Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 41 - 42 - 43

Pointer PW
20 lipca 2014, 10:56
Dawno mnie tu nie było i widzę, że sporo się zadziało w tym temacie przez ten czas... Po pierwsze odnoszę wrażenie, że line-up Preserve przestał mieć cokolwiek wspólnego z dawnym Preserve, a co za tym idzie równie dobrze może być oddzielnym miastem, które nijak nie będzie kolidowało ze starym Preserve (no może poza faktem, że mielibyśmy jeszcze jedno leśne miasto więcej). Po drugie kwestia pierwszego poziomu: Satyr/Faun. Obie te jednostki występują w Grove, a to miasto, w odróżnieniu od starego Preserve, zostało zaakceptowane przez większość graczy, czeka jedynie na dopracowanie i odzyskanie funkcji budowli specjalnych. Uważam, że w tej sytuacji Preserve nie powinno zawierać jednostek dublujących się z uznanymi miastami. Czemu na pierwszym poziomie nie pozostawić leprechauna (tyle, że ładniejszego niż w starym Preserve) i dać mu tylko inne ulepszenie niż hobbit? Po trzecie: wiem, że kto pierwszy ten lepszy, a prace nad Kronverk chwilowo utknęły w martwym punkcie, ale proszę o nie wstawianie niedźwiedzi do Preserve, bo naprawdę idealnie komponują się one w mieście krasnoludów. Po czwarte: Kammer ma rację, że może najpierw należałoby ustalić chociażby to po jakiej stronie będzie stało to miasto (zakładam, że raczej nie po złej, ale dobre czy neutralne?), a dopiero tworzyć line-up.

MinosKing PW
20 lipca 2014, 11:08
Hm co do Satyrów i Faunów może faktycznie by się nad nimi na poważnie zastanowić?

Zaś z nowy line-up trzeba zaczekać na Hei-reg jak i na opinię innych osób.

Drwal PW
20 lipca 2014, 11:38
Niestety, ze względu na wyjazd też nie mogę śledzić Groty na bieżąco, ale akurat jest chwila więc się wypowiem. Z góry przepraszam jakbym nie mógł się odnieść do wypowiedzi skierowanej do mnie lub napisał coś nieaktualnego.

Pointer:
Obie te jednostki występują w Grove, a to miasto, w odróżnieniu od starego Preserve, zostało zaakceptowane przez większość graczy, czeka jedynie na dopracowanie i odzyskanie funkcji budowli specjalnych.

To miasto jest martwe. Możecie je przepisywać na VCMI, dodać umiejętności czy co tam brakuje, ale i tak nie będzie akceptowalne przez większość graczy. Przede wszystkim graficznie w obecnych czasach odstaje. Nieprzypadkowo nic o tym mieście się tutaj nie mówi i to naturalne, że lepsze projekty będą wciągać część starych dobrych elementów. Nikt o klasycznym guście jeśli chodzi o Heroes 3, nie zainstaluje Grove jako stałego elementu na równi z Cove, Forge i mam nadzieje nowym Preserve.

Pointer:
ale proszę o nie wstawianie niedźwiedzi do Preserve, bo naprawdę idealnie komponują się one w mieście krasnoludów.

Rozumiem, że to tylko prośba, ale już tyle wałkowaliśmy temat dublowania jednostek, że mimo wszystko bym się nie uginał na miejscu autora. Projekt ma być możliwie jak najlepszy, a z całym szacunkiem dla Kronverk na chwilę obecną to tylko uśpiony pomysł. Tylko zrobiona, dobra grafika moim zdaniem mogłaby dawać podstawy do tzw. "zaklepania" sobie jednostki.


AmiDaDeer PW
20 lipca 2014, 12:00
Co do Grove - nikt nad nim nie pracuje, a grafiki są tylko trochę lepsze od starego Preserve. Sugerowanie się istnieniem któregokolwiek z tych miast przy ustalaniu line upu uważam za już nie uprzejmość, a ograniczanie się.

Może ustalmy, jakie miasta są całkiem porządnej jakości i albo już powstały, albo ich premiera wydaje się być kwestią czasu, przez co warto brać je pod uwagę by ich nie dublować. Kryteria: sensowne grafiki jednostek i ekranu miasta, tworzone specjalnie pod projekt i widoczne dla każdego. To minimum.

Obecnie widzę Cove i Forge. Do tego MÓGŁBYM dorzucić Courtyard tworzone przez Tritha z uwagą że jeszcze trochę może się zmienić. Nic więcej. Ktoś ma jakieś zastrzeżenia?

MinosKing PW
20 lipca 2014, 12:05
@ Drwalu oraz Hobbicie zgadzam się z wami. I co do tego co napisałeś Hobbicie nie mam żadnych zastrzeżeń;)

Warmonger PW
20 lipca 2014, 12:19
Cytat:
Może ustalmy, jakie miasta są całkiem porządnej jakości i albo już powstały, albo ich premiera wydaje się być kwestią czasu
Jeszcze miesiąc temu Preserve otwierało listę miast niedorobionych, więc niczego bym nie przesądzał. Z drugiej strony, takie Abyss było (jest?) prawie gotowe, a oficjalnej premiery się doczekać nie może.
To, że w tej chwili nikt nad danym miastem nie pracuje, nie oznacza, że pomysł można wyrzucić do kosza. Wręcz przeciwnie - właśnie te miasta, nad którymi ktoś już kiedyś pracował, należy brać na warsztat i kończyć.

Drwal PW
20 lipca 2014, 12:29
To stare Preserve było zupełnie inne. Nie spełniało choćby tej części wypowiedzi stworzonej przez Hobbita:

Hobbit:
sensowne grafiki jednostek i ekranu miasta, tworzone specjalnie pod projekt

Stare Preserve to zlepka wszystkiego co się znalazło. Efekt był najwyżej przeciętny

Co do Abyss, nawet jeśli będzie ukończone w takiej formie zwyczajnie nie jest na określonym poziomie. Ma pewien potencjał, ekran jest znośny, ale jednostki już tragiczne. W mojej opinii nie jest to lepszy projekt od Grove. Gdyby to ode mnie zależało bez namysłu odrzuciłbym te kandydaturę.

Po cichu zaproponowałbym Egipski Bastion. Jest to dość charakterystyczne miasto, z dobrym ekranem. Na HC czytałem, że ktoś się nim zajął bardziej poważnie, ale nic więcej nie wiem. Nie spełnia raczej jeszcze kryteriów, może nigdy nie spełni. Zresztą wątpię i tak czy by ktoś chciał gdzie indziej użyć tych jednostek, które są dość charakterystyczne dla tego miasta.

mitlandy PW
20 lipca 2014, 12:36
Na Abyss nie mam czasu. Mieliście dużo zastrzeżeń do jednostek do jakości i chyba czegoś jeszcze. Tak jak powiedział Warmonger trzeba udoskonalać miasta. Grove nie jest złe, może ktoś z grafików 3d by się za niego zabrał i poprawił budynki (ogólnie grafiki). Preserve jeśli będzie się rozwijało jak do tych czas myślę że będzie mogło być na etapie cove czy forge. Gratuluje też Trithowi nieziemski satyr i tak jak Hei-regowi szkice cudowne.

Ky PW
20 lipca 2014, 13:06
Moje ostatnie pomysły na jednostki:
http://scr.hu/0ckz/qiuqw
http://scr.hu/0ckz/g2m8r
http://scr.hu/0ckz/e1xqr - może nieulepszona wersja rajskiego ptaka
http://scr.hu/0ckz/qfuge - przy okazji, tamten tygrys nie ma rogów, to są raczej kolce czy coś innego, ale nawet jeśli miała by powstać taka jednostka, to były by niepotrzebne.

AmiDaDeer PW
20 lipca 2014, 13:30
Wydaje mi się, że ta dodatkowa jednostka nie wymagałaby ulepszenia. To w założeniach stworzenie alternatywne, nie dodatkowy poziom.

Kammer PW
20 lipca 2014, 13:30
A ja powiem, że robicie miasto od złej strony. Obecnie mamy leśne miasto, bez jakiejś głębszej koncepcji. Mamy fauny, osetnice, goryle i resztę ferajny, ale co sprawiło, że walczą oni po jednej stronie? Kto dowodzi tą armią? Jaki jest ich stosunek do pozostałych frakcji? Skąd w Lesie (który raczej nie ma klimatu (pod)zwrotnikowego) goryle i przerośnięte rośliny? Jakim cudem Jeleń ma ogon gada? Co w całej tej ferajnie zwierząt lądowych robi bagienna żaba? Jak oni budują swe budynki? Co oni wszyscy robili podczas gościnnej wizyty Kreegan i przed Rozliczeniem? Były jakieś konflikty z elfami?

To tylko garść pytań, jakie rodzą się, gdzy patrzę na grafiki. Powinniście najpierw ustalić, czym ta frakcja będzie i ją scharakteryzować, a dopiero potem bawić się grafikami.

Warmonger PW
20 lipca 2014, 14:34
Cytat:
Obecnie mamy leśne miasto, bez jakiejś głębszej koncepcji.
To przerabialiśmy już na początku.

1. Miasto odtwarza Preserve z czwórki - stwory leśne i bajkowe.
2. Miasto zamieszkują dzikie stworzenia z lasów.

Naturalne w takim wypadku wydaje mi się, aby frakcja ta była dobra, podobnie jak Rampart.

Nie, nie interesuje mnie, czy miasto jest zbyt podobne do tego, co już mamy. Trzeba myśleć w perspektywie 20 i więcej różnych frakcji do wyboru w przyszłej grze ;)

Kammer PW
20 lipca 2014, 14:42
Warmonger:
1. Miasto odtwarza Preserve z czwórki - stwory leśne i bajkowe.
2. Miasto zamieszkują dzikie stworzenia z lasów.
I tyle? A reszta moich pytań?

Warmonger:
Nie, nie interesuje mnie, czy miasto jest zbyt podobne do tego, co już mamy. Trzeba myśleć w perspektywie 20 i więcej różnych frakcji do wyboru w przyszłej grze ;)
Powiem po hobbiciemu: jakość=/=ilość.

Trith PW
20 lipca 2014, 15:27
Więc po kolei. Grove nie będzie kontynuowane, wszyscy obecnie aktywni członkowie się zgadzają w tej kwestii, w tym osoba, która sklejała sporą część grafik oraz prowadziła pierwsze próby z modelami 3D (Tak, ja). Nie będę się rozpisywał czemu uważamy ten projekt za nietrafiony, chyba kilka razy już o ty było.
Moim zdaniem projekt ten można spokojnie rozparcelować, zapomnieć a dobre pomysły wykorzystać gdzieś indziej.

Natomiast co do Preserve...
Cytat:
Skąd w Lesie (który raczej nie ma klimatu (pod)zwrotnikowego) goryle i przerośnięte rośliny?
A co nagi (pół węże) robią w mroźnych górach. Pokryte śniegiem zbocza gór to chyba nie jest najlepsze środowisko dla gadów. :P

Jeśli natomiast chodzi o fabułę, Hobbit chyba wspomniał o Lesie Tulareańskim. Mi się widzi, iż te stworzenia zamieszkiwały najbardziej nieprzystępne części lasu i zostały odkryte dopiero niedawno.

Cytat:
To tylko garść pytań, jakie rodzą się, gdzy patrzę na grafiki. Powinniście najpierw ustalić, czym ta frakcja będzie i ją scharakteryzować, a dopiero potem bawić się grafikami.
To nie jest takie proste, oba te aspekty wpływają na siebie i modyfikują się wzajemnie w razie potrzeby.

Cytat:
Obecnie mamy leśne miasto, bez jakiejś głębszej koncepcji.
Mi wypracowanie jakiejś głębszej koncepcji dla Dworu (ba, określenie samego charakteru miasta) zajęło mi więcej, niż komukolwiek pewnie by się chciało poświęcić czasu.

Cytat:
Mamy fauny, osetnice, goryle i resztę ferajny, ale co sprawiło, że walczą oni po jednej stronie?
Jak na chwilę obecną mamy spójną, ale urozmaiconą mieszankę. Dzikie stworzenia (i prymitywne humanoidy) leśne, z różnych rodzajów lasów. Trzyma się jednego spójnego motywu nie będąc jednocześnie monotonne. Takie pytanie mógłbyś równie dobrze zadać prawie dowolnej frakcji w H3.

Cytat:
Nie, nie interesuje mnie, czy miasto jest zbyt podobne do tego, co już mamy. Trzeba myśleć w perspektywie 20 i więcej różnych frakcji do wyboru w przyszłej grze ;)
Cytat:
Powiem po hobbiciemu: jakość=/=ilość.

Tych 20 nowych miast jeszcze nie ma, więc nie ma co narzekać ilość=/=jakość. Warmonger pewnie chciał tylko zaznaczyć, że w pewnym momencie i tak wyczerpią się zupełnie unikatowe pomysły na nowe miasta. Obecnie jednak te dwa "leśne miasta" nie są do siebie nazbyt podobne. Rampart ma przewagę humanoidów i jest ucywilizowane, Preserve natomiast pełne bestii i dzikie.

Pointer PW
20 lipca 2014, 21:07
Cytat:
Rozumiem, że to tylko prośba, ale już tyle wałkowaliśmy temat dublowania jednostek, że mimo wszystko bym się nie uginał na miejscu autora.

Tak, to jest tylko prośba, ale z tego co zauważyłem, w większości propozycji line-upu niedźwiedź się nie pojawia, a to daje mi nadzieję, że w ostateczności się w Preserve nie pojawi. Napisałem to tylko z tego względu, że gdyby ostatecznie autor nie mógł zdecydować się czy wrzucić niedźwiedzia czy coś innego, a nie byłoby żadnych argumentów znacząco przeważających szalę, to proszę aby niedźwiedź do Preserve wtedy nie trafił.

Wiwern PW
20 lipca 2014, 21:23
Siedlisko satyrów idealne. Sam pomysł beczki jest wyśmienity. Klimatyczny mech, animowany dzban i przelewające wino oraz to ulokowanie przy wodzie. :>

Samo miasto zaś nabiera jakiegoś klimatu i unikatowości. Odniesienia do H4, las potraktowany egzotycznie i bardziej zwierzęco, dwie nowe rasy przewodnie (satyry i żaboczłeki), unikatowa kolorystyka, fabularnie las Tulareański, a zaraz pewnie Hei pokaże nam świetnie zaplanowaną architekturę. Brakuje mi jedynie nowego terenu typowego dla miasta. Jakaś sawanna w tle, może klimat śródziemnomorski, albo nawet otwarty step. Zamienienie tej góry na piękny plener z jakimś widokiem aż się prosi. :P

mr_R PW
20 lipca 2014, 22:25
według mnie te istoty były znakomicie znane elfom, ale same a siebie nie były skłonne do walki więc swobodnie korzystały z obronny elfów do jakiegoś znacznego wydarzenie. dopiero w tym momencie się zebrały. związek z naturą skłaniałby by jako rasa była dobra, ale jako stworzenia dzikie i poniękąd z niepohamowaną rządzą mordu (modliszki, goryle i jelenie też pasują, natury żółwi trudno ustalić), oraz to, że miały gdzieś poprzednie konflikty, starałbym się o charakterystykę rasy neutralnej.

Gravius PW
21 lipca 2014, 04:28
Może żaboludzi nazwać by Murlocami (czy Murlockami - nie pamiętam pisowni), z tego co pamiętam były w Warcraft'cie takie wodne istoty i chyba były w miarę żabowate

Krukov PW
21 lipca 2014, 09:14
Wodne stworki były i w Baldur's Gate 2, bodajże nazywali się Shaguanie i też coś z żaby mieli. No ale WoGu już tyle Baldura jest napchane to nie wiem czy i to dawać :D

AmiDaDeer PW
21 lipca 2014, 13:32
Problem polega na tym, że nazwy jednostek w Heroes 3 pochodzą z trzech źródeł:

- oczywistości języka angielskiego (Pikeman, Sharpshooter, Lizardman, Pit Fiend, Dendroids, Scorpicore itd.)
- mitologie przeróżne, bestiariusze średniowieczne i podania (Manticore, Minotaur, Gog, Titan, Gremlin, Wyvern itd.)
- Dungeons & Dragons (Gnoll, Gorgon, Troglodyte, Beholder... Coś jeszcze?)

Nazwy własne z innych źródeł (zwłaszcza gdy są tak poplątane językowo) będą wyraźnie odstawać od reszty. Lepiej trzymajmy się Frogmana albo poszukajmy jakiejś mitologicznej nazwy, ewentualnie zabawmy się w tłumaczenie czegoś z D&D (Bullywug).
strona: 1 - 2 - 3 ... 24 - 25 - 26 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel