Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 41 - 42 - 43

Matheo PW
12 lipca 2014, 12:03
Cytat:
Cytat:
Jeśli mieliby szanować Naturę, to raczej nie powinni ścinać drzew.

Cytat:
A elfy z czego mają domy? Z plastiku? :P


3/4 murów bastionu to kamień. Tylko zwieńczenie wykonane jest z drewna. Targowisko to namioty, a większość budynków pokryta jest strzechą. W Gildii Magów i Ratuszu, widać coś w rodzaju parawanów. Wydaje mi się, że w tym mieście pełno jest wikliny. Z 7 siedlisk jednostek aż 2 są budynkami. Reszta to: pagórek, zagajnik, polana, wodospad i góry.

Po za tym, kto powiedział, że Bastion to frakcja czcząca siły natury? Łowcy raczej nie polują na chryzantemy. Według mnie to po prostu frakcja mieszkająca w lesie i nic więcej.

Cytat:
Może stąd, że po upadku "naszego" Vori nie prezentowano ŻADNYCH innych grafik? :P

To wcale nie oznacza, że żadne nie powstały.


Ogólnie, ustalanie kompletnego lineupu na tym etapie, nie ma żadnego sensu. To czy Modliszka ma być na 6 czy też na 7 poziomie, jest teraz tak samo istotne jak kolor oczu jednego z bohaterów. Należałoby ustalić 3-4 koncepcje jednostek, które na pewno znajdą się w mieście a resztę, można dobrać gdy ekran miasta będzie w 50% gotowy.

AmiDaDeer PW
12 lipca 2014, 12:42
Matheo:
To wcale nie oznacza, że żadne nie powstały.
Szczerze, to właśnie to dla graczy oznacza i nic więcej. Nie możesz powiedzieć "Mamy dużo ale Wam nie pokażemy" i oczekiwać że ludzie uwierzą, iż Twój projekt jest jakkolwiek zaawansowany.

Matheo:
Ogólnie, ustalanie kompletnego lineupu na tym etapie, nie ma żadnego sensu. To czy Modliszka ma być na 6 czy też na 7 poziomie, jest teraz tak samo istotne jak kolor oczu jednego z bohaterów. Należałoby ustalić 3-4 koncepcje jednostek, które na pewno znajdą się w mieście a resztę, można dobrać gdy ekran miasta będzie w 50% gotowy.
Czy Ty jeszcze wczoraj nie byłeś przeciwny tworzeniu koncepcji pod grafikę? A właśnie to nam teraz zalecasz. Ewentualnie sugerujesz nam nietrzymanie się tego, jakie jednostki będą w jakich siedliskach, ale to już całkowicie bezsensowny plan.

Ky PW
12 lipca 2014, 20:48
Nikt nie jest za dodaniem Gaju? :/

Kammer PW
12 lipca 2014, 20:58
Masz wersję na 0.95. Parę zmian i pójdzie na 0.96 bez żółtych uwag w launcherze. A nawet bez zmian da się odpalić Grove z 0.95 na 0.96.

Matheo PW
12 lipca 2014, 23:06
Cytat:
Czy Ty jeszcze wczoraj nie byłeś przeciwny tworzeniu koncepcji pod grafikę? A właśnie to nam teraz zalecasz. Ewentualnie sugerujesz nam nietrzymanie się tego, jakie jednostki będą w jakich siedliskach, ale to już całkowicie bezsensowny plan.


Nic takiego nie napisałem. Ustalanie pełnego lineupu nie ma sensu, bo ten finalny i tak zawsze znacznie różni się od pierwotnego. Brak kilku jednostek, nie przeszkadza w tworzeniu Kuźni, Targowiska, Gildii Magów itp. Dlatego warto ustalić tylko trzon lineupu i dopracowywać go podczas realizacji projektu.

MinosKing PW
13 lipca 2014, 10:55
Widać że rozwój Preserve mknie drobnymi kroczkami do przodu. To dobry znak, widać że autorowi zależy nad tym projektem.

Lecz jak każdy potrzebuje więcej czasu, by ukazać chociaż odrobinę szczegółów;]

Hei-reg; PW
13 lipca 2014, 14:32
Nie widzę nic złego w ustaleniu line-upu jednostek na samym początku. Teraz będę mógł sobie bez problemu rozplanować wszystkie budynki i siedliska na ekranie miasta. Według mnie to słuszna droga. :) Zresztą nie widzę żadnego problem, żeby później jakąś jednostkę ewentualnie podmienić.

Żeby nie było, że z niczym nie przychodzę. :D Na podstawie waszych line-upów (dzięki za pomoc i czas jaki na nie poświęciliście!) ustaliłem swój, miejmy nadzieję już stały line-up i przygotowałem koncepty.

1. Satyr/Faun
2. Żabolud/Żabi medyk
3. Goryl/Goryli wojownik
4. Rosiczka/Osetnica
5. ? / Cernunnos
6. ?/?
7. Modliszka/Smocza modliszka

Jak widać, kilku jednostkom brakuje nazw, jak macie jakieś propozycje to przedstawiajcie. ;) Ich statystyki zostawiam na koniec. Następnym krokiem jaki zamierzam wykonać jest rozplanowanie budynków na ekranie miasta, tylko szkicowo. Potem spróbuję wykonać jakiś w 2D i zobaczymy jak wyjdzie. Jeśli dobrze to będę cisnął dalej, jak średnio to będę się zastanawiał nad 3D. Tyle ode mnie. :)


Wiwern PW
13 lipca 2014, 15:28
Szo ten Hei-Reg :O

Powtórzę się, ale masz lekkość w tworzeniu dobrych ulepszeń dla jednostek. Czuć progres i wszystko jest zachowane z umiarem. Poza tym kolorystycznie bardzo mi się to podoba. Stawiałbym właśnie na żywe odcienie zieleni, żółci i brązu.

Sam line up na papierze wygląda niby przeciętnie, ale przy grafikach ma to ręce i nogi. Właściwie podobają mi się wszystkie jednostki i mógłbym śmiało poprzeć taki line up. :)

Satyr -> Świetne kolory i dobrze dopracowane szczegóły. Przy modelu 3D powiększyłbym jedynie gałązko-pałkę, bo na ten moment jest ona przyjemna dla oka, ale nie specjalnie groźna. IMO trzon miasta pod względem klimatu oraz zawsze świetna rasa przewodnia obok ludzi.
Żaba -> Jeden z faworytów. Kaptur nadaje klimatu i czuć tą płazowatość. Zmieniłbym może tylko tego kija na podobnego do tego jaki ma druid z HV, ale to czysta opcjonalność. Jestem ciekaw umiejętności specjalnej, bo można tu zaszaleć.
Goryl -> Wiadomo, klasa sama w sobie. Trzon egzotyczności w mieście.
Osetnica -> Fajna jednostka i za pewne kawał dobrego strzelca.
Jeleń -> Najlepsza jednostka w mieście. Nawet nie myśl ją usuwać. Majestatyczna i jednocześnie mocno magiczna. Egzotyczny odpowiednik jednorożca, który zresztą miał najlepiej przemyślane ulepszenie pod katem wizualnym. Wyborne!
Żołw -> Typowy tank. Jak najbardziej prosi się o jakiś mocno defensywny skill.
Modliszka -> Za pewne szybka, ale zabójcza jednostka. Obowiązkowo jednak musisz dodać do niej skrzydła, bo miasto nie ma jednostki latającej. Inne miasta zazwyczaj mają po dwie tego typu, więc jedna jest tutaj podstawą - nawet jeśli to aż siódmy poziom.

Mam do ciebie tylko jedno pytanie. Dyskusja moim zdaniem udowodniła, że ciężko jest nie zdublować leśnego bastionu, bagiennej cytadeli i magicznych wrót żywiołów. Powtarzanie Kremlinu też nie było pozbawione wad. U ciebie jednak na ten moment mamy całkiem przyjemny mix tego wszystkiego i brakuje mi tylko jednego elementu, który idealnie ubogacałby to wszystko. Co sądzisz o elementach sawanny? Pasuje ona idealnie do line upu i jest nie wykorzystanym jeszcze pomysłem. Nie mam na myśli tworzenia całego terenu przygody na mapie oraz przebudowy ekranu miasta, bo ten pasuje świetnie. Myślałem jednak nad umiejscowieniem gdzieś typowej dla sawann akacji, w niektórych miejscach typową wysoką trawę, a na miejscu tej nieszczęsnej góry po prawej zrobić z daleka widoczną sawannę. Nie traci na tym zupełnie pierwszy plan, a dalsze tło nabiera jeszcze większego kolorytu. Sądzę, że rozwiązanie na styk.

Co o tym sądzisz? :)

AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 15:30
Cytat:
Jak widać, kilku jednostkom brakuje nazw, jak macie jakieś propozycje to przedstawiajcie.
1. Satyr -> Faun [Satyr -> Faun]
2. Frogman -> Frog Healer [Żabolud -> Żabi medyk]
3. Gorilla -> Gorilla Skirmisher [Goryl -> Goryli wojownik]
4. Sundew -> Waspwort [Rosiczka -> Osetnica]
5. Deer -> Cernunnos [Jeleń -> Cernunnos]
6. Rock Tortoise -> Mountain Tortoise [Skalny żółw -> Górski żółw]
7. Mantis -> Dragon Mantis [Modliszka -> Smocza modliszka]

Nie jestem pewien nazwy dla ulepszonego siódmego poziomu - "smocza modliszka" brzmi mimo wszystko nieco pretensjonalnie, nie mam jednak żadnego lepszego pomysłu.

A szkice - cudne. Nic tylko czekać na jakieś modele. Trith? :3

(BTW - jeśli projekt się rozwinie jeszcze bardziej, będę mógł poprosić administratorów strony Heroes3Towns, ażeby umieścili Twoje grafiki u siebie. Co Ty na to?)

Morgan Grin PW
13 lipca 2014, 15:46
A może zamiast Modliszki, dajmy Przeraza? Może brzmi trochę za bardzo po Wiedźmińsku, ale w sumie pasuje chyba o wiele lepiej, niż zwykła nazwa owada. A z nazwą ulepszenie poczekałbym do ustalenia koncepcji jednostki i wtedy można nadać jej miano, zależne od umiejętności (np: Jadowita Przeraza)
A projekt miasta jest wprost przecudny. Już sam widok artów, jest tak miły dla oka, że zapominam o tym, że to dopiero początek prac :)
No...może jeszcze bym dopracował wizerunki ulepszeń. Zmiany nie są nachalne i naturalne, to dobrze, ale z drugiej strony, momentami musiałem się przyjrzeć, by zobaczyć różnice, a to już trochę gorzej.
Ale jak już napisałem. Robota fenomenalna!

Warmonger PW
13 lipca 2014, 15:47
Nie, nie pasuje. Modliszka musi być, żeby cokolwiek zostało z oryginalnego miasta.


Szkice są bardzo fajne i czytelne, widać spójną wizję.

Nie jestem jednak pewien, czy dodawanie zielonych żył każdemu stworowi jest konieczne. Satyr mógłby się bez nich obyć, przynajmniej na ciele.

AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 16:05
Sam projekt modliszki może zostać, chodzi tylko o zmianę nazwy dla ulepszenia. "Przeraza" wydaje mi się być całkiem fajna.

Warmonger PW
13 lipca 2014, 16:10
Może i tak, mnie bardziej interesują angielskie nazwy ;)

Smocza modliszka nie jest taka głupia, bo w H3 mamy już zatrzęsienie smoków. Ma to też odzwierciedlenie w mechanice.

Zibi17k PW
13 lipca 2014, 16:14
Szkice świetne już nie mogę się doczekać by zobaczyć to w H3 ;)
Jeleń i modliszka wymiatają, reszta jednostek, również pasują.
Jedyne co bym zmienił to koncepcję żaboluda (według mnie powinien być trochę bardziej pochylony patrz slark w DOTA 2) i szkoda, że zabraknie tego tygrysa http://scr.hu/0ckz/snjbw ;)

AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 16:17
Warmonger:
Może i tak, mnie bardziej interesują angielskie nazwy ;)
Hmm... Mantiss -> Frightener?

MinosKing PW
13 lipca 2014, 16:26
Hm Hobbit podał ciekawe propozycje;d

Hobbit:
5. Deer -> Cernunnos [Jeleń -> Cernunnos]
6. Rock Tortoise -> Mountain Tortoise [Skalny żółw -> Górski żółw]
7. Mantiss -> Dragon Mantiss [Modliszka -> Smocza modliszka]

Hobbit:
Nie jestem pewien nazwy dla ulepszonego siódmego poziomu - "smocza modliszka" brzmi mimo wszystko nieco pretensjonalnie, nie mam jednak żadnego lepszego pomysłu.

A jak by pozostałe jednostki nazwać np. tak:

5. Cernunnos -> Mystical Cernunnos [Cernunnos -> Mistyczny Cernunnos]

7. Mantiss -> Great Mantiss [Modliszka -> Wielka Modliszka]

Edit: Nazwy zostały poprawione, hm może faktycznie teraz mają odrobinę więcej sensu:p




AmiDaDeer PW
13 lipca 2014, 16:30
Kolejne "Great"? Nie przesadzajmy, zwykłe "Deer" będzie jak najbardziej pasować. "Mystical"... Mało mistyczna ta bestia jak na moje widzenie. :P

MinosKing PW
13 lipca 2014, 16:36
Hobbicie jak zwykle czepiasz się szczegółów:P

Sam napisałeś że nie masz lepszego pomysłu co do tej Smoczej modliszki.

Zauważyłem nad moim postem że jednak na coś wpadłeś no ale cóż;] czym więcej ciekawych pomysłów to tym łatwiej autorowi modu będzie coś wybrać:d

Cytat:
Kolejne "Great"? Nie przesadzajmy, zwykłe "Deer" będzie jak najbardziej pasować. "Mystical"... Mało mistyczna ta bestia jak na moje widzenie. :P

Co do tego kolejnego "Great" miałem na myśli Wspaniały ale nie brzmiało za dobrze więc podałem Wielki, "Mystical" zaś jeszcze ani razu chyba nie był użyty w Homm III z tego co kojarzę:? a jeśli się mylę to przepraszam;)

Warmonger PW
13 lipca 2014, 16:42
Ale co to znaczy "mistyczny"? Magiczny, zaklęty, tajemniczy. Mistyczny to może być akurat jeleń, bo ma magiczną poświatę. Modliszka to po prostu wielki robal z kosą zamiast łapy, nie ma w tym niczego magicznego.

MinosKing PW
13 lipca 2014, 16:49
Warmonger słuszna uwaga;d nazwy zostały już poprawione według twoich zaleceń.

Hei-reg sam line-up z przygotowanym przez cb konceptem jest bardzo ciekawy:]

strona: 1 - 2 - 3 ... 13 - 14 - 15 ... 41 - 42 - 43
temat: [H3/różne] Preserve town w stylu Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel