Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 41 - 42 - 43

AmiDaDeer PW
30 lipca 2014, 00:02
Matheo:
Jeśli sam uważasz, że to błąd.
Nie uważam, że to błąd.

Trith PW
30 lipca 2014, 00:07
Cytat:
W grze nie ma miasta, którego budynki są stworzone (lub tak wyglądają) tylko i wyłącznie z drewna. Nie uważasz, że wprowadzanie takiej innowacji akurat w mieście, które w założeniach ma być bardziej zgodne z naturą niż wszystkie pozostałe, jest trochę a nawet bardzo nielogiczne?
Takie podejście to w moim odczuciu ekofanatyzm. Zabroń rosiczkom jeść zwierzęta, to będzie komplet.
Poza tym, czy motywem przewodnim tego miasta nie miało być bardziej "Dzikusy" a nie "Greenpeace"?
Argument moim zdaniem na poziomie "W Lochach wszystko powinno być po prostu wydrążoną jaskinią, bo mieszkają w podziemiach. Co to w ogóle za pomysł by zbudować zamek w jaskini w głębi ziemi?"

mr_R PW
30 lipca 2014, 00:12
do wypowiedzi tritha dodam, że to jest indywidualna cecha miasta.

Matheo PW
30 lipca 2014, 01:08
Cytat:
Tak jak dżinny wyglądają jak kosmici na śniegu? :P
Cytat:
Nie uważam, że to błąd.
Ale tak napisałeś... Zwracasz uwagę na to, że występowanie Dżinów na śniegu, to sytuacja kuriozalna. Sytuacje kuriozalne są uważane za niezgodne z naturą, a więc błędne.

Cytat:
Takie podejście to w moim odczuciu ekofanatyzm. Zabroń rosiczkom jeść zwierzęta, to będzie komplet.
Argument moim zdaniem na poziomie "W Lochach wszystko powinno być po prostu wydrążoną jaskinią, bo mieszkają w podziemiach. Co to w ogóle za pomysł by zbudować zamek w jaskini w głębi ziemi?"
Nie do końca poprawnie oddałeś w swej wypowiedzi to, co chciałem przekazać. Kompletnie drewniane budynki w mieście żyjącym w zgodzie z naturą, to pomysł nieco podobny do umieszczania egzorcysty w line-upie Nekropoli.

Cytat:
Poza tym, czy motywem przewodnim tego miasta nie miało być bardziej "Dzikusy" a nie "Greenpeace"?
Line-up wskazuje jednak na "Greenpeace", niż na "Dzikusy"

Wydaje mi się, że jesteście trochę zbyt ślepo zapatrzeni w ten projekt. Mi również się on podoba i gorącą mu kibicuje, jednak uważam, że trochę konstruktywnej krytyki nikomu nie zaszkodzi. Po za tym nie znam projektu, w którym pierwsze wersje modeli, trafiały do gry bez absolutnych zmian.

AmiDaDeer PW
30 lipca 2014, 01:18
Matheo:
Zwracasz uwagę na to, że występowanie Dżinów na śniegu, to sytuacja kuriozalna.
Owszem. Ale to nie znaczy, że to błąd. To znaczy, że schemat gry jest nieco inny niż Tobie się wydaje.

Matheo:
uważam, że trochę konstruktywnej krytyki nikomu nie zaszkodzi.
A my uważamy, że to nie jest konstruktywna krytyka. :P

Matheo:
Po za tym nie znam projektu, w którym pierwsze wersje modeli, trafiały do gry bez absolutnych zmian.
Heroes 3. :P

Matheo PW
30 lipca 2014, 01:26
Cytat:
uważam, że trochę konstruktywnej krytyki nikomu nie zaszkodzi.
Cytat:
A my uważamy, że to nie jest konstruktywna krytyka. :P

Może i masz rację :)

Cytat:
Po za tym nie znam projektu, w którym pierwsze wersje modeli, trafiały do gry bez absolutnych zmian.
Cytat:
Heroes 3. :P

Śmiem twierdzić, że nie możesz tego wiedzieć w stu procentach :)

Fandor PW
30 lipca 2014, 02:02
Patrząc na screeny poprzednich wersji zdaje się, że można. O ile wiem najlepszy przykład conflux bo najszybciej robimy by zastąpić forge.

Matheo PW
30 lipca 2014, 04:19
Zapomniałeś o "bez absolutnych", oraz "w stu procentach". Po za tym oryginalna gra to jednak co innego niż mody :) a Conflux to najgorszy przykład, z możliwych.

witchking PW
30 lipca 2014, 06:53
Który element lineupu wskazuje na ekoludków? Bo ja nic takiego nie widzę. Jeśli drzewce z bastionu zgodziły się na wycinanie swoich krewnych by elfy mogły budować swoje domki to nie widzę problemu. Jeśli ludność Preserve ma być prymitywna to z czego mają budować jak nie z drzewa? Kamieniołomy są bardziej naturalne niż wycinka drzew? Drzewa rosną a góry raczej nie (ok też trochę rosną, ale kamieniołom raczej się nie zagoi). Słyszałeś kiedyś o odnawialnych źródłach?

Proszę przestań się bawić w demagogie i nie przekręcaj tego co piszą inni użytkownicy tak by wyszło na Twoje.

Z całym szacunkiem, ale ja też nie widzę w Twoich wypowiedziach Konstruktywnej krytyki.

Matheo PW
30 lipca 2014, 10:49
Cytat:
Który element lineupu wskazuje na ekoludków?
Jeleń np. jak i design wszystkich jednostek, oraz samo słowo Faun. W dodatku zdolność uzdrawiania, którą mają mieć "Żaboludy", jest w niektórych grach fantasy (np w HoMM) kojarzona z siłami natury właśnie. Stało się tak za sprawą stereotypowego motywu Druida, chociaż alternatywne ulepszenie Driad z H5 również zrobiło swoje.
Po za tym, dyskusja do której się przyłączyłeś, toczyła się o tym, do którego z dwóch motywów bardziej zbliżona jest koncepcja miasta. Mógłbym zadać Tobie to samo pytanie, ponieważ poza "Żaboludami" praktycznie żaden element line-upu nie wskazuje na "Dzikusów".

Cytat:
Jeśli drzewce z bastionu zgodziły się na wycinanie swoich krewnych by elfy mogły budować swoje domki to nie widzę problemu.
Zapominasz, że Elfy to przybysze z innej krainy, które zdominowały i zawładnęły AvLee. Drzewce mogły nie mieć żadnego wyboru, bo w razie sprzeciwu same mogłyby być przerobione na domki.

Cytat:
Jeśli ludność Preserve ma być prymitywna to z czego mają budować jak nie z drzewa? Kamieniołomy są bardziej naturalne niż wycinka drzew? Drzewa rosną a góry raczej nie (ok też trochę rosną, ale kamieniołom raczej się nie zagoi). Słyszałeś kiedyś o odnawialnych źródłach?
Nie mam nic przeciwko, używania drewna w architekturze tego miasta, jednak czy musi być to samo drewno a praktycznie tylko i wyłącznie samo drewno? Jasne, że mieszkańcy Preserve mogą wykorzystać drewno do budowy swych budynków, tylko że tutaj jest to robione w sposób dość rażący. Nie dość, że budynki są drewniane w całość, to jeszcze są to całe kłody, wskazujące jednoznacznie na karczowanie. Budynki Bastionu momentami wyglądają jakby były zbudowane z wolno leżących gałęzi. W dodatku w Bastionie, mieście uważanym do tej za najbardziej zgodne z naturą, mamy do czynienia z różnymi rodzajami surowców. Są tam namioty, parawany a pewne elementy przywodzą na myśl wiklinę.

To nie są opinie w stylu "mi się wydaje", tylko przemyślane wypowiedzi oparte na spostrzeżeniach z oryginalnej gry.

Cytat:
Z całym szacunkiem, ale ja też nie widzę w Twoich wypowiedziach Konstruktywnej krytyki.
Bo konstruktywna krytyka była z 10 postów wcześniej :)

Narxes PW
30 lipca 2014, 11:49
Ratusz naprawdę bardzo ładny,jednak ilość drewna użytego do jego budowy już mi nie pasuje do tej frakcji,która jak mniemam żyje w głębi lasów chroniąc jego mieszkańców i samego lasu czyli tej naszej natury-pierwotnego życia.Dlatego uważam, że budynki w tym wypadku powinny być wznoszone z kamienia i innych materiałów NIEŻYWYCH w przeciwieństwie do drewna,którego ilości powinny być ograniczone do minimum.

Wiwern PW
30 lipca 2014, 12:28
Rada miasta -> wstaw tutaj typowy tekst zachwalający Hei-Reiga. Jak zwykle klasa. ;P

Owlbear faktycznie wyczesany w kosmos, ale bardziej leży mi modliszka. Szybsza, bardziej pasuje na latacza, więcej w niej egzotyki i była już w innej części serii. :)

mr_R PW
30 lipca 2014, 13:07
modliszka jako jedyna (chyba) łaczy z projekt z jego rodowodem i powinna zastać (według mnie na 6-tym poziomie)
co do ilości drewna, miasto leży w lesie i to powinno być brane pod uwagę. podstawowy budulec- drewno. Po za tym przy rozbudowie ratusza zmieniał się wygląd miasta (głownie zwiększała się ilość domków) możemy iść tym tokiem myślenia z drobną różnicą oprócz zaznaczenia drogi między ważniejszymi budynkami, dorzucić zamiast budynków drzewa które by rosły i zwiększały liczbę wraz z rozbudową miasta.

Matheo PW
30 lipca 2014, 13:10
Indianie też mieszkali w lesie a jakoś żyli głównie w namiotach, podobnie Afrykanie, którzy tworzyli lepianki i szałasy.

mr_R PW
30 lipca 2014, 13:22
Jak już mówiłem to jest styl tego miasta o iz uważam, iż autor wie jak chce je zrobić. Ponad to powoli kończą się według mnie budynki budowane, można stworzyć kamieniołom, zarośla polane modliszek w oddali, zagospodarować jaskinie, krótko mówiąc autor ograniczy się raczej do budynków które występują w każdym zamku, a resztę stworzy w lekko zmienionym stylu. mam nadzieje że gildie zrobi w drzewie w takim stylu jak wieże zamkowe.

Daractive PW
30 lipca 2014, 14:59
Krótka seria pytań:
- co wcinają jelonki? (Greenpeace szaleje)
- co jedzą modliszki, żaby i prawdopodobnie również żółwie i Satyrowie? (PETA wykonuje zamach na Preserve)
- z czego Indianie robią szałasy, hamaki i 50% narzędzi? (podpowiadam, nie z plastiku)
Zapytasz do czego zmierzam? Prawdziwe chronienie przyrody w przypadku takiej rasy nie powinno polegać na slalomie między kwiatkami, tylko na walce z istotami niszczącymi ja na ogromną skalę. Natura daje, a te stworzenia wiedzą jak racjonalnie z tego korzystać. To że większość z ich budowli jest kamienna nie znaczy że marnują oni drewno na każdym kroku (przypomina mi się film w którym Indianie przepraszali drzewa przed ścięciem ich). Jednocześnie wydaje mi się że masowe wydobywanie kamienia na większą skale wymaga technologii której te stworzenia nie posiadają (a drewno na dobrą sprawę może pochodzić z drzew które upadły w sposób naturalny lub zasadzonych ręką mieszkańców Preserve).

Trith PW
30 lipca 2014, 16:29
Cytat:
Zapominasz, że Elfy to przybysze z innej krainy, które zdominowały i zawładnęły AvLee. Drzewce mogły nie mieć żadnego wyboru, bo w razie sprzeciwu same mogłyby być przerobione na domki.
Łat? Domniemaniami fabuły i dziwnymi domysłami bronisz swojego szykanowania modów, kiedy sam twierdzisz, że między innymi ja stoję na przeszkodzie w kreatywnym ich tworzeniu. :P
Nigdzie nie spotkałem się z tekstami, jakoby drzewce były niewolnikami elfów i były przez nie zastraszane. Najstarsze Drzewo w Lesie Tulareańskim nie żywi jakiejś urazy do elfów, tylko las nieco oszalał jak najemnicy z Tatalii ukradli z lasu jakiś magiczny kamień.

Plus dwie biografie z Inferna:
Marius:
Przez kilka lat Marius była partnerką Calha, w końcu rozstali się, gdy stało się jasne, że Calh nie zgadza się na jej "genialny plan" pozbycia się tych wstrętnych, czyniących dobro stworzeń zamieszkujących leśne krainy.
Calh:
Przez kilka lat Calh był partnerem Marius, ale szybko zorientował się, że ma ona obsesję na punkcie totalnej destrukcji drzewców. Rozeszli się, a Calh skupił się przede wszystkim na kontynuowaniu swojej wspaniałej wojskowej kariery.
To jasno wskazuje nie tylko na to, że to raczej Kreeganie mieli złe zamiary co do lasów, ale wskazuje też na to, że Elfy mimo wszystko nie są bezdusznymi oprawcami drzewców. :P

Cytat:
Mógłbym zadać Tobie to samo pytanie, ponieważ poza "Żaboludami" praktycznie żaden element line-upu nie wskazuje na "Dzikusów".
Satyry raczej mi wyglądają na stworzenia, które bardziej od składania hołdu matce naturze wolą tańce i wino.
Osetnice i modliszki to na pewno nie są potulne, pacyfistyczne stworzenia (te drugie drapieżne i zabójcze, a te pierwsze w dodatku wyglądają mi na... niezbyt zainteresowane czymkolwiek innym niż jedzenie i zasiewanie nowych osobników).
Goryle - tutaj komentarz jest zbędny.
Zółwie wypadają neutralnie na tym tle.
Jedynie jeleń w jakimś większym stopniu kojarzy się z ruchami pro-eko.

Poza tym, zauważ, że Preserve musi być w jakiś sposób ufortyfikowane, a drewno to najprostsze rozwiązanie tej kwestii.

<koniecofftopu>

Rada miasta bardzo ładna. Trochę podobna do fortu, ale i tak bardzo się podoba.

MinosKing PW
30 lipca 2014, 16:54
@ Hei-reg; Rada miasta wygląda bardzo ciekawie, dobrze wykonana robota. Nie mogę się doczekać kolejnych budowli w twoim wykonaniu;)

Matheo PW
30 lipca 2014, 17:25
Będą to kopiował aż zrozumiecie o co chodzi:
Cytat:
Nie mam nic przeciwko, używania drewna w architekturze tego miasta, jednak czy musi być to samo drewno a praktycznie tylko i wyłącznie samo drewno? Jasne, że mieszkańcy Preserve mogą wykorzystać drewno do budowy swych budynków, tylko że tutaj jest to robione w sposób dość rażący. Nie dość, że budynki są drewniane w całość, to jeszcze są to całe kłody, wskazujące jednoznacznie na karczowanie. Budynki Bastionu momentami wyglądają jakby były zbudowane z wolno leżących gałęzi. W dodatku w Bastionie, mieście uważanym do tej za najbardziej zgodne z naturą, mamy do czynienia z różnymi rodzajami surowców. Są tam namioty, parawany a pewne elementy przywodzą na myśl wiklinę.

Drewno - tak, absolutnie, tylko i wyłącznie drewno - nie.

witchking PW
30 lipca 2014, 18:35
Dach to nie tylko drzewo
strona: 1 - 2 - 3 ... 31 - 32 - 33 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel