Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 41 - 42 - 43

Warmonger PW
23 lipca 2014, 07:48
Cytat:
A tych pomarańczowych dachów z preserve H4 nie trawię
A szkoda, bo to najbardziej rozpoznawalny element architektury miasta.

Można je co prawda przemalować czy przerobić, ale bez tych dachów miasto nie będzie się w ogóle kojarzyło z oryginałem :o

Popieram zdanie, że zamek musi być kamienny i solidny.

mr_R PW
23 lipca 2014, 08:52
Hel- reg bardzo przyjemna grafika, ale mam parę zastrzeżeń:

1.brak fosy (idealnie nadawały by się do tego cierniste krzewy)
2 po co dach (to ma być budynek obronny) wykończył bym go ostrymi palami itp.
3 trzecia wieża powinna nawiązywać stylem do pozostałych i ogólnie wieże powinny być chyba szerzej rozstawione.
4 no i na koniec znowu poprę Trith- po usunięciu wież nadawałby się na ratusz (nawet z domkiem na szczycie)

J. M. Sower PW
23 lipca 2014, 09:30
Zdecydowanie wygląda mi to na ratusz. Jak dla mnie, - jak już wspomniano - zamek powinien w większej części być niedostępną dla wroga barierą, w postaci choćby kamiennego muru. Aby jednak nie było zrzynki z Bastionu, proponuję aby cały fort był z kamienia (widzę tu nierównomiernie przycięte kamienie i walcowate wieże z małymi, wąskimi oknami), a nie tak jak w bastionie - zwieńczony drewnianym umocnieniem. Dodatkowo całość może być trochę porośnięta, aby było widać pewny związek z naturą. Fosa w postaci cierni odpada, gdyż ponownie byłoby to klonowanie Bastionu, a chyba nie chcemy dwóch takich samych miast z innymi jednostkami ;P.

Co do samej grafiki - przecudnie!

Narxes PW
23 lipca 2014, 10:02
Popieram zdanie aby zamek był w całości z kamienia lub w większości,wierze-drzewa jak najbardziej tak :).
Co do fosy to jeśli ciernie zbyt przypominały by Bastion, to może jakieś roje owadów (osy/szerszenie) albo grzyby?

Wiwern PW
23 lipca 2014, 10:04
Jeśli to ma być zamek, to jest on świetny, choć fosa będzie niezbędna do dorobienia. Jeśli to ma być ratusz, to budynek też nadaje się do niego idealnie. Poważnie zastanowiłbym się nad ratuszem. ;)

Co następne? Może jakieś siedlisko stworów? :D


AmiDaDeer PW
23 lipca 2014, 10:32
A mnie się podoba - drewniany zamek jak najbardziej może się sprawdzić. Tylko właśnie - wieże boczne powinny być później jak wieża główna. No i brakuje fosy. Może niech fosa będzie wypełniona mięsożernymi kwiatami?

MinosKing PW
23 lipca 2014, 10:52
Budynek wygląda ciekawie hm a czy będzie on Fortem czy Ratuszem to już zależy od Autora;]

Co do fosy zaś może by tak zrobić pewnego rodzaju płotek? Z mięsożernych roślin, a dokładniej mówiąc coś na styl cierni podobnych do tych z Bastionu, lecz z drobnym wyjątkiem głodnymi spragnionymi mięsa kwiatami jak to wspomniał Hobbit.

Lub coś w stylu dołka pełnego trującego bluszczu, chociaż nie wiem czy wyglądało by to dość dobrze? Ale to w sumie też jakiś pomysł;]

Demorator PW
23 lipca 2014, 14:51
Co do fortu: niedostępność, te sprawy, to może mógłby komponowań się z jakąś górą. Np.: Mamy szczyt na którym, żyją modliszki, a pod nim jaskinia stopniowo obudowywana palisadą/murem. Powyżej mniejsze wyjścia, na których pojawiają się wieżyczki.

Gravius PW
23 lipca 2014, 16:25
O ile dobrze widzę "fosą" jest tutaj przepaść... (aczkolwiek ciężko mi sobie wyobrazić efekt takiej przeszkody na polu bitwy o.O

Travis PW
23 lipca 2014, 23:01
Budynek bardzo fajny, ale tak jak pozostali, uważam, że powinien pełnić funkcję ratusza. :)

Wracając do tematu uzbrojenia goryla, czemu nie dać mu czegoś takiego? Zdjęcie pochodzi z gry Heroes of Newerth. I tak myślę, patrząc na to zdjęcie, czy nie zrobić go bardziej dzikim, wiecie voodoo, "czarna magia", rzucanie klątw? Wtedy te czaszki bardzo by pasowały :P
Trochę by się przyciemniło ekran miasta, żeby był bardziej mhroczny i gicio :D
I ten ptak i ten dwugłowy olbrzym całkiem całkiem. :) klik
Zamiast roślinki dać Tą Panią i ona by atakowała z podziemi takimi właśnie roślinkami, oczywiście wygląd można by przerobić nieco, na mniej pociągający.. :)

AmiDaDeer PW
24 lipca 2014, 00:00
Jestem na nie. Klimat miasta powinien być inny niż "Jesteśmy mhroczni, uuu, bój się nas".

Pointer PW
24 lipca 2014, 00:06
Calkowicie popieram "ukamiennienie" fortu jako budowli obronnej. To bardziej pasuje na ratusz. Co do fosy, to pomysl z wyglodnialymi roslinami jest calkiem interesujacy. Natomiast w 100% zgadzam sie z Warmongerem, ze jesli to ma byc Preserve wzorcem z h4, to dachy musza byc. Chyba, ze dasz sobie spokoj z odwzorowywaniem czegokolwiek i po prostu stworzysz nowe miasto (co de facto juz robisz), nie nazwiesz go Preserve tylko chociazby Dzicz (czy jakkolwiek inaczej, lepiej brzmiaco), a Preserve pozostanie nidopracowanym miastem zupelnie niezaleznym, jakim bylo do tej pory. Oczywiscie to tylko moje zdanie, ale mysle, ze wiecej osob zgodzi sie ze mna, ze albo robi sie cos na wzor i wtedy zostawia charakterystyczne elementy, albo robi zupelnie po swojemu, ale wtedy nie nazywa tego robieniem na wzor.

P.S. Tak czy inaczej projekt sie super rozwija, trzymam kciuki za to miasto.
P.P.S. Sorki za brak polskich znakow, pisze z telefonu.

Kammer PW
24 lipca 2014, 00:07
Przerażająca to ma być Nekropolia. Aczkolwiek ruda nadałaby się na commandera, jako coś pokroju Poison Ivy. :P

Hei-reg; PW
25 lipca 2014, 02:19
Trith:
Bardzo piękne. Aż szkoda, że bezpośrednio w tej formie nie wejdzie do gry.
Nephretes:
Zgodzę się z Trithem że brakuje fosy oraz, że szkoda iż twój rysunek nie może zostać jako wersja finalna.

Jeśli modele 3d mnie nie zadowolą, będą odstawać od tła, zamiast się w nie wtapiać, wtedy zostaną budynki w 2d. O ile pierwszy ekran miasta był bardziej bajkowy i od razu było widać, że jest rysowany, to w aktualnym wydaje mi się, że już daje radę. Nie chce być zarozumiały czy coś. Po prostu wkładam w to miasto trochę czasu i pracy, toteż nie chcę, żeby na koniec okazało się słabe wizualnie. Dlatego właśnie oczekuję, że jeśli budynki w 3d nie będą wyglądały lepiej to muszą chociaż wyglądać porównywalnie do tych rysowanych. :) Porównywalnie czyli tak samo lub lepiej! xD Nic słabszego nie będę akceptował. :D

Co do fosy: Zamek jest na wzgórzu, więc teoretycznie żadnej fosy już nie potrzebuje, samo wzniesienie już jest zabezpieczeniem. Twierdza też nie ma żadnej widocznej fosy. Jednak podczas bitwy przy murach pojawiają się powbijane pale. No ale ostatecznie miejsce jest, więc coś pod mury można rzucić. Pasowałyby ciernie o których ktoś już wspominał, jednak je ma już Rampart. Trzeba wymyślić coś innego.

Fort pozostanie fortem. Dla Rady miasta(jak i reszty budynków) mam już zaklepane miejsce na ekranie miasta. Jest on pod zupełnie innym kontem, więc musiałbym go rysować od początku. A powiem wam szczerze, że mi się nie chce. xd Kosmetycznie zmiany kosmetycznymi zmianami, ale szkoda mi wyrzucać całego budynku, tym bardziej, ze mi się podoba. :)

I faktycznie, wieżyczki w przypadku innych miast pojawiają się na końcu, więc zamieniam etapy rozbudowy.

Co do tego, że fort powinien być cały kamienny... Cóż, na zdrowy rozsądek powinien. Wydaje mi się jednak, że wizualnie by wtedy zbyt odstawał od dzikiego miasta. A wizualna strona miasta jest dla mnie najważniejsza. Jako, że nikt mi za to nie płaci to chcę, żeby miasto podobało się przede wszystkim mnie. Mam nadzieję, że nie będziecie mieć mi tego za złe. :D Na swoją obronę jeszcze dodam, że koreańscy twórcy mmorpgów tworzą w swoich grach zbroje, które w realnym świecie nie miałyby prawa bytu. Biorąc pod uwagę ich efektywność i w ogóle możliwość noszenia. Nikt się jakoś tym nie przejmuje. :) Mój fort na oko ma z półtora metra kamiennego fundamentu, także wystarczy.

I jeszcze kwestia dachów i odtwarzania Preserve. Dla mnie odtwarzanie i nawiązywanie się skończyło wraz z postanowieniem o całkowitej zmianie armii. Jeśli mam całkowicie inną armię i cały ekran miasta do dyspozcji, którego mogę urządzić jak chcę, to nie widzę potrzeby posiłkowania się już istniejącym miastem. "Zrobiłem/liśmy całkowicie nowe miasto" brzmi lepiej od "Zrimejkowaliśmy Preserve". Co do nazwy, to jeśli w związku z tym co napisałem wyżej będzie kolidować, to można ją zmienić na wspomnianą przez kogoś Dzicz.

Tyle ode mnie, postaram się na następny raz narysować radę miasta i jej rozbudowę. ;) Dzięki za wsparcie!


Nephretes PW
25 lipca 2014, 03:04
Faktycznie styl rysowania zmieniłeś na bardziej realistyczny i choć ciężko po dwóch budynkach stwierdzić jeszcze na ile miasto pasuje wizualnie do reszty, na pewno nikt Ci nie zarzuci słabej strony wizualnej :D

+ Z mojego myszkowania z google translatorem na rosyjskim forum, gdzie notabene też podziwiają Twój talent, ktoś stwierdził, że budynki wcale nie muszą być w 3D- myślę że o czymś to świadczy :)

Spodziewam się że mało kto wziął pod uwagę, że w tym momencie masz już zaplanowane wszystkie budynki i zamiana miejsc raczej nie wyjdzie, choć wciąż jest okienko na kosmetyczne zmiany. Myślę, że Twoja rada miasta będzie równie zachwycająca.

Powodzenia i czekam na kolejne niespodzianki




Orzie PW
25 lipca 2014, 06:37
If you saw it on DF2, then it was a single opinion and it was back from reality. Hei-reg;'s art is awesome, but the townscreens require 3D to fit the game style completely. No exceptions.

Wiwern PW
25 lipca 2014, 10:08
Argumentacja Hei-Rega jest bardzo przekonywująca. Jego koncepty wizualnie nie odstają od tego co mamy w grze i nadawałaby się na budynki. Jeśli poradzi sobie z animacjami to nie mam nic przeciwko. Zawsze można łączyć części nieanimowane z animowanymi modelami 3D. Miasto z dużą ilością ruchomych obiektów to podstawa.

Argumentacja związana z zamkiem też trafiona. O tej twierdzy nie pomyślałem, a drewno da się przeboleć, bo Hei racjonalnie to uzasadnił. Jak dla mnie nie ma tematu.

Teraz czekam na radę miasta. ^^

Matheo PW
25 lipca 2014, 11:02
Cytat:
Co do tego, że fort powinien być cały kamienny... Cóż, na zdrowy rozsądek powinien. Wydaje mi się jednak, że wizualnie by wtedy zbyt odstawał od dzikiego miasta.

Jednak nie odstawałby w żaden sposób od dzikiego miasta, żyjącego w zgodzie z naturą a takie chyba są założenia prawda?

Co powiesz na żywy fort? Zbudowany z cierni, pędów, kłączy i niewielkiej ilości kamienia. To wydaje się logiczne, bo przecież Osetnice będą stać na murach (Chociaż wolałbym coś takiego zamiast wierz). Budynek w ogóle nie zużywałby drewna, ale byłby droższy niż wszystkie inne budowle tego typu. Pasuje idealnie do frakcji nie zaawansowanej cywilizacyjnie.

Cytat:
Na swoją obronę jeszcze dodam, że koreańscy twórcy mmorpgów tworzą w swoich grach zbroje, które w realnym świecie nie miałyby prawa bytu.

To chyba słaby argument. To zupełnie inna gra, z zupełnie innymi realiami, która musi być wewnętrznie zgodna.

Cytat:
Co do fosy: No ale ostatecznie miejsce jest, więc coś pod mury można rzucić. Pasowałyby ciernie o których ktoś już wspominał, jednak je ma już Rampart.Trzeba wymyślić coś innego.

Przy takim projekcie warto wykorzystać motyw pszczół. To jedne z stworzeń, którym natura zawdzięcza najwięcej. Ule pod murami miasta, byłby niezwykle trudną a zarazem bardzo ciekawą przeszkodą. Mam też inny pomysł na ich wykorzystanie, Fauny mogły by mieć w swojej broni mały ul. Po zaatakowaniu wroga rój zadawałby obrażenia przez kilka tur.

Kammer PW
25 lipca 2014, 12:58
Matheo:
Przy takim projekcie warto wykorzystać motyw pszczół. To jedne z stworzeń, którym natura zawdzięcza najwięcej. Ule pod murami miasta, byłby niezwykle trudną a zarazem bardzo ciekawą przeszkodą. Mam też inny pomysł na ich wykorzystanie, Fauny mogły by mieć w swojej broni mały ul. Po zaatakowaniu wroga rój zadawałby obrażenia przez kilka tur.
Fosa z uli to ciekawy i oryginalny pomysł. Sądzę, że warto go wdrożyć. Ale fauny jako mobilne wyrzutnie pszczół typu ziemia-ziemia, to pomysł... zły, delikatnie mówiąc.

MinosKing PW
25 lipca 2014, 13:05
Cytat:
Co do fosy: Zamek jest na wzgórzu, więc teoretycznie żadnej fosy już nie potrzebuje, samo wzniesienie już jest zabezpieczeniem. Twierdza też nie ma żadnej widocznej fosy. Jednak podczas bitwy przy murach pojawiają się powbijane pale. No ale ostatecznie miejsce jest, więc coś pod mury można rzucić. Pasowałyby ciernie o których ktoś już wspominał, jednak je ma już Rampart. Trzeba wymyślić coś innego.

Coś innego powiadasz?

Cytat:
Przy takim projekcie warto wykorzystać motyw pszczół. To jedne z stworzeń, którym natura zawdzięcza najwięcej. Ule pod murami miasta, byłby niezwykle trudną a zarazem bardzo ciekawą przeszkodą. Mam też inny pomysł na ich wykorzystanie, Fauny mogły by mieć w swojej broni mały ul. Po zaatakowaniu wroga rój zadawałby obrażenia przez kilka tur.

Hm to ciekawe, lecz jak zamierzasz wykorzystać taki motyw w trakcie natarcia na zamek? No i gdzie rozmieścił byś ule Matheo? Ale pomysł dobry jak każdy inny.

Wiem powtarzam się, ale każda opcja jest dobra do jakiegoś czasu, puki ktoś nie znajdzie jakiegoś innego rozwiązania;]

Edit: Kammer widzę że mnie wyprzedziłeś trochę :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 28 - 29 - 30 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel