Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 41 - 42 - 43

Aayren PW
2 sierpnia 2014, 09:23
Pomysł z tym namiotem - Genialny! Jestem po prostu zachwycony! Właśnie zamek chociaż ładny to brakuje mi w nim jakiegoś takiego pomysłu.

Matheo PW
3 sierpnia 2014, 11:40
Hei-Reg:
nie mam innego pomysłu jak inaczej to rozwiązać, a i tak jak jest mi się podoba. :)
Nie wiem,czy w ogóle to widziałeś, więc napiszę jeszcze raz.
Cytat:
Co powiesz na żywy fort? Zbudowany z cierni, pędów, kłączy i niewielkiej ilości kamienia. To wydaje się logiczne, bo przecież Osetnice będą stać na murach.

Co o tym myślisz?

Marendin PW
3 sierpnia 2014, 18:20
Odnośnie siedliska żaboludów, w ulepszeniu dobrze by wyglądało gdyby oprócz tego namiotu została dodana jedna z tych trzech kupek skrzeku, może ta największa na froncie ;)

Matheo PW
3 sierpnia 2014, 20:54
Cytat:
Zresztą odrzuciłem już koncepcje szanującego naturę Preserve, na rzecz nowej, "dzikiej Dziczy".

Nie podejmuj pochopnych decyzji :) Nie trzeba wyrzucać z line-upu ani Goryli ani Jeleni. Nie wiem dlaczego powstała opinia, że "Greenpace" i "Dzikusy" to skrajne koncepcje. To absurd. Oba pomysły mają więcej cech, które je łączą niż tych, które je dzielą, bo im bardziej coś jest dziksze, tym bardziej zgodne z naturą.
Dlatego krytykuję ratusz. Drewniane belki nie są złe. Złe jest to, że są one identyczne, idealnie równe i gładkie. Taki efekt można uzyskać tylko w stolarni, za pomocą specjalnych narzędzi a przemysł, kompletnie nie pasuje do Twojej koncepcji "Dzikusów".

Jak odróżnić to miasto od Bastionu, pokazałeś siedliskiem dla jednostek drugiego poziomu. Wszystkie ekrany miasta są poukładane i a niektóre niemal harmonijne. Dlatego ekran, który będzie posiadał trochę chaosu i artystycznego nieładu, będzie się znacząco odróżniał od pozostałych. Dlatego kłody z których zbudowany jest ratusz, powinny być krzywe, powyginane, sękate i nie do końca okorowane. Powinny wyglądać tak, jakby były przyniesione z lasu. Gdyby budynek Ratusza przyozdobić jeszcze pędami lub bluszczem, to wtedy nikt nawet nie pomyśli o Bastionie gdy to zobaczy.

Jeśli chodzi o wzorowanie się na Rezerwacie z H4, to źle na to patrzysz. H4 było wzorowane na H3 i fabularnie, to Twoje miasto będzie pierwsze. Dlatego ani jednostki ani architektura, nie muszą być podobne do "Rezerwatu" z H4. Ponieważ pozostałe miasta przeniesione z H3 do H4, również się pod tymi względami różnią. Można to wykorzystać fabularnie i zapożyczyć dwóch lub trzech bohaterów z czwórkowego Rezerwatu, by ten fakt podkreślić. To że line-upy obu miast się od siebie różnią, można łatwo wytłumaczyć. Podczas rozliczenia większość mieszkańców Lasu Tulareańskiego, nie skorzystała z portali, ponieważ byli tak bardzo związani ze swymi domostwami (czyli Matką Naturą), że woleli zginąć razem z nimi(Nią). To co zostało z trójkowego Rezerwatu, połączyło się na Axeoth w jedną frakcję z Elfami. Jeśli Nekropolia mogła się połączyć z Inferno, to dwa dość podobne miasta, tym bardziej.

Dlatego Twoje miasto, może być zwane Rezerwatem, pomimo tego że nie wygląda jak Rezerwat z H4.

Aayren PW
3 sierpnia 2014, 21:47
No no Matheo. Bardzo ładnie to przestawiłeś.

Bardzo prostym pomysłem jest dodanie drzewa kamiennego, którego komórki (może korek - kora) twardnieją niewyobrażalnie mocno i są niepalne. Można dzięki temu jego kora obkładać struktury obronne, by miały właściwości równe zamkom kamiennym, a w kuźniach pracować nad jego obróbka, by odpowiednio przygotowane kawałki używane były przez wojska jako pancerze.

No i można tym wytłumaczyć strzechę na dachach - też jest niepalna :p

Matheo PW
4 sierpnia 2014, 09:52
Tylko jak przekażesz fanom, że drzewo kamienne istnieje? Nowy surowiec chyba nie wchodzi w grę. Chyba jedyną możliwością, jest umieszczenie takiej informacji w biografii jednego z bohaterów.

rtx PW
4 sierpnia 2014, 10:04
Albo danie to do nazwy budynku specjalnego.
Albo zrobienie jakiegoś drzewa, które wygląda jakby było z kamienia. :P

Manitoba Smith PW
6 sierpnia 2014, 10:30
Jeśli chcecie kuroliszka do Preserve, znalazłem wzmiankę o tym, że kuroliszka nazywano też kokatryksją lub skoffinem. Więc proponuję:
- Kuroliszek -> Kokatryksja/Skoffin
"Siedlisko kuroliszków" -> "Siedlisko kokatryksji/skoffinów" (nie wiem, jak by się nazywało ich siedlisko)
- Lub na odwrót, ale kokatryksja lub skoffin bardziej mi pasuje do ulepszenia :p

PS. Ja nic nie każę ani nie nalegam, ale proponuję, bo może się spodobają Wam te nazwy :)

Belegor PW
6 sierpnia 2014, 11:08
Jak co to kokatryca. Poza tym line up miasta jest raczej ustalony i póki nie zrobi się najważniejszych budynków nie będzie zmieniany.

AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2014, 12:37
A nie kokatrys? Tak się po polsku zowie w Courtyardzie.

Manitoba Smith PW
6 sierpnia 2014, 12:52
Nie słyszałem nigdy o "kokatrycy", lub "kokatrys", ale o kokatryksji i skoffinie macie tutaj: http://wiedzmin.wikia.com/wiki/Kuroliszek
Mam pytanie: w Rezerwacie będzie w końcu kuroliszek czy nie? Zrobię użytek z łuku jak nie będzie xD

Matheo PW
6 sierpnia 2014, 14:27
1 Jak co się zowie w świecie Wiedźmina, nie ma znaczenia, jeśli w świecie realnym zwie się inaczej.
2 Kuroliszek najprawdopodobniej będzie tutaj
3 Można by te kilka postów przenieść tu. Zmieniłem zasady i teraz każdy może coś takiego zasugerować.

Manitoba Smith PW
6 sierpnia 2014, 17:50


1. Ale wiedźmin czerpie nazwy z prawdziwych mitologii i podań.
2. Szkoda. Kuroliszek pasuje mi do Rezerwatu, nie Dworu. :(
3. Dobry pomysł.

PS.: Co To Ma Do Jasnej Ciasnej Znaczyć?! http://m.youtube.com/watch?v=D0laWjUv7nE

Kammer PW
6 sierpnia 2014, 18:04
Smith, ogarnij się.

1. M&M a Wiedźmin to dwie zupełnie odrębne kwestie;
2. Nie Ty decydujesz.

I, brawo, odkryłeś stare Preserve.

Matheo PW
6 sierpnia 2014, 18:09
Cytat:
1. Ale wiedźmin czerpie nazwy z prawdziwych mitologii i podań.
Zgadzam się w stu procentach, jednak jak widać czasami dochodzi do przeinaczeń. Skoffin faktycznie mógłby być ulepszeniem Kuroliszka.

Manitoba Smith PW
6 sierpnia 2014, 18:19
Wiem, że M&M i Wiedźmin to co innego, ale w Wiedźminie, jak to mówił Matheo są zwykle dobre nazwy, ale są przeinaczenia. Jednak te nazwy kuroliszka są prawdziwe.
To prawda, ja nie decyduję, ale mówiłem: Szkoda, bardziej pasuje do Rezerwatu.
A nie: Macie go kurde dać do Rezerwatu!!!
A to z łukiem to był żart :p Stare Preserve? Aha, nie wiedziałem, że coś takiego jest... o.O I jestem ogarnięty... chyba :D

AmiDaDeer PW
6 sierpnia 2014, 21:02
Cytat:
Szkoda, bardziej pasuje do Rezerwatu.
Bo ja wiem... Niby co w nim takiego "rezerwatowatego"? Dla mnie to wygląda raczej jak efekt eksperymentów alchemicznych, a nie stworzenie dziko żyjące.

MinosKing PW
6 sierpnia 2014, 21:05
No nawet całkiem ciekawe Siedlisko żaboludów. Tylko zastanawiam się czy to aby ostateczna twoja decyzja Hei-reg?

W każdym bądź razie obecna wersja nie jest zła;]

Manitoba Smith PW
7 sierpnia 2014, 10:13
No, a Dwór to też nie siedlisko "eksperymentów". A na powstałych grafikach do Rezerwatu są ciekawe miejsca na siedlisko dla kuroliszka.
PS.: MinosKing chyba próbował zmienić temat xD

MinosKing PW
7 sierpnia 2014, 11:14
Cytat:
PS.: MinosKing chyba próbował zmienić temat xD

@Manitoba Smith nie tylko nie było mnie przez kilka dni bo nie miałem internetu, no ale to nie miejsce na rozmowę o tym. A wracając do tematu to z niecierpliwością czekam na kolejne odsłony ze strony Hei-Rega:P
strona: 1 - 2 - 3 ... 33 - 34 - 35 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel