Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 41 - 42 - 43

Kammer PW
21 lipca 2014, 13:45
Olśnienie! Wodnik -> Wodnik Medyk!

Krukov PW
21 lipca 2014, 14:52
BG czy Neverwinter z dodatkami to właśnie przygody do D&D w formie gry komputerowej ;)


MinosKing PW
21 lipca 2014, 15:21
Hm znalazłem coś na temat Żaboludów: http://titanquest.wikia.com/wiki/Anouran w Titan Quest Immortal Throne były chyba w 4 Akcie. Niestety dokładnego tłumaczenia nazwy tej jednostki nie znam;[

Kammer PW
21 lipca 2014, 15:52
W polskiej wersji to były Anurany. Występowały na plaży. W TQ znajdowały się też Ichtianie, którzy też mogą być jakąś podstawą.

MinosKing PW
21 lipca 2014, 16:04
No zawsze to jakaś nowa propozycja. Przynajmniej jest już w czym wybierać pomiędzy Frogman, Bullywug, Wodnik -> Wodnik Medyk, Anouran, Ichtianie oraz jeszcze zastanawiałem się nad Vodyanoi?

Edit: Dzięki za poprawienie Kammer

Kammer PW
21 lipca 2014, 16:07
Vodyanoi. Aczkolwiek mi ta nazwa nie pasuje.

AmiDaDeer PW
21 lipca 2014, 16:08
Czytaliście w ogóle mojego posta? -_-

Krukov:
BG czy Neverwinter z dodatkami to właśnie przygody do D&D w formie gry komputerowej ;)
Tyle że sahuaginowie to ludzie ryby. :P

Kammer PW
21 lipca 2014, 16:18
A wodnicy nie pochodzą z mitologii?

AmiDaDeer PW
21 lipca 2014, 16:23
Odniosłem się do pomysłów z TQ oraz Wiedźmina, nie wodników.

Krukov PW
21 lipca 2014, 17:37
@Hobbit

W sumie racja, to bardziej ryboludzie niż żaboludzie, ale w sumie to nadal wodne istoty :D

P.S. Tutaj cytat się wstawia przy pomocy BBCode czy innym sposobem? :D

AmiDaDeer PW
21 lipca 2014, 17:47
Komendy.

Krukov PW
21 lipca 2014, 19:27
Czyli BBCode, dziękuję :)

avatar PW
21 lipca 2014, 19:30
Cytat:
. Grove nie będzie kontynuowane, wszyscy obecnie aktywni członkowie się zgadzają w tej kwestii, w tym osoba, która sklejała sporą część grafik oraz prowadziła pierwsze próby z modelami 3D (Tak, ja). Nie będę się rozpisywał czemu uważamy ten projekt za nietrafiony, chyba kilka razy już o ty było.

Napiszę jeszcze raz - szkoda.

Krukov PW
21 lipca 2014, 19:35
Cytat:
a dobre pomysły wykorzystać gdzieś indziej

W sumie czemu miałyby nie powstawać pomimo upadku projektu? :)
Może pojawi się ktoś, kto ma umiejętności, a z pomysłami gorzej i nagle trafi na Grotę :)

Matheo PW
21 lipca 2014, 20:49
Jeśli chodzi o Grove, to nawet jeśli projekt byłby nadal kontynuowany, to i tak wiele musiało by się w tym mieście zmienić. Satyry i Fauny wcale nie pasują do Grove tak idealnie, zostały tam dodane zapewne dlatego, że były niezajęte. Gdyby projekt znów ruszył należałoby je czymś zastąpić, tak samo jak tą parzystokopytną jednostkę i psokonie z 7 poziomu.

Cytat:
Frogman, Bullywug, Wodnik -> Wodnik Medyk, Anouran, Ichtianie oraz jeszcze zastanawiałem się nad Vodyanoi?

Frogman brzmi dobrze tylko po angielsku. Wodnik w pierwotnych wierzeniach wyglądał trochę inaczej i raczej średnio pasuje do cywilizowanego humanoida. Vodyanoi to "Rybolud" a nie "Żabolud". Można by rozważać: Bullywug, Anouran, Ichtianie.

Gdyby to ode mnie zależało, znalazłbym tylko dobre tłumaczenie dla "Frogman". Takie, które brzmi dobrze i nie wali po oczach podobieństwem do "Jaszczurczłeka" (jak to paskudnie brzmi!).

Nerevar PW
21 lipca 2014, 21:23
Cytat:
Bullywug, Anouran
Kompletnie nic nie mówią większości ludzi.

Cytat:
Ichtianie.
To chyba bardziej do ryboludzi pasuje.

Cytat:
Gdyby to ode mnie zależało, znalazłbym tylko dobre tłumaczenie dla "Frogman".
Ja tam uważam, że Żabolud to dobre tłumaczenie.

Etharil PW
21 lipca 2014, 21:27
Anuran to dość popularne określenie na humanoidalne żaby z tego, co mi wiadomo. Dlaczego by i z niego nie skorzystać?

Daractive PW
21 lipca 2014, 21:37
Co myślicie o nazwie Ranoid? W sumie sugeruje żabią naturę stwora, a brzmieniem i pochodzeniem przypomina takiego choćby reptilona.

AmiDaDeer PW
21 lipca 2014, 21:39
Nerevar:
Kompletnie nic nie mówią większości ludzi.
Akurat "Gog" czy "Gnoll" też większości ludzi nic nie mówią, dopóki nie zagrają w Heroes 3. :P Inna sprawa że jeśli nazwa jest tworem własnym nie z D&D, to będzie odstawać od reszty gry.

Krotos:
Anuran to dość popularne określenie na humanoidalne żaby z tego, co mi wiadomo.
Nigdy o nim nie słyszałem.

Daractive:
Co myślicie o nazwie Ranoid?
Nic mi nie mówi. :P

Krukov PW
21 lipca 2014, 21:56
Merfolk, może nie jest żaboczłekiem to jednak w MTG na obrazkach kart niektórzy mogą mieć cechy żaby :D
strona: 1 - 2 - 3 ... 25 - 26 - 27 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel