Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 41 - 42 - 43

Nerevar PW
16 lipca 2014, 00:22
Cytat:
kto wie czy te same nazwy jednostek w różnych miastach nie wywołają jakiegoś crashu czy czegoś takiego.
Chyba zbytnio popuszczasz wodze fantazji ;P Zresztą, mieliśmy w polskawej wersji dwa Ogniste Ptaki i jakoś dało się z tym grać ;)

Warmonger PW
16 lipca 2014, 07:55
Cytat:
kto wie czy te same nazwy jednostek w różnych miastach nie wywołają jakiegoś crashu czy czegoś takiego
To jest problem programistów VCMI, a nie twórców modów. Oczywiście wszystko działa poprawnie.
Cytat:
jestem za tym by satyrowi dać fujarkę, którą podczas walki mógłby używać jako dmuchawki lub przy ataku wręcz uderzać nią.
Świetny koncept, popieram :)

J. M. Sower PW
16 lipca 2014, 08:59
To mam spróbować zrobić siedlisko satyrów na podstawie wielkiej beczki (nawet podoba mi się ten pomysł :D), czy czekać na następne koncepty?

Ps. Zacząłem już coś robić do tego miasta, ale proszę brać pod uwagę to, że model jest we wczesnej fazie produkcji ;) i nie pracowałem wcześniej nad budynkami w tej stylistyce.

Orzie PW
16 lipca 2014, 09:51
A nice draft! I wonder what dwelling concept would be the most fittable to the Zabolud.

J. M. Sower PW
16 lipca 2014, 10:04
hmm... thats good idea.

Orzie PW
16 lipca 2014, 10:09
I did not mean this dwelling to be necessarily the Zabolud's one actually :)

Wiwern PW
16 lipca 2014, 10:26
Kastore:
Cukierkowości mówimy stanowcze NIE! :P

Też wolałbym jej unikać, ale w tym przypadku nie widzę jej nadmiaru. Kwestia gustu. :>

Trith:
Naszyjnik przy ulepszeniu jest, nawet jeśli jakoś specjalnie rzucający się w oczy nie jest, ot detal dla bystrego oka. Zielona poświata przy kopytach też jest, znikoma, ale jest. Pamiętajmy, że to jest H3, nie H5/6 gdzie wszystko musi się świecić.

Naszyjnik faktycznie jest. Na zieloną poświatę jestem za ślepy.

Jeśli chodzi o siedlisko to beczkowy dom jest świetnym konceptem. Bardzo charakterystyczne, pasujące i dałoby się dosyć swobodnie umieścić na ekranie miasta.

W kwestii broni bumerang i dmuchawka nie są takie złe. Z tych dwóch opcji preferowałbym już dmuchawkę, która lepiej pasuje mi do satyrów. Aktualnie po głowie chodzi mi raczej gałąź-pałka z konceptu, ale bardziej groźna.

Model Sowera śliczny, ale nie mam pomysłu czym właściwie jest. Może po prostu domkiem, który pojawia się przy rozbudowie miasta? Do żab mi to średnio pasuje. Zasługują na coś naprawdę epickiego, a ten model jest świetny na domek jak w koncepcie na pierwszej stronie tematu. :)

J. M. Sower PW
16 lipca 2014, 11:40
Ten domek to może być tawerna (w końcu mniej więcej tak w czwórce wyglądała). Wystarczy zrobić jakąś wiszącą tabliczkę przy wejściu i gotowe ;D.

Co do tego beczkowego domu, to mógłby mi ktoś pokazać, jak on wyglądał w czwórce? Mało grałem w tę część i nie wiem nawet gdzie występował ;).

Edit: No i budynek gotowy. Można ew. jeszcze coś dodać.

Hayven PW
16 lipca 2014, 12:54
@J. M. Sower - to było siedlisko Satyrów na mapie przygody.

@Orzie - "Żabolud" means "Frogman" ;)

J. M. Sower PW
16 lipca 2014, 13:00
Chyba zainstaluję czwórkę, bo na necie ciężko coś znaleźć.

Oświetlenie może i mogło być lepsze, ale mniej więcej widać pierwszy gotowy budynek na ekranie miasta ;P.

Orzie PW
16 lipca 2014, 13:04
@Hayven - Yes, I know - my native Russian language leaves a clue since we have the same word, yet in Cyrillic :)

@Sower - Wow, that building fits almost perfectly. More, please, more.

Travis PW
16 lipca 2014, 14:00
@J. M. Sower Budynek Satyra Heroes IV. :)
A co do tej tawerny, to może i jest ona ładna i ogólnie gratulacje, bo ja bym takiego czegoś nie zrobił, ale nie jestem pewny, czy pasuje ona do ogólnego wizerunku tego miasta? W ogóle jaki on jest? Idziemy w budynki z drewna, z kamienia, ze słomy, a może z zapałek? :P
A i jednostki są mega, aczkolwiek ciągle upieram się, że ta żaba tu nie pasuje, wolałbym tego tygrysa z rogami, ale bez rogów. :D Ewentualnie można zrobić alternatywe, to albo to, albo co wydaje mi się lepszym pomysłem dodać kilka neutrali.

Darkem PW
16 lipca 2014, 14:11
Naprędce pozwoliłem sobie na małe oszpecenie tawerny.


Legowisko satyrów mogłoby znajdować się w skale/jaskini. Otoczone winoroślami obrastającymi ściany i wijącymi się wokół strzaskanych amfor ;).

AmiDaDeer PW
16 lipca 2014, 14:29
Wygląda świetnie, ale czy nie idziecie nieco za szybko? Hei-Reg miał z tego co wiem sam ustalić wygląd budynków, więc ta robota może okazać się ostatecznie bezużyteczna.

J. M. Sower PW
16 lipca 2014, 14:30
@Hydromax, dzięki aczkolwiek zdążyłem zainstalować czwórkę i sprawdzić samemu ;D.

@Darkem, wpasowuje się w tło trochę lepiej, ale może być trochę gorzej w przypadku dwunastoklatkowej (tak naprawdę siedemnastoklatkowej bo jedna klatka powtarza się pięć razy) animacji ;P.

Hei-reg; PW
16 lipca 2014, 14:33
Budynek elegancki! :) Ale tak jak prosiłem, wstrzymajcie się na razie z robieniem budynków. Chciałbym najpierw wszystkie budynki zaprojektować i rozrysować na ekranie miasta, tak, żeby później ich modele po prostu wstawiać w odpowiednie miejsca bez żadnych komplikacji. Zaoszczędzi to czasu, bałaganu i jednocześnie uniknę sytuacji w której będę miał kilka różnych budynków i ekran miasta na który będę musiał je gdzieś upchać na siłę, albo co gorsza nie będą pasować. Szkoda waszego czasu i pracy, który musielibyście poświecić. Jestem też pewny, że łatwiej i wygodniej będzie wam (chętnym do pomocy) się pracowało, gdy będą koncepty budynków. Na koncepcie jak wół będzie widać jak ma wyglądać budynek, jakie ma kolory, tekstury, jak mocno ma być oświetlony oraz z której strony i pod jakim kontem ma być na ekranie miasta. Będziecie bardzo dobrze wiedzieć co musicie zrobić, zaoszczędzi to czasu mojego i waszego, bo ewentualne poprawki będą w takiej sytuacji tylko kosmetyczne. :)

I teraz najważniejsze pytanie, które zadał wyżej Hydromax. Czy w ogóle iść ze stylem budynków w stronę tych z rezerwatu H4, czy może wymyślić coś nowego? Przypominam, że koncepcja miasta zmieniła się od tej z początku tematu i ten rezerwat nie będzie miał raczej nic wspólnego z tym z 4 części. Dlatego może nie będę zżynał i powstanie po prostu "Rezerwat w H3" a nie "Rezerwat z H4 w H3"? Co wy na to?

Co do broni satyra - nie mam nic przeciwko fujarce, wydaje się być fajniejsza niż zwykła pałka. :)

Także nie robić na razie budynków, poczekać na mnie! :) Dzięki!

AAa no i o ile budynków nie macie robić to jak najbardziej możecie dawać swoje pomysły pisemne na budynki/legowiska. Im więcej pomysłów tym lepiej. Na pewno mi to pomoże przy robieniu rysunków koncepcyjnych.

J. M. Sower PW
16 lipca 2014, 14:49
Nie ma sprawy, poczekam ;).

Jeszcze tylko grafika promocyjna:

Demorator PW
16 lipca 2014, 14:51
Mój pomysł na siedlisko satyrów to beczka wina z kranikiem i cieknące z niej wino do szkarłatnej sadzawki, a obok domek: satyr mieszka w domku i ma obok DUŻĄ beczkę wina. Ulepszony miałby dwie beczki, a plantacja winorośli jak najbardziej pasowałaby jako budynek zwiększający przyrost.
Co do rosiczek budynkiem mogła by być "matka", czyli ogromna roślina.
Żaboludy? Zdecydowanie jakiś szamański domek, najlepiej w okolicach jakiegoś wodospadu, lub przez niego oblewany, albo wystający z jeziorka.

AmiDaDeer PW
16 lipca 2014, 15:00
Co do fujarki - mam wrażenie że wyglądałoby to zwyczajnie głupio. Zostańmy może lepiej przy standardowej pałce.

Co do stylu architektonicznego... Może inspirować się H4, ale zrobić coś w miarę oryginalnego? Przydałoby się chyba to bardziej "unaturalnić", w końcu to ma być miasto dzikie, nie ucywilizowane w naturze. Proponuję budowle oparte o konary drzew, ale bez zbytnich w nie ingerencji - coś w stylu "Znalazłem wielki martwy dąb, to zrobię z niego zamek." :P

Orzie PW
16 lipca 2014, 15:38
Same thoughts as Hobb's. H4 dwelling looks a bit too civilized.
strona: 1 - 2 - 3 ... 18 - 19 - 20 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel