmieniając jednostki, zmieniacie w gruncie rzeczy całe miasto. A wtedy przestaje ono być Preserve z H4 i zaczyna być czymś innym.
I dobrze, bo Preserve z H4 już mamy w H3 w postaci innych miast.

Kammer PW
29 czerwca 2014, 15:06
Hei-reg;:
Co do jednostek, to jeśli Vori ma już zaklepane jakieś jednostki to nie ma co im ich podbierać. Wymyśli się inne. ;)
Kamień z serca. Poważnie. Dzięki.

CRW, masz bardziej niemożliwe pomysły ode mnie. :P

witchking PW
29 czerwca 2014, 15:50
Może zrobimy temat z zaklepywaniem jednostek, bo chce sobie zająć pare na alternatywne jednostki.

A tak serio to manowie bądźmy poważni.Co to za idiotyczny pomysł z zajmowaniem sobie jednostek i argumentami "bo ja kiedyś zrobię miasto". Kammer masz coś do pokazania, to pokaż. Będzie godne uwagi to nikt poważny Ci nie będzie rozwalał planów podbierając jednostki. Zresztą jak zrobisz dobrego moda to ludzie wybiorą Twojego, a nie tego który podbiera jednostki. Nie masz nic do pokazania to nie masz głosu.

Jeśli pomysł na użycie jednostki starczy by ją sobie zająć to mamy spory problem, pod tym linkiem spora część sensownych została już zajęta:
http://heroes3towns.com/?

Co do tematu, to należy zadać sobie pytanie czy chcemy nowe miasto czy mod. Jeśli nowe miasto to czas pomyśleć o jednostkach, jeśli mod to czemu by nie przypisać jednostek odpowiednich dla tego miasta w homm 4. System alternatyw można już wprowadzić w VCMI. Przeniesienie miast z homm 4 i zachowanie najważniejszych elementów z homm 3 było by moim zdaniem bardzo ciekawym zabiegiem. Przy okazji większość defów stworów można wyciągnąć z homm 3.

Oczywiście wymaga to sporo pracy, ale z drugiej strony daje trochę więcej dowolności w stylu graficznym ekranów miast.

Hei-reg; PW
29 czerwca 2014, 16:45
Moim początkowym założeniem było właśnie przeniesienie po prostu miasta z IV do III razem z jednostkami. W moim zamyśle miał to być odpowiednik miasta z czwórki w trójce. No i nie powiem, narobiliście mi teraz tymi jednostkami trochę wątpliwości. Jeszcze się nad tym będę musiał zastanowić.

W każdym razie jeśli armię rezerwatu będę zmieniał to właśnie powstał pierwszy koncept nowej jednostki:


Kammer PW
29 czerwca 2014, 17:10
witchking:
A tak serio to manowie bądźmy poważni.Co to za idiotyczny pomysł z zajmowaniem sobie jednostek i argumentami "bo ja kiedyś zrobię miasto".
Nie, że KIEDYŚ zrobię miasto, tylko, że TERAZ robię miasto. To preserve jest obecnie w powijakach.

@Hei-reg; *.* Cudo! Naprawdę cudo! Chcę Cię w Vori!

Drwal PW
29 czerwca 2014, 17:30
Kammer:
Nie, że KIEDYŚ zrobię miasto, tylko, że TERAZ robię miasto. To preserve jest obecnie w powijakach.

A Vori nie jest? Pokazane było cokolwiek co daje prawo wyłączności na jednostkę? Według mnie można użyć każdej jednostki poza tymi oryginalnymi co już należą do jakieś frakcji, no i jednostek z HotA też bym nie powielał. O ile oczywiście pasuje do miasta.
Gdyby obowiązywała zasada "zarezerwowania" jednostek, to HotA team miałaby spory problem z doborem jednostek. Przecież część z nich była już w innych projektowanych miastach np. Regnie.
Każdy ma prawo zrobić swój mod, według swojej koncepcji. Nawet jakbyś wydał już miasto. Fani ocenią w którym przypadku pomysł i wykonanie jest lepsze.

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2014, 17:40
Goryl świetny, nazwa jeszcze do poprawki (aczkolwiek w angielskiej wersji będzie się nadawać). Kolorystykę właśnie taką zamierzasz zachować?

Warmonger PW
29 czerwca 2014, 17:42
Cytat:
Pokazane było cokolwiek co daje prawo wyłączności na jednostkę?
Można też przez zwyczajną przyzwoitość dogadać się z autorami innych miast tak, żeby jednostki ze sobą nie kolidowały.

Kammer PW
29 czerwca 2014, 18:07
Drwal:
A Vori nie jest?
Mam wrażenie, iż przygotowane *.jsony i ustalona koncepcja to coś więcej niż gdybanie o tym, jakie jednostki dać.

Warmonger:
Można też przez zwyczajną przyzwoitość dogadać się z autorami innych miast tak, żeby jednostki ze sobą nie kolidowały.
To właśnie próbuję robić. Jeżeli przesadzam z językiem, to przepraszam.

Wiwern PW
29 czerwca 2014, 18:29
Hei:
Moim początkowym założeniem było właśnie przeniesienie po prostu miasta z IV do III razem z jednostkami. W moim zamyśle miał to być odpowiednik miasta z czwórki w trójce. No i nie powiem, narobiliście mi teraz tymi jednostkami trochę wątpliwości. Jeszcze się nad tym będę musiał zastanowić.

Miasto natury z H4 ma całkiem niezły design i kilka fajnych jednostek, ale odbieram je mocno jako połączenie miasta elfów i baśniowego miasta żywiołów. Może w nim jest nawet odrobinka klimatu miasta czarodziejki z pierwszych części, ale to jednak byłoby dublowanie tego co jest już w sadze. O wiele bardziej podobałby mi się swoisty tribute town, który łączy elementy architektury z oryginału, ale jednocześnie ma swój unikalny charakter i założenia. Oprócz elementów natury i baśni dodałbym także sporo zwierząt, także dosyć niekonwencjonalnych. Trzeba też dobrać jakąś główną rasę przewodnią. Elfy jako jedna z jednostek to nie najgorszy pomysł, ale postawiłbym jednak jeszcze na coś nowego. Może satyry? Tak, dublują się się z tymi z Gaju i starych konceptów Hotowskich, ale nie widzę powodu, by nie poświęcić im własnego miasta.

Co do goryla... Jeśli ktoś rzuciłbym mi hasło, że coś takiego ma się znaleźć w mieście, to bym się uśmiał tylko. Twój koncept jest jednak niezły. Czuć moc ulepszenia i jednocześnie nie wykracza on zbyt mocno poza konwencje gry. Jakąś umiejętność specjalna też dałoby się wymyśleć, więc nie jest źle. Jestem kupiony przez tą małpę. XD

Podoba mi się także tło zaprezentowane wcześniej. Całkiem nastrojowe i zupełnie inne od mglistego Rampartu i słonecznego, rajskiego Confluxu.

Oczywiście całość koncepcji należy wyłącznie do ciebie, bo na ten moment ty odwalasz całą robotę. Nawet jeśli są to durne szkice, to są one świetnie zaplanowane, logiczne i spójne z klimatem gry.

Trith:
Co do jednostek, to pewnie na nie znalazłbym wolną chwilę, więc z tym można do mnie.

Ah wah, Hei-RegxTrith yaoi graphic pairing. Chcę to zobaczyć. :D

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2014, 18:40
Z tym gorylem przyszło mi teraz do głowy... To miasto można byłoby przerobić na coś w rodzaju dżungli/dzikich gąszczy, ze stworzeniami bardziej egzotycznymi, ale przy tym dość zwierzęcymi. Niestety trochę przypominałoby w ten sposób Fortress, ale dobrze zrealizowane byłoby wystarczająco unikatowe, by pasowało do klimatu gry.

Drwal PW
29 czerwca 2014, 19:02
Nie jest to zły pomysł, natomiast nie jestem za tym by znajdowały się tam zwykłe zwierzęta. Miasto zmieniłoby całkowicie swoje oblicze, ale jak już tu w większości ustaliliśmy, to Preserve z Heroes IV nie pasuje w takiej formie.

Widziałbym za to stworzenia trochę legendarne, zwierzęta z opowieści tubylców. Goryl akurat z klasycznych zwierząt jest jak najbardziej w porządku. Niemniej niech to będzie pojedynczy przypadek. Moje propozycje:

Na 1 poziomie musi być oczywiście ktoś człekopodobny. :) A więc jakiś człowiek dżungli, czy inny dzikus. Nie musi być dokładnie człowiekiem, a na przykład kimś małpo-podobnym.

Widziałbym też chupacabre.
Pewnie na 2-3 poziomie.

Nie wiem czemu ciągle mi chodzi po głowie jakiś dziki ptak, raczej latający. Nie za bardzo mam pomysł jaki.

Ogólnie miasto w stylu takim jaki proponuje Hobbit byłoby chyba najciekawsze.

Hayven PW
29 czerwca 2014, 19:25
Ależ taka koncepcja mija się znacznie z Preserve, jakie znamy z Heroes 4 D:

AmiDaDeer PW
29 czerwca 2014, 19:28
I dobrze że się mija z oryginalną koncepcją - gdybyśmy mieli się jej trzymać, otrzymalibyśmy kopię Rampartu.

Myślę że warto też sięgnąć do gier z serii MM - tam było sporo istot, które można byłoby wykorzystać. Jak np. tygrysi kret z Xeen...



...kanibal z Enroth...



...czy osy i szczurołaki z Jadame.




Nie wspominając już o dinozaurach na VARN, CRON i Terze czy kolosach i trelborgach z Axeoth.

witchking PW
29 czerwca 2014, 22:00
Do propozycji Hobbita dodał bym jeszcze kotołaki. Jest nawet kilka całkiem dobrych defów nawiązujących trochę do kanibala z MM. Właśnie w kotołakach widzę materiał na bohaterów tego miasta.

Andruids PW
30 czerwca 2014, 01:23
Nie ruszałbym fauny z XEEN (ani TERY). CO najwyżej z Axeoth. Szczuroludzie też mało mi pasują do dżungli (mimo że jednostka strasznie fajna).

Co do Goryli... wolałbym coś bardziej fantastycznego, ale i tak pasuje. Tylko, że ulepszenie nazwałbym raczej uzbrojonym, albo wojennym gorylem.

Przychyliłbym się też do propozycji Wiwerna, żeby zrobić coś więcej z Satyrem. Ta jednostka ma spory potencjał. Mogłaby być zarówno bardzo szybkim wojownikiem, strzelcem, albo wytrzymałym tankiem.

AmiDaDeer PW
30 czerwca 2014, 01:47
ANcientDRuids:
Nie ruszałbym fauny z XEEN (ani TERY). CO najwyżej z Axeoth.
Stworzenia żyjące na XEEN czy Terze mogą żyć również na Enroth.

Daractive PW
30 czerwca 2014, 01:48
Randomowy pomysł: z lekka humanoidalna kolczatka (coś podobnego było w Diablo 2). No i w sumie driady jeszcze są wolne.

Kammer PW
30 czerwca 2014, 02:06
Moźe omszałe trolle?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel